Android mini pc

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Android mini pc

Hozzászólás Szerző: kukszi »

MK809III-RK3188-Quad-Core-Cortex-A9-4-2-Android-MINI-PC-TV-BOX-2GB-8GB-Air-mouse

Kép

http://www.ebay.com/itm/MK809III-RK3188 ... 2c76ce8fe7

Features:
Operation System: Google Android 4.2.2
Wi-Fi Internet connection
HDMI Out 1080P
Adobe Flash 11.1 Support
Rockchip RK3188 1.8GHz Cortex A9 Quad Core+ Mali400 GPU Quad Core
2GB RAM 8GB ROM
Google Play, Thousands of apps available
Remote controller / Wireless Keyboard/mouse supported
YouTube, Hulu , Internet Radio, etc. Online video Playing
Facebook, Twitter, Picasa, Flicker, Google+ etc. Social Networking
Gmail , PDF Reader, e-B
Model MK809III
ROCKCHIP RK3188 CORTEX-A9 QUAD-Core CPU 1.8GHZ ,MALI400MP4 GPU
Feature
The minimun and portable home pc, plug in and play. Portable PC with network TV, game console to share with friends at any time, also can be used as a Usb disk, card reader! Portable.

CONFIGURATION
CPU
RK3188 QUAD-CORE 1.8GHz
RAM
2GB DDR
Storage
8GB
Bluetooth
V 2.1
Net Work
Wi-Fi 802.11 b/g/n

Display output
Standard interface, support HDMI1.4, 1080P 3D output Differentiate rate adaptive, Plug in and play
OTG
USB2.0 Connect PC as USB Flash Disk , Firmwave upgrade.

HOST
USB2.0, Support wireless mouse, air mouse, USB flash disk, portable harddisk drive, USB camera,USB to Ethernet, USB 3G Card etc.
Operating system
Google Android4.2.2
FUNCTION
App Function
Web browser
Support Opera,UCWeb,SkyFile,Dolphin,Chrome etc.
Internet Enterainment
Support internet vedio, TV, movie, music .
Office
WORD,EXCEL,POWERPOINT,PDF,TXT
Game
Built in 3D Accelerate can support 3D game.
Expansibility
Can download 700K free software in Google Market
Media Share
Support DLNA, Multi machine interaction,WIFI DISPLAY MIRACAST
Audio Type
Supported formats
Support MP1,MP2,MP3,WMA,OGG,AAC,M4A,FLAC,APE,AC3,AMR,DTS,RA, WAV Support Audio information classification and Album art display

Video type
Supported formats
Support AVI,H.264,VC-1,MPEG-2,MPEG-4,DIVD/DIVX,Real8/9/10,RM,RMVB,PMP,FLV,MP4,M4V,VOB,WMV,3GP,MKV etc. WEB format FLASH11.1 HTML5

Player decode
1080p 30fps
Additional function
Text reading
Support for change font, text color, backgroud color, bookmark, Support for listening music while watching electronic book

Photo browser
JPG BMP PNG GIF, Supports up to 4096 * 4096 resolution support rotating slide show
Video chat
USB Camera, QQ SKYPE

Language
support multingual

Interface Function
Power Jack
Micro USB 5V/2A power supply
USB
Micro USB OTG interface
USB
USB A HOST function
KEY
Upgrade
HDMI
HDMI male A class, HDMI connect TV
Storage Slot
TF CARD SD CARD

Product Size(mm)
106*33*14
Net Weight(kg)
0.034
Package Size(mm)
190*135*40
Gross Weight(kg)
0.215

És akkor egy teszt egy kisebb tudásu készülékről.

Elsősorban ez a teszt a ConCorde Android Mini PC 201-es (MK808) készülékről szól, de felhasználhatóság tárháza miatt, kiegészítőkről is szó fog esni. Sokat gondolkodtam, hogy milyen kategóriába soroljam ezt a kis MK808 androidos készüléket, de nem jutottam dűlőre. A Google Android operációs rendszere miatt, annyi területet lefedhet, hogy képtelenség bármilyen kategóriába besorolni.

Kép


Mint írtam a bevezetésben, az MK808 android tv tesztelésekor segítségemre voltak kiegészítők is, ezért ezeket is bemutatnám. A készülék dobozolása nekem szokatlan volt, mert ezt a fajta dobozolást, kiegészítőknél szokták alkalmazni. Szállításnál nem éppen védi jól a készüléket, szerencsénkre azonban nem egy törékeny eszközről esik szó. A másik két kiegészítő egy ConCorde Multimedia Mouse, és egy Logitech C170 WEB-kamera, melyekről még lesz szó.

Kép Kép

A készülékhez kapunk még:

USB aljzattal ellátott hálózati töltőt
USB szinkron-kábelt amivel tölthetjük is a készüléket
mini-HDMI - HDMI kábelt
mini-USB - USB host kábelt

Külső és megjelenés

Kép Kép

ConCorde Android Mini PC 201 külső borítása gumírozott hatást kelt, az illesztése és az anyaghasználata megfelelő. Igaz ez nem mérvadó, hiszen a TV háta mögött megbújó, kis dobozkáról beszélünk. Elöl és hátul egy-egy szellőzőt találunk, továbbá hátul találjuk a működést jelző kék LED-et, és a rejtett reset gombot.

A készülék jobb oldalán helyezkedik el a mini HDMI csatlakozó, alul egy micro-SD kártya foglalt, bal oldalon egy mini-USB aljzat a tápcsatlakozónak és egy USB aljzat, a készülék tetején pedig egy mini-USB aljzat helyezkedik el, ami host és OTG funkciót képes ellátni. Itt csatlakoztathatjuk össze egy PC-vel.

Tudás, és hardver

A ConCorde Android Mini PC 201 szívét egy RockChip RK 3066 duplamagos, 1600Mhz-en is ketyegő processzor képzi, ami mellet egy MALI400 GPU dolgozik a grafikai megjelenítésért. Memóriákban nem szenved hiányt, hiszen az 1GB DDR3 RAM, és az integrált 8GB tárhely mellé, még egy micro-SD/HC foglalatot is kapunk, amit 32GB-al is bővíthetünk. A készülékben egy antennát helyeztek el, ami egy 802.11 b/g/n WIFI. A lista nem nagy, de nincs is szükség másra. Amennyiben valakinek megindítaná a fantáziáját ez a kis kütyü, USB host funkciójának köszönhetően, csatlakoztathatunk hozzá különböző eszközöket.

Bluetooth modem (USB)
3G modem (USB)
GPS modul (USB)
Billentyűzet (USB)
Egér (USB)
WEB-kamera (USB)
Hangkártya (USB 3D Sound Adapter (Color Assorted))
RJ45 lancsatlakozás (USB)
USB HUB, ha mind ezt egyszerre szeretnénk ;-)

Azért nincs minden aranyból! Utána kell olvassunk, hogy milyen eszközöket támogat a készülék. Az sem hátrány, ha figyelünk az áramfelvételre, hiszen a felsorolt eszközök jó részének az energia fogyasztása nagyobb mint magának a készüléknek. Ezeknek külön áramforrást kell biztosítanunk

Kép Kép

Miután összeszereltük a készüléket a tartozékokkal, és csatlakoztattuk a hálózati töltést, bekapcsol a készülék. Tanácsos elsőre egy egeret rácsatlakoztatni, hogy kényelmesen beállíthassuk amire nekünk szükségünk van.

Kép Kép

A készülék kezdő (home) felülete emlékeztet a tabletek felületére, hiszen az is. Programokat és a modulokat (widgeteket) nem részletezném, androidról lévén szó, azt töltünk rá a google play alkalmazásboltból amit szeretnénk. Természetesen amire szükségünk lehet, azokat mind megtaláljuk előtelepítve.

Kép Kép

A készüléken Google Android 4.1 jelly bean operációs rendszer van, így a beállítások és a kezelés nem csak egyszerűbb - átláthatóbb, de a működése gyorsabb is.

Kiegészítők és használatuk

Kép Kép Kép

A ConCorde illetve a partnerei (nálunk is) kínálatában kétféle zsinór nélküli eszköz található ehhez a készülékhez, a touchpad-os Android Smart Keyboard , és a képen látható giroszkópos air mouse. Nekem azért erre esett a választásom, mert a lövöldözős, kaszabolós játékokat kedvelem (fruit ninja), ezért kíváncsi voltam, hogy mennyire jól kezelhető ez az irányítás rendszer ezekhez a játékokhoz. Ha valaki az autós és sport játékokat kedveli, inkább a touchpad-os változatot válassza. Mindkét esetben megfelelően érzékeny és kezelhető kiegészítőt kap, aminek a gombjai stabil gumi gombok.


Multimédia, Internet, játékok, és teljesítmény
Kép Kép

Kipróbáltam sok típusú és kódolású filmet, mindegyikkel elboldogult akadás mentesen. Sajnos true HD hanggal ellátott filmet nem tudtam kipróbálni, azzal már nem biztos, hogy elboldogult volna. Én nem a gyári beépített lejátszójával próbáltam, hanem mindenki által kedvelt MX playerrel. Sajnálatos módon az én általam favorizált Dice player nem indult el a készüléken, pedig az az a lejátszó ami nekem első számú. Az általam tesztelt videóanyagok mindegyikét képes lejátszani, a másik 30 lejátszó programmal szemben amiket kipróbáltam. Abban a tesztben az MX player is elesett, és csak a 2. helyre került. Figyelnünk érdemes arra, hogy az általunk választott lejátszó program támogassa a készülékünket. A hardveres lejátszás fontos, hogy a nagyobb kódolású filmeket is akadás mentesen tudja lejátszani.
Képek nézegetésére a QickPic alkalmazást választottam, mert jól kezeli a mappákat, és jól testre-szabható.

A Google Play alkalmazásboltról nem érdemes írnom, aki esetleg nem ismeri, onnan lehet letölteni ingyenes, vagy fizetős alkalmazásokat. A beépített böngésző a Google Chrome. Nem szükséges másikat letölteni, mivel kitűnően kezeli flasht, javat, megfelelően gyors, és jól kezelhető.

A beépített alkalmazások között megtaláljuk a GoogleTalk, és a Skype alkalmazásokat is. Amennyiben szeretnénk társalogni, csevegni az interneten keresztül rokonokkal, barátokkal, a legjobb választás. Már csak azért is, mert a Microsoft Skype alkalmazásba, bejelentkezhetünk MSN felhasználóként is, és alkalmas videó beszélgetésre is. Erre egy Logitec C170-es WEBkamerát használtam, de ha helyes az információ, a C210-es WEBkamera is kompatibilis a készülékkel.

Kép Kép

Köszönhető az erős processzornak, valamint a MALI400 GPU-nak, az általam tesztelt játékok, szaggatás mentesen futottak. A közkedvelt Qadrant benchmarkkal nem tudtam tesztelni, mert a program ugyan elindult, és a teszt végbe is megy, látható a grafikon, csak a számok kiírása hiányzik. Így ebben mért eredményt nem tudok közzé tenni, de az AnTuTu benchmark eredményét igen. Az AnTuTu benchmarkban 9822 pontot ért el. Csak érdekesség képpen, a Samsung Galaxy S3 tesztben is olvasható 9474 pontszámához képest, ez igen jó eredmény!

A leirás forrása : http://www.220volt.hu/Teszt/ConCorde+Android+Mini+PC


MK809III-RK3188-Quad-Core-Cortex-A9-4-2-Android-MINI-PC-TV-BOX-2GB-8GB-Air-mouse januártól már élesben használom pc csak tartalék marad :D

Amenyiben van rá igény felkerülnek a rootolás menete , fözött rom felrakása , Dualboot készitése linux is fut rajta. Emulatoral pedig windows is futathato rajta.
Skyp: kukuc-
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Android mini pc

Hozzászólás Szerző: kukszi »

Akkor még egy nem elhanyagolhato kérdés menyi áramot fogyaszt ?

Csúcsterhelésen sem érte el a 10 Wattot és ha egy shellparanccsal kikapcsoltam a HDMI kimenetet, akkor ez kb. 4 Wattra esett vissza. Nálam előfordult, hogy több, mint egy hónapig volt bekapcsolva és nem úgy tűnt, hogy ez megviselte volna.

Tehát nyugodtan othagyhatod torrentezésre sedelésnek. ;)

http://mobilarena.hu/tema/mk908_google_ ... friss.html
Skyp: kukuc-
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Android mini pc

Hozzászólás Szerző: kukszi »

Na megérkezett a kicsike 3 hét nem is volt hosszú idő. Hasit mint a szél :D de szerintem csak egy hetet kap és megy rá fel a főzött rom :)

Jól összement az alaplap :D

Kép

Kép
Skyp: kukuc-
korci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011-02-10 csüt. 17:59:49
Készüléktípus: Samsung Galaxy S4
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Android mini pc

Hozzászólás Szerző: korci »

Szia!Engem érdekelne a rootolás illetve akár a rom csere is :D
Samsung Galaxy S4 T-Mobile XXUFNDG
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Android mini pc

Hozzászólás Szerző: kukszi »

Itt megtalálod a kütyüd és minden hasznos informáciot fözött romot is. http://www.freaktab.com/forumdisplay.ph ... er-Support
Skyp: kukuc-
Válasz küldése

Vissza: “Android”