Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Macika írta:
reddoors írta:Macika ezért ez egy kicsit felületes megállapítás :D :D :D . Az S4-ből van legalább 4 féle ismertebb változat amelyek ráadásul hardveresen nagyon is különböznek. I9506 (snapdragon 800) i9505(snapdragon 600) i9500 ( 8 magos verzió) i9515 ( snapdragon 600 , kevesebb szenzort tartalmaz mint a többi társai ) . Mivel más a hardver és szoftver , rendszer ,nagyon különböző a fogyasztása is. Az sem mindegy milyen verziót veszel , szolgáltatós avagy hálózatfüggetlent , és persze melyik szolgáltató hálózatát használja . Szóval nagyon összetett a dolog. Én a Huawei készülékét semmiképpen nem venném meg , a T-Mobile forgalmazza az i9506-os snapdragon 800-as verziót , mindenképpen azt választanám. Ráadásul ott aprópénzért adják . A most megjelenő készülékek 90%-át simán veri.


Ha jó és olcsó telefont akarsz s4 i9506 mindenképpen !!!!!
Amikor rákattintottam az Elküld-re, rögtön tudtam, hogy hoppáááá, majd jóóól jön Reddoors és megsértődik. :D

Szóval én - saját S4-em sosem volt - csak mások véleménye alapján alkottam véleményt, Te vagy az EGY, aki szereti és védi az S4-et, szinte mindenki más egybehangzóan pedig nem.
Biztosan amiatt lehet ez, mert nem azt a fajta modellt hajtották, amit Te írsz.

A lényeg, a TÖBBSÉG szava (ami ugye nem biztos, hogy igaz, csak sokan vannak) azt mondta "az" S4-re, hogy nem TÚL jó.
Simán benne van a pakliban, hogy nem értenek hozzá, vagy mind rossz típust választottak/kaptak.

A Huawei-t viszont én magam próbáltam ki.
Nem hiszem el, ne haragudj, hogy rossz vétel lett volna, szinte minden paramétere legalább olyan, mint az S4-nek, több ponton pedig jobb.
És hát majdnem 1,5 évvel fiatalabb teló, ez elég sok idő a mobiltelefonoknál.

IGAZ, nem Samsung.

Persze, tudni kellene a teljes árnyaltsághoz, hogy melyik mennyibe fáj.
Ha neked az általad említett Huawei azonos mondjuk egy NOTE 3 hardverrel akkor az már a te bajod :) . Persze leszámítva az 1 Gb RAM-ot amivel a NOTE 3 vezet. :mrgreen:

És miben jobb vagy legalább olyan jó ?

Huawei Full HD IPS vs FULL HD AMOLOD jobb az S4

PROCI: HiSilicon Kirin 920 VS SNAPDRAGON 800 JOBB AZ S4 legalább 10 -15 % -al

Rendszer : 4.4.2 vs 5.01 , jobb az S4
Az akksi nagyobb a huawei-ben de az egyáltalán nem biztos , hogy a telefon fogyasztása nem nagyobb .

Én amondó vagyok , hogy az S4 sokkal jobb vétel . Elhiheted nekem , mert sokkal jobb telefon függetlenül attól , hogy samsung.:) :mrgreen:

A Te ismerőseid lehet megragadtak az I9505-nél mert nem volt lehetőségük kipróbálni több kiadást . Nekem itthon van egy i9500-is (8 magos ) arról is lehetne írni de most azt inkább mellőzzük,

Nem mindegy , hogy snapdragon 600 vagy snapdragon 800 , nagyon sok különbség van. :yes:
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Miauut
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010-09-16 csüt. 16:55:55
Készüléktípus: Asus Padfone 2
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 8 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: Miauut »

A vásárlás, a t-mobilnál történt. Az ár, Honor: 93000. S4: 77000. Volt már Samsungom, két típus is, i900, GT7000. Mindegyikkel meg voltam elégedve. Most ez jön. Meglátom kipróbálom (holnap jön), és majd visszaszólok :)
Nokia 7710 > Htc Universal > Htc Kaiser > Samsung i900 > Htc x7510 > SExperia x10 > Galaxy Note > Asus PF2
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Üdv

Segítsége lenne szükségem.
Néhány napja a play áruház frissíteni akarta az alkalmazásokat de megszakadt mert 'szerinte' nincs elég hely. Volt kb fél giga szabadon, töröltem néhány programot, most van több mint 2 GB de a helyzet változatlan. Előtte feltelepítettem a link2sd-t meg az aparted-et. Utóbbit nem használtam de elindítottam. Valamit mókolt de végül PC-n particionáltam a memkarit. Így memóriakártyával nem indult a tab - bootloop...
Végül töröltem a partíciót, most gond nélkül indul de telepíteni nemigen tudok.
Azt olvastam, hogy törölni kell a szolgáltatások keretrendszer és az áruház gyorsítótárát és az alkalmazás adatokat. Ennek az lett az eredménye, hogy a Play sem működik. Azt írja, ellenőrizzem a kapcsolatot és próbáljam újra... Hiába.
Érdekesség még, hogy néhány apk-t feltelepít de pl. az áruházat nem.

Remélem valaki tud segíteni!
Köszi.

SZERK: Megoldottam hard resettel. Legalább a bluetooth problémám is megoldódott.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: Macika »

reddoors írta:Ha neked az általad említett Huawei azonos mondjuk egy NOTE 3 hardverrel akkor az már a te bajod :) . Persze leszámítva az 1 Gb RAM-ot amivel a NOTE 3 vezet. :mrgreen:

És miben jobb vagy legalább olyan jó ?

Huawei Full HD IPS vs FULL HD AMOLOD jobb az S4

PROCI: HiSilicon Kirin 920 VS SNAPDRAGON 800 JOBB AZ S4 legalább 10 -15 % -al

Rendszer : 4.4.2 vs 5.01 , jobb az S4
Az akksi nagyobb a huawei-ben de az egyáltalán nem biztos , hogy a telefon fogyasztása nem nagyobb .

Én amondó vagyok , hogy az S4 sokkal jobb vétel . Elhiheted nekem , mert sokkal jobb telefon függetlenül attól , hogy samsung.:) :mrgreen:

A Te ismerőseid lehet megragadtak az I9505-nél mert nem volt lehetőségük kipróbálni több kiadást . Nekem itthon van egy i9500-is (8 magos ) arról is lehetne írni de most azt inkább mellőzzük,

Nem mindegy , hogy snapdragon 600 vagy snapdragon 800 , nagyon sok különbség van. :yes:
Ha visszaolvasol, a topictárs írta, hogy T-mobile.

Te pont úgy tudod, mint én, hogy milyen S4-et tudsz venni a T-nél.

Innentől ne haragudj, nem érv, amit írsz, hogy létezik olyan is az S4-esek között, ami jó.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Macika írta:
reddoors írta:Ha neked az általad említett Huawei azonos mondjuk egy NOTE 3 hardverrel akkor az már a te bajod :) . Persze leszámítva az 1 Gb RAM-ot amivel a NOTE 3 vezet. :mrgreen:

És miben jobb vagy legalább olyan jó ?

Huawei Full HD IPS vs FULL HD AMOLOD jobb az S4

PROCI: HiSilicon Kirin 920 VS SNAPDRAGON 800 JOBB AZ S4 legalább 10 -15 % -al

Rendszer : 4.4.2 vs 5.01 , jobb az S4
Az akksi nagyobb a huawei-ben de az egyáltalán nem biztos , hogy a telefon fogyasztása nem nagyobb .

Én amondó vagyok , hogy az S4 sokkal jobb vétel . Elhiheted nekem , mert sokkal jobb telefon függetlenül attól , hogy samsung.:) :mrgreen:

A Te ismerőseid lehet megragadtak az I9505-nél mert nem volt lehetőségük kipróbálni több kiadást . Nekem itthon van egy i9500-is (8 magos ) arról is lehetne írni de most azt inkább mellőzzük,

Nem mindegy , hogy snapdragon 600 vagy snapdragon 800 , nagyon sok különbség van. :yes:
Ha visszaolvasol, a topictárs írta, hogy T-mobile.

Te pont úgy tudod, mint én, hogy milyen S4-et tudsz venni a T-nél.

Innentől ne haragudj, nem érv, amit írsz, hogy létezik olyan is az S4-esek között, ami jó.
Hát komolyan mondom nem értelek. Mért van az , hogy az emberek nem merik felvállalni ha balfaszságot írnak, és mellébeszélnek. Én a helyedben azt mondtam volna , ***Sajnálom öreg , félrevezettelek és rossz tippet adtam mert nem vagyok elég tájékozott *** Ezzel le lenne zárva az ügy és nem kellene itt megint a hülyeséget bizonygatnod. A kérdés az volt , hogy melyik a jobb készülék. Véleményem szerint és a mindenkori tesztek szerint az S4 I9506 SOKKAL JOBB !!! Tehát tévedtél , elhamarkodottan írtál !!! Ezt általában akinek van egy kis vér a fasz.... -ban elismeri . Ajánlom nézz utána mit tudnak a régebbi és újabb generációs procik ezen felül a tajvani Mediatek és a huawei saját processzora. Olvass teszteket ...Szerintem nem áll meg az élet a NOTE szériánál , van élet azon is túl. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

MrAngelo írta:Üdv

Segítsége lenne szükségem.
Néhány napja a play áruház frissíteni akarta az alkalmazásokat de megszakadt mert 'szerinte' nincs elég hely. Volt kb fél giga szabadon, töröltem néhány programot, most van több mint 2 GB de a helyzet változatlan. Előtte feltelepítettem a link2sd-t meg az aparted-et. Utóbbit nem használtam de elindítottam. Valamit mókolt de végül PC-n particionáltam a memkarit. Így memóriakártyával nem indult a tab - bootloop...
Végül töröltem a partíciót, most gond nélkül indul de telepíteni nemigen tudok.
Azt olvastam, hogy törölni kell a szolgáltatások keretrendszer és az áruház gyorsítótárát és az alkalmazás adatokat. Ennek az lett az eredménye, hogy a Play sem működik. Azt írja, ellenőrizzem a kapcsolatot és próbáljam újra... Hiába.
Érdekesség még, hogy néhány apk-t feltelepít de pl. az áruházat nem.

Remélem valaki tud segíteni!
Köszi.

SZERK: Megoldottam hard resettel. Legalább a bluetooth problémám is megoldódott.

Hát b...meg! :duhos2:

Megint nem jó! Néhány progit telepítettem és most megint kevesli a helyet. 8GB nem elég?

Hogyan tudok teljes formázást csinálni? Mert a beállításokat és egyebeket letörölte, de pl. az 'android/data' könyvtárban minden megmaradt. Meg a 'system'-ben is.

Ráadásul megint előjött az a hiba hogy érintéseket érzékel ott ahol nem érek hozzá. :angry:
Lemon
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013-06-12 szer. 18:58:57
Készüléktípus: Note 3 [XXUDMJ7]
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: Lemon »

MrAngelo írta:
MrAngelo írta: Hát b...meg! :duhos2:

Megint nem jó! Néhány progit telepítettem és most megint kevesli a helyet. 8GB nem elég?

Hogyan tudok teljes formázást csinálni? Mert a beállításokat és egyebeket letörölte, de pl. az 'android/data' könyvtárban minden megmaradt. Meg a 'system'-ben is.

Ráadásul megint előjött az a hiba hogy érintéseket érzékel ott ahol nem érek hozzá. :angry:
Nem a 8 giga nem elég, hanem a szabad system. S2-nél volt ilyen, ha ez 250 MB körülire csökkent. Kisebb app még felment vagy frissült, vagy nem.
Az SD kártyára átpakoltatással tudsz helyet szabadítani valamennyit, vagy ha rootolt, akkor a data/log mappát kipucolni a nagy fájloktól.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Lemon írta:
MrAngelo írta:
MrAngelo írta: Hát b...meg! :duhos2:

Megint nem jó! Néhány progit telepítettem és most megint kevesli a helyet. 8GB nem elég?

Hogyan tudok teljes formázást csinálni? Mert a beállításokat és egyebeket letörölte, de pl. az 'android/data' könyvtárban minden megmaradt. Meg a 'system'-ben is.

Ráadásul megint előjött az a hiba hogy érintéseket érzékel ott ahol nem érek hozzá. :angry:
Nem a 8 giga nem elég, hanem a szabad system. S2-nél volt ilyen, ha ez 250 MB körülire csökkent. Kisebb app még felment vagy frissült, vagy nem.
Az SD kártyára átpakoltatással tudsz helyet szabadítani valamennyit, vagy ha rootolt, akkor a data/log mappát kipucolni a nagy fájloktól.
Nem nem, most reseteltem. A memóriakártyán csak 2GB hely van, a tablet belső memóriáján van 8. ;)
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Nana!
Újra raktam a ROM-ot, most minden OK.
CWM-ben csináltam egy teljes biztonsági másolatot a memkarira úgy, hogy már néhány alkalmazást telepítettem. Így a backup mérete 2,6GB.
Viszont azt nem tudom, hogy ez az egész partíciót állítja-e vissza. :?2:
Valaki nem tudja véletlenül? Csak hogy a legközelebbi bakinál mire számítsak.
tenkjuh
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 21:33:53
Készüléktípus: Samsung Galaxy S5
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: tenkjuh »

Sziasztok.

Esetleg Nyíregyházán vagy Budapesten tud valaki ajánlani egy szervizt ahol Samsung Galaxy s5 plexit cserélnek. Öcsém lezuzta a telefonját. A plexi már megtört ebay rol csak ember nincs aki cserélni tudna...
Válasz küldése

Vissza: “Android”