HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén.)

HTC márkájú készülékek témái
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: NBK »

Lasi007 írta:Erre az idézetre a helyes válasz, hogy 2.3.1 verzió és az felett már benne van az androidokban a magyar nyelv. Sajna az innen töltött verzió használhatatlan, csak részlegessen megy fel és mindíg újra indul.
Másrészt nem kellett újraírni a moderálást, főként ha így illeszt a gép, de te biztos jobbam tudod mit csinálok, mint én!
Feltételezem az is az én hibám, hogy a méltatlankodás előtt senki nem reagált. Bocsáss meg, hogy az állatalad indított helyre merek írni, igérem többet nem nem fogom, elvégre eddig sem sikerült időben hasznát vennem!
:up: :szia: :szia: :szia: :szia:
Megint csak nem értelmezted jól az írásomat. Nem azt írtam, hogy minden android build tudja a magyart, hanem azt, hogy a legtöbb.....ami meg nem, azon megoldható, de hát ezt nyilván te is tudod, mert a kezdeti segélykérésed átalakult kioktató stilusba, így nem magyarázom tovább egy pro felhasználónak....

Az általad írt dolgot töröltem, ez után újra felhoztad a témát egy új hsz.-ben, de hagyjuk is az egészet, veled sem lettünk többen, csak sűrűbben......
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Sziasztok. Eddig normálisan ment a javítás után (a beragadt gombok probléma). Most fehér képernyőt kapok bootoláskor (innen nem megy tovább). Eddig a "White screen of death" szót találtam a googleen, a fórumokon nem túl hasznos megjegyzésekkel (mint vidd szervizbe...stb). Este lesz időm utána olvasok de ide is feltenném a kérdést. Most komolyan szervizbe kell megint adnom mert gondolt egyet és meghalt? (reggel és napközben még vidáman használtam kutya baja se volt).

Ha valaki ismeri a hibát és van rá esetleg valami megoldása hálásan köszönöm. Remélem nem megint a szerviz lesz a megoldás...
lilalur
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Oké a probléma megoldva: Factory reset (bekapcs + volume up+ volume down) then finaly... oh izé akarom mondani, erre végre megjelent olvasható szöveg --> vagyis nem hardveres a gond. Sajnos hiába indítottam újra nem történt semmi változás (fehér képernyő ugyanúgy). Szóval másodszor megcsináltam a resetet is végig. Ezután már nem teljesen fehér képernyő fogadott hanem megkaptam a HTC feliratot zöldbe a fél képernyő világossárgán (mintha befagyott volna a bootképernyő).

Következős kipróbálása: Bootloader (bekapcs+ volume down) USB-vel rá a gépre. Látja. Huh. Na innen ha az oprendszer szállt el simán újrarakhatom... és.
Bekapcsolás után bootolt rendesen ezután és most működik újra...

Remélem, többé nem látom ezt. De álljon ez itt okulásul, ha esetleg hasonló gonddokkal küszködve keresnéd fel ezt a fórumot. Mindenesetre, a White screen of death előfordulhat ,ahogy olvastam, elég sokféle felállásban. Így nem biztos, hogy mindegyiket ilyen könnyű lesz átlépni (igazából hogy mi történt most se tudom, mert semmi előzmény nem volt.)

Azért annyival kiegészíteném még hogy a fent említett metódus nem old meg semmit. A telefonnak valami baja van már megint. Néha megáll (teljesen megfagy a kép) nem reagál csak az aksi kivételre (másodszor fordult elő de ez pont kettővel több mint amennyiszer szabadna neki). Az indítás ezután többnyire "white screen of death" követi amiből a fent leírt kis rituáléval lehet kijutni. Az aksikivétel után nem árt várni néhány percet. Gyakran ha kijutottunk akkor is hamar visszaeshetünk (mintha csak úgy eldobálná a belső memóriát időnként... ergo... szerviz megint) Ja igen és ezt a saját oprendszerével ugyanúgy játsza mint az androiddal vagy a WP7-el. Remélem tényleg csak én fogtam ki egy vacak darabot....

vicces de megint az 5800amat használom....
lilalur
klicsko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012-11-20 kedd 20:16:25
Készüléktípus: htc hd2 nokia e72
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: klicsko »

a segítségetekre lenne szükségem. megörököltem édesapámtól a "kinőtt" htc hd2-sét. a gond az, hogy az öreg nem nagyon foglalkozott vele és egy 5.2-es windows van rajta. szívesen rátolnám a 7-eset vagy 7.5-öset, de nem igazán értek hozzá. félek így nekiállni, mert nem igazán értem az első oldalon lévő leírást. szóval fogalmam sincs mi az a radio, hspl, magdlr, customruu meg ilyenek. utánanéztem több magyar és külföldi honlapon is, de így sem merek nekiállni. főleg, hogy az itt leírtak már nem tudom, hogy mennyire aktuálisak.
továbbá kérdésem lenne még, hogy a feljebb említett szoftverek már működnek-e hibátlanul, vagy még mindig van bennük pár funkció, amik nem működnek (pl. navi, marketplace)
szóval a kérdésem az, hogy valaki tudna nekem segíteni valamelyik szoftver telepítésében? annyira nem vagyok tök hozzá, de sajnos mágus sem vagyok. :(

so pls help me :)

(vagy ha van ötletetek az ez előtti nokia e72esem feltuningolására, azt is szívesen fogadom :) )
boba42
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2009-02-24 kedd 20:48:35
Készüléktípus: HTC HD2 [WP7.8] + Nokia E90
Tartózkodási hely: Általában a gép előtt... :S
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Kapcsolat:

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: boba42 »

Szevasztok!

Hosszú idő után váltok Nokiáról (részben) erre a kis aranyosra :whaaa: (azért a tartalék egy e90-es lesz ;) )
A telefonom még nem jött meg, de előzetesen azt tudom róla, hogy SD kártyára felrakott Android 4.1.2 (NexusHD2 CyanogenMod10 ROM) van rajta. Én majd szeretnék rárakni WP7-et és egy stabil(nak mondott) Android romot is - mindkettőt a NAND-ra. Természetesen ment már nagyban az utánaolvasás, viszont mivel még sose volt ilyen telefonom, és nem akarom egyből téglásítani van egy pár kérdésem, amire remélem itt választ kapok:

Ahhoz, hogy a memóriakártyát majd kezelni tudja a wp7 is meg az új android is, le kell formázni. A jelenlegi rendszer meg ugye rajta van. Ha leformázom, akkor 100%-ban letörlődik a 4-es és nem fog összeakadni majd a többivel, amit ráteszek? Vagy vissza kell állítani full gyárira a telefont, mielőtt nekilátok a műveletnek?

Köszi a segítséget előre is! :)

(Bónusz kérdés: Valaki használ stabilan és jól működő olyan android rom-ot, ami stabil és tud HD-videót felvenni értékelhető minőségben? Fontos lenne a minél jobb videózási lehetőség. Én ezt néztem ki (igaz, hogy nem HD): http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16131053)
boba42
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2009-02-24 kedd 20:48:35
Készüléktípus: HTC HD2 [WP7.8] + Nokia E90
Tartózkodási hely: Általában a gép előtt... :S
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Kapcsolat:

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: boba42 »

Helló ismét!

Sikerült feltennem a WP7.8-at, és teljesen remekül működik, kivéve a médiafájlok szinkronizálását. Feltettem a Zune-t, a drivert, külön-külön is, együtt is, meg minden lehetséges variációban, de mégsem ismeri fel a telefont a gép (teszem hozzá már a gyári rommal se volt jó a szinkronizáció, ezért egy másik gépen csináltam a frissítést). 32 bites Vista van fenn a gépemen. Ötletek, hogy hogy lehetne valahogy zenét rakni a telefonra? Esetleg fényképeket és videókat leszedni a telefonról?
Köszönöm előre is!

boba42 írta:Szevasztok!

Hosszú idő után váltok Nokiáról (részben) erre a kis aranyosra :whaaa: (azért a tartalék egy e90-es lesz ;) )
A telefonom még nem jött meg, de előzetesen azt tudom róla, hogy SD kártyára felrakott Android 4.1.2 (NexusHD2 CyanogenMod10 ROM) van rajta. Én majd szeretnék rárakni WP7-et és egy stabil(nak mondott) Android romot is - mindkettőt a NAND-ra. Természetesen ment már nagyban az utánaolvasás, viszont mivel még sose volt ilyen telefonom, és nem akarom egyből téglásítani van egy pár kérdésem, amire remélem itt választ kapok:

Ahhoz, hogy a memóriakártyát majd kezelni tudja a wp7 is meg az új android is, le kell formázni. A jelenlegi rendszer meg ugye rajta van. Ha leformázom, akkor 100%-ban letörlődik a 4-es és nem fog összeakadni majd a többivel, amit ráteszek? Vagy vissza kell állítani full gyárira a telefont, mielőtt nekilátok a műveletnek?

Köszi a segítséget előre is! :)

(Bónusz kérdés: Valaki használ stabilan és jól működő olyan android rom-ot, ami stabil és tud HD-videót felvenni értékelhető minőségben? Fontos lenne a minél jobb videózási lehetőség. Én ezt néztem ki (igaz, hogy nem HD): http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16131053)
boba42
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2009-02-24 kedd 20:48:35
Készüléktípus: HTC HD2 [WP7.8] + Nokia E90
Tartózkodási hely: Általában a gép előtt... :S
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Kapcsolat:

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: boba42 »

boba42 írta:Helló ismét!

Sikerült feltennem a WP7.8-at, és teljesen remekül működik, kivéve a médiafájlok szinkronizálását. Feltettem a Zune-t, a drivert, külön-külön is, együtt is, meg minden lehetséges variációban, de mégsem ismeri fel a telefont a gép (teszem hozzá már a gyári rommal se volt jó a szinkronizáció, ezért egy másik gépen csináltam a frissítést). 32 bites Vista van fenn a gépemen. Ötletek, hogy hogy lehetne valahogy zenét rakni a telefonra? Esetleg fényképeket és videókat leszedni a telefonról?
Köszönöm előre is!
Hátha valakit érdekel a jövőben, így leírom a tapasztalataimat:
Win 7-tel és NOKIA/SONY ERICSSON kábellel röccenés mentesen megy a Zune. Noname/HTC kábellel nekem valamiért nem volt jó. :shock:
De joker megoldás a BT. Csak ugye akkor egyesével kell küldözgetni, és lassú, de néhány képet leszedni vagy 1-2 mp3-mat a telefonra továbbítani lehet vele. :cool1:
camaro383
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 20:17:59
Készüléktípus: nokia e71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: camaro383 »

Sziasztok!
Én Androiddal használom a HD2-t, minden tökéletes, kivétel a telefon hangminőséget. Azaz a másik fél nem túl jó minőségben hallja a beszélgetést. A WM6.5-tel teljesen tiszta volt minden, csak hát nehézkes volt a softver, legalábbis nekem... sajnos csak úgy elállítódott a net, nem töltött emailt stb...pedig tetszett volna...
És a magyar nyelv nyomát sem találtam meg a telefonban.űű
camaro383
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 20:17:59
Készüléktípus: nokia e71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: camaro383 »

Nah, visszaraktam egy WM6.5 romot, neten találtam. Nem is értem, miért nem fejlesztették tovább!!! Sokkal gyorsabb, mint az android, sokkal szebb és jobb is nekem. Tetszik! És érdekes, mert a hangminőség is tökéletes lett.
Spityu27
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2013-03-24 vas. 13:23:58
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: Spityu27 »

sziasztok! érdeklődnék hogy az usa tmob kiadásban működnek az eu-s frekik ha nem gyári winmo 6.5-öt használok? köszi előre is a segítséget!
Válasz küldése

Vissza: “HTC”