Billentyűzetek melyiket?

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: moco »

tnorbi: mennyi skint mutassak hozzá?

amúgy én is kipróbáltam párat, de a smart jött be a legjobban. minden állítható, billentyű magasság, gyorsaság, sok beállítása van...és mennyi skin hozzá...
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

moco írta:tnorbi: mennyi skint mutassak hozzá?

amúgy én is kipróbáltam párat, de a smart jött be a legjobban. minden állítható, billentyű magasság, gyorsaság, sok beállítása van...és mennyi skin hozzá...
Nekem is van egy rakat :tongue2: De a szifonos áll a legjobban kézre... A Chrome tetszik pedig a legjobban de ott kicsi az elválasztós sáv :/
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Újabb adag billentyűt próbáltam ki :) Ezek az előző terméshez képest hasznosabbak (itt az oldalon találtam egyébként valamennyit, de az elsőt amelyik teljesíti az igényeimet megveszem :P) :)
Azért csodát ne várjunk tőlük. Alapjaiban az összes az iphone stílusú gépelésre épül még mindig...

Better Keyboard - Beállítható benne minden. A működési mechanizmusa az alap iphone stílusú gépelés ennek is. Rengeteg betűt megjelenít, ami nem mondanám hogy előnyére válik. Elég zsúfolt. Szerencsére az egyes betűkhöz tartozó módosítókat nem sorolja fel mind.

Big Buttons keyboard deluxe Működése olyan mint az alapiphonenak. Tanul a szótára. Nem tud T9-et. Idegesítő választós ékezetbeillesztése van, a betűi hatalmasak, a billentyűzet pedig a kijelző 75%át elfoglalja, ennek ellenére egyetlen utalás nincs az adott betű alatt megbúvó esetleges speciális karakterekre. És természetesen az "á"-t tizenöt variánsból kell kiszúrni. Alapvetően idegesítő és nagy. Nem ajánlom.

Smart Keyboard Pro Valóban jól konfigurálható. Az alapja ugyanaz az iphone alap, tud mindent amit a többi. Ebbe sincsenek benne a felesleges betűk (á é variánsok...stb) Jó alternatíva lehet.

Ultra Keyboard blablabal.. ugyanaz mint a többi :D. Ami más: A tetejére illeszthető egy újabb sor ( :hmm: ha nem lenne így is elég) amire különféle toolokat lehet pakolni. Az összes beállítása, kiosztása minden gyorsan elérhető, módosítható. Kirakható továbbá a számsor is külön a felső karaktersortól. (olyan vészesen nem magas azért ha azt vesszük mennyi mindent rápakoltunk, így töltötte meg a felét a képernyőnek.) Jól be lehet állítani. Nekem kicsit az a túl van bonyolítva érzésem volt. Igazából egy sima billentyűzet amire egy csomó extrát lehet aggatni... alapvető gépelési mechanizmusa mint a többinek....

Thumb Keyboard 4 - Nem választhatod a magyart a szótárhoz. Sajnos nem talál hozzá. Körülbelül 7 féle kiosztásba állítható be, attól függően, hogy mekkora a kijelződ. Alapiphone bököd-vársz-húzod a listából-elengeded betüváltója van neki is. Sok helyet foglal, de kényelmes a használata. Amit tud azt a GO is tudja és ez igaz sajnos még mindig az összes többire is :tease: (és az az összefércelt kínai symbian billentyűzet még mindig lemosná az összeset ha lenne androidra is)
lilalur
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Deviáns megközelítéseket szeretnék ezúttal bemutatni. Ha végeztem megpróbálom összegyűjteni az összeset és az első oldalon egy kicsit átfogóbb leírást adni mindegyikről képpel és letöltőlinkkel :) remélem hasznotokra lesz majd.

Először is amiket most mutatok azok mind hasonló elvre épülnek. Vagyis nagy gombok és azonnal reagáló gesztúrák.
Flit Keyboard - Egy másik megközelítés. A megtalálása nem egyszerű, hiszen a sima kexboard market keresésre nem ugrik ki sajnos.
A lényege hogy kapuk 8 kockát a kijelző alájára valamint egy sort még az opcióknak/kikapcsolónak, a shiftnek, a spacenak, a törlésnek és az enternek (és ezt akár csökkenthetjük is).
Minden kocka egy egy betű 8 további másik betű attól függően hogy megérintés után merre húzod az ujjad (egy egész rövid húzás is elég). Maga a folyamat nagyon gyors és a hatalmas ujjal megáldott embereknek is gépelést biztosít. Ami tetszik benne hogy lehetőséget biztosít bármilyen betű kicserélésére. Így összeállíthatnánk magunknak egy saját billentyűt... ha az alapverzióban nem csak 3-mat engedne így módosítani és a fullban is alig 30-at cserélhetsz ki (nem értem ez az opció (mármint hogy egy gombon mik jelenjenek meg) miért nem lehet alap mindegyik billentyűzet opciójában, de egy ilyenében különösen). szerintem ez a billentyű az egyik legpofássabb a három közül :) lehet témákat is szedni hozzá. Magyar nyelvi támogatása nincsen de minden betűt megtalálsz ami kellhet (igaz váltani kell az ékezetekhez, de egy full licenszel akár meg is építheted a saját magyar billentyűzeted. Sajnos kicsit drága a teljes verzió 2 euró (kb 600ft) szerintem sok érte. Annyira nem lett jó :P
https://www.gstatic.com/android/market/ ... rd/f-705-8
MessagEase Keyboard 3x3 mas rácsra vannak felosztva a betűk és további 5 gomb a space, enter, vissza, opció, elrejtés gomboknak. A gesztusokat kijelzi és a szerint ír betűt. mindent színezhetsz rajta (ennek ellenére szerintem elég ronda :P) nagy helyet foglal kicsit de a nagy ujjúaknak ideális. Egy betűből nyílik körebe a többi. Nincs magyar nyelv.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... Duf6b9L2sA
Fat Fingers Keyboard Ez is a nagy ujjakhoz lett kitalálva. Ugyanaz az elve mint az előzőnek, de itt két betű közé lett beszúrva a harmadik a rácsra és a két központi betű kockáját összekötve kapod meg. Amúgy nem néz ki rosszul. Szebb mint a Messagease. Nincs magyar nyelv.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... Drh0t7p1dF

A három közül a Flitet ajánlom mint érdemes kipróbálni kategóriát. A másik kettő kicsit túl fapados már. A flittel ellenben egész jól lehet még a mi ékezetes nyelvünkön is gépelni, ráadásul tényleg nem gond ha nem apró női ujjacskák csiklandozzák :D
lilalur
Avatar
bdani94
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011-02-19 szomb. 22:31:19
Készüléktípus: Sony Xperia P
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: bdani94 »

Én Személy Szerint a T9 Hideglelést kapok....De a Smart Keypoard PRO az nagyon ott van a szeren..:D Én azt használom és eddig 5böl 5 :D
Avatar
sid87
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2009-01-25 vas. 14:14:11
Készüléktípus: SGSIII Telenor 4.1.2 rooted
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: sid87 »

Én is sok billt kipróbáltam már és mindig a Smart Keyboard PRO-ra tértem vissza. A slide it is bejött, csak egy idő után valahogy használhatatlan lesz, nem reagál semmire. Swift keyboard volt még jó, de aztán erről is leszoktam.
These users thanked the author sid87 for the post:
bdani94 (2012-01-09 hétf. 23:00:37)
Rating: 2.63%
HTC Desire (MIUI_Au 1.4.22 R2)
Avatar
szutty
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2010-09-13 hétf. 21:33:09
Készüléktípus: SGS 4 SGS 4 mini Note 10.1
Has thanked: 66 times
Been thanked: 82 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: szutty »

sid87 írta:Én is sok billt kipróbáltam már és mindig a Smart Keyboard PRO-ra tértem vissza. A slide it is bejött, csak egy idő után valahogy használhatatlan lesz, nem reagál semmire. Swift keyboard volt még jó, de aztán erről is leszoktam.
Nekem is a Smart a kedvenc :D
Szép, nem akad, tökéletes :king:
SGS 4 mini: stock
SGS 4:Wanam 1.5
Note 10.1: stock + root
Avatar
wmiki
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009-07-18 szomb. 21:23:50
Készüléktípus: Defy
Tartózkodási hely: Tapolca
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: wmiki »

Tudtok olyan billentyűzetet, amin kurzor mozgató nyilak is vannak (kijelöléshez, kis képernyőre 240*320)
És keveset eszik?
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja." /Albert Einstein/
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: moco »

wmiki írta:Tudtok olyan billentyűzetet, amin kurzor mozgató nyilak is vannak (kijelöléshez, kis képernyőre 240*320)
És keveset eszik?
Smart keyboard..
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Deviney
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010-11-05 pén. 22:21:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Billentyűzetek melyiket?

Hozzászólás Szerző: Deviney »

Én Galaxy Tab 10.1-re keresek billentyűzetet.
Az AnySoftKeyboard jó lenne, mert van rajta minden ékezetes billentyű, és a Tabon meg el is férne, tehát mindenképp ilyen kéne. Csak az idegesít nagyon, hogy nincsenek a billentyűk fölé írva a másodlagos funkciója (miéért??). Egyszerűen meg kell tanulnia az embernek fejből, hol keresse a ! & # @ % / { } ... stb karaktereket holott ott lenne a csomó hely. Nagyon nagy böszmeség. :confused2:
Tudtok valami másikat, amin MINDEN ékezetes karakter megtalálható, és nem ilyen **** mint ez?

Telón a Smart keyboardot használom, mert jó, bár nem tudom/nem találom, hogy lehet beállítani rajta, hogy fekvő módban ne teljes képernyőt foglalja el. Erre komolyan nincs beállítás, vagy csak én nem találom sehol? (Ugyanez Tabon még rosszabb, sőt, valamiért fehérrel ír a fehérre mikor teljes képernyőn van... :stupid: , szóval amúgy is felejtős lenne)
Válasz küldése

Vissza: “Android”