Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
basaja
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2011-03-27 vas. 09:14:11
Készüléktípus: Motorola Moto G2
Nem: Férfi
Has thanked: 35 times
Been thanked: 19 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: basaja »

Sziasztok!
Nem pont a topic témájába vág a kérdésem,de eddig is sok segítséget kaptam itt.Talán moco nem rakja ki a szűröm...
szeretett droidomon elhalt az
érintő(a kijelző és az egész
készülék karcmentes!),beadtam
vodáékhoz garis javításra.Itthon
utána olvastam a szerviznek,hát
finoman fogalmazva is eléggé
lehúzták őket...sokan arra
panaszkodtak,hogy ilyen-olyan
indokkal elállnak a
garanciától.Kérdésem:mit tegyek
ha az enyémet is visszadobják
valami ürüggyel?Annyiban nem
akarom hagyni,mert vigyáztam
rá,mindentől óvtam,szóval
semmiféle külső hatás nem érte.
A segítséget előre is köszönöm.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: moco »

A topikot én nyitottam, hogy legyen egy egységes Androidot rendszeren futó, mi lehet a baja a telefonomnak? c. topik.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
basaja
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2011-03-27 vas. 09:14:11
Készüléktípus: Motorola Moto G2
Nem: Férfi
Has thanked: 35 times
Been thanked: 19 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: basaja »

akkor már a topic témájába vág a kérdésem...:-)
várom a tapasztalatokkal,érdemi ötletekkel jelentkező fórumlakókat!
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: NBK »

basaja írta:akkor már a topic témájába vág a kérdésem...:-)
várom a tapasztalatokkal,érdemi ötletekkel jelentkező fórumlakókat!
Kérheted független szervíz felülvizsgálatát vagy ott a vodánál igényelheted a KERMI vizsgálatot is. Tudnod kell, hogy ha a KERMI a Te hibádat állapítja meg, akkor a vizsgálat költségét neked kell állnod. Illetve ha elutasítanak valamivel kérheted a Minőségi kifogás rendezése c. jegyzőkönyv kiállítását valamit a vásárlók könyvét. Majd ezek után közlöd velük, hogy elmész minden elképzelhető helyre, Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hivatal és a helyben található békéltető testülethez is. Mindezt tegyed nagyon határozottan.
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Néha elég csak az asztalt csapkodni (persze képletesen), és fenyegetőzni az NBK által említett hatóságokkal. Mondjuk amikor nekem ilyen volt, akkor én egyből az NFH-hoz mentem, és érdekes módon telefonáltak, kaptam egy papírt a T-től amiben mélységesen sajnálták az eseményeket, bevittem, és javították is. :D
These users thanked the author fonix232 for the post:
basaja (2011-09-11 vas. 19:09:41)
Rating: 2.63%
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
emery1975
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2010-08-17 kedd 20:43:15
Készüléktípus: Galaxy SII iPad 2 16GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Has thanked: 43 times
Been thanked: 58 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: emery1975 »

fonix232 írta:Néha elég csak az asztalt csapkodni (persze képletesen), és fenyegetőzni az NBK által említett hatóságokkal. Mondjuk amikor nekem ilyen volt, akkor én egyből az NFH-hoz mentem, és érdekes módon telefonáltak, kaptam egy papírt a T-től amiben mélységesen sajnálták az eseményeket, bevittem, és javították is. :D
De jó tapasztalatod van az NFH-val!!!
Nekem annó (3 éve) nem volt ilyen jó!! Mindenáron valami békéltető tárgyalást akartak szervezni köztem, és a Telenor között!!! Mondtam is nekik, hogy ez nem az Ő feladatuk!! Az Ő feladatuk kivizsgálni az ügyet, és dönteni, hogy ki, kit kötelezhet valamire, és milyen okból! Húzódott az ügy vagy fél évig, mire lett belőle valami. Már ott tartottam, hogy feljelentést teszek hűtlen kezelésért is, mert időközben elveszett a készülék a szervízben, és egyszer csak ott tartottunk, hogy "bevittem-e egyáltalán a hibás készüléket a szervízükhöz". A pofám leszakad ekkora gerinctelenség láttán!! Csak az mentett meg, hogy nálam volt a papír, amin átvették, és hogy kb.egy hónappal a beadás után megkerestem az NFH-t, és ott rögzítve lett a panaszom. És azért ők utána jártak a dolognak, a békéltető tárgyalás rám erőszakolása közben. Máskülönben letagadják a mocskok...Azért nagyon rezgett a léc!!! Ennyit az NFH-ról is, meg a Telefosról is. :angry:
Aktuális rom verzióm: GoaTrip 4.6-by- R2D2
Csak akkor köszönd meg, ha tényleg tudtam segíteni! És ha nem vagy szégyenlős....
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Én azt tudom hogy itt Debrecenben bementem, mutattam a papírokat és a készüléket, hogy mire hivatkoztak,és hogy bizonyítottan nem úgy van ahogy ők látják (ez még anno a 6650-el volt), hívták a T-t, kilátásba helyeztek egykét dolgot (többek közt a békéltető tárgyalást is), és hirtelen egyből kérték a nevem, címem, telefonszámom, mondták h menjek be és intézik. Azóta nem nagyon szeretnek a debreceni T szervízben :D Kivéve az ismerősöm :D
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
basaja
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2011-03-27 vas. 09:14:11
Készüléktípus: Motorola Moto G2
Nem: Férfi
Has thanked: 35 times
Been thanked: 19 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: basaja »

Mit mondjak,már eléggé felhergeltem magam...remélem nem kerül rá sor,de már fel vagyok készülve a legrosszabbra,szal nem fogom hagyni,hogy lerázzanak :angry:
köszönöm a segítséget,a héten remélem már visszakapom szeretett droidom...
basaja
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2011-03-27 vas. 09:14:11
Készüléktípus: Motorola Moto G2
Nem: Férfi
Has thanked: 35 times
Been thanked: 19 times

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: basaja »

ma megunva a 3 hete tartó semmit,bementem vodáékhoz ugyan mondjanak valami bíztatót a droidommal kapcsolatbam.sajnálkozás,kezek széttárva,halvány ígéret,hogy hétfőn rákérdeznek a szervizre...mikor rákérdeztem,hogy elvileg 30 nap után jár a csere néztek rám,mintha legalábbis ufóul brekegtem volna.Kezd telelenni a púpom velük,lehet hogy mind a 3 előfizuval átcsattogok a propelleres szolgáltatóhoz,valahogy másképp állnak a dolgokhoz...s szolgáltatóhoz,valahogy másképp állnak a dolgokhoz...
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: Android telefonok - gondok,bajok,szerviz

Hozzászólás Szerző: sozs »

basaja írta:ma megunva a 3 hete tartó semmit,bementem vodáékhoz ugyan mondjanak valami bíztatót a droidommal kapcsolatbam.sajnálkozás,kezek széttárva,halvány ígéret,hogy hétfőn rákérdeznek a szervizre...mikor rákérdeztem,hogy elvileg 30 nap után jár a csere néztek rám,mintha legalábbis ufóul brekegtem volna.Kezd telelenni a púpom velük,lehet hogy mind a 3 előfizuval átcsattogok a propelleres szolgáltatóhoz,valahogy másképp állnak a dolgokhoz...s szolgáltatóhoz,valahogy másképp állnak a dolgokhoz...
Nincs elvileg sem 30 nap után csere készülék. Hosszan elhúzódó javítás miatt kérhetsz cserét, amit nem kötelesek teljesíteni, többletköltségre hivatkozva. Ilyenkor van még egy lehetőség, elállni a szerződéstől, és a pénzt visszakapni, és mindennemű szerződést megszüntetni. Illetve ha kaptál cserekészüléket, akkor még bonyolútabb a dolog, mert nincs jelentős kellemetlenségről szó, hisz tudsz telefonálni.
Ez a jogszabály.
Válasz küldése

Vissza: “Android”