HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén.)

HTC márkájú készülékek témái
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: NBK »

lilalur írta:Hát hosszas berhelés és rengeteg rádió meg hivatalosfrissítés meg a többi után rájöttem mi a probléma. Egyszerűen be van "akadva (?)" a hangerő lefelé gomb. Ezért lépek mindig a trikolorba mikor bekapcsolom. A vissza nyílt nyomva tartva és bekapcsolva a trikolórt át tudom lépni de mindegy hogy MAGLRD vagy cLK val próbálok e beljebb kerülni egy android vagy egy win7 felrakásához. A maglrd-n jól látszik is a beakadás, a menü egyfolytában szánkázik lefelé.
Felrakva a hivatalos romot a trikolórt átlőve pedig menthetetlenül bennmarad a hangerőszabályzó résznél. Szóval a hiba megvan sajnos és az nem szoftveres ahogy nézem (vagy mégis?).

Na ilyenkor mehet szervizbe, vagy van valami módszer amivel megpiszkálhatom?

SPL 2.08 - HSPL
Radio 2.15.50.14
MAGLDR Version-1.13
cLK Version-1.4.0.1
a beragadás egy szimpla bekapcsolás után történt, amikor már ez fogadott semmi különösebb előzménye. Windows phone 7 volt fenn és sokszor újraindult ha lezártam a képernyőt meg eldobálta a kártyát úgyhogy le akartam cserélni éppen. Azóta volt már wipe, hivatalos rom visszarakása...stb de az eredményen nem javított.
RUU_Leo_S_HTC_NLD_3.14.404.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship a hivatalos romja amit nem szeretek mert holland (és nem enged hivatalosról mást leszedni hozzá XD)
Igen, ez biza hardveres gond, ezen sokat nem tudsz változtatni, esetleg a hátoldal felől pöckölgessed meg a kezeddel a telefont, hátha kiakad a gomb, de lehet hogy újra be fog ragadni, tehát mindenképpen szervízben a helye. Javaslatom Budapesten az E-care-be vidd. E-Care
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Oh egy kérdés. Miután leszedtem a windows phone 7 et mivel tudom visszaformázni normálra az sd-kártyámat. Úgy értem hogy a telefon nélkül mert az most ugye hangerőt vesz le hogy a fene egye meg :cry3: . Mivel kapom vissza az sdkártyát. (mellesleg egy újabb pont amire rájöttem mi a baj még a win7 el. Ilyen egy "böszmeséget" hogy klasszikusoktól is idézzek, hogy engedhet meg magának egy friss oprendszer?
lilalur
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: NBK »

lilalur írta:Oh egy kérdés. Miután leszedtem a windows phone 7 et mivel tudom visszaformázni normálra az sd-kártyámat. Úgy értem hogy a telefon nélkül mert az most ugye hangerőt vesz le hogy a fene egye meg :cry3: . Mivel kapom vissza az sdkártyát. (mellesleg egy újabb pont amire rájöttem mi a baj még a win7 el. Ilyen egy "böszmeséget" hogy klasszikusoktól is idézzek, hogy engedhet meg magának egy friss oprendszer?
Az SDFormatter nevű progival, ahol az Optionsban be kel állítani a FORMAT TYPE-ot Full-ra a FORMAT SIZE ADJUSTMENT-et pedig ON-ra.
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Köszönöm a segítségedet ismételten :) Visszakaptam az SD kártyámat is ezzel. Már teljesen gyárira állítottam vissza mindent. Közben rájöttem hogy tulajdon képpen nem számít melyiket (backspace vagy a win gomb, előbbi csak indításnál jó ötlet mert azt sokat használod a telefon nyomkodásához is szóval a win gombot nyomva tartva használhatom :hmm2: hát jobb mint a sehogy azért) de ha nyomva tartom akkor az magasabb prioritású lesz mint a hangerő így hozzáfértem a PDA-mhoz és használni is tudtam a beállításokhoz és a többihez (csak elég kényelmetlen hogy a gombot nyomva kell tartani :) ) Sajnos teljesen világos hogy hardverhiba van a dologban már. Remélem minél előbb megjavul mert kezdtem megszeretni a készüléket, de most kezdem azt gondolni hogy nem a legjobb váltás volt az 5800-amról (amit amúgy megint használok most, mert navigálni meg wifizni azért sajna kell ha pénzt akarok keresni :D szegénykém olyan picinek tűnik most) de annyi jót hallottam róla és tetszett az is hogy olyan sokféle oprendszert lehetett rárakni.
lilalur
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: NBK »

lilalur írta:Köszönöm a segítségedet ismételten :) Visszakaptam az SD kártyámat is ezzel. Már teljesen gyárira állítottam vissza mindent. Közben rájöttem hogy tulajdon képpen nem számít melyiket (backspace vagy a win gomb, előbbi csak indításnál jó ötlet mert azt sokat használod a telefon nyomkodásához is szóval a win gombot nyomva tartva használhatom :hmm2: hát jobb mint a sehogy azért) de ha nyomva tartom akkor az magasabb prioritású lesz mint a hangerő így hozzáfértem a PDA-mhoz és használni is tudtam a beállításokhoz és a többihez (csak elég kényelmetlen hogy a gombot nyomva kell tartani :) ) Sajnos teljesen világos hogy hardverhiba van a dologban már. Remélem minél előbb megjavul mert kezdtem megszeretni a készüléket, de most kezdem azt gondolni hogy nem a legjobb váltás volt az 5800-amról (amit amúgy megint használok most, mert navigálni meg wifizni azért sajna kell ha pénzt akarok keresni :D szegénykém olyan picinek tűnik most) de annyi jót hallottam róla és tetszett az is hogy olyan sokféle oprendszert lehetett rárakni.
Nem kell, hogy csalódjál, kifogtál egy vacak darabot, van ez így, nálam 2 évig ment egyetlen hiba nélkül. Az 5800-ról meg inkább nem mondok semmit......
Ladyani HTC
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011-10-13 csüt. 15:11:04
Készüléktípus: HTC HD2
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: Ladyani HTC »

Sziasztok!

Kicsit off leszek, de remélem jár erre valami okos, és segítségére siet egy gyönge, elesett nőnek. :lol:

Van egy HTC HD2-es vasam, amit imádok, és adott hozzá egy SE HBH ds-980-as stereo bluetooth headset.
Régen ezt a fülest egy SE P990i-vel használtam gond nélkül. Azóta ugye történt egy drasztikus kütyü váltás, és van egy-két dolog ami nagyon zavar.
Ha zenét hallgatok, van hogy 1-1 mp-re elmegy a hang, és torzítva jön vissza, ha a következő számot kezdi játszani akkor az elejéből lehagy 1-2 mp-et, illetve van amikor ugrik egy kicsit a zene hallgatás közben. (De van hogy filmnézés közben ha pauset nyomok, akkor elveszíti a headset beállításokat, és video indítás után, nem a fülesben hallom a hangot, hanem a telón, hangosan)
Másik gondom, hogy eddig kijelezte a headset a zeneszámot amit éppen hallgatok, és a pontos időt is. Amióta HD2-őm van, azóta ez nincs meg.(másik lejátszóval sem)
Tudom a kompatibilitás is számít, de hát elvileg okénak kellene lennie.... Valami 5-let? Registry buhera? Más???


Más: Olvasgattam erről az androidos témáról HD2-re... Tetszene a dolog, vagy akár a WP7 is, (mert lehet hogy valamelyik orvosság lenne a gondomra) de egy kicsit tartok tőle, hogy tényleg egy drága papírnehezék sikeredik a kedvenc PDA-mból. Ezt nem szeretném. Ha valaki szájbarágósan esetleg priviben leírná mit hogyan, hova, hol... Meg hogy melyik a legjobb választás, mert ugye magyar is kell hogy legyen, ne legyen bugos, ne fagyjon, testre szabható legyen és stb...
Az első oldalon olvasott cikket nagyjából értem, de mégsem. :whaaa:

Hát nem hiába, főzni tudok, filmet konvertálni tudok, de azért ebben a témában még nagyon gyerekcipőben járok. (meg szőke is vagyok) :oops:

Előre is köszönöm annak, aki a hsz-em első felében leírtakra megoldást talál!
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: NBK »

Ladyani HTC írta:Sziasztok!

Kicsit off leszek, de remélem jár erre valami okos, és segítségére siet egy gyönge, elesett nőnek. :lol:

Van egy HTC HD2-es vasam, amit imádok, és adott hozzá egy SE HBH ds-980-as stereo bluetooth headset.
Régen ezt a fülest egy SE P990i-vel használtam gond nélkül. Azóta ugye történt egy drasztikus kütyü váltás, és van egy-két dolog ami nagyon zavar.
Ha zenét hallgatok, van hogy 1-1 mp-re elmegy a hang, és torzítva jön vissza, ha a következő számot kezdi játszani akkor az elejéből lehagy 1-2 mp-et, illetve van amikor ugrik egy kicsit a zene hallgatás közben. (De van hogy filmnézés közben ha pauset nyomok, akkor elveszíti a headset beállításokat, és video indítás után, nem a fülesben hallom a hangot, hanem a telón, hangosan)
Másik gondom, hogy eddig kijelezte a headset a zeneszámot amit éppen hallgatok, és a pontos időt is. Amióta HD2-őm van, azóta ez nincs meg.(másik lejátszóval sem)
Tudom a kompatibilitás is számít, de hát elvileg okénak kellene lennie.... Valami 5-let? Registry buhera? Más???


Más: Olvasgattam erről az androidos témáról HD2-re... Tetszene a dolog, vagy akár a WP7 is, (mert lehet hogy valamelyik orvosság lenne a gondomra) de egy kicsit tartok tőle, hogy tényleg egy drága papírnehezék sikeredik a kedvenc PDA-mból. Ezt nem szeretném. Ha valaki szájbarágósan esetleg priviben leírná mit hogyan, hova, hol... Meg hogy melyik a legjobb választás, mert ugye magyar is kell hogy legyen, ne legyen bugos, ne fagyjon, testre szabható legyen és stb...
Az első oldalon olvasott cikket nagyjából értem, de mégsem. :whaaa:

Hát nem hiába, főzni tudok, filmet konvertálni tudok, de azért ebben a témában még nagyon gyerekcipőben járok. (meg szőke is vagyok) :oops:

Előre is köszönöm annak, aki a hsz-em első felében leírtakra megoldást talál!
Az SE csinál ilyen trükköket, hogy kiad egy jelet ami mutatja a pontos időt meg a zene címét előadóját stb. de az nem feltétlenül működik egy másik készülékkel. Szerintem ezektől a dolgoktól el is búcsúzhatsz. Nem a kombatibilitás a lényeg, hanem, hogy az egyes céget milyen jeleket küldenek a kimenő portokra, ennyi.

A jobb választás jelen esetben az android és ha követed a leírást az első oldalon, lépésről-lépésre, nem lehet gondod.
Ladyani HTC
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011-10-13 csüt. 15:11:04
Készüléktípus: HTC HD2
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: Ladyani HTC »

NBK írta: Az SE csinál ilyen trükköket, hogy kiad egy jelet ami mutatja a pontos időt meg a zene címét előadóját stb. de az nem feltétlenül működik egy másik készülékkel. Szerintem ezektől a dolgoktól el is búcsúzhatsz. Nem a kombatibilitás a lényeg, hanem, hogy az egyes céget milyen jeleket küldenek a kimenő portokra, ennyi.

A jobb választás jelen esetben az android és ha követed a leírást az első oldalon, lépésről-lépésre, nem lehet gondod.
Köszönöm a válaszod...de...
Lehet hogy igazad van a jelküldéssel kapcsolatban, de nem hiszem hogy emiatt van hangtorzítási gondom, illetve hogy filmnézéskor pause után elveszti a headset jelet... vagy igen? :evil:
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: NBK »

Ladyani HTC írta:
NBK írta: Az SE csinál ilyen trükköket, hogy kiad egy jelet ami mutatja a pontos időt meg a zene címét előadóját stb. de az nem feltétlenül működik egy másik készülékkel. Szerintem ezektől a dolgoktól el is búcsúzhatsz. Nem a kombatibilitás a lényeg, hanem, hogy az egyes céget milyen jeleket küldenek a kimenő portokra, ennyi.

A jobb választás jelen esetben az android és ha követed a leírást az első oldalon, lépésről-lépésre, nem lehet gondod.
Köszönöm a válaszod...de...
Lehet hogy igazad van a jelküldéssel kapcsolatban, de nem hiszem hogy emiatt van hangtorzítási gondom, illetve hogy filmnézéskor pause után elveszti a headset jelet... vagy igen? :evil:
Szerintem próbáld ki a HD2-t másik fülessel, biztos hogy jó lesz, az SE fülest meg dobjad el jó messzire.....
Lasi007
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010-01-26 kedd 20:30:57
Készüléktípus: E52_HTC HD2
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén

Hozzászólás Szerző: Lasi007 »

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lasi007 2011-10-26 szer. 16:04:20-kor.
Válasz küldése

Vissza: “HTC”