Letv One Max/X900

A fel nem sorolt készülékmárkák témáinak helye
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Letv One Max/X900

Hozzászólás Szerző: Segal »

Letv Le Max (X900 néven is fut)

Kép
Kép
Specification

Brand

Letv Le Max X900

SIM Type Micro SIM Card, Nano SIM Card

CPU 64bit Qualcomm Snapdragon 810 CPU Processor Octa Core

OS System EUI Base on Android 5.0.2.

RAM 4GB

ROM 32GB/64GB/128GB

Sensor G-sensor, Light sensor, Proximity sensor, Gyroscope, Magnetic sensor, Fingerprint sensor, Hall sensor

Support Language English

Type WCDMA, GSM, FDD-LTE, TD-LTE

Band

Band (2G): GSM 850/900/1800/1900MHz

Band (3G): WCDMA 850/900/1900/2100MHz

Band (4G): FDD LTE 1800/2100/2600MHz(B1/B3/B7)

WIFI 802.11ac/a/b/g/n 2.4GHz and 5GHz Dual Bands

GPS Yes Bluetooth V4.1

Screen Size 6.33 inch

Screen Type IPS

Resolution 2560 x 1440 pixels

Camera Quantity Front Camera 4.0MP
Back Camera 21.0MP

Audio MP3, AAC, MIDI, WMA, FLAC, OGG, AMR, AAC+, eAAC+, MP2, PCM, etc.

Video 3GP, MP4, AVI, FLV, H.263, H.264, MPEG-4, H.265, MKV, ASF, XVID, etc.

Ports

1 x USB v2.0
1 x 3.5mm earphone port
1 x Type C

Battery Type Undetachable, Li-polymer Battery

Battery Capacity 3400mAh

Talk Time 25.4 hours

Standby Time 242 hours (Dual Card)

Size 167.1mm x 83.5mm x 8.95mm

Weight 204g
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Letv One Max/X900

Hozzászólás Szerző: Segal »

Bár megint baromi késő van már nem szeretném tovább húzni a dolgot vágjunk bele az első tapasztalatokba.
Leginkább a honnan, miért(pont ez), meg ugye a vélemény.
Mint a műszaki paraméterekből kiderült 3 féle tárhelykapacitással lehet rendelni. A szinbe már van némi trükk mivel ugyan 2 féle van ezüst és arany de 32 gigásból csak azüst van, 64 esből mindkettő (arany picit drágább) 128 asból meg csak arany. Ez nekem nem volt jó hír mert ezüstbe jobban tetszik de ez van sajna ez is szép.
Pont ez volt az egyik ok hogy nagyon tetszik a dizájnja a készüléknek és emellett remek műszaki paramétereket is kapott. Sokat vaciláltam olvastam, videókat nézegettem aztán hoztam egy merész döntést nekem ez kell és kattintottam. Vártam vártam és vártam aztán csak megérkezett. Gyorsan bontottam is ki semmi meglepetés nem ért tudtam nagyon jól mik lesznek a dobozba de nektek itt egy kép róla.
Kép
Adatkábel (type C-s!!) konnektordugóval (nem ittenis persze), egy műanyag tok, egy type C apa-micro usb 2.0 anya átalakító, a tű a sim kártya berakáshoz (nem egyszerű feladat mert a lyuk nem az ajtón van) meg papirok.
Már a bekapcsolás sem hétköznapi itt semmi emailcím kérés mint a hagyományos androidos készülékeken itt pár ok és már bent is vagy a mibe is? A Google mentes androidba. mindenből a Letv megfelelő van. Nyelvből angolt meg3 féle kínait lehet választani. Mese nincs itt lépni kell az ügybe mert mi ugye play áruházra vágyunk.
Ehez (legalábbis nekem) ki kellett tanulnom (spanyol videó volt róla) a TWRP recovery telepítés rejtelmeit és itt igen naiv voltam mert több helyről is kínai nyelvű recoveryt lehetett letőlteni itt meg írta a fórumba a tag hogy lefordította gondoltam én birka hogy angolra hát volt nagy meglepetés amikor települt hogy mi a tököm ez. Aztán rájöttem spanyol nyelvű recovery.
Gondoltam ez legyen a legnagyobb baj azangolnál ugyis panaszkodtam az újraindításra hogy bugos perfekt leszek spanyolból. (azóta is ez van fent összebarátkoztunk :mrgreen: )
Utánna ugye SuperSU telepítés és azt hinné az ember innentől mehet fel telepítéssel a Play áruház. Hát csak részben mert feltelepül deindításkor azonnal ki is lép maradt a recovery-s telepítés. Ugy sikerült de abba meg egy elég régi változat volt és ugyan keresni is tudott de telepíteni azt nem várhattam amíg frissíti magát az áruház. Innentől viszont nyert ügyünk van jöhet a gmail, youtube stb. és root explorer után a nem kellő kínais alternatíváktól is megszabadulhatunk.
Van egy progi Morelocale2 a neve ezzel némi magyar nyelvet is varázsolhatunk a telefonunkba.
A gyári alkalmazások elég vegyesek. (ha van rá igény lesznek képek is de most így éjjel nincs hozzá türelmem)
Zenelejátszó
Egesz pofás darab a minőség is elég jó csak halk readásul írdatlan menyiségű plusz tartalommal (naná hogy kínaival) volt megtömve jött is a kedvenc zenelejátszóm helyette (Rocket Player Premium) Na ezzel nagyon jól szól a telefon.
Galéria
Elég fapados megoldás de a célnak megfelel. Itt még nem volt időm körbenézelődni mit lenne érdemes helyette nagyon nem is sürgős
Videólejátszó
Meglepően jófajta persze nincs gif-es előnézet meg csili vili de simán lejátszott mindent amit próbáltam (3gp, mp4, avi, mov, mkv) Még a 4k tartalom sem fogott ki rajta.
Böngésző
Elég régi tipusu a legnagyobb problémája hogy szó szerint minden keresési előzményt felajánl a következő címsorba való beíráskor és így lehetetlenség a cimlapot kiválasztani. Viszont van benne gyárilag reklámblokkoló. Ettől függetlenül csereérett jött a Chrome. Utóbbi hatalmas akármilyen magyar oldalt nyitok meg ő készségesen felajánlja hogy angolra fordítja mert ez magyar nyelvű szöveg. (persze csak egyszer)
Kamera
Drámaian nem volt még időm kivesézni de az a pár kép meg 2 tesztvideó nekem tetszett. Elég sok állítási lehetőség van és tud panorámaképet meg lassított videót is.
Apropó kamera itt is jelen van ami elég sok másik helyen is az animáció. Itt speciel a 2 kamera közti váltáskor de pl aböngészőbe a több oldal közti lapozáskor is. Utóbbiról van képem egyszerűbb linkelni mint megpróbálni elmagyarázni.
Kép
Érdekességek
Billentyű
Elég otvar megoldás az egy dolog hogy angol kiosztású de alapból kínai kifejezésekre szeretne keresni. Ez hamar átállítható de csak angolra így elég használhatatlan. Jött helyette a google billentyű ez simán fut magyar gombkiosztással.
Másik érdekesség hogy a hívást felfelé mozdulattal lehet felvenni ez elsőre fura bár probléma nincs vele. Sokkal érdekesebb hogy ha épp használja a telefont az ember miközbe hívják akkor csak a kijelző tetejére írja ki hogy mi legyen.
Kép
Kép

Ujjlenyomatolvasó remekül működik nagyon ritkán téveszt.
Minőségileg nagyon egybevan a telefon 2 dolgot tudok felróni neki mint hiányosság az egyik hogy nem támogatja a vezeték nélküli tőltést ami jó lett volna de túlélhető probléma. Az igazán bosszantó hogy a micro sd bővíthetőség is kimaradt és ez egyértelműen szándékos megfontolásból mivel a telefon 2 sim kártyát kezel és ebből az egyik micro sim a másik meg nano sim tehát röhögve meg lehetett volna oldani hogy 1 sim plusz 1 micro sd kártyával fusson a készülék...
Ebben az esetben tökéletes lenne de így is maximálisan elégedett vagyok vele. Tény hogy jár némi babra munkával de cserébe azt kapom (vagy inkább fogom kapni) amire vágyom egy nagy kijelzős, gyors, szép telefont. Nekem ennyi elég.
Ha van kérdés akkor csak bátran de azért lehetőleg ne offoljátok tele a fórumot éé tényleg megyek aludni az elmúlt 3 napba csak pár órákat aludtam ma már nem ártana legalább hatot de szerintem nem lesz annyi.
Természetesen ahogy jobban ismerkedek a telefonnal írom majd a beszámoló(ka)t. Értelemszerűen csak akkor ha van rá igény.
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: Letv One Max/X900

Hozzászólás Szerző: sozs »

Most kétszer ment el a hozzászólásod, vagy a másikba van valami más is, mert nem találtam benne változást, vagy elnéztem? :blink:
Érdekelne, melegedés, üzemidő teszt... :hmm2:
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Letv One Max/X900

Hozzászólás Szerző: Segal »

sozs írta:Most kétszer ment el a hozzászólásod, vagy a másikba van valami más is, mert nem találtam benne változást, vagy elnéztem? :blink:
Érdekelne, melegedés, üzemidő teszt... :hmm2:
Köszi töröltem
Folyamatba vannak a dolgok csak gondoltam majd megint egy nagyobb összefoglaló csak még mindig nem volt időm teljesen beköltözni a telefonra. Egyrészt várom hozzá a kábelt amivel közvetlen rá tudnám dugni a micro sd-t mert ugy sokkal könnyebb róla feltelepíteni az eddig használt progijaimat mint airdroiddal küldözgetni.
Ettől függetlenül hogy a kérdésedre válaszoljak. A régebbi snapdragon 810es socról tudni ugye hogy melegszik és ebbe sajnos még a 2.0-ás változat van (a 2.1-es a jó) ettől függetlenül hétköznapi használatba abszolute nem melegszik. 2 komolyabb játékkal tudtam kipróbálni az egyik a real racing 3 ennél nem melegedett viszont a need for speed most wanted-nél melegedett rendesen. Persze nem eldobod mert égeti a kezed verzióra kell gondolni hanem csak izzad a kezed a meleg aluminium test fogásától.
Üzemidő tesztbe annyit tudok egyelőre írni hogy max 2 napot menne el kevés nyomkodás mellett de erre eddig nem volt lehetőség :P normális használat mellett naponta nem árt tőlteni tehát a nagyátlagot hozza a telefon a mai felsőkategóriába.
Azóta 2 extra dolog tünt fel a készülékkel kapcsolatba. Az egyik hogy a fogadott hívásokat feketével mutatja a nem fogadottakat meg pirossal így lényegesen könnyebben megkülönböztethető a lista mint pl a Samsung lefele meg felfelé nyilaitól readásul azt is mutatja a telefon hogy mennyit csörgött a telefon a nem fogadott hívásnál.
A másik extra dolog a videólejátszójába van mégpedig hogy van benne képlopás funkció.
Pár bosszantó dolog is van sajna az egyik hogy a next launcherbe az istennek sem akarja engedni az élő háttérképet. Ugyanúgy betőlti de amikor ki kéne választani hogy használja akkor feldog egy ablakot hogy válasszak 3 lehetőség közül. A főképernyőn, a zárolt képernyőn vagy mindkettőn használnám e. Akármelyikre kattintok a végeredmény mindig a fekete képernyő. A saját gyári launcherével viszont megy simán mindegyik élő háttérkép...
A másik bosszantó dolog hogy sms-hez nem lehet saját hangot beállítani. Próbáltam becsapni hogy a többi hang közé bemásoltam egy sajátot se semmi. Aztán továbbmentem felülírtam az egyik gyárit akkor meg csak kiszedte azt a lehetőségek közé. Végül a permissiont is beállítottam de akkor sem lett változás.
Egyelőre itt tartok ma remélhetőleg már lesz egy kis időm foglalkozni vele.
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: Letv One Max/X900

Hozzászólás Szerző: sozs »

Azért kérdeztem ilyen "hamar", hisz te írtad ha van rá igény! Ezzel jeleztem, hogy igen! :taps1:
Tehát a szokásosat hozza a készenlét, ami minden okos telefonra jellemző.
Értesítőhang, a media mappás megoldás sem működik, media/audio/notifications?
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Letv One Max/X900

Hozzászólás Szerző: Segal »

sozs írta:Azért kérdeztem ilyen "hamar", hisz te írtad ha van rá igény! Ezzel jeleztem, hogy igen! :taps1:
Tehát a szokásosat hozza a készenlét, ami minden okos telefonra jellemző.
Értesítőhang, a media mappás megoldás sem működik, media/audio/notifications?
Ebbe ottvannak gyárilag a hangok. Ma nagyon szemét munkanapom volt 1 percet sem volt időm foglalkozni a telefonnal de végre megérkezett egy roppant fontos kiegészítő a telefonhoz.
Ő az
Kép
Egy micro usb type C apa- usb 3.0 anya átalakító amire egyből mehet egy kártyaolvasó és így a memóriakártyámon levő dolgokat végre közvetlen a telefonra rakhatom nem kell pc-ről küldözgetni. Eddig pont evégett csak a fontosabbakat küldtem.
Meglepő módon viszont a gyári fájlkezelő nem látja a memóriakártyát de a root explorer tökéletesen kezeli.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Letv One Max/X900

Hozzászólás Szerző: Segal »

Akkor vágjunk bele az ígért hosszabb elemzésbe.
Az alapokat már kiveséztem hogyan lehet eljutni a google szolgáltatásokig meg hasonlókat tehát most inkább a telefon képességeivel foglalkozok.
Annyi változás tőrtént időközbe hogy megjelent 2 főzött rom de tulajdonképpen egyik sem nevezhető nagyon annak mert mindkettőbe csak annyi a változtatás hogy a kínai alkalmazásokat törölték, root be van állítva és az egyikbe pár plusz alkalmazás van a másikba meg az európai nyelvek lettek beletéve.
Tehát tulajdonképpen olyan dolgok amiket mi otthon is el tudunk végezni de így némileg kényelmesebb.
Én a második romot választottam mivel az egy stabil romra épült a másik meg egy beta verziósra a másik hogy ugyan nem elengedhetetlen dolog de mégis jobb ha van (részleges) magyar nyelv a telefonba.
Elsődlegesen a beköltözéssel próbálkoztam sokáig ragaszkodtam a next launcherhez de nem tudtam megbarátkozni a gondolattal hogy nem tudja a főképernyőn kezelni az élő hátteret így jelenleg az apex mellett döntöttem.
Jelenleg így néz ki (az időjárás widgeten erőteljesen vacilálok mert elég sokszor fagy de az nem a telefon hibája sokan panaszkodnak rá valószínűleg a motorola féle widget lesz helyette)
Kép
Próbáltam a kedvenc hegyes élő hátteremet is de az 5.0 android nemigazán tetszett neki.
eredmény
Kép
Kerestem egy új billentyűzetet is mert a google billentyűnél ha üzenetet írtam akkor az enter helyett a smile-kat felhozó gomb jelent meg (csak itt mindenhol máshol jól kezelte) de ez elég volt a váltáshoz. Szerencsére a lollipop billentyűzet jól kezeli és lényegébe tökugyanaz mint a google féle.
A zene rész maradt ugyanaz a zenelejátszó mint eddig (Rocket) mert a gyáriba rengeteg volt a szemét readásul nem abc sorrendbe rakta a számokat csak elkezdtem írni hozzá egy "hangosítást" a programkódba. Elsőre nem is lett rossz, másodjára amikor komolyabban nekimentem írdatlan jól szólt a zene de amikor felhívtak telefonon akkor a kijelző feletti hangszoró csak sípolt (szegénykém nem bírta a plusz telhelést). Most ott tartok hogy sípolás már nincs és a zene is jól szól de a mikrofon még kicsit érzékeny tehát nevezzük beta állapotnak :D
Kamera
4 féleképp működhet
Tud panorámamódot, lassított felvételt, fényképet és videót.
Panoráma egyértelmű.
Lassítottnál tud 2x és 4x lassítást.
Fényképnél van HDR, éjszakai, dátumkirakás, némítás, gps adat, fehéregyensúly, ISO, kontraszt, élesség, telitettség, modok (sport, portré stb) és felbontás. Vaku ki-be, automatikus.
Videó
Meg lehet állítani és folytatni, van képlopás videózás közbe. Itt is kikapcsolható a hang. Menet közbe kapcsolgatható a vaku. Nincs 5 perc korlát 4K videónál. Nagyjából 300mega/perc aránnyal dolgozik.
Nem sok képet meg videót csináltam eddig de elmondható hogy telefonon nagyon szép, számítógépen átlagosnak mondható. Majd próbálgatom manuálisan is állítgatni a fényképeknél eddig automata volt minden. Nekem mindenesetre megfelel.
Videólejátszónál már megkínoztam pár fajta videóval de a gyári is mindent stabilan elvisz, emlékszik hol hagyta abba és onnan folytatja legközelebb. Meg sem fordult a csere a fejembe.
Játékoknál is mindenevő a telefon amivel csak próbálkoztam az ment. Melegedés nem tapasztalható, lag sincs nagyon szépen teszi a dolgát. Egy ekkora kijelzőn igazi élmény a multimédia.
Akksi
Gyárilag be volt kapcsolva a 4G meg a GPS is egy darabig így ment de mióta kikapcsoltam őket azóta nagyon megtáltosodott a "kicsike". Persze erős használattal itt is lemerül 1 nap alatt de ha melóba vagyok és kevesebbet tudom nyomogatni akkor simán be merem vállalni vele a második napot. Nyoma sincs a Samsung féle wifi akksizabálásnak még egy widget is többet fogyaszt mint a wifi. Természetesen itt is a kijelző nyer fogyasztásba.
Itt egy nyomkodós nap képe
Kép
Jól látszik a képen hogy este 6 van elég sokat ment a kijelző és mégis van még 39% akksi.

Ami még nagyon tetszik hogy itt aztán tényleg 1 helyre zsúfoltak minden lényeges dolgot. Ha lehuzzuk a redőnyt akkor gyakorlatilag semmi sincs ott viszont a kijelző alatt van 3 alapesetbe totál nem látszó érintésérzékeny gomb. A jobb oldali a vissza, a középső a főképernyőre való visszatérés a lényeg viszont a baloldali. Ha ezt nyomjuk meg akkor megjelenik egy olyan képernyő ahonnan a telefon fontosabb alkalmazásait indíthatjuk sőt mi is rakhatunk ide saját alkalmazásokat, alatta a zenelejátszó widgete van, az alatt a telefon érzékelőit állíthatjuk (wifi, bt, gps stb.) míg legalul a feladatkezelő rész ahol mutatja épp mik futnak. Ez piszok jól meg van csinálva.
Kép
Itt ugye Snapdragon 810 hajtja a telefont ami gyengébb mint az S6 Exynos 7420-asa de mégis piszok gyors vele a telefon mert nincs teleszemetelve. Ez tesztbe azt jelenti hogy míg az enyém 64-65 ezer pontot kap antutuba addig az S6 olyan 68-70 ezret. RAMkezelésbe viszont keresztbe lenyeli a Samsungokat a telefon 4 giga van benne és több mint 2 giga szabad benne.
Összeségébe elmondható hogy nagyon nem bántam meg a döntésemet hogy váltottam. Eleinte volt pár nap amíg hozzá kellett szokni ehez az egész újdonsághoz de egyszerűen annyira jó a cucc már most és még nincs is itt az 5.1 rá vagy a komolyabb főzött romok hogy nagyon könnyen elképzelhetőnek tartom hogy a következő is Kínából fog érkezni...
Az már csak hab a tortán hogy akárki látta a telefon t a környezetembe mindenki egyből az új telefonod van? Mi ez? Az már ugye elölről tökegyértelmű hogy ez nem Samsung de meglepődnek amikor mondom hogy Letv. (a humorosabbja megjegyzi hogy ez már tényleg tv)
Hatalmas méret a 6,3 col ezt aláírom de annyira kézbesimul és számomra simán kezelhető a kijelzőméret.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”