Nokia Lumia 800

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: djzolko »

Dzsosy írta:lucio05: Egyenlőre nincs, mert nem nyúlhatnak a fejlesztők ilyen mélyen be a rendszerbe, de mivel symbianra is a beta labs-tól jött ez a dolog, így elképzelhető, hogy idővel (főleg inkább a wp8 érkezése után), megvalósul itt is ez a funkció.. Szerintem bőven jó a hangereje.. én is szoktam kihangosítva zenét hallgatni, de N8-hoz képest nem tudom, hogy milyen.. Nekem előtte egy 5230-asom volt, ehhez képest kb ugyanazt hozza hangerőben és annak is meg voltam elégedve a hangerejével, főleg hogy pl egy htc desirét, vagy egy szifon 3gs-t lenyomott.. :)

djzolko:
Köszi.. :P Hirtelen két dolgot tudnék kiemelni.
1. A közösségi oldalak mély integrációja.. pl.: Nem voltam oda soha, a facebook-ért, de főleg azért, mert boldog-boldogtalan bejelöl és az ember vissza igazolja, mert ismeri, csak hát annyira azért mégsem, hogy folyamatosan az üzenőfalára feltöltött dolgokat olvasgassam, és sajnos akiké meg mondjuk érdekelt volna, azok meg elvesztek a sok "szemét" között.. Erre hatalmas megoldás wp-n a Csoportok opció.. Beteszem azokat akik érdekelnek, akikkel közelebbi kapcsolatot ápolok, pl.: haverok és máris csak az ő tevékenységeiket látom legyen az akár fb, akár twitter és erről még a csempe is értesít, ha valakivel a csoportból valami történt, valamit közzé tett és ott egyből reagálhatok rá.. mégcsak nem is kell egyetlen programot sem elindítani.. Plusz minden embernek ott van mindene egy helyen.. ha valakinek a "telefonkönyvben" rábökök a nevére, akkor nem csak a száma és az általam megadott adatok kerülnek be, hanem minden amit a közösségi oldalakról be tud szedni a teló.. plusz ott vannak az események is róla, azonnal indíthatok vele beszélgetést nem sms-ben, hanem msn-en vagy akár fb cseten is és még az fb képei is ott vannak a neve mellett, ugyanúgy ahogy a "galériában" is megtalálhatóak.. De itt nem csak az ismerősök képei vannak, hanem a saját fb képeim, mások képei és természetesen a saját képeim is (ami akár automatikusan mehet is fel felhőbe, hogy azonnal elérhető legyen bárhonnan), persze minden logikusan és ízlésesen elhatárolva egymástól.. Tehát iszonyat mélyen bele van épülve ez a rendszerbe.. Bár lehet így leírva kicsit kusza, de ha kipróbálod, látni és érteni fogod egyből ;)
2. Pedig maga a rendszer letisztultsága és ami lenyűgöz az a sebessége. Öcsémnek Nokia 700-a van és már az is fürgének tűnt.. nem is értettem hogy lehet gyorsabb ennél.. de aztán kiderült.. baromi gyors.. minden azonnal történik, nincsenek laggok, nincs gondolkodás.. max az animációt kell megvárni ami nincs 1 másodperc és nagyon pofás.. Persze itt nem mondjuk a játékok betöltési idejére gondolok, mert azért az más, de a rendszer maga villám (ahogy amúgy már sokan leírták előttem itt is :) )
Itt megy példa a főképernyő elrendezésére (nem az enyém): http://kepfeltoltes.hu/view/120303/asd_ ... es.hu_.jpg
Állat ez a wp7, azt biztos. :) Nagyon sok videót megnéztem már róla, és a lumiákról, várom már, hogy egyszer lehessen egy sajátom. :) Köszi a leírást. Symbian után a közösségi funkciót felüdülés lesz, mert itt ezek eléggé hanyagolt dolgok. Problémás az elérés, nincs notification, és olyan lassú az egész.

Aki hosszabb ideje használ már lumiát, és jól be is lakta, telepít, meg töröl programokat, fotóz, tölt rá képet, zenét, filmet, stb.. térképekkel mókol, miegymás, tapasztalt olyat, hogy a rendszer lassul, szemeteli magát, ilyesmi? Nyomon lehet követni, hogy a rendszermemória fogyogat -e?
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

Dzsosy!
Hogyan lehet így csoportosítani, hogy ki is írja a kategóriákat?
Avatar
Dzsosy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:19:41
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: Dzsosy »

djzolko: Nem tudom, hogy van-e program ami a ram-ot figyelné, de nekem január óta van meg és semmi lassulás pedig tele van programmal rendesen és még csak fel sem merült a hardreset.. ráadásul nem is nagyon kapcsolom ki.. sőt.. legutóbb 21 nappal ezelőtt volt kikapcsolva, akkor is csak azért, mert nem akart menni a wifi és újra indítottam, de mint kiderült a rúter hülyült meg.. :D
farkas-laci írta:Dzsosy!
Hogyan lehet így csoportosítani, hogy ki is írja a kategóriákat?
Nyisd meg ezt a telefonról, és kövesd az ottani utasításokat: http://www.mylivetile.com/
De létezik program is erre: http://www.windowsphone.com/hu-hu/apps/ ... wsignin1.0
De én inkább az előbbit használom. :)
These users thanked the author Dzsosy for the post (total 3):
djzolko (2012-05-12 szomb. 23:42:30) • farkas-laci (2012-05-13 vas. 10:47:16) • Seven66 (2012-05-13 vas. 17:39:19)
Rating: 7.89%
Nokia Lumia 800 + InvisibleSHIELD
Avatar
lucio05
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:44:05
Készüléktípus: Nokia N8 Green
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: lucio05 »

Na tegnap délután vettem egyet sikeresen, baromi jó telefon , gyönyőrű gyors semmi szaggatás, lassulás... 2 dolog nem tetszik csupán h a hangszóró nagyon halk. az n8 majdnem 2szer hangosabb alig hallottam meg mikor hívtak.
Most a 12070 végű szoft van rajta nem kínál frissítést de valahol olvastam olyat h van már 12072 amin javítottak a hangszórón. kérdés miért nem ajánlja fel nekem a frisssítést? remélem h jobb lesz a hangerő mert ez igy nagyon karcsú.
Na meg hát a Zune-os zenemásolás szerintem botrány... ebben sokkal jobb a symbian de végülis megszokható
Avatar
Dzsosy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:19:41
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: Dzsosy »

lucio05 írta:Na tegnap délután vettem egyet sikeresen, baromi jó telefon , gyönyőrű gyors semmi szaggatás, lassulás... 2 dolog nem tetszik csupán h a hangszóró nagyon halk. az n8 majdnem 2szer hangosabb alig hallottam meg mikor hívtak.
Most a 12070 végű szoft van rajta nem kínál frissítést de valahol olvastam olyat h van már 12072 amin javítottak a hangszórón. kérdés miért nem ajánlja fel nekem a frisssítést? remélem h jobb lesz a hangerő mert ez igy nagyon karcsú.
Na meg hát a Zune-os zenemásolás szerintem botrány... ebben sokkal jobb a symbian de végülis megszokható
Nah.. gratula a telefonhoz.. ;)
Teljes hangerőn? Itt olyan hangerőn szól a telefon, amilyen hangerőre állítottad a rendszert.. és ugyan ezen a hangerőn szólnak a zenék, illetve videók, tehát minden. (Ez szerintem kicsit hülyeség.. az jó, hogy könnyedén állíthatod a rendszer hangerőt és még a játékok sem fognak visítani ha elindítod őket, de a csengőhangerőt azért vehették volna külön)
Nekem is 12070-es van fent.. a Tango frissítés csak most fog jönni valamikor.. (már elkezdték kiadni, csak ide még nem ért el)
Zune-t meg én úgy oldottam meg, hogy csináltam egy 'Nokia Lumia 800" mappát a gépen. Ebbe tettem egy Zene, egy képek és egy Videók mappát. Beállítottam a zune-t, hogy ezt a 3 mappát automatikusan szinkronizálja. Így ami kell csak bemásolom a megfelelő mappába, és amikor este rádugom töltőre a telót a zune wifin keresztül automatikusan rászinkronizálja, illetve a telóval lőtt képeket pedig beteszi a képek mappába, így egyből fent is van a gépen. Így viszont iszonyat kényelmes a dolog.. egyáltalán nem hiányzik, hogy folyton kábel után kelljen kapkodnom, ha akár 1-1 számot fel akarok tenni, vagy egy 1-1 képet felmásolni gépre.. Ha meg valami filet akar feltenni, akkor viszont rádugom gépre, hogy gyorsabb legyen a szinkronizáció, de ekkor is automatikusan elindul, a fel és lemásolás, szóval így is egyszerűbb.. ;)

Szerk.: Ha esetleg valaki kicsit ki szeretné színezni a metro felületet: http://wp7lab.com/news/change-windows-p ... place-app/
Videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=NzGLCNiRsj0
Hivatalos oldal hozzá + témák: http://wiztiles.com/#
These users thanked the author Dzsosy for the post:
Seven66 (2012-05-13 vas. 17:40:36)
Rating: 2.63%
Nokia Lumia 800 + InvisibleSHIELD
Avatar
lucio05
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:44:05
Készüléktípus: Nokia N8 Green
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: lucio05 »

Dzsosy írta:
lucio05 írta:Na tegnap délután vettem egyet sikeresen, baromi jó telefon , gyönyőrű gyors semmi szaggatás, lassulás... 2 dolog nem tetszik csupán h a hangszóró nagyon halk. az n8 majdnem 2szer hangosabb alig hallottam meg mikor hívtak.
Most a 12070 végű szoft van rajta nem kínál frissítést de valahol olvastam olyat h van már 12072 amin javítottak a hangszórón. kérdés miért nem ajánlja fel nekem a frisssítést? remélem h jobb lesz a hangerő mert ez igy nagyon karcsú.
Na meg hát a Zune-os zenemásolás szerintem botrány... ebben sokkal jobb a symbian de végülis megszokható
Nah.. gratula a telefonhoz.. ;)
Teljes hangerőn? Itt olyan hangerőn szól a telefon, amilyen hangerőre állítottad a rendszert.. és ugyan ezen a hangerőn szólnak a zenék, illetve videók, tehát minden. (Ez szerintem kicsit hülyeség.. az jó, hogy könnyedén állíthatod a rendszer hangerőt és még a játékok sem fognak visítani ha elindítod őket, de a csengőhangerőt azért vehették volna külön)
Nekem is 12070-es van fent.. a Tango frissítés csak most fog jönni valamikor.. (már elkezdték kiadni, csak ide még nem ért el)
Zune-t meg én úgy oldottam meg, hogy csináltam egy 'Nokia Lumia 800" mappát a gépen. Ebbe tettem egy Zene, egy képek és egy Videók mappát. Beállítottam a zune-t, hogy ezt a 3 mappát automatikusan szinkronizálja. Így ami kell csak bemásolom a megfelelő mappába, és amikor este rádugom töltőre a telót a zune wifin keresztül automatikusan rászinkronizálja, illetve a telóval lőtt képeket pedig beteszi a képek mappába, így egyből fent is van a gépen. Így viszont iszonyat kényelmes a dolog.. egyáltalán nem hiányzik, hogy folyton kábel után kelljen kapkodnom, ha akár 1-1 számot fel akarok tenni, vagy egy 1-1 képet felmásolni gépre.. Ha meg valami filet akar feltenni, akkor viszont rádugom gépre, hogy gyorsabb legyen a szinkronizáció, de ekkor is automatikusan elindul, a fel és lemásolás, szóval így is egyszerűbb.. ;)

Szerk.: Ha esetleg valaki kicsit ki szeretné színezni a metro felületet: http://wp7lab.com/news/change-windows-p ... place-app/
Videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=NzGLCNiRsj0
Hivatalos oldal hozzá + témák: http://wiztiles.com/#
Hát kiidegel rendesen azért... és nagyon halk nekem. lehet h nem marad meg sokáig
gn05
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012-04-14 szomb. 11:45:37
Készüléktípus: lumia 920 lumia 925
Nem: Férfi
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: gn05 »

Sziasztok.
Valaki tudna ajánlani nekem egy normális kijelzővédő fóliát lumia 800-hoz.
Nem tudom, hogy mennyire karcolódhat,én nem igazán hiszek a gorilla glass-ban.
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: djzolko »

gn05 írta:Sziasztok.
Valaki tudna ajánlani nekem egy normális kijelzővédő fóliát lumia 800-hoz.
Nem tudom, hogy mennyire karcolódhat,én nem igazán hiszek a gorilla glass-ban.
Nyugodtan hihetsz benne. Nekem az N8 egy év után sem karcos, olyan, mintha új lenne. Egyébként az ívelt kijelzőre ha jól tudom nem nagyon van, a fólia nem marad meg a széleken, felválik ronda, és használni is kényelmetlen. Az eszköz van értünk, nem mi érte. ;) A gorilla glass jó dolog.
These users thanked the author djzolko for the post:
gn05 (2012-05-17 csüt. 16:58:35)
Rating: 2.63%
milan
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009-02-03 kedd 21:16:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: milan »

Tvre próbálta már valaki rácsatlakoztatni kábellel? Nekem nem jött össze. Köszönöm. :Notworty:
szabokareszka
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010-01-30 szomb. 14:54:23
Készüléktípus: n97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: szabokareszka »

Sziasztok!
Most androidot használok de hamarosan veszek egy ilyet gyönyörűséget!Átolvastam az egész fórumot és van egy kérdésem. Van olyan app amivel bármit le lehet titkosítani? Pld most használok egy ilyet és bármilyen programot bele lehet húzni.Pld a gmail-t vagy facebookot vagy sms-t vagy akármit csak úgy tudok megnyitni ha az általam előre megadott akár 12 számjegyű kódot beírom vagy feloldómintát rajzolok és csak aztán nyitja meg a levédett alkalmazást. Windowsban is van ilyen?Köszönöm!
Válasz küldése

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”