ZTE Skate

A fel nem sorolt készülékmárkák témáinak helye
Avatar
tomi937
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2010-03-01 hétf. 18:27:08
Készüléktípus: Samsung Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Magyarország/kajárpéc
Has thanked: 28 times
Been thanked: 8 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: tomi937 »

hehe simson :D Az szerintem más tészta. nekem is van, de én az ütött-vert kategóriát választottam 17ezerért. most kb 60 ezernél tartok teljesen fel van újítva a legapróbb alkatrészig. Mondjuk az is igaz hogy apám több mit 25 éve foglalkozik ilyenekkel, meg már én is sokat tanultam, így lényegesen olcsóbb. :D Annyi biztos, hogy a környéken a legjobb. :D De ez másoknál is 90-100 ezerből megvan. ugyan ennyiért nem biztos hogy 100%-os motort kapsz, már csak azért sem, mert sokan nem eladni hanem megszabadulni akarnak tőle.
telefon esetében viszont ami itt is olvasható. veszel egy használtat kis rizikóval, hátha jó vétel lesz, vagy ugyan annyiért veszel egy butábbat.
Na most ha van a használt telefonon garancia, és látom hogy szép állapotban van akkor biztos, hogy azt veszem meg. :D
Szóval Skate-em nem lesz. :D
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

reddoors írta: Az a baj , hogy a DEFY szoftveres támogatása megszűnt. Most hiába van rá mindenféle főzött hülyeség, valljuk be az nem olyan mint egy gyári rom. Soha nem is fog olyan lenni. Használható lesz de nem az igazi.
Én még teljes téglásodásról nem hallottam samsungoknál ahhoz nagyon balfasznak kell lenned , hogy ez bekövetkezzen.
Szerintem ár/érték arányban nem jobb. Megkeresel és kapsz 0 perces Galaxy S-t 65 ezerért. 1év bolti garanciával. Az nem rossz szerintem.
Lehet Te nem láttál arc -ot 100ezer alatt , de én független/ 1év bolti garanciával tudok mondjuk 75-80 ezer Ft -ért. ;)
Lehet hogy megszűnt, de a CyanogenMod haver szerint is kb 1000x jobb mint az alap MotoBlur szarság (ráadásul ő nem húdenagy Androidos, még csak bele se túrt a rendszerbe, én lőttem be neki). Eddig egy hibát sem talált benne, azóta amióta felraktam neki a CM-et, egyszer nem jött oda hozzám hogy ez meg az mért nem megy (előtte a gyári szoftverrel folyton nyaggatott). Sőt, másik havernak MIUI-t raktam fel, 1028-as buildet, és azzal sem volt semmi! Minden ment tökéletesen, nem baszkódott, és még ennyi csicsával amivel telerakta is gyorsabb, jobb, mint az alap szoftver. Lehet hogy ez a hülyeség igaz a Samsungokra, hogy a gyári nem olyan jó, mert ott az egész alapjába véve van elk*rva (ReiserFS alaprendszer, az MTD partíciókezelő teljes mellőzése, ésatöbbi).
Én tapasztalatból nem veszek ilyen telefont, ugyanis ki tudja hogy letiltatják-e 2 hónap múlva mert lopott/nem fizette az előfizetést a drága vásárló/egyéb gond van vele, csakis hivatalos (viszont)eladótól vagy szolgáltatótól. És ugyan ide tartozik az Arc is, HIVATALOSAN nem lehet 100-120 alatt megúszni. Az más hogy a haver a nevenincs GSM-ből tud akár félárba szerválni, de azon hogy nem lesz gari, az 100.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Szoszo94
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2010-12-24 pén. 18:47:07
Készüléktípus: THL W200
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kőszeg
Has thanked: 13 times
Been thanked: 44 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: Szoszo94 »

Én is ezt próbálom elmagyarázni, de ugye sokan vannak, akik többet mernek ilyen téren kockáztatni. Én máshol teszek fel többet egy lapra, a műszaki téren nincs nálam helye a kockáztatásnak...
Jók is a Simsonok, na de ne offoljuk szét a topikot ilyennel ;)
Ha azt mondom, hogy gépész(mérnök)nek tanulok, akkor megértitek, hogy miért ez az álláspontom? :D
Kép
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: reddoors »

fonix232 írta:
reddoors írta: Az a baj , hogy a DEFY szoftveres támogatása megszűnt. Most hiába van rá mindenféle főzött hülyeség, valljuk be az nem olyan mint egy gyári rom. Soha nem is fog olyan lenni. Használható lesz de nem az igazi.
Én még teljes téglásodásról nem hallottam samsungoknál ahhoz nagyon balfasznak kell lenned , hogy ez bekövetkezzen.
Szerintem ár/érték arányban nem jobb. Megkeresel és kapsz 0 perces Galaxy S-t 65 ezerért. 1év bolti garanciával. Az nem rossz szerintem.
Lehet Te nem láttál arc -ot 100ezer alatt , de én független/ 1év bolti garanciával tudok mondjuk 75-80 ezer Ft -ért. ;)
Lehet hogy megszűnt, de a CyanogenMod haver szerint is kb 1000x jobb mint az alap MotoBlur szarság (ráadásul ő nem húdenagy Androidos, még csak bele se túrt a rendszerbe, én lőttem be neki). Eddig egy hibát sem talált benne, azóta amióta felraktam neki a CM-et, egyszer nem jött oda hozzám hogy ez meg az mért nem megy (előtte a gyári szoftverrel folyton nyaggatott). Sőt, másik havernak MIUI-t raktam fel, 1028-as buildet, és azzal sem volt semmi! Minden ment tökéletesen, nem baszkódott, és még ennyi csicsával amivel telerakta is gyorsabb, jobb, mint az alap szoftver. Lehet hogy ez a hülyeség igaz a Samsungokra, hogy a gyári nem olyan jó, mert ott az egész alapjába véve van elk*rva (ReiserFS alaprendszer, az MTD partíciókezelő teljes mellőzése, ésatöbbi).
Én tapasztalatból nem veszek ilyen telefont, ugyanis ki tudja hogy letiltatják-e 2 hónap múlva mert lopott/nem fizette az előfizetést a drága vásárló/egyéb gond van vele, csakis hivatalos (viszont)eladótól vagy szolgáltatótól. És ugyan ide tartozik az Arc is, HIVATALOSAN nem lehet 100-120 alatt megúszni. Az más hogy a haver a nevenincs GSM-ből tud akár félárba szerválni, de azon hogy nem lesz gari, az 100.
Hát nem vagy elég tájékozott maradjunk annyiba. :) Jelenleg az ARC S kerül 118 ezerbe áfával ( mondjuk Media Markt), ebből vond le az áfát amihez még magyar garancia is tartozhat (általában áfa nélküli árak vannak a GSM boltokban) , a sima ARC ennél 20%-al olcsóbb , mondjuk 95-100 áfásan . És most NEM a nagyker. árakról beszélek , csak nagy áruházi árakról. Könnyen kijön a 80 ezer Ft. :) Csak meg kell találni a megfelelő forrást és nem kell kapzsinak lenni , és nagy haszonnal dolgozni. Sok kicsi sokra megy . :lol: ;)
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
TTSZ
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009-02-06 pén. 14:25:08
Készüléktípus: Orange SanFrancisco
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: TTSZ »

Sziasztok!

Fontolgatom a Skate megvételét. Jelenleg SF Blade -em van (az AMOLED -es verzió). Megcsináltam Gen2 -re. És most CM7 -el hajtom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nekem az a bajom, hogy kicsi a kijelzője. Túl kevés infó marad rajta ha feljön a billentyűzet. Érdemes -e csak ezért lecserélni? Mondjuk valószínű a Blade -et nem adnám el. Ugye most csak T nél lehet kapni, vagy megveszem ezt is az Orange -nál. Én viszont Telenoros vagyok, gondolom erre is van megoldás mint a Blade -nél, szóval ez szerintem nem akadály. Csak lesz e olyan jó mint a Blade. 1 éve nyúzom és semmi baja.

A véleményeket előre is köszönöm.
Üdv.
TTSZ
------------------------------------------------------------------
Orange San Francisco
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: Macika »

TTSZ írta:Sziasztok!

Fontolgatom a Skate megvételét. Jelenleg SF Blade -em van (az AMOLED -es verzió). Megcsináltam Gen2 -re. És most CM7 -el hajtom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nekem az a bajom, hogy kicsi a kijelzője. Túl kevés infó marad rajta ha feljön a billentyűzet. Érdemes -e csak ezért lecserélni? Mondjuk valószínű a Blade -et nem adnám el. Ugye most csak T nél lehet kapni, vagy megveszem ezt is az Orange -nál. Én viszont Telenoros vagyok, gondolom erre is van megoldás mint a Blade -nél, szóval ez szerintem nem akadály. Csak lesz e olyan jó mint a Blade. 1 éve nyúzom és semmi baja.

A véleményeket előre is köszönöm.
Nem értem. a Skate-nek nem ugyanúgy 480x800-as a kijelzője?
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
robrobzon
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2009-12-25 pén. 20:59:18
Készüléktípus: OnePlus 6
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest XIII-ker
Has thanked: 119 times
Been thanked: 160 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: robrobzon »

Macika írta:
TTSZ írta:Sziasztok!

Fontolgatom a Skate megvételét. Jelenleg SF Blade -em van (az AMOLED -es verzió). Megcsináltam Gen2 -re. És most CM7 -el hajtom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nekem az a bajom, hogy kicsi a kijelzője. Túl kevés infó marad rajta ha feljön a billentyűzet. Érdemes -e csak ezért lecserélni? Mondjuk valószínű a Blade -et nem adnám el. Ugye most csak T nél lehet kapni, vagy megveszem ezt is az Orange -nál. Én viszont Telenoros vagyok, gondolom erre is van megoldás mint a Blade -nél, szóval ez szerintem nem akadály. Csak lesz e olyan jó mint a Blade. 1 éve nyúzom és semmi baja.

A véleményeket előre is köszönöm.
Nem értem. a Skate-nek nem ugyanúgy 480x800-as a kijelzője?
Szerintem a méretére és nem a felbontásra gondolt.
OnePlus3
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: ferret »

robrobzon írta:Szerintem a méretére és nem a felbontásra gondolt.
Mivel a felbontásuk megegyezik, ezért a billentyűzet arányában ugyanakkora helyet foglal, vagyis ugyanannyi pixelt foglal le. Mivel a karakterek mérete is megnő, ezért ugyanannyi infót fog látni 4,3 colon, mint a blade 3,5 colos kijelzőjén.
Kép Kép
Avatar
TTSZ
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009-02-06 pén. 14:25:08
Készüléktípus: Orange SanFrancisco
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: TTSZ »

ferret írta:
robrobzon írta:Szerintem a méretére és nem a felbontásra gondolt.
Mivel a felbontásuk megegyezik, ezért a billentyűzet arányában ugyanakkora helyet foglal, vagyis ugyanannyi pixelt foglal le. Mivel a karakterek mérete is megnő, ezért ugyanannyi infót fog látni 4,3 colon, mint a blade 3,5 colos kijelzőjén.
Aha, szóval sokkal nem lesz jobb. A felbontás miatt gondoltam, viszont a keyboardon lehet konfigolni és kisebb gombokkal nagyobb hely maradhatna. Tableten néztem 7coloson azért jobb volt az elosztása. Azért gondoltam. Szerintetek akkor nem éri meg a cserét?
Üdv.
TTSZ
------------------------------------------------------------------
Orange San Francisco
Szoszo94
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2010-12-24 pén. 18:47:07
Készüléktípus: THL W200
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kőszeg
Has thanked: 13 times
Been thanked: 44 times

Re: ZTE Skate

Hozzászólás Szerző: Szoszo94 »

TTSZ írta:
ferret írta:
robrobzon írta:Szerintem a méretére és nem a felbontásra gondolt.
Mivel a felbontásuk megegyezik, ezért a billentyűzet arányában ugyanakkora helyet foglal, vagyis ugyanannyi pixelt foglal le. Mivel a karakterek mérete is megnő, ezért ugyanannyi infót fog látni 4,3 colon, mint a blade 3,5 colos kijelzőjén.
Aha, szóval sokkal nem lesz jobb. A felbontás miatt gondoltam, viszont a keyboardon lehet konfigolni és kisebb gombokkal nagyobb hely maradhatna. Tableten néztem 7coloson azért jobb volt az elosztása. Azért gondoltam. Szerintetek akkor nem éri meg a cserét?
Ha minden igaz, hiába u.a. a felbontás, úgy lett beállítva a telefon, hogy több infó férjen ki a kijelzőre. Lehet ez hülyeség, de valahol ezt olvastam. Egyébként pl Opera böngészőben is ha kissebbre állítjuk a betűméretet, akkor az a nagy kijelzőn még olvasható marad, miközben jóval több infó fér ki.

Énis gondolkozok a Skate-en, úgy néz ki karácsonyra meglepem magamat vele :)
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”