Nokia Lumia 820

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Hali!

Valahol olvastam, hogy a térképeket lehet az SD kártyára is menteni. Ezt hol tudom beállítani? Tettem egy próbát, de nem ajánlotta fel a lehetőséget és az opciók között sem találtam. Lehet, hogy az összes térképet le kéne törölnöm előbb?
cztamas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010-11-20 szomb. 15:55:12
Készüléktípus: Lumia 820 + N8
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times
Kapcsolat:

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: cztamas »

Csokabi!
A legutolsó FW-re lehet letölteni egy "Lumia tárterület ellenőrző" nevű APP-ot, melyen belül módosíthatod, hogy a letöltött térképek mennyi helyet foglalnak és hova kerüljenek.
Ericsson R310s, Motorola P7389i, Nokia 6210, SE K700i, Nokia 6630, Nokia e51, Nokia N8-00, Nokia Lumia 820
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

cztamas írta:Csokabi!
A legutolsó FW-re lehet letölteni egy "Lumia tárterület ellenőrző" nevű APP-ot, melyen belül módosíthatod, hogy a letöltött térképek mennyi helyet foglalnak és hova kerüljenek.
Szia!

A beállítások között találtam egy ilyet ami ki is írja a foglalt méretet, de nincs beállítási lehetőség.
cztamas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010-11-20 szomb. 15:55:12
Készüléktípus: Lumia 820 + N8
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times
Kapcsolat:

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: cztamas »

jeg írta:
skyrush7 írta:
jeg írta:Sziasztok!

A jó öreg E52-esemet adtam át az enyészetnek. Pár napja már egy ilyet nyúzok.
Tapasztalataim és/vagy kérdéseim
1. VPN teljes hiánya, hihetetlen 2013-at írunk. Vagy van valami megoldás csak én nem találok?
2. Outlook 2013 Windows Phone 8 Microsoft termékek és NEM LEHET szinkronizálni a naptárt és a névjegyzéket. Oulook 2010-et lehet de csak felhőben outlook connector telepítésével... na ne már 10 ez előtti Nokiám tudta ezt. Vagy van valami megoldás csak én nem találok?
3. Névjegyet hogyan küldök bluetooth-on vagy sms-ben? Nem találom
4.Bluetooth kapcsolat a laptoppal nem működik 5s-ként bontja.

Pár nap használat után összességében elégedett vagyok, de ezek alapfunkciók egy okostelefonnál könyörgöm.
4. A laptopon ellenőrizd a beállításokat. Nekem tökéletesen kommuniál, laptop 4.0 és telefon 3.0 BT-vel.
Köszi, én is valami driver hibára gyanakszom.
A kommunikál az mit jelent, látod teló tartalmát?
1. VPN nincs, valamelyik frissítés tartalmazni fogja, legalábbis a külföldi fórumok szerint.
2. Nekem minden gond nélkül megy az egész Outlook 2007 (+connector) laptopon, asztali W8, az Outlook.com és a wp8 is teljesen összhangban vannak és még küzdeni se kellett vele. Ez az n8-nál azért ez jóval nehezebben ment...
3. Névjegynél rámész a jobb alsó pontokra (symbian -> opciók), névjegy megosztása, aztán pipa, aztán kérdezi hogy milyen csatornán osztod meg (üzenetek jelenti az sms-t). A bluetooth és NFC küldést csak akkor jelöli be, ha előtte a bluetooth-t vagy az nfc-t bekapcsolod, különben nem jelenik meg a listában.
4. BT nekem is megy a notebookal (ős HP6910p), de fájlrendszert nem látsz vele, ha jól emlékszem csak "Object Push Service" van, bár a laptopon csak XP van.
Üdv.!
Ericsson R310s, Motorola P7389i, Nokia 6210, SE K700i, Nokia 6630, Nokia e51, Nokia N8-00, Nokia Lumia 820
cztamas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010-11-20 szomb. 15:55:12
Készüléktípus: Lumia 820 + N8
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times
Kapcsolat:

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: cztamas »

csokabi írta:
cztamas írta:Csokabi!
A legutolsó FW-re lehet letölteni egy "Lumia tárterület ellenőrző" nevű APP-ot, melyen belül módosíthatod, hogy a letöltött térképek mennyi helyet foglalnak és hova kerüljenek.
Szia!

A beállítások között találtam egy ilyet ami ki is írja a foglalt méretet, de nincs beállítási lehetőség.
Itt van, nemrég frissült ezzel az opcióval. Töltsd le!
http://www.windowsphone.com/hu-hu/store ... ignin=true

Nem a beállításokban lesz, hanem az AppList-ben.
Üdv.
These users thanked the author cztamas for the post:
csokabi (2013-05-05 vas. 23:01:32)
Rating: 2.63%
Ericsson R310s, Motorola P7389i, Nokia 6210, SE K700i, Nokia 6630, Nokia e51, Nokia N8-00, Nokia Lumia 820
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

cztamas írta:
csokabi írta:
cztamas írta:Csokabi!
A legutolsó FW-re lehet letölteni egy "Lumia tárterület ellenőrző" nevű APP-ot, melyen belül módosíthatod, hogy a letöltött térképek mennyi helyet foglalnak és hova kerüljenek.
Szia!

A beállítások között találtam egy ilyet ami ki is írja a foglalt méretet, de nincs beállítási lehetőség.
Itt van, nemrég frissült ezzel az opcióval. Töltsd le!
http://www.windowsphone.com/hu-hu/store ... ignin=true

Nem a beállításokban lesz, hanem az AppList-ben.
Üdv.
Kösz! Rendben működik és a navi is simán olvasa a kártyáról a térképeket. Még egyszer nagyon köszönöm.
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Úgy vettem észre, hogy ez is szereti, ha hetente kikapcsolom és hagyom pihenni egy kicsit. Kifejezetten jobban teljesít utána készenléti idő tekintetében.
jeg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013-04-11 csüt. 08:31:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: jeg »

Pár nap használat után összességében elégedett vagyok, de ezek alapfunkciók egy okostelefonnál könyörgöm.[/quote]
4. A laptopon ellenőrizd a beállításokat. Nekem tökéletesen kommuniál, laptop 4.0 és telefon 3.0 BT-vel.[/quote]

Köszi, én is valami driver hibára gyanakszom.
A kommunikál az mit jelent, látod teló tartalmát?[/quote]

1. VPN nincs, valamelyik frissítés tartalmazni fogja, legalábbis a külföldi fórumok szerint.
2. Nekem minden gond nélkül megy az egész Outlook 2007 (+connector) laptopon, asztali W8, az Outlook.com és a wp8 is teljesen összhangban vannak és még küzdeni se kellett vele. Ez az n8-nál azért ez jóval nehezebben ment...
3. Névjegynél rámész a jobb alsó pontokra (symbian -> opciók), névjegy megosztása, aztán pipa, aztán kérdezi hogy milyen csatornán osztod meg (üzenetek jelenti az sms-t). A bluetooth és NFC küldést csak akkor jelöli be, ha előtte a bluetooth-t vagy az nfc-t bekapcsolod, különben nem jelenik meg a listában.
4. BT nekem is megy a notebookal (ős HP6910p), de fájlrendszert nem látsz vele, ha jól emlékszem csak "Object Push Service" van, bár a laptopon csak XP van.
Üdv.![/quote]

1. továbbra is nagyon hiányzik
2. Közben megtaláltam a megoldást Outlook 2013 is megy, ahhoz már nem kell külön a connector, itt főként az a bajom, hogy miért kell kiadnom az adataimat a microsoftnak? (persze tudom miért, ez csak költői) miért nem lehet egyszerűen BT vagy kábelen szinkronizálni ahogy régen?
3. köszi
4. igen az a bajom hogy fájlokat nem látom

Egyébként a másik amin berágtam (persze lehet, hogy csak én vagyok a balf..) zenéket felmásolom és berendezi nekem mindenféle fiszem-faszom struktúrába, album, előadó etc viszont a jól bevált könyvtárstruktúrámat meg nem látom...
csokabi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012-03-11 vas. 21:30:43
Készüléktípus: lumia 820
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: csokabi »

Sziasztok!

Hátha valaki tudja...
Miért nem tudok fotókat feltölteni a g+-ra vagy akár más fórumra? Már a tallózásnál elakad a dolog.
Spityu27
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2013-03-24 vas. 13:23:58
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Nokia Lumia 820

Hozzászólás Szerző: Spityu27 »

Mélyen Tisztelt Tagok! :smartass: :twisted:
Mind bizonyára tudjátok a NaviFirm+ alkalmazás használatát kizárt a Nokia cég, így megszűnt a különböző variáns firmware-ek letöltése...
De van egy jó hírem! Van megoldás rá :taps2: :laugh: hogy továbbra is letölthető lehessen a Nokia Lumiákra másik firmware :) Csak egy csel kell hozzá, semmi más :) és a Nokia Care Suite-tal letölthető a firmware egy Product Code ismeretében :) Ha valakit érdekel a megoldás annak privátban válaszolok és leírom a menetét hogy kell megcsinálni... :D :D :D :D :D :D
Válasz küldése

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”