Google Nexus 4

A fel nem sorolt készülékmárkák témáinak helye
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Igazából annyira biztató és jó lett , hogy szerintem visszamondom a NEXUS 5 megrendelésem. Teljesen feleslegesnek látom. Még jobb , még simább , rengeteg új funkció stb.
Sajnos nem kapta meg a NEXUS 5 launcherét,(minden más megegyezik ) sokan sérelmezték is mikor kiderült , hogy az áttetsző funkciógomb felület nem lesz ezáltal elérhető. De ! és itt jön a meglepetés :) a NOVA LAUNCHER , legújabb még beta verziója ezt lehetővé teszi mindenféle trükk nélkül. Egyedüli követelmény az android 4.4-es rendszer. Ez működik az összes táblagépen és eszközön amin android 4.4 fut. Nem kell hozzá root sem semmi más egyéb jog , egyszerűen be kell kapcsolni a novában a funkciót.
Még ez meg is van fejelve a gesztusokban beállítható , dock eltüntetése funkcióval, így egy érintéssel még nagyobb képernyőfelületet kapunk. Nagyon mutatós az android 4.3-hoz képest.
A rendszer egyszerűen szuper.
KépKép
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

joco82 írta:
ha igy rakom fel akor minden törlödik a telorol(értve zene,képek ,videok minden)?
Igen, ha nem OTA frissítésen keresztül rakod fel akkor minden megy a levesbe hiszen ki kell nyitni hozzá a bootloadert.
A bootloader nyitásakor minden automatikusan törlődik , biztonsági okok miatt. Amúgy a bootloader nyitása teljesen megengedett , nem von maga után semmiféle garanciavesztést . A nyitás és flash után ugyanúgy visszazárható. Pár oldallal előrébb leírtam lépésről lépésre a tennivalókat. Itt is ugyanaz a tennivaló.
A google fejlesztői oldalán is van egy útmutató , hiszen ez is hivatalos , tehát bárki terminálon keresztül frissítheti a készülékét. Ezért is vannak szabaddá téve a teljes FULL ROMOK.
These users thanked the author reddoors for the post:
joco82 (2013-11-15 pén. 11:25:55)
Rating: 2.63%
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

A lockscreen új, érdekes módon külön a beállítások alatt lehet bekapcsolni a widget támogatást. Ha nem kapcsoljuk be akkor nem rakhatunk ki semmiféle widgetet. A zenelejátszó teljes kijelzőn mutatja a borítót. Sajnos a widgetlocker még nem igazán kompatibilis , remélem hamarosan javítják . A többi programmal nem volt gond. Az akksi nagyon meggyőző , igaz több idő kell a tesztelésre . Eddig jól teljesít.
Kép
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

reddoors írta:Igen, én is nagyon gondolkodóban vagyok. Remélem hamarosan jön az android 4.4 LTE frissítéssel . Az lenne ám az igazi :)
akkor gondolom ez a hivatalos LTE engedélyezés nem került bele a 4.4.-be.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

bladehu2 írta:
reddoors írta:Igen, én is nagyon gondolkodóban vagyok. Remélem hamarosan jön az android 4.4 LTE frissítéssel . Az lenne ám az igazi :)
akkor gondolom ez a hivatalos LTE engedélyezés nem került bele a 4.4.-be.
Igen , ahogy mondod , sajnos az nem került bele. Én T-Mobile hálózaton használom a készüléket és a T-Mobile hálózat nagyon jó LTE lefedettség szempontjából. Itt Székesfehérváron maximálisan ki lehetne használni, igaz ez előfizetés függő is . Arra gondolok , hogy éppen milyen internetcsomagot rendelsz , mert mondjuk a max. sebességet csak mozaik L csomagtól engedélyezik (11890 Ft /hó) az az alattiban 21Mbit/s -ra korlátozva van. A NEXUS 4 tudja a HSPA+ -t , az kb. ennek a sebességnek felel meg 21Mbit/s max. Az én előfizetésem szempontjából teljesen mindegy lenne , hogy LTE képes a telefon vagy sem hiszen a sebesség nem haladhatná meg a 21Mbit/s-os sebességet.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Nova Launcher újabb frissítés , (beta 3) . Már van benne egy halom funkció ami kihasználja a 4.4 lehetőségeit. Egyes funkciók csak akkor jelennek meg ha az adott rendszerre van telepítve .
Már sehol nincs" keret" (főképernyő , alkalmazások menü) , a háttérkép teljes kijelzőn látható.

A másik érdekesség (és nagy előrelépés lehet) ami először android 4.4 alatt jelent meg , mégpedig az alkalmazások futtatási környezete . Megjelent az ART választási lehetőség , ami tapasztalatok szerint gyorsabb ,simább működést mutat , az alkalmazások fürgébben indulnak és az akksi idő is jobb.A fejlesztői beállításoknál lehet aktiválni , ha bekapcsoljuk a telefon újraindul és az összes alkalmazást az ART környezeti feltételekhez optimalizálja . Ez kb. 3-5 percet vesz igénybe.
Lehetnek olyan alkalmazások amelyek ezt nem támogatják , a tapasztalatok eddig egy ilyet mutatnak , ez a WhatsApp Messenger ! Ez jelenleg NEM működik ebben a környezetben.
Bemutató videó : http://www.youtube.com/watch?v=Y1BesOlQb8c

Nova:
KépKép

ART:
Kép
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Cseri
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2009-08-10 hétf. 18:41:24
Készüléktípus: Nexus 4
Tartózkodási hely: Gellénháza
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: Cseri »

Szerintem elég jó lett ez a KitKat! :)
Siemens C55 --> * Motorola E398 * --> Sony W800i --> Sony W300i --> Nokia 6233 --> * Nokia 5800 * --> Samsung Galaxy S
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Cseri írta:Szerintem elég jó lett ez a KitKat! :)
Igen , jól sikerült . Átállítottam ART környezeti viszonyokra a telefont. Eddig semmiféle kompatibilitási vagy egyéb más problémát nem vettem észre. A whatsapp messenger valóban nem fut , de ez ki lett váltva ChatON alkalmazással. Mivel minden második embernek Samsung telefonja van , és ez Samsung alkalmazás a célnak megfelel. Pár ismerőssel kapcsolattartás szempontjából szükséges, pedig nem nagyon szeretem a chat programokat de néha elengedhetetlen.

A NOVA Launchert használva egyszerűen tökéletes , amúgy sem használnám az eredeti lauchert , függetlenül attól , hogy a későbbiekben megkapja vagy sem a NEXUS 5 launcherét.
A kézmozdulatok beállításával verhetetlen!!! Mindenhol áttetsző felület , a kijelző sokkal mutatósabb , nőtt kb. 0,4 "-t :) . Szóval szuper! Nagyon meg vagyok első körben elégedve , így szerintem halasztva lesz a NEXUS 5 vásárlása is . ;)


Amúgy próbáltam a NEXUS 5 launcherét is , az is működik és 4.4 révén ugyanaz az áttetszőség mint NEXUS 5 -ÖN DE nem igazán jött be. Nagyok az ikonok és van egy két nemtetsző tulajdonsága .
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Akit érdekel az új " ART KÖRNYEZET" és annak működése , kompatibilitási jelentések stb. az itt olvashat róla !
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2527491
Na és itt: alkalmazások amelyek nem működnek jelenleg : http://www.reddit.com/r/Android/comment ... oken_apps/

Én ebben a környezetben használom, szerintem simábban futnak a dolgok , na és gyorsabban. :D

Úgy gondolom ismét egy fontos állomáshoz ért az android rendszer a KITKAT 4.4-el , kíváncsi vagyok a többi gyártó mikor fog felnőni az új rendszerhez :)
Huawei MATE 9 Android 7
joco82
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 10:52:44
Készüléktípus: Google Nexus 4 16 GB
Nem: Férfi
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: joco82 »

Sziasztok!
recoveryt flash-ni hogy kell?ahoz is nyitni kell a bootloadert?
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”