Billentyűzetek melyiket?

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: moco »

Deviney írta:Én Galaxy Tab 10.1-re keresek billentyűzetet.
Az AnySoftKeyboard jó lenne, mert van rajta minden ékezetes billentyű, és a Tabon meg el is férne, tehát mindenképp ilyen kéne. Csak az idegesít nagyon, hogy nincsenek a billentyűk fölé írva a másodlagos funkciója (miéért??). Egyszerűen meg kell tanulnia az embernek fejből, hol keresse a ! & # @ % / { } ... stb karaktereket holott ott lenne a csomó hely. Nagyon nagy böszmeség. :confused2:
Tudtok valami másikat, amin MINDEN ékezetes karakter megtalálható, és nem ilyen **** mint ez?

Telón a Smart keyboardot használom, mert jó, bár nem tudom/nem találom, hogy lehet beállítani rajta, hogy fekvő módban ne teljes képernyőt foglalja el. Erre komolyan nincs beállítás, vagy csak én nem találom sehol? (Ugyanez Tabon még rosszabb, sőt, valamiért fehérrel ír a fehérre mikor teljes képernyőn van... :stupid: , szóval amúgy is felejtős lenne)
A smart keyboard jó a tabon is. Van hozzá rengeteg skin is, lehet válogatni...
http://forum.mobilism.org/viewtopic.php ... t+keyboard
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Deviney
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 22:21:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: Deviney »

moco írta:A smart keyboard jó a tabon is. Van hozzá rengeteg skin is, lehet válogatni...
http://forum.mobilism.org/viewtopic.php ... t+keyboard
Ez oké... De fekvő módban állandóan teljes képernyőn jön be.. ez mobilon is zavar, szerintem ezt nem lehet kikapcsolni. de nem mindig, most ahogy ide írok pl jó. De ha már a címsorba írok, ott nem jó. Ja, és ilyenkor fehérrel ír, ezt nem oldja meg a skin... A másik meg, hogy nekem ide olyan kéne, amielyiknél megvan az összes ékezetes gomb, mert itt kényelmesen elfér, nem mint a mobilon.
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: ferret »

Deviney írta:A másik meg, hogy nekem ide olyan kéne, amielyiknél megvan az összes ékezetes gomb, mert itt kényelmesen elfér, nem mint a mobilon.
AnySoftKeyboard. Azon külön vannak a gombok minden ékezetes betűnek. Bár azt nem tudom, hogy tabon megy-e. Egy próbát megér.
Kép Kép
Deviney
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 22:21:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: Deviney »

ferret írta:
Deviney írta:A másik meg, hogy nekem ide olyan kéne, amielyiknél megvan az összes ékezetes gomb, mert itt kényelmesen elfér, nem mint a mobilon.
AnySoftKeyboard. Azon külön vannak a gombok minden ékezetes betűnek. Bár azt nem tudom, hogy tabon megy-e. Egy próbát megér.
Igen, azt ismerem. Megy csak...
Deviney írta:Én Galaxy Tab 10.1-re keresek billentyűzetet.
Az AnySoftKeyboard jó lenne, mert van rajta minden ékezetes billentyű, és a Tabon meg el is férne, tehát mindenképp ilyen kéne. Csak az idegesít nagyon, hogy nincsenek a billentyűk fölé írva a másodlagos funkciója (miéért??). Egyszerűen meg kell tanulnia az embernek fejből, hol keresse a ! & # @ % / { } ... stb karaktereket holott ott lenne a csomó hely. Nagyon nagy böszmeség.
Tudtok valami másikat, amin MINDEN ékezetes karakter megtalálható, és nem ilyen **** mint ez?
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: ferret »

Ja nem olvastam vissza. Nem kell azokat megjegyezni. Bal felül, ahol a számokat kell előhozni, egy és két nyomásra ott vannak ezek a karakterek is.

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép
Deviney
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 22:21:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: Deviney »

ferret írta:Ja nem olvastam vissza. Nem kell azokat megjegyezni. Bal felül, ahol a számokat kell előhozni, egy és két nyomásra ott vannak ezek a karakterek is.
Tudom, de sokkal egyszerűbb és gyorsabb lenne egy hosszú gombnyomással, mint odaváltok, megnyomom, visszaváltok. Szerintem.
Deviney
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 22:21:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: Deviney »

Deviney írta:
moco írta:A smart keyboard jó a tabon is. Van hozzá rengeteg skin is, lehet válogatni...
http://forum.mobilism.org/viewtopic.php ... t+keyboard
Ez oké... De fekvő módban állandóan teljes képernyőn jön be.. ez mobilon is zavar, szerintem ezt nem lehet kikapcsolni. de nem mindig, most ahogy ide írok pl jó. De ha már a címsorba írok, ott nem jó. Ja, és ilyenkor fehérrel ír, ezt nem oldja meg a skin...
Fúú, rájöttem erre a teljes képernyős elb*szásra... a Smart keyboardban: Általános beállítások -> "Csak állónézet - Képernyő fordítására ne váltson helyzetet" ezt kell bejelölni... :taps2:
Rosszul van fordítva, ezért nem találtam, angolul: No landscape fullscreen - Use this option to disable keyboard fullscreen mode when the phone is in landscape orientation.
Gratula a fordítóknak... :yeah:
Avatar
wmiki
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009-07-18 szomb. 21:23:50
Készüléktípus: Defy
Tartózkodási hely: Tapolca
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: wmiki »

moco írta:Smart keyboard..
Feltettem a Smart-ot, van is benne kurzor mozgatás, sőt, még a hangerő gombokkal is lehet mozogni, ami nagyon jó....
...de állandóan a memóriában van és szívja lefele az akksit (azt vettem észre jobban merül)

Van olyan keyboard, ami nincs állandóan a memóriában, csak ha gépelni kell? Vagy mind ilyen?
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja." /Albert Einstein/
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Elvileg minden billentyűzet a memóriában van, de ha szívja az aksit az gyanús (biztos vagy benne hogy szívja? Az ha csak a memóriában van nem automatikusan jelenti hogy az aksi is merül tőle)! Egy billentyűzetnek milyen háttértevékenysége van/lehet? Ha meg tudod vizsgálni mikre kért engedélyt most tedd meg!
lilalur
Avatar
janez
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2009-04-04 szomb. 18:01:44
Készüléktípus: Jiayu G3
Nem: Férfi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: janez »

Sziasztok!
Olyan magyar nyelvű billzetet keresek, mint amilyen a T-mobile Pulse-ban található. A Touch Pal-ra gondolok. Abban létezik olyan kiosztás, h egy négyzetben két betű van, azzal gyorsabban tudtam gépelni és nem ütöttem mellé portré módban sem.
Esetleg ha tudjátok melyik billzet támogatja még ezt a megoldást, írjatok. Köszi.
Válasz küldése

Vissza: “Android”