HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén.)

HTC márkájú készülékek témái
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HTC HD2 - WP7, Android oprendszerrel (up. 2011-07-29 pén.)

Hozzászólás Szerző: NBK »

A topik eredeti indítója dilajoska.

KépKép
Létrehoztam egy ilyen topicot mert szerintem érdemes itt is megemlíteni ezt a készüléket.Én tervezgetek egy ilyet venni,remélem sikerül majd :)

Tartalom




Termékjellemzők:
Méret                                                                                          Kijelző: Kapacitív érintőképernyő
                                                                                                   Felbontás: 480 X 800 WVGA

Kép Kép

Operációs rendszer
Windows Mobile® 6.5 Professional
               Kép

Gombok
Kép

Tárhely
  • ROM: 512 MB
  • RAM: 448 MB
  • Bővítőhely: microSD™ memóriakártya (SD 2.0-kompatibilis)


Hálózati frekvenciák
Európa:
  • HSPA/WCDMA: 900/2100 MHz
  • GSM: 850/900/1800/1900 MHz
  • Ázsia és a csendes-óceáni térség:
  • HSPA/WCDMA: 900/2100 MHz
  • GSM: 850/900/1800/1900 MHz


Processzor kapacitása
1 GHz-es Snapdragon™ processzor

Internet
Böngésző: Opera Mobile™

3G:
  • Akár 7,2 Mbps letöltési sebesség
  • Akár 2 Mbps feltöltési sebesség
  • GPRS: Akár 114 kbps letöltési sebesség
  • EDGE: Akár 560 kbps letöltési sebesség
  • Wi-Fi®: IEEE 802.11 b/g
Tápellátás és akkumulátor
  • Akkumulátortípus: Újratölthető lítiumionos akkumulátor
  • Kapacitás: 1230 mAh
Beszélgetési idő:
  • WCDMA: Akár 320 perc
  • GSM: Akár 380 perc
  • Készenléti idő:
  • WCDMA: Akár 390 óra
  • GSM: Akár 490 óra
  • Videolejátszás: Akár 8 óra
  • Hanglejátszás: Akár 12 óra
Internetmegosztás
  • Internetkapcsolat megosztása USB vagy Bluetooth kapcsolaton keresztül
  • Wi-Fi Router
Fényképező
  • 5 megapixeles színes fényképező
  • Autofókusz
  • Dupla LED-vaku
Bluetooth
  • Bluetooth® 2.1 megnövelt adatátvitellel (EDR)
  • Támogatott profilok: A2DP, AVRCP, BIP, BPP, DUN, FTP, GAP, GOEP, HFP, HID, HSP, OPP, PAN, PBAP, SAP, SPP
Csatlakozók
  • 3,5 mm-es sztereó audiocsatlakozó
  • Szabványos micro-USB(5 tűs micro-USB 2.0)


Multimédia
  • Windows Media® Player
  • Albumok
  • Képek és videók
  • FM rádió
  • Támogatott audioformátumok: .aac, .amr, .m4a, .mid, .mp3, .mp4, .qcp, .wav, .wma
  • Támogatott videoformátumok: .wmv, .asf, .mp4, .3gp, .3g2, .m4v, .avi
Szenzorok
  • G-szenzor
  • Közelségszenzor
  • Környezetmegvilágítás-szenzor
Helymeghatározás
  • Belső GPS-antenna
  • HTC Footprints™
  • Digitális iránytű
Kezdőképernyő
  • Kezdőképernyő, Személyek, Üzenetek, Levelezés, Internet, Naptár, Részvények, Fényképek és videók, Zene, Időjárás, Footprints, Twitter, Beállítások
Közösségi funkciók
  • Facebook™ integráció
  • Fényképek megosztása a Facebook és a Twitter szolgáltatásain keresztül
  • Videók megosztása a YouTube™ felületén
  • HTC Peep™ a Twitter használatához
Javasolt rendszerkövetelmények Windows esetén
  • Windows XP vagy Windows Vista®
  • Microsoft® ActiveSync® 4.5 Windows XP rendszerhez
  • Microsoft® Windows Mobile Device Center 6.1 Windows Vista rendszerhez




Felhasználói kézikönyv(magyar pdf):
http://dl4.htc.com/web_materials/Manual ... ian_UM.pdf

Gyári letöltések:
http://www.htc.com/hu/supportdownloadli ... sd&cat=all

cikkek:
http://nonstopmobil.hu/htc-hd2-teszt-ub ... 2.html?p=1
http://www.hwsw.hu/hirek/43547/htc-hd2- ... altuk.html
http://mobilarena.hu/teszt/htc_hd2_miko ... zekek.html

videók:
http://www.youtube.com/watch?v=cxkIJdG2brU&hd=1
http://www.youtube.com/watch?v=uBMOuK8Pyis&hd=1
http://www.youtube.com/watch?v=tNnCvAva-O0&hd=1

árak:
http://www.argep.hu/product_1131677.html


Android felrakása HD2-re, a windows mobile helyére!
Nos, december 30.-án cotulla istencsászár jóvoltából beköszöntött az új időszámítás a HD2 tulajok körében. Kedvenc winmo oprendszerünket lecserélhetjük(!) androidra, pár apró lépés után.
Mik is ezek a lépések?

Mielőtt bárminek is nekiállnánk, győződjünk meg arról, hogy a pda több mint 50%-ban fel legyen töltve és stabil oprendszer legyen a gépen, illetve ezen idő alatt lehetőleg mással ne nagyon foglalkozzunk.(böngészés, más program telepítése stb...) Szánjuk erre kellő odafigyelést, nehogy egy nagyon drága papírnehezéket csináljunk kedvenc pda-nkból.(nyelvtanárom biztos forog a sírjában)

1. Első körben fel kell telepítenünk a HSPL 3-as verzióját ez egészen pontosan a 2.08-as névre hallgat, melyet a következő SPL verziókra lehet rakni:
  • SPL 1.42.0000
  • SPL 1.62.0000
  • SPL 1.66.0000
  • SPL 2.07.0000
  • SPL 2.08.0000
  • SPL 2.10.0000

Ezt INNEN letölthetitek.
A pda-t a pc-re ActiveSync módban rádugjuk, majd elindítjuk, az első felbukkano ablakon kattintunk a Next gombra, ekkor szépen csatlakozik a telefonunkra. A következő ablakban lesz egy választó lista, itt válasszuk a 2.08HSPL lehetőséget és megint Next és várjuk meg míg végigmegy a csík, újraindítás lesz a végén.

2. Következő lépésben fel kell rakni egy újabb radio romot, számszerűen a 2.15.50.14-es verziót. Ezt INNEN letölthetitek.
A pda-t a pc-re ActiveSync módban rádugjuk majd elindítjuk CustomRUU fájlt és követjük a felbukkanó ablakban lévő utasításokat, ami 2 jelölőnégyzet és egy Update gomb megnyomásával fog járni, itt megvárjuk az újraindítást és ezzel készen is leszünk.

3. Most jön a MAGLDR113 telepítése, ez fogja nekünk lehetővé tenni az android telepítését és indítását. Ezt INNEN letölthetitek.
Lépések a már jól megszokott módon, pda-t a pc-re ActiveSync módban rádugjuk és indítjuk a ROMUpdateUtility nevü fájlt, majd a felbukkanó ablakban követjük az utasításokat, ami pontosan olyan lesz, mint a radio romnál. Ennek a telepítésénél is újraindítás lesz, de itt már nem a winmo fog bootolni, hanem a MAGLDR amiben lesz egy szép lista, nekünk az USB flasher menüpont kell, amit a hangerő le vagy fel gombal tudunk kiválasztani és a hívás indító gombbal tudunk aktiválni. Ekkor elkezdi keresni a kapcsolatot, dugjuk is szépen rá a pc-re a pda-t, ekkor a windows-unk telepíteni fog, nem kell megijedni. Innentől már más dolgunk nincs, mint az általunk preferált android romot a pc-n elindítani. Szépen települni fog az android és a következő indításnál már az fog indulni.

Android romok az xda-developers oldalán elérhetőek: ITT
Illetve ezen a linken a DAF-CLEAN kezdetű romokat érdemes letölteni (gingerbread 2.3.3): >>ITT<<




Android felrakása HD2-re, ClockworkMod Recovery segítségével!

Első lépésként ugye a megfelelő HSPL telepítése szükséges a 2.08HSPL javallot, tehát azt kell felrakni. >>LETÖLTÉS<<
A HSPL 2.08 a következő SPL verziókra telepíthető, SPL 1.42.0000, SPL 1.62.0000, SPL 1.66.0000, ha neked nem ez van, akkor kisnyúl.
Telepítése a következő: PDA indításánál bemész a bootloaderbe, majd rádugod usb-n a pc-re a pda-t, majd indítod az exe fájlocskát, a felbukkanó ablakban kiválasztod a 2.08HSPL verziót, tehát nem a 2.08.0000, mert az nem lesz jó. Oké ez felment, arra figyelj, hogy restartkor újra be kell menned a bootloaderbe, mivel fel kell rakni a megfelelő rádio romot

Radio rom >>LETÖLTÉS<<
Telepítése: Már ott vagy a bootloaderbe, usb-n már rádugva a pda, indítod a CustomRUU.exe fájlt, majd szépen értelmezve az üzeneteket telepíted ezt is. Itt megint lesz egy restart, ismételten a bootloaderbe kell menni.

Most az jön, hogy szépen kipucoljuk a NAND-ot a Task29 nevü progival. >>LETÖLTÉS<<
Tehát bootloaderbe vagy, usb bedugva, indítod a Task29 progit és szépen le okézgatod. Ez nullára vágja a NAND-ot egy huncut bájtot sem hagy rajta, viszont a HSPL-t és a radio romot nem bántja.

Most telepeíted a magldr 1.13-at. >>LETÖLTÉS<<
Ezt ugye a ROMUpdateUtility indításával telepíted.

Miután felment, restartolsz és beész a magldr menübe, azon belül is az USB flasher menüpontba és telepíted a CWR-t. Én ezt a cwr-t javaslom: >>LETÖLTÉS<<
A cwr-t a DAF.exe-vel telepíted.

Nagyjából készen is lennénk, innentől már tudod mi a szitu, a rom zip-ben a memkarira és cwr-ben kiválasztod majd install rom from zip.

Szerk.: 2011-07-29 pén. 13:48:28

2.3.4 CWR romok >>ITT<<
DHD romok >>ITT<<
Sense 3.0 Android 2.3.4 romok >>ITT<<
MIUI android 2.3.4 romok >>ITT<<
Sense 3.0 port >>ITT<< (thx wonthy)
Sense és MIUI rom keveréke >>ITT<<(thx wonthy)




Természetesen a winmo-t bármikor vissza lehet rakni ha valaki megunná vagy nem tudná megszokni az androidot. Én a magam részéről úgy csináltam, hogy a memórikártya gyökerébe másoltam a winmo romot ami ugye RUU_signed.nbh névre hallgat ezt a másolás előtt nevezzük át LEOIMG.nbh nevűre és így másoljuk fel. Majd kapcsoljuk ki a pda-t és nyomjuk le majd tartsuk lenyomva a hangerő le gombot és kapcsoljuk be a pda-t ekkor el fog indulni a szokásos rom telepítő ami felrakja a memória kártyáról a windows romot, ennyi.

Sok szerencsét


WP7 felrakása HD2-re, a régi winmo helyett!

Nos, hát elérkezett ez a pillanat is. A DFT csapat lelkes és kitartó munkájának eredménye. WP7 a HD2-n.
Magam részéről már nagyon vártam már az első portot. fel is raktam, működik is szépen, persze nem minden, de hát ez az első "release"

Telepítés.
FIGYELEM! A wp7 első indulásakor formázhatja a memória kártyát, kéretik az adatokat lementeni vagy egy másik kártyát használni!

A wp7 telepítése tökéletesen megegyezik a fentebb említett android telepítésével, nem fogom újra leírni, annyi a különbség, hogy itt a MAGLDR 1.13-as verzióját kell használni, ami benne lesz a csomagban, amit letöltesz.
Nagy vonalakban leírom azért.

Hardspl3 telepítése, új radio rom telepítése, MAGLDR 1.13 telepítése és végül a wp7 rom telepítése, ennyi az egész.

A romot letölthettek innen:
XDA-DEVELOPERS

Ami nem működik ebben az első kiadásban: Xbox live, Msn Live, Marketplace, nyilván azok a dolgok sem mennek amihez msn live ID kell, de minden más megy döccenés nélkül.
Biztos vagyok benne, hogy ezeket a hibákat javítani fogják, akkor én is fogok róla itt nyilatkozni.


Live szolgáltatások aktiválása

Nos a Live szolgáltatások aktiválására több metódus kering a neten, én azt írom le, ami nálam működött.

Első és legfontosabb dolog, hogy fel kell hívni a picipuha ügyfélszolgálatot és kérni kell a wp7 rendszerhez egy aktiváló kulcsot, ugyanis enélkül fityfenét nem ér az egész.

Ma már vannak olyan romok, amikben ezt a procedúrát nem kell végig csinálni, kivéve a 11-es pontot, ugyanis kulcs továbbra is szükséges.

1. Telepíteni kell a rendszerünkre a WP7 sdk Windows Phone Developer Tools programot. INNEN
2. Zune alkalmazás telepítése a rendszerünkre
3. Kapcsolat létrehozása a pda és a zune program között
4. A ChevronWP7.cer fájl elküldése a saját e-mail címedre, a pda az e-mail bekonfigolása majd a ChevronWP7.cer elindítása a pda-n
5. Csatlakoztassad a pda-t a pc-re és győződj meg arról, hogy a zune program fut a háttérben.
6. Unlocker program elindítása (ChevronWP7.exe) és mind a kettő jelölő négyzet kipipálása majd kattintás az Unlock gombra
7. A toms .xap installer program telepítése a pc-re
8. Connection Setup.xap, Touch Xplorer.xap és az XBMODDeployer.xap telepítése a pda-ra(szimplán kattints rá) pda-n az XBMODDeployer.xap elindítása
9. A .provxml fájl átmásolása a my ringtones mappából a windows mappába(erre való a TouchXplorer)
10. A connection setup program indítása a pda-n ami telepíti a .provxml fájlt
11. Live ID beállítása és amikor kéri, akkor az aktiváló kód megadása

Ennyi lenne....

A leírásban szereplő programokat és fájlokat a lenti tömörített fájl tartalmazza.


Magyar ünnepnapok és névnapok kiírása a főképernyőre(wp7)

Hozzávalók:
1db gmail fiók
1db rar fájl letöltése: Kattints ide!


Elkészítés:
Lépjünk be a gmail fiókunkba a pc-n. Kapcsoljunk naptár funkcióra, majd jobb felső sarokban beállítások/naptár beállítások majd a megjelenő ablakban kapcsoljunk a Naptárak lapfülre. Keressük meg a Naptár Importálása részt, majd a rarban található fájlokat, egyesével importáljuk a fiókunkhoz. Ezek után nincs más dolgunk, mint a pda-n a gmail fiókunkat simán le frissíteni és készen is vagyunk.

Egészségünkre
Csatolmányok
HD2-WP7_Activation_Tools_and_Guide.rar
(769.41 KiB) Letöltve 119 alkalommal.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára NBK 2011-07-29 pén. 13:48:28-kor.
Avatar
fad
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2009-12-26 szomb. 18:39:49
Készüléktípus: Nokia N8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: fad »

Jól tetted ez most mindent üt nincs párja csak épp pénzem sincs rá de ha lenne ilyen lenne.
Avatar
dilajoska
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 11:31:09
Készüléktípus: Leeco Le Max 2 X829
Nem: Férfi
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: dilajoska »

fad írta:Jól tetted ez most mindent üt nincs párja csak épp pénzem sincs rá de ha lenne ilyen lenne.
sajnos nekem sincs most de mindenképp be akarok szerezni egyet :D remélem sikerül tényleg
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Olvastam róla teszteket, véleményeket és azok alapján felkeltette érdeklődésemet a készülék.
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

nagyon jó, a snapdragon proci ütős :) nekem csak a windows miatt nem kellene, utálom ugyanis :D
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: TommyX »

Jó választás lesz, majd ha egyszer "baráti" ára lesz :P
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
Avatar
dilajoska
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 11:31:09
Készüléktípus: Leeco Le Max 2 X829
Nem: Férfi
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: dilajoska »

egy kis ismertető a snapdragon processzorról:
http://www.qctconnect.com/products/snapdragon.html
staca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 08:00:11
Készüléktípus: N96
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: staca »

Én sok év után fogom teljesen letenni a Nokiát és a symbiant. A HD2-t sokkal jobban testre tudom szabni, mint bármelyik symbianos telót !!! A windows is teljesen felhasználóbarát lett !!! Bye bye Nokia !!!
migabi24
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1004
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 18:04:34
Készüléktípus: HTC ONE
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 5 times
Been thanked: 38 times

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Valaki aki vágja a windows mobilt, leírná nekem amatőr nyelven az IGO8 telepítését HD2-re, ezt letöltöttem IGO8.3.4.117940 ami a navi topicjába van berakva, ebbe elvileg minden benne van :roll:
Múlt:6600,7610,SE-S700,6230i,6630,SE-W810i,6680,N73,SE-P990,6120c,E50,N95-8Gb,N82,E66,N78,N79,i8510 8Gb,iPhone 3G 16GB,iPhone 3G-S 16Gb,i8910HD 16Gg,Wawe,Galaxy S 8Gb,I8910 HD, Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: HTC HD2

Hozzászólás Szerző: potter55 »

migabi24 írta:Valaki aki vágja a windows mobilt, leírná nekem amatőr nyelven az IGO8 telepítését HD2-re, ezt letöltöttem IGO8.3.4.117940 ami a navi topicjába van berakva, ebbe elvileg minden benne van :roll:
Ez omina-ra van de lehet jó erre is.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Válasz küldése

Vissza: “HTC”