Nokia Lumia 800

Windows Phone alapú Nokiák gyüjtőfóruma
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: djzolko »

molbal írta:
siletto írta:Szerintem pont azért veszenk ilyet, hogy NE androidosuk legyen.
Énis ezért szeretnék, nemtom mi lesz belőle.

Amúgy elvileg meg lehetne oldani, de biztos kéne hozzá egy sereg profi/nem csak végzettséget birtokló/ programozóra, meg sok időre.
Szinte minden ugyanolyan a telefonokban /már amennyire én tudom, nem 100/, csak az sw-t építik fel másképpen.
Sőt, még az sw-k alapja is nagyon hasonló, csak máshogy van befejezve.
Azt hiszem, hogy WP7 és Android többsége hasonló platformon fut, vmelyik HTC-n tudnak már portolni. Én is programozó vagyok, a profibb fajtából (aki ebből keresi pénzét fajtából :) ) de ötletem nem lenne, hogy kéne egy teljes operációs rendszert átportolni :D
Fel van adva a lecke! Csinálj egy dual boot Mango és ICS készüléket Lumia 800 testben. :pislog: :D
Avatar
molbal
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2010-08-09 hétf. 12:28:35
Készüléktípus: N9 16GB + Lumia800 + N8 Silver
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 36 times
Been thanked: 34 times
Kapcsolat:

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: molbal »

djzolko írta:Fel van adva a lecke! Csinálj egy dual boot Mango és ICS készüléket Lumia 800 testben. :pislog: :D
Nem vagyok lowlevel hardveres :(
3410 > 3650 > 6600 > N95 > N97 Mini > N8 > N950 > N9 16GB Black & Lumia 800 | Alkalmazásaim: http://store.ovi.com/publisher/molbal/ | http://molbal.co.cc | http://bit.ly/search4wp7
rajavadasz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:38:49
Készüléktípus: Lumia 950 [E7]
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: rajavadasz »

Egy symbianos Lumia 800 jobban felizgatna, de olyan se lesz :(
Avatar
lucio05
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:44:05
Készüléktípus: Nokia N8 Green
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: lucio05 »

lucio05 írta:Sziasztok urak a már ilyen telóval rendelkezőktől kérdeznék pár dolgot .
Végigolvastam mind a 13oldalt, de maradtak bennem kételyek. Nagyon szemezek ezzel a telóval n8után de félek a testreszabhatóságtól. egyedi hivásképek csengőhangok több főképernyő ugye megszokott egy bellén de itt olyanokat olvasok h csengőhangnak nem lehet beállítani csak 40mp es zenét. ez most komoly? személyre szabható csengőhang sms hang naptárhan g, ébresztőhang ez mind gyári vagy ez is ilyen 40mpes beállítható valami van csak?
Illetve nagyon sokat használom a jelenlegi telóm zenehallgatásra de ettől a zune-tól is tartok, nem értem miért nem jó a csak rádugod az usb kábelt és másolsz a tárhelyre dolog... widgetezésről nem is beszélve ezt az ömlesztett menüt lehet azért valamennyire testreszabni? sok videót néztem a youtubon de valéahogy ugy érzem h alig testreszabható teló ez, és nem akarok csalódni

Senki? :hmm:
rajavadasz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:38:49
Készüléktípus: Lumia 950 [E7]
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: rajavadasz »

Ez egy inkább üzletinek nevezhető készülék. Egy főoldal, rajta csempék, gyors, azonnal reagál mindenre, nincs várakozás, mindig minden fut. Cserébe nem lehet üzeneteket elkülöníteni mappákba (parkolás, bank egyebek, csak telefon szám alapján tudja tárolni), csengés macerás, de elvielg rakható rá, de ugye nem gyerek telefon, tehát nem érdekes ez ennyire. ami már macera, hogy számítógéppel használni macerás (én a telefont használom adathordozóként is akár és azt élvezem, ha bármit másolok rá azt a telefon tudja kezelni, ezt kb a symbian tudja - E7, de ennél ez felejtős). Szifonnak ez volt a gnodja, hogy mindent konvertálni, alakítani, hogy használható legyen, ez számomra macerás :( Garmin alapban nem rakható fel, van állítólag egy vásárolható verzió rá, de nem találtam sehol, hogy jól működne vele...

Tehát egy jól müködő, gyors telefon, szép kinézettel, aránylag kevéssé testre szabhatósággal és a fenti hátrányokkal. Röviden ennyi.
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

rajavadasz írta:Ez egy inkább üzletinek nevezhető készülék. Egy főoldal, rajta csempék, gyors, azonnal reagál mindenre, nincs várakozás, mindig minden fut. Cserébe nem lehet üzeneteket elkülöníteni mappákba (parkolás, bank egyebek, csak telefon szám alapján tudja tárolni), csengés macerás, de elvielg rakható rá, de ugye nem gyerek telefon, tehát nem érdekes ez ennyire. ami már macera, hogy számítógéppel használni macerás (én a telefont használom adathordozóként is akár és azt élvezem, ha bármit másolok rá azt a telefon tudja kezelni, ezt kb a symbian tudja - E7, de ennél ez felejtős). Szifonnak ez volt a gnodja, hogy mindent konvertálni, alakítani, hogy használható legyen, ez számomra macerás :( Garmin alapban nem rakható fel, van állítólag egy vásárolható verzió rá, de nem találtam sehol, hogy jól működne vele...

Tehát egy jól müködő, gyors telefon, szép kinézettel, aránylag kevéssé testre szabhatósággal és a fenti hátrányokkal. Röviden ennyi.
Garminhoz:
csak angol nyelven tölthető le és nem érhető el hozzá a legtöbb európai ország térképe. Én már kipróbáltam...
Avatar
Dzsosy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:19:41
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: Dzsosy »

lucio05 írta:Sziasztok urak a már ilyen telóval rendelkezőktől kérdeznék pár dolgot .
Végigolvastam mind a 13oldalt, de maradtak bennem kételyek. Nagyon szemezek ezzel a telóval n8után de félek a testreszabhatóságtól. egyedi hivásképek csengőhangok több főképernyő ugye megszokott egy bellén de itt olyanokat olvasok h csengőhangnak nem lehet beállítani csak 40mp es zenét. ez most komoly? személyre szabható csengőhang sms hang naptárhan g, ébresztőhang ez mind gyári vagy ez is ilyen 40mpes beállítható valami van csak?
Illetve nagyon sokat használom a jelenlegi telóm zenehallgatásra de ettől a zune-tól is tartok, nem értem miért nem jó a csak rádugod az usb kábelt és másolsz a tárhelyre dolog... widgetezésről nem is beszélve ezt az ömlesztett menüt lehet azért valamennyire testreszabni? sok videót néztem a youtubon de valéahogy ugy érzem h alig testreszabható teló ez, és nem akarok csalódni
Nah akkor szép sorban.. :)

Egyedi híváskép: természetesen van.. Bárhonnan hozzá tudod rendelni (facebook,twitter windows live.. stb), de akár egyénit is beállíthatsz
Csengőhang: Igen.. ez a 40 mp-es 1 mb-os korlát van, de több minek kéne? Neked meddig csöng a telefonod? :D Amúgy vannak programok amikkel tudsz leszedni magadnak csengőhangot éás így nem kell konvertálgatni.. kényelmes, gyors és szinte minden megtalálható..
Egyéb hangok: Ezekből van amelyiknél csak a gyárit, de van amelyiknél az előbb említett egyéni csengőhangokat is bet tudod lőni.. de szerintem a gyári hangok sokan is vannak és egész jók..
Zune: Először nekem is fura volt, de mára a winamp-ot leváltva a gépen történő zene hallgatásra is ezt használom.. nagyon kényelmes jól átlátható és könnyen és gyorsan rendszerezni lehet benne a zenéket, a telefonos szinkronizációhoz meg még csak a gépre sem kell dugni a telót, szépen wifin keresztül beszinkronizálja azt amit én a bemásolok a szinkronizált zene mappába.. iszonyat kényelmes így.. :P
Widgetezés: A csempék lényegében négyzet alakú widgetek.. sok infót adnak és nagyon sok proginak van élő csempéje ami segítségével be sem kell lépned, hogy mondjuk megtudd az árfolyamokat, időjárást, vagy éppen azt, hogy mikor lesz az általad nézett sorozatok következő része esetleg az aktuális névnapot.. stb.. .. :D Rendezettségük meg tőled függ.. vannak nagyon jó elválasztó csempék is.. a sajátomat pl remekül átlátom, pedig kint van 34 csempe plusz elválasztók.. :D

Én nem csalódtam, sőt.. persze vannak hiányosságok (amiket a Nokia igyekszik pótolni a wp8 érkezéséig is), de van bőven ami kárpótol, amik nélkül már nehéz lenne elképzelni a telefonom.. ;)
Nokia Lumia 800 + InvisibleSHIELD
Avatar
lucio05
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:44:05
Készüléktípus: Nokia N8 Green
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: lucio05 »

Dzsosy írta:
lucio05 írta:Sziasztok urak a már ilyen telóval rendelkezőktől kérdeznék pár dolgot .
Végigolvastam mind a 13oldalt, de maradtak bennem kételyek. Nagyon szemezek ezzel a telóval n8után de félek a testreszabhatóságtól. egyedi hivásképek csengőhangok több főképernyő ugye megszokott egy bellén de itt olyanokat olvasok h csengőhangnak nem lehet beállítani csak 40mp es zenét. ez most komoly? személyre szabható csengőhang sms hang naptárhan g, ébresztőhang ez mind gyári vagy ez is ilyen 40mpes beállítható valami van csak?
Illetve nagyon sokat használom a jelenlegi telóm zenehallgatásra de ettől a zune-tól is tartok, nem értem miért nem jó a csak rádugod az usb kábelt és másolsz a tárhelyre dolog... widgetezésről nem is beszélve ezt az ömlesztett menüt lehet azért valamennyire testreszabni? sok videót néztem a youtubon de valéahogy ugy érzem h alig testreszabható teló ez, és nem akarok csalódni
Nah akkor szép sorban.. :)

Egyedi híváskép: természetesen van.. Bárhonnan hozzá tudod rendelni (facebook,twitter windows live.. stb), de akár egyénit is beállíthatsz
Csengőhang: Igen.. ez a 40 mp-es 1 mb-os korlát van, de több minek kéne? Neked meddig csöng a telefonod? :D Amúgy vannak programok amikkel tudsz leszedni magadnak csengőhangot éás így nem kell konvertálgatni.. kényelmes, gyors és szinte minden megtalálható..
Egyéb hangok: Ezekből van amelyiknél csak a gyárit, de van amelyiknél az előbb említett egyéni csengőhangokat is bet tudod lőni.. de szerintem a gyári hangok sokan is vannak és egész jók..
Zune: Először nekem is fura volt, de mára a winamp-ot leváltva a gépen történő zene hallgatásra is ezt használom.. nagyon kényelmes jól átlátható és könnyen és gyorsan rendszerezni lehet benne a zenéket, a telefonos szinkronizációhoz meg még csak a gépre sem kell dugni a telót, szépen wifin keresztül beszinkronizálja azt amit én a bemásolok a szinkronizált zene mappába.. iszonyat kényelmes így.. :P
Widgetezés: A csempék lényegében négyzet alakú widgetek.. sok infót adnak és nagyon sok proginak van élő csempéje ami segítségével be sem kell lépned, hogy mondjuk megtudd az árfolyamokat, időjárást, vagy éppen azt, hogy mikor lesz az általad nézett sorozatok következő része esetleg az aktuális névnapot.. stb.. .. :D Rendezettségük meg tőled függ.. vannak nagyon jó elválasztó csempék is.. a sajátomat pl remekül átlátom, pedig kint van 34 csempe plusz elválasztók.. :D

Én nem csalódtam, sőt.. persze vannak hiányosságok (amiket a Nokia igyekszik pótolni a wp8 érkezéséig is), de van bőven ami kárpótol, amik nélkül már nehéz lenne elképzelni a telefonom.. ;)
na köszönöm ez kimerítő volt. még 2 kérdésem lenne, de ugy néz ki holnap veszek egyet. lehet rá digitális órát tenni képernyővédőnek ami mindig látszuk? ugy mint bellén mondjuk. és h hangerőben megfelelő a telefon nem túl halk? a mostani n8on elég sokat hallgatok kihangosítva zenét
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: djzolko »

Dzsosy írta:
lucio05 írta:Sziasztok urak a már ilyen telóval rendelkezőktől kérdeznék pár dolgot .
Végigolvastam mind a 13oldalt, de maradtak bennem kételyek. Nagyon szemezek ezzel a telóval n8után de félek a testreszabhatóságtól. egyedi hivásképek csengőhangok több főképernyő ugye megszokott egy bellén de itt olyanokat olvasok h csengőhangnak nem lehet beállítani csak 40mp es zenét. ez most komoly? személyre szabható csengőhang sms hang naptárhan g, ébresztőhang ez mind gyári vagy ez is ilyen 40mpes beállítható valami van csak?
Illetve nagyon sokat használom a jelenlegi telóm zenehallgatásra de ettől a zune-tól is tartok, nem értem miért nem jó a csak rádugod az usb kábelt és másolsz a tárhelyre dolog... widgetezésről nem is beszélve ezt az ömlesztett menüt lehet azért valamennyire testreszabni? sok videót néztem a youtubon de valéahogy ugy érzem h alig testreszabható teló ez, és nem akarok csalódni
Nah akkor szép sorban.. :)

Egyedi híváskép: természetesen van.. Bárhonnan hozzá tudod rendelni (facebook,twitter windows live.. stb), de akár egyénit is beállíthatsz
Csengőhang: Igen.. ez a 40 mp-es 1 mb-os korlát van, de több minek kéne? Neked meddig csöng a telefonod? :D Amúgy vannak programok amikkel tudsz leszedni magadnak csengőhangot éás így nem kell konvertálgatni.. kényelmes, gyors és szinte minden megtalálható..
Egyéb hangok: Ezekből van amelyiknél csak a gyárit, de van amelyiknél az előbb említett egyéni csengőhangokat is bet tudod lőni.. de szerintem a gyári hangok sokan is vannak és egész jók..
Zune: Először nekem is fura volt, de mára a winamp-ot leváltva a gépen történő zene hallgatásra is ezt használom.. nagyon kényelmes jól átlátható és könnyen és gyorsan rendszerezni lehet benne a zenéket, a telefonos szinkronizációhoz meg még csak a gépre sem kell dugni a telót, szépen wifin keresztül beszinkronizálja azt amit én a bemásolok a szinkronizált zene mappába.. iszonyat kényelmes így.. :P
Widgetezés: A csempék lényegében négyzet alakú widgetek.. sok infót adnak és nagyon sok proginak van élő csempéje ami segítségével be sem kell lépned, hogy mondjuk megtudd az árfolyamokat, időjárást, vagy éppen azt, hogy mikor lesz az általad nézett sorozatok következő része esetleg az aktuális névnapot.. stb.. .. :D Rendezettségük meg tőled függ.. vannak nagyon jó elválasztó csempék is.. a sajátomat pl remekül átlátom, pedig kint van 34 csempe plusz elválasztók.. :D

Én nem csalódtam, sőt.. persze vannak hiányosságok (amiket a Nokia igyekszik pótolni a wp8 érkezéséig is), de van bőven ami kárpótol, amik nélkül már nehéz lenne elképzelni a telefonom.. ;)
Mesélnél kicsit részletesebben ezekről a dolgokról, ami nélkül már nem tudod elképzelni? Olyan jó volt olvasni a véleményedet. :) Én is nagyon hajtok egy lumiára, nagyon megérintett. Kíváncsi lennék arra, amik ilyen bónuszt nyújtanak benne. ;)
Továbbá tudsz mutatni egy linket, vagy valamit ezekről az elválasztó csempékről? Mik ezek?
Avatar
Dzsosy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:19:41
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Nokia Lumia 800

Hozzászólás Szerző: Dzsosy »

lucio05: Egyenlőre nincs, mert nem nyúlhatnak a fejlesztők ilyen mélyen be a rendszerbe, de mivel symbianra is a beta labs-tól jött ez a dolog, így elképzelhető, hogy idővel (főleg inkább a wp8 érkezése után), megvalósul itt is ez a funkció.. Szerintem bőven jó a hangereje.. én is szoktam kihangosítva zenét hallgatni, de N8-hoz képest nem tudom, hogy milyen.. Nekem előtte egy 5230-asom volt, ehhez képest kb ugyanazt hozza hangerőben és annak is meg voltam elégedve a hangerejével, főleg hogy pl egy htc desirét, vagy egy szifon 3gs-t lenyomott.. :)

djzolko:
Köszi.. :P Hirtelen két dolgot tudnék kiemelni.
1. A közösségi oldalak mély integrációja.. pl.: Nem voltam oda soha, a facebook-ért, de főleg azért, mert boldog-boldogtalan bejelöl és az ember vissza igazolja, mert ismeri, csak hát annyira azért mégsem, hogy folyamatosan az üzenőfalára feltöltött dolgokat olvasgassam, és sajnos akiké meg mondjuk érdekelt volna, azok meg elvesztek a sok "szemét" között.. Erre hatalmas megoldás wp-n a Csoportok opció.. Beteszem azokat akik érdekelnek, akikkel közelebbi kapcsolatot ápolok, pl.: haverok és máris csak az ő tevékenységeiket látom legyen az akár fb, akár twitter és erről még a csempe is értesít, ha valakivel a csoportból valami történt, valamit közzé tett és ott egyből reagálhatok rá.. mégcsak nem is kell egyetlen programot sem elindítani.. Plusz minden embernek ott van mindene egy helyen.. ha valakinek a "telefonkönyvben" rábökök a nevére, akkor nem csak a száma és az általam megadott adatok kerülnek be, hanem minden amit a közösségi oldalakról be tud szedni a teló.. plusz ott vannak az események is róla, azonnal indíthatok vele beszélgetést nem sms-ben, hanem msn-en vagy akár fb cseten is és még az fb képei is ott vannak a neve mellett, ugyanúgy ahogy a "galériában" is megtalálhatóak.. De itt nem csak az ismerősök képei vannak, hanem a saját fb képeim, mások képei és természetesen a saját képeim is (ami akár automatikusan mehet is fel felhőbe, hogy azonnal elérhető legyen bárhonnan), persze minden logikusan és ízlésesen elhatárolva egymástól.. Tehát iszonyat mélyen bele van épülve ez a rendszerbe.. Bár lehet így leírva kicsit kusza, de ha kipróbálod, látni és érteni fogod egyből ;)
2. Pedig maga a rendszer letisztultsága és ami lenyűgöz az a sebessége. Öcsémnek Nokia 700-a van és már az is fürgének tűnt.. nem is értettem hogy lehet gyorsabb ennél.. de aztán kiderült.. baromi gyors.. minden azonnal történik, nincsenek laggok, nincs gondolkodás.. max az animációt kell megvárni ami nincs 1 másodperc és nagyon pofás.. Persze itt nem mondjuk a játékok betöltési idejére gondolok, mert azért az más, de a rendszer maga villám (ahogy amúgy már sokan leírták előttem itt is :) )
Itt megy példa a főképernyő elrendezésére (nem az enyém): http://kepfeltoltes.hu/view/120303/asd_ ... es.hu_.jpg
Nokia Lumia 800 + InvisibleSHIELD
Válasz küldése

Vissza: “Nokia - Windows Phone készülékek”