Asus Transformer TF101

Tablet típusú készülékekkel foglalkozó témák
nmolnar
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2009-03-23 hétf. 09:24:12
Készüléktípus: Samsung S7 Edge Samsung T815
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: nmolnar »

zlauriny írta:" Az Asusnál is mozgásban vannak a tabletek. Az Eee Pad Transformer a funkcióját táblagépből netbookká átalakító billentyűzetes dokkoló nélkül korábban 119 900 forintba került, viszont mostmár lényegesen olcsóbban, 99 900 forintért megkaphatjuk. Bár hagyományos billentyűzete nincs, de van 10,1 hüvelykes, 1280x800 pixeles, kapacitív, IPS paneles érintőkijelzője, Tegra 2 platformja, hármas Androidja, két webkamerája, Bluetooth és GPS modulja, illetve mini HDMI csatlakozója. "

forrás: http://prohardver.hu/teszt/friss_pentiu ... letek.html
Így már nem is olyan jó ár a vatera-n általam talált dokkolós változat 126e ft-ért.
nmolnar
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2009-03-23 hétf. 09:24:12
Készüléktípus: Samsung S7 Edge Samsung T815
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: nmolnar »

fonix232 írta:Engem meggyőztek a Galaxy Tab 10.1-el, így most a Transformer eladó :D
Külső lejátszónak ajánlani tudom a MoboPlayert vagy a BSPlayer Lite-ot, mindkettő kezeli a feliratokat, stb.

A GTab elviekben annyival jobb, hogy ugye TouchWiz (nagyon tetszik), a kiegészítők olcsóbbak, a kinézete is szebb (szerintem, mondjuk a Transformer sem ronda, nekem mindkettő tetszik), illetve nagyobb az akksija. Nem tudom, de észérvekkel meggyőztek hogy a GTab nekem jobb lenne (billt úgyse használok), így valszeg az lesz.
Ez a döntésed még jobban megerősített abban, hogy a Samsung Tab a nyerő. Neked van, volt Asus-od és mégis átpártolsz.
Kifelejtetted az előnyökből a 3G-t és az alapbóli xvid/dvix kezelését. Bár azt nem tudom a feliratot is kezeli vagy ahhoz már program kell.

Semmi közöm hozzá, de elég drágán adod az Asus-t ahhoz képest, hogy itt a topic-ban leírod mennyiért vetted és hogy dokkolós változatot is lehet jóval olcsóbban kapni.
nmolnar
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2009-03-23 hétf. 09:24:12
Készüléktípus: Samsung S7 Edge Samsung T815
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: nmolnar »

zlauriny írta:
fonix232 írta:Engem meggyőztek a Galaxy Tab 10.1-el, így most a Transformer eladó :D
Külső lejátszónak ajánlani tudom a MoboPlayert vagy a BSPlayer Lite-ot, mindkettő kezeli a feliratokat, stb.

A GTab elviekben annyival jobb, hogy ugye TouchWiz (nagyon tetszik), a kiegészítők olcsóbbak, a kinézete is szebb (szerintem, mondjuk a Transformer sem ronda, nekem mindkettő tetszik), illetve nagyobb az akksija. Nem tudom, de észérvekkel meggyőztek hogy a GTab nekem jobb lenne (billt úgyse használok), így valszeg az lesz.
Tehát a már ketten hagyjátok itt ezt a fórumot a közeljövőben... ;)
Szia!

Úgy néz ki, hogy igen. És te? Melyik mellett döntöttél?
Remélem majd nyitnak az illetékesek Samsung Galaxy Tab 10.1 topic-ot is?!
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

nmolnar írta:
fonix232 írta:Engem meggyőztek a Galaxy Tab 10.1-el, így most a Transformer eladó :D
Külső lejátszónak ajánlani tudom a MoboPlayert vagy a BSPlayer Lite-ot, mindkettő kezeli a feliratokat, stb.

A GTab elviekben annyival jobb, hogy ugye TouchWiz (nagyon tetszik), a kiegészítők olcsóbbak, a kinézete is szebb (szerintem, mondjuk a Transformer sem ronda, nekem mindkettő tetszik), illetve nagyobb az akksija. Nem tudom, de észérvekkel meggyőztek hogy a GTab nekem jobb lenne (billt úgyse használok), így valszeg az lesz.
Ez a döntésed még jobban megerősített abban, hogy a Samsung Tab a nyerő. Neked van, volt Asus-od és mégis átpártolsz.
Kifelejtetted az előnyökből a 3G-t és az alapbóli xvid/dvix kezelését. Bár azt nem tudom a feliratot is kezeli vagy ahhoz már program kell.

Semmi közöm hozzá, de elég drágán adod az Asus-t ahhoz képest, hogy itt a topic-ban leírod mennyiért vetted és hogy dokkolós változatot is lehet jóval olcsóbban kapni.
A Samsung drágább, jóval, nekem a nem 3G-s változat lesz, és csak a TouchWiz és a vaku miatt megyek át (meg mert olcsóbbak a kiegészítők).
10.1 topikot hamarosan nyitok (még ma), és csak azért pártoltam át, mert meggyőztek :D Még mindig, aki netbook helyett keres Androidot, a Transformert ajánlom, sok helyzetben praktikusabb mint más tablet.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
zlauriny
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011-09-02 pén. 22:43:54
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: zlauriny »

nmolnar írta:
zlauriny írta:" Az Asusnál is mozgásban vannak a tabletek. Az Eee Pad Transformer a funkcióját táblagépből netbookká átalakító billentyűzetes dokkoló nélkül korábban 119 900 forintba került, viszont mostmár lényegesen olcsóbban, 99 900 forintért megkaphatjuk. Bár hagyományos billentyűzete nincs, de van 10,1 hüvelykes, 1280x800 pixeles, kapacitív, IPS paneles érintőkijelzője, Tegra 2 platformja, hármas Androidja, két webkamerája, Bluetooth és GPS modulja, illetve mini HDMI csatlakozója. "

forrás: http://prohardver.hu/teszt/friss_pentiu ... letek.html
Így már nem is olyan jó ár a vatera-n általam talált dokkolós változat 126e ft-ért.
Szerintem a dokkolós 126e Ft még mindig jó árnak számít, ui., ha megnézed, mindenhol drágább ennél.
Ami megdöbbentő, hogy állítólag 100e alatt van a TF101 ára dokkoló nélkül. Ugyanez a Vaterán (a legolcsóbb helyen) 100.000,- Ft. De csak pár forint a különbség. :)
Avatar
zlauriny
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011-09-02 pén. 22:43:54
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: zlauriny »

nmolnar írta:
zlauriny írta:
fonix232 írta:Engem meggyőztek a Galaxy Tab 10.1-el, így most a Transformer eladó :D
Külső lejátszónak ajánlani tudom a MoboPlayert vagy a BSPlayer Lite-ot, mindkettő kezeli a feliratokat, stb.

A GTab elviekben annyival jobb, hogy ugye TouchWiz (nagyon tetszik), a kiegészítők olcsóbbak, a kinézete is szebb (szerintem, mondjuk a Transformer sem ronda, nekem mindkettő tetszik), illetve nagyobb az akksija. Nem tudom, de észérvekkel meggyőztek hogy a GTab nekem jobb lenne (billt úgyse használok), így valszeg az lesz.
Tehát a már ketten hagyjátok itt ezt a fórumot a közeljövőben... ;)
Szia!

Úgy néz ki, hogy igen. És te? Melyik mellett döntöttél?
Remélem majd nyitnak az illetékesek Samsung Galaxy Tab 10.1 topic-ot is?!

Hát barátom, nem tudom.
A TF101-ből csak a dokkolósat venném, ami egy ezressel drágább a Galaxy Tab-nál. (Vatera) - Mind a kettő WiFi-s és 16GB-os.
A kiegészítők árának nem néztem utána, így ne tudom, hogy tényleg olcsóbbak-e a Galaxy tartozékai. De mit is kellene hozzá venni? Talán egy külső billentyűzetet? Akkor meg már jóval vastagabb a végösszeg, mint a TF101-nél.
A vaku nekem nem szempont. Egyébként sem fotóznék egy 10"-os táblával.

Ahogy olvasom a hozzászólásokat, látom, hogy csak szükség van arra külső billentyűzetre! :) Akkor meg jobb (olcsóbb) választás a TF101. Mondjuk azt még nem tudom, hogy mennyit fogom használni a külső klaviatúrát...
De lássuk be, a végén csak az ízlés dönti el, hogy mit vesz az ember. :)
Avatar
zlauriny
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011-09-02 pén. 22:43:54
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: zlauriny »

Akárhogyan is lesz, olvassatok sok tesztet, nézzétek meg élőben, működés közben az eszközöket, és kérdezzétek az embereket, akik már használják őket! :)
... én meg átnézek ide a szomszéd Galaxy Tab 10.1 bolgba is. ;)
Avatar
dionaea
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2009-06-10 szer. 20:56:26
Készüléktípus: S7 slim +Nokia N8
Tartózkodási hely: Apaj
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: dionaea »

Én szemezgetek ezzel a transformersel.

Volna pár kérésem a használóktól.
Mennyit bír az akksija klaviatúra nélkül és azzal?

Szöveg szerkesztés mennyire megy rajta normálisan akár klaviatúrával akár anélkül? photoshop menne rajta?
Fagyáok megtorpanások vannak e.
Igazából nekem laptop kiváltására szeretném használni. Utázás során ebook olvasás, otthon netezés néha szöeg szerkesztésre használnám.
Pl ha külső vinyót rá tennék azt tudná kezelni és torrentezés menne? Ezek a szempotnok. képek katalogizálása ilyesmire van opció?
Eddigi saját telefonok:3210,R320,R380,6210,7650,3660,6630,E70,5800,Iphone 3g,N97 32gb black, Omnia 2, Galaxy Ace, samsung omniaHD
jelenlegi: Huawei s7slim& Nokia N8-00
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

zlauriny:
Nem feltétlen a billentyűzetre gondoltam, habár a dokkolója jóval olcsóbb mint a Transformer-é. De pl az USB Host, kártyaolvasó, stb kiegek olcsóbbak, a hivatalos tok is, az asztali töltő- és szinkronbölcső csak 10k, stb.

dionaea:
- Akksi folyamatos használat mellett kb 9 órát bír, dokkal ez kb 16 óra (bekapcsolt wifi, folyamatos használat, stb). Tapasztalataim szerint ezt tartja, többé-kevésbé.
- Szövegszerkesztés egész jó, mondjuk én csak dokk nélkül próbáltam. Photoshop NINCS rá.
- Fagyást, megtorpanást alapesetben nem találtam benne, ha szórakoztam a beállításokkal (processzor túlhúzása, stb), akkor előfordult hogy lefagyott.
- Laptop kiváltására, az általad leírt szempontokból tökéletes. Külső vinyó felismeréséhez kell egy USB-s átalakító, ami 10k forint, vagy a dokkoló! USB-n át mindent felismer, a fényképeket viszont ömleszti (de tudja rendezni készítési idő, hely, stb szerint). A torrentezés menne.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
zlauriny
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011-09-02 pén. 22:43:54
Készüléktípus: Nokia E52
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: zlauriny »

fonix232 írta:zlauriny:
Nem feltétlen a billentyűzetre gondoltam, habár a dokkolója jóval olcsóbb mint a Transformer-é. De pl az USB Host, kártyaolvasó, stb kiegek olcsóbbak, a hivatalos tok is, az asztali töltő- és szinkronbölcső csak 10k, stb.

dionaea:
- Akksi folyamatos használat mellett kb 9 órát bír, dokkal ez kb 16 óra (bekapcsolt wifi, folyamatos használat, stb). Tapasztalataim szerint ezt tartja, többé-kevésbé.
- Szövegszerkesztés egész jó, mondjuk én csak dokk nélkül próbáltam. Photoshop NINCS rá.
- Fagyást, megtorpanást alapesetben nem találtam benne, ha szórakoztam a beállításokkal (processzor túlhúzása, stb), akkor előfordult hogy lefagyott.
- Laptop kiváltására, az általad leírt szempontokból tökéletes. Külső vinyó felismeréséhez kell egy USB-s átalakító, ami 10k forint, vagy a dokkoló! USB-n át mindent felismer, a fényképeket viszont ömleszti (de tudja rendezni készítési idő, hely, stb szerint). A torrentezés menne.
Azért azt tegyük hozzá, hogy egy Windows gépet nem vált ki teljesen. Szerintem nem is arra való, amire a PC.
Javaslom, hogy olvasd el azokat a teszteket, amiknek a linkjeit itt is megtalálod a fórumban. Magam linkeltem be. Abból kaphatsz válaszokat, illetve új kérdések fogalmazódhatnak meg benned. :)

Android alkalmazások futnak csak az eszközön. Itt nézz körül: https://market.android.com/

:smartass: Néhány link:
:jobbra: http://prohardver.hu/teszt/asus_transfo ... tf101.html
:jobbra: http://prohardver.hu/hir/ph_tv_asus_tf1 ... valto.html (VIDEO)
:jobbra: http://mobilarena.hu/teszt/asus_eee_pad ... zekok.html
:jobbra: http://www.hwsw.hu/hirek/47000/asus-eee ... altuk.html
Válasz küldése

Vissza: “Tablet készülékek”