Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: moco »

Hogyan tegyük szebbé telefonunk kinézetét? Van már egy csomó "jóféle" okosság rá, úgyhogy várjuk a hozzáértők ötleteit, fordításait, stb.

Aki tud a telefon típusához csinosító moddingot, feltétlenül jelölje meg a típust, hogy melyikre jó!

laci64 egyedi témája CSAK GS1-re: JVZ romhoz. Több infó és letöltés:

viewtopic.php?f=141&t=2839&p=316987#p316987

Kép Kép
Kép Kép

FIGYELEM! CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE! HA NETÁN VALAMI EL LETT TOLVA, AKKOR CSAK EGY ROMFRISSÍTÉS SEGÍT RAJTA!!
MINDEN ILYESFÉLE MÓDOSÍTÁS FELTÉTELE, HOGY A TELEFON ROOTOLVA LEGYEN.


Elsőnek talán a színes akksikijelzéssel kezdeném:
(CSAK GALAXY S-EN MŰKÖDIK)

NETKAPCSOLAT KELL HOZZÁ!

Kép Kép

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=826870
Innen töltsük le az SGS Bat Icon Mod 2 - v1_1_1.apk fájlt (csak Galaxy S-en működik). Ide is feltöltöttem http://www.sendspace.com/file/rgm8yz
Másoljuk fel a telóra, telepítsük, lépjünk bele és válasszuk ki a verziónak megfelelő és ami nekünk tetszik akksi kijelző típust. (én a HTC Classic-ot választottam) Ha kiválasztottunk, rábökünk az apply-ra és a telefon újraindul.

De van még jópár, másféle felrakási mód is, erről itt lehet olvasgatni:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765419

Színes akksikijelző csere házilag:
viewtopic.php?p=226991#p226991

Színes akksikijelző csere főzőcskézve (online főzés-leírás) by BlackOps:
viewtopic.php?p=227016#p227016

Színes akksikijelző csere főzőcskézve:
viewtopic.php?p=244701#p244701

BOOTANIMÁCIÓK ÖSSZEGYŰJTVE:
viewtopic.php?p=240653#p240653

Redőny (status bar) modding - Galaxy S
http://nokiaprogramok.hu/forum/viewtopi ... 45#p233445

Kép

Éééés itt van! Drága szutty lefordította nekünk az okosságot.

Font (betütípus) szerkesztés/készítés

Apk Manager 4.8 itt. Ez visszafordítja és szerkeszti a lent csatolt APK-t. Ez sokkal egyszerűbb mint amilyennek hangzik.
FontCreator 30 day trial itt. Ez egy windows progi. az 5-ös verziót kell használni, mert a 6-ossal nem lehet menteni a trial verzióban.
Szignózott Monoglyceride font itt. Valamiért a Mediafire .jpg-nek látja, de ha letöltöd, akkor.ttf lesz.
Monoglyceride APK letölt itt

Monoglyceride font szerkesztése FontCreatorral.

1. Monoglyceride.ttf megnyitása FontCreatorral.
2. nyisd meg a a .ttf-et amit használni akarsz.
3. Jegyzetelj a FontCreator jobb alsó részében, ha megvan a betűtípusod.
4. FontCreatorban kattints a Monoglyceride ablakra -> edit és itt válaszd "all" legfelül
5. Nyomj egy deletet és ez törölni fog mindent a Monoglyceride ablakban.
6. kattints az insertre >Glyphs (betűkép) az ablak tetején.
7. Írd be számmal hogy hány betűkép van a fontodban -> ok. Most egy csomó üres betűképet kell
látnod a Monoglyceride ablakban.
8. most válts vissza a te fontodra és edit->select all
9. katt edit->copy
10. A Monoglyceride ablakban edit-> select all... és utána edit->paste special...
11. Feljön a Past Special ablak. Az Item alatt mindent jelölj be [x] utána válaszd az "Add Mappings"
ot a mapping részen és nyomj egy ok-ot.
12. zárt be a font window-ot a FontCreatorban
13. katt file->save as, nevezd át a Monoglyceride.ttf-ot amire akarod.
Ezzel van egy szignózott fontod.
Betű kicsinyités, ha túl nagy lenne.
Miután a fontedirban megvolt a Paste special, minden betűképnek ki kell lennie jelölve.
Utána tools->glyph transfer. Ha megvan utána "selected"-re nyomsz, az Available Features-nél
"expand the Outlines tree (kiterjeszted az vonalakat). Válaszd a scale-t -> két lehetőség Outlines-Scale
Válassz egy értéket (amit gondolsz) és nyomj egy ok-ot. Mentsd el és kész.
Ha hiányzik egy pár speckó karakter.
1. Font Creatorban nyisd meg a két fontodat.
2. Az új fontban válaszd "select all".
3. katt edit->copy
4. válts át monoglyceride fontra (vagy amit használsz alap fontként a szerkesztéshez) itt is jelölj
ki minden betűképet (glyph)
5. edit->paste special, mind a négy elemet kiválaszt -> "Overrule Same Mappings"
6. nyomj egy ok-ot és mentsd el az új betűidet.
APK szerkesztése Apk Manager 4.8-al
1 monoglyceride.apk letöltése link megint
2 másold az apk-t a "place-apk-here-for-modding" mappába az Apk_Manager_4.8 könyvtáron belül.
3 script.bat futtatása és a 9-es opció választása
4 megnyitás explorereben Apk_Manager_4.8\out\assets\fonts
5 cseréld ki a monoglyceride.apk fontot a .ttf-el amit FontCreatorban készítettél.
6 Szerkeszd az összes XML, yml and smali fájlt, hogy benne legyen a fontod neve vagy a font.ttf
Csak cseréld ki a monoglyceride-t ezekben a fájlokban és könyvtárakban a saját fontod nevével.
Figyelni kell a kis és nagybetűkre is.
7 Át kell nevezni az utolsó könyvtárt a smali könyvtárfában monoglyceride-ről a saját fontod nevére
8 szerkeszd az icon.png-t a drawable könyvtárban, vagy cseréld ki egy sajátra.
9 Compile apk - option 11 (összerakás)
10 Sign apk option 12
11 Apk_Manager_4.8\place-apk-here-for-modding könyvtárban van az újracsomagolt-szignózott apk
az eredeti monoglyceride apk.-val együtt. Nevezd át az új signed.apk-t
12 apk installálása a telón

(Glyph=betűkép)
És innen lehet betűtípust válogatni: http://www.abstractfonts.com/category/6/Handwriting

Betűtípusok
viewtopic.php?p=210453#p210453
viewtopic.php?f=141&t=2839&p=352972#p352972

Font ikonok készítése online és könnyen.
http://www.yeldnats.com/fonticons/fonticons.php


Samsung Galaxy S II módosított, 3D-s tárcsázó XWJ7 romra
These users thanked the author moco for the post:
szutty (2011-04-26 kedd 07:31:11)
Rating: 2.63%
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Android telefonok csinosítása

Hozzászólás Szerző: moco »

Egy másik csinosítás TouchWizGTG Launcher:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822523

GALAXY S-EN PRÓBÁLVA, NEM TUDOM, MEGY-E MÁS TÍPUSNÁL IS.

Kép

Kép

Kép

A főképernyőn a 4 ikon helyett 5-öt lehet betenni, átlátszóvá lett téve, a főképernyőt is el lehet fordítani, stb. Jó sok változás van benne.
Elmondom, én hogy csináltam.
Tehát a fenti linkről letöltöttem a TouchWizGTG_New_Dock_Colored_Icons_All_Variations.zip -et, kicsomagoltam, kaptam még 4 zippelt fájlt, nekem a TouchWizGTG_v1.1.1_New_Dock_Colored_Icons_16_Bit_Disabled_Landscape_Disabled.zip kellett. Kicsomagoltam. Kaptam egy TouchWiz30Launcher.apk fájlt.
Rootexplorerrel belementem a system/app-ba, megkerestem a TouchWiz30Launcher.apk fájlt (de előtte fönt ráböktem a Mount r/w-re) és átneveztem TouchWiz30Launcher.apk.bat-ra, utána a TouchWiz30Launcher.odex.apk-nál is ugyan ezt csináltam.
Fogtam a kicsomagolt TouchWiz30Launcher.apk fájlt és bemásoltam ugyan ide (system/app). Amikor megvolt a bemásolás, (ha kell, megint rá kell nyomni a Mount r/w-re) hosszan rányomni a bemásolt fájlra, felugrik az Options. Rányomni a Permissions-ra, ekkor kapunk egy ablakot. A pipákat ki kell venni, kivétel az maradjon, ami a képen van:
Kép
Ezzel már majdnem készen is vagyunk.
Nem árt újraindítani a telefont. Amikor újraindítottuk, felugik egy ablak, kényszerbezárás. Figyelmeztet, hogy a com.sec.android.app.twlauncer leáll. Állítsuk le. Menjünk be a beállítások-alkalmazások-alkalmazások kezelése-futó alkalmazások-ba, válasszuk ki a com.sec.android.app.twlauncer-t, nyomjunk rá a kényszerleállításra, utána az adatok törlésére. Ez sajnos a főképernyőn a beállításainkat, widgeteinket törli, tehát újra kell pakolni mindent, de fontos ezt megcsinálni, mert lehet olyan, hogy eltűnik a névjegyzék, üzenetek, tárcsázó ikon. Ha ezt megcsináljuk, akkor minden a helyén marad.
Ha a főképernyőt összecsippentjük, látjuk a 7 db főképernyőt, de egynél ott a home (házikó is), ezt tegyük a legelejére, mert így lesz az első lap, tényleg az első.
Ami még fontos:
Először a főképernyőnél csak 1 db ikont kapunk középen, az Apps ikont. Mellé tudjuk behúzni a többi négy, általunk kiválasztott alkalmazást. Szerkeszteni, törölni az alkalmazásoknál úgy tudunk, hogy rányomunk az apps-ra, bejutunk ugye az alkalmazásokhoz. Bal gomb, View type-ra nyomunk és kiválasztjuk a Customizable grid-et.

Azt hiszem nem hagytam ki semmit sem, MINDENKI SAJÁT FELELŐSSÉGRE HASZNÁLJA, NEM VÁLLALOK ÉRTE FELELŐSSÉGET!

Itt van, amit én használok:
TouchWiz30Launcher.apk
http://www.sendspace.com/file/f7ftco
Bele tudtok nézni total commanderrel. TouchWiz30Launcher/res/drawable-hdpi
Rá kell kattintani egy png-re és mind kicsomagol és futtat (a nézet pedig legyen miniatűrök) és itt láthatóak a benne lévő ikonok.

Akik segítségemre voltak: http://pdafanclub.com/forum/index.php?topic=2355.0
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: moco »

Ezt TouchWizGTG Launcher még tovább tudjuk saját szájízünk szerint csinosítani, a következő képpen. (GALAXY S-EN PRÓBÁLVA!)
Ugye a zip-ben kaptunk egy TouchWiz30Launcher.apk fájlt. Ezt megnyitjuk pc-n, total commanderrel. Itt kiválasztjuk a RES-\drawable-hdpi fájt, belelépünk. Itt cserélhetjük ki azokat az ikonokat, amik nekünk nem tetszik. Figyelni kell arra, hogy a név és a kiterjesztés ugyan olyan legyen, mint ami az eredeti!! Ez fontos!
Tehát fogjuk, belehúzzuk a módosítani kívánt .png fájt és kész. A folyamat ugyan az, mint az alap verziónál, tehát ugyan úgy kell bemásolni, pipákat kivenni, stb, mint ahogy feljebb le lett írva.
Én pl. ezt cseréltem ki (többek között):
mainmenu_icon_home.png
(1.79 KiB) Letöltve 11751 alkalommal.
erre
mainmenu_icon_home.png
(8.13 KiB) Letöltve 11751 alkalommal.
CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
szutty
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2010-09-13 hétf. 21:33:09
Készüléktípus: SGS 4 SGS 4 mini Note 10.1
Has thanked: 66 times
Been thanked: 82 times

Re: Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: szutty »

Ez az enyém.
Pro launcher, Beautiful widget, Rare black wallpaper, Smooth calendar és apps organizerrel hoztam össze.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szutty 2010-11-28 vas. 09:25:04-kor.
SGS 4 mini: stock
SGS 4:Wanam 1.5
Note 10.1: stock + root
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: moco »

Találtam még egy ilyet is, Custom Transition Animations!
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=831485 de hiányos angol tudásom híján inkább nem kezdek bele :D
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
szutty
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2010-09-13 hétf. 21:33:09
Készüléktípus: SGS 4 SGS 4 mini Note 10.1
Has thanked: 66 times
Been thanked: 82 times

Re: Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: szutty »

moco írta:Találtam még egy ilyet is, Custom Transition Animations!
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=831485 de hiányos angol tudásom híján inkább nem kezdek bele :D
Remélem igy már érthetőbb.
Nem kell metamorph, hanem az ADB. Ha kicsomagolod a metamorphot hibát fogsz kapni, utána csak
meg kell nyitni a metamorph backupot, utána menj az xml-hez

Code:

adb shell
# mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
#exit
adb pull /system/framework/framework-res.apk

Utána nyisd meg a res.apk-t pl root explorerrel. Cseréld ki a /framework-res.apk/res/anim mappát
az enyémmel.
Inditsd újra recoveriben és

Code:

adb shell
#mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
#exit
adb push yoursdk/tools/framework-res.apk /system/framework/
These users thanked the author szutty for the post:
moco (2012-04-16 hétf. 18:17:02)
Rating: 2.63%
SGS 4 mini: stock
SGS 4:Wanam 1.5
Note 10.1: stock + root
Avatar
duce79
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009-05-08 pén. 08:06:06
Készüléktípus: lg v30+
Nem: Férfi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: duce79 »

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824576 Ezt a kiadást vajon fel lehet tenni bujp8-ra, mert nagyon tetszik... Köszi! Ciao!
Asus N53S(Windows 8.1pro) - LG G Pad 8.3(stock 4.4.2) - Chromecast - Nokia lumia 630 dual sim - Samsung Galaxy Note 4
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: laci64 »

Moco, gratula, nagyon jó, és szép munka.
Nekem viszont lenne egy kérdésem. Az apps ikon milyen néven található a RES-\drawable-hdpi mappában?

Szerk: Meg van, csak azt lenne jó tudni, hol találhatok ikonok. :D
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Avatar
maggi_1886
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:36
Készüléktípus: ZTE Blade Nokia N82
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Android telefonok csinosítása

Hozzászólás Szerző: maggi_1886 »

ezek csak galaxy s-em működnek? t-mobile pulse-ra fel tudom vhogyan varázsolni?a tv most widgetet honnan tudom leszedni :?2:
Samsung Galalxy SII vk.6.4 final
Nokia N82 Black 2Gb Micro Sd
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Android telefonok csinosítása/ikonok cseréje

Hozzászólás Szerző: moco »

Macika írta:Bocsánat (ezt majd törölt moco légyszi!), de a címben Android szerepel, máshol pedig sehol, hogy Te kizárólag a Galaxy S-re gondolsz, látszik a JPX-ek használatából. Lehet, hogy javítani kellene a címet GalaxyS-re?

Vagy lehet, hogy a hsz-ekben is elég lenne megjelölni, hogy a módosítás mely típusokkal kompatibilis.
nemnem, ez minden androidra van, csak én ugye a GS-t moddingokat ismerem. aki tud más típusra, persze, hogy írhatja.
Javítottam a dolgokat, beleírtam, hogy GS-en van próbálva. Igazad van,mert megtévesztő lehet.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Válasz küldése

Vissza: “Android”