ZTE Blade

A fel nem sorolt készülékmárkák témáinak helye
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: Macika »

Szoszo94 írta:Ha te az ujjaddal osszekarcolod, ankle veszek neked egy raklapnyi foliat :D amugy ujjal soha az eletben nem fogod osszekarcolni az tuti :) en tokban tartom, sot van mikor tok nelkul zsebre vagom, de meg egy karc sincs rajt. Szval sztem folosleges a folia, max annuity segit h nem less annyira zsiros a kepernyo mint foliage nelkul.
Ő sem a tiszta kézbőrére gondolt.
De egy nagyobbacska porszemcse (ami lehet picinyke kvarchomok-kristály is), ami nem is nagyon látható az ujj redői között, az kiválóan karcolja a felületet.
Szóval vigyázz azzal a raklapnyi felajánlással! :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Szoszo94
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2010-12-24 pén. 18:47:07
Készüléktípus: THL W200
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kőszeg
Has thanked: 13 times
Been thanked: 44 times

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: Szoszo94 »

Macika írta:
Szoszo94 írta:Ha te az ujjaddal osszekarcolod, ankle veszek neked egy raklapnyi foliat :D amugy ujjal soha az eletben nem fogod osszekarcolni az tuti :) en tokban tartom, sot van mikor tok nelkul zsebre vagom, de meg egy karc sincs rajt. Szval sztem folosleges a folia, max annuity segit h nem less annyira zsiros a kepernyo mint foliage nelkul.
Ő sem a tiszta kézbőrére gondolt.
De egy nagyobbacska porszemcse (ami lehet picinyke kvarchomok-kristály is), ami nem is nagyon látható az ujj redői között, az kiválóan karcolja a felületet.
Szóval vigyázz azzal a raklapnyi felajánlással! :)
Jó, de gondolom nem építkezésen akarja használni a mobilt :D nekem még egy hajszálnyi karc sincs rajt, pedig már jópárszor volt tok nélkül a zsebemben, meg az egyik éjjel úgy gondoltam, hogy közel van az ágyamhoz az asztalom, megpróbáltam - félálomban - rátenni, erre pofára leesett a parkettára...na mondom most tuti lett vmi baja. De reggel felkeltem, megnéztem és semmi :) Szóval szerintem elég egy tok, de erre szokták azt mondani, hogy ízlések és pofonok ;)
Kép
Avatar
kerek07
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010-03-16 kedd 20:50:09
Készüléktípus: SGS 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: kerek07 »

Üdv!
Ismét a társaság segítségét kérem.
Korábban kérdeztem a blade-pc ad-hoc kapcsolatról. Sok helyen utánaolvastam és kiderült, h az android valamiért nem támogatja a dhcp-t. (nem értem miért)
A szituáció a következő: egy netbook beépített modemmel (voda mobilnet) működik. (a modemet a connectify nem támogatja =/)
Természetesen van beépített wifi. Ezen a wifin keresztül működik az ad-hoc. Mivel dhcp-t ki kellett kapcsolni ezért beállítottam statikus ipcímre a gépet meg a blade-t is. Hurrá! Sikerült kapcsolatot létrehozni.
A mobilnetes modemnek pedig megadtam, hogy ossza meg a wifire az internetet. Ez mind szép és jó, pc-pc között működik, pc-nokia5800 között működik és net is van.
Balde-pc között van kapcsolat. A gép jelzi, hogy az ad-hoc hálózaton van net, DE ez az internet valamiért nem "jut el" a blade-ig.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Minek Neked ész? Van számítógéped!
Szoszo94
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2010-12-24 pén. 18:47:07
Készüléktípus: THL W200
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kőszeg
Has thanked: 13 times
Been thanked: 44 times

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: Szoszo94 »

kerek07 írta:Üdv!
Ismét a társaság segítségét kérem.
Korábban kérdeztem a blade-pc ad-hoc kapcsolatról. Sok helyen utánaolvastam és kiderült, h az android valamiért nem támogatja a dhcp-t. (nem értem miért)
A szituáció a következő: egy netbook beépített modemmel (voda mobilnet) működik. (a modemet a connectify nem támogatja =/)
Természetesen van beépített wifi. Ezen a wifin keresztül működik az ad-hoc. Mivel dhcp-t ki kellett kapcsolni ezért beállítottam statikus ipcímre a gépet meg a blade-t is. Hurrá! Sikerült kapcsolatot létrehozni.
A mobilnetes modemnek pedig megadtam, hogy ossza meg a wifire az internetet. Ez mind szép és jó, pc-pc között működik, pc-nokia5800 között működik és net is van.
Balde-pc között van kapcsolat. A gép jelzi, hogy az ad-hoc hálózaton van net, DE ez az internet valamiért nem "jut el" a blade-ig.
Mit lehet ilyenkor tenni?


Na ez az amiben nem tudok segíteni :sad:
Kép
benceje_1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-11-19 pén. 07:11:12
Készüléktípus: Samsung Galaxy S
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: benceje_1 »

kerek07 írta:Üdv!
Ismét a társaság segítségét kérem.
Korábban kérdeztem a blade-pc ad-hoc kapcsolatról. Sok helyen utánaolvastam és kiderült, h az android valamiért nem támogatja a dhcp-t. (nem értem miért)
A szituáció a következő: egy netbook beépített modemmel (voda mobilnet) működik. (a modemet a connectify nem támogatja =/)
Természetesen van beépített wifi. Ezen a wifin keresztül működik az ad-hoc. Mivel dhcp-t ki kellett kapcsolni ezért beállítottam statikus ipcímre a gépet meg a blade-t is. Hurrá! Sikerült kapcsolatot létrehozni.
A mobilnetes modemnek pedig megadtam, hogy ossza meg a wifire az internetet. Ez mind szép és jó, pc-pc között működik, pc-nokia5800 között működik és net is van.
Balde-pc között van kapcsolat. A gép jelzi, hogy az ad-hoc hálózaton van net, DE ez az internet valamiért nem "jut el" a blade-ig.
Mit lehet ilyenkor tenni?
A Blade-ben beállítottad rendesen - manuálisan - az IP-t és az átjárót???
Ad-hoc esetében nincs automatikus IP konfiguráció!
Avatar
kerek07
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010-03-16 kedd 20:50:09
Készüléktípus: SGS 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: kerek07 »

benceje_1 írta:
A Blade-ben beállítottad rendesen - manuálisan - az IP-t és az átjárót???
Ad-hoc esetében nincs automatikus IP konfiguráció!
Igen.
így néznek ki a blade-n a beállítások:
ip: az utolsó szám eggyel nagyobb mint a gép ip-je
átjáró: ugyanaz mint a gép ip-je
hálózati maszk: amit parancssorban kiír ipconfig /all ra

Meg a dns1, dns2. Lehet azzal gond? ott is meg van adva ugyanaz mint a gép dns1, dns2.

edit: a dns1 egyébként ua. mint a gép ip-je(192.168.137.1). a dns2 vmi borzalom számsor.(212.159.11.150)
továbbá, ezeket én adtam meg.
Minek Neked ész? Van számítógéped!
benceje_1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-11-19 pén. 07:11:12
Készüléktípus: Samsung Galaxy S
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: benceje_1 »

a második dns tuti nem kell.
Először azt akartam írni, hogy a .137.1 honnan jött neked, de win7 alatt gyorsan kipróbáltam, nekem is azt állította be.... régen csináltam ezt...
WINS-nek is beírtad?
Avatar
kerek07
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010-03-16 kedd 20:50:09
Készüléktípus: SGS 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: kerek07 »

benceje_1 írta:a második dns tuti nem kell.
Először azt akartam írni, hogy a .137.1 honnan jött neked, de win7 alatt gyorsan kipróbáltam, nekem is azt állította be.... régen csináltam ezt...
WINS-nek is beírtad?
Sajnos ennyire nem vagyok penge. Hogy kell ezt a WINS-es dolgot megcsinálni?

Egyébéként próbáltam a netsh wlan start hostednetwork parancsot is de a köv. hibaüzenetet kaptam:
Nem lehet elindítani az állandó hálózatot.
A csoport vagy az erőforrás nincs megfelelő állapotban a kért művelet végrehajtásához.
=(

Ameddig ki nem adnak vmi frissítést az androidhoz, szerintem nem is fog működni. =( Legalábbis én már kezdem feladni.
Minek Neked ész? Van számítógéped!
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: istnag »

Ezt az oldalt elovasod és szerintem menni fog,páraknak sikerült:
http://mobilarena.hu/tema/zte_blade/ker ... oc&submit= Nem épp adhoc -al,de egy szoftveres acces point -al
Avatar
gelmar
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 18:55:12
Készüléktípus: Xperia M2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Has thanked: 57 times
Been thanked: 14 times
Kapcsolat:

Re: ZTE Blade

Hozzászólás Szerző: gelmar »

Sziasztok! Azt kérdezem, hogy van-e már hivatalos szervize a Blade-nek. Azért mert egy ismerősöm elejtette és az oldalán több helyen is megsérült, de a kijelző még működik. Valahol olvastam hogy egy fájl törlésével halottá lehet tenni a telót és akkor gariba cserélnék. :roll: / Az enyém tökéletesen működik :D /Köszönöm
Sony Xperia M2
ASUS Fonepad /ME371MG/
Lumia 925
N8 V9
-----------------------------------------------------------------------
" nem az számít hogy mit mondanak, hanem az hogy ki mondja!!"
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”