Hasznos Android programok!

Minden olyan téma, ami Android operációs rendszert futtató készülékekről szól.
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, Electronic Arts és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.

Veszel-e programokat a Marketről?

Nem. Sosem vettem még semmilyen programot a Marketen.
287
56%
Igen. Megveszem, amire szükségem van.
76
15%
Volt már, hogy vásároltam.
150
29%
 
Szavazatok száma: 513

Avatar
robrobzon
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2009-12-25 pén. 20:59:18
Készüléktípus: OnePlus 6
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest XIII-ker
Has thanked: 119 times
Been thanked: 160 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: robrobzon »

bladehu2 írta:
robit1973 írta:Például az enyém.
és ez teljesen kikapcsolja? eddig mindenki azt hajtogatta hogy ez androiddal lehetetlen. az más kérdés hogy mikor zabál többet, egy teljes boot folyamat alatt vagy ha 6-7 órán át repülő módban van.
http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=52&t=1271
OnePlus3
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Macika »

robit1973 írta:
Macika írta:Ami a Nokiánál a kikapcsolás, az az androidnál a repülő mód.
Ha teljesen kikapcsolod (amire van program), akkor onnan csak manuálisan van visszaút. Azt meg könnyű elfelejteni.

Sokkal jobb, ha akár a topictárs által javasolt Profile Shedulert, vagy az általam javasolt (sokkal többet tudó, de kicsit bonyolultabb) Llama-t használod.
Ezek a programok (sok-sok egyéb okosság mellett!) időre lerakják repülőmódba (szinte 0 merülés, mintha ki lenne kapcsolva), majd időre visszakapcsolják normál módba a készüléket.
Van olyan androidos telefon ( nem is egy ), amiben van gyárilag ütemezett ki- és bekapcsolás. Sőt, ha a bekapcsolás előtti időpontra van ébresztés beállítva, akkor az ébresztés előtt automatikusan bekapcsol, és ébreszt!
Ettől még igaz, amit írtam.
Ez a kikapcsolás-mánia a korábbi (nem okos) telefonokból maradt vissza.
Ha van egy tenyérszámítógéped (korábban PDA-nak neveztük), annál is a kikapcsolt állapot az, hogy egy gombnyomás és ott van minden. Így megy el heteket is akár.
Ha ehhez hozzáragasztanak egy telefont, attól még a PDA-rész nem változik.

Igen, a kínai gagy cuccokra ráfeszítették az ügyesek a ki-bekapcsolást, arra nem gondoltak viszont, hogy ezzel (hogy ez használható legyen) IGEN komoly biztonsági rést nyitottak, hogy ne mondjam, nagykaput, le kell venni a PIN-kérést, ha használni akarjuk.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
robit1973
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010-12-24 pén. 17:38:14
Készüléktípus: Tronsmart TS4 Stock 4.2.1
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: robit1973 »

Macika írta:
robit1973 írta:
Macika írta:Ami a Nokiánál a kikapcsolás, az az androidnál a repülő mód.
Ha teljesen kikapcsolod (amire van program), akkor onnan csak manuálisan van visszaút. Azt meg könnyű elfelejteni.

Sokkal jobb, ha akár a topictárs által javasolt Profile Shedulert, vagy az általam javasolt (sokkal többet tudó, de kicsit bonyolultabb) Llama-t használod.
Ezek a programok (sok-sok egyéb okosság mellett!) időre lerakják repülőmódba (szinte 0 merülés, mintha ki lenne kapcsolva), majd időre visszakapcsolják normál módba a készüléket.
Van olyan androidos telefon ( nem is egy ), amiben van gyárilag ütemezett ki- és bekapcsolás. Sőt, ha a bekapcsolás előtti időpontra van ébresztés beállítva, akkor az ébresztés előtt automatikusan bekapcsol, és ébreszt!
Ettől még igaz, amit írtam.
Ez a kikapcsolás-mánia a korábbi (nem okos) telefonokból maradt vissza.
Ha van egy tenyérszámítógéped (korábban PDA-nak neveztük), annál is a kikapcsolt állapot az, hogy egy gombnyomás és ott van minden. Így megy el heteket is akár.
Ha ehhez hozzáragasztanak egy telefont, attól még a PDA-rész nem változik.

Igen, a kínai gagy cuccokra ráfeszítették az ügyesek a ki-bekapcsolást, arra nem gondoltak viszont, hogy ezzel (hogy ez használható legyen) IGEN komoly biztonsági rést nyitottak, hogy ne mondjam, nagykaput, le kell venni a PIN-kérést, ha használni akarjuk.
Szerintem az "egy gombnyomás és ott van minden" az nem kikapcsolt állapot, hanem készenléti állapot ( alvó, sleep ) .
Nem biztos, hogy minden gagyi, ami kínai (gondolom Neked is van pár Kínában gyártott cuccod) . Nekem ez a negyedik kínai telefonom, mindegyiket megelégedéssel használtam, a következő is az lesz ( az így megspórolt 50-100 ezer forintnak meg majd találok más helyet :D ).
Nem kell levenni a PIN-t. Az időzített kikapcsolást általában éjszakára használná az ember. Telefon bekapcsol, ébreszt és beütöd a PIN kódot. Ez sem bonyolultabb, mint repülő módból visszahozni. Hozzáteszem, hogy én nem használom egyiket sem, csak némára teszem éjszakára.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Macika »

robit1973 írta:Szerintem az "egy gombnyomás és ott van minden" az nem kikapcsolt állapot, hanem készenléti állapot ( alvó, sleep ) .
Nem biztos, hogy minden gagyi, ami kínai (gondolom Neked is van pár Kínában gyártott cuccod) . Nekem ez a negyedik kínai telefonom, mindegyiket megelégedéssel használtam, a következő is az lesz ( az így megspórolt 50-100 ezer forintnak meg majd találok más helyet :D ).
Nem kell levenni a PIN-t. Az időzített kikapcsolást általában éjszakára használná az ember. Telefon bekapcsol, ébreszt és beütöd a PIN kódot. Ez sem bonyolultabb, mint repülő módból visszahozni. Hozzáteszem, hogy én nem használom egyiket sem, csak némára teszem éjszakára.
Lehet, hogy talán túl fiatal vagy ahhoz, hogy Téged megcsapott volna '98-'99 környékén a PDA-k csodája. Vagy csak akkor még nem érdekelt?
Természetesen úgy van, ahogy írod, de EBBEN a sleep mode-ban ment el több, mint egy hetet akár egy töltéssel a készülék, ha nem nyúltál hozzá.
A hideg start az más, az SOK percig tartott, lévén igen kezdetleges processzorok voltak akkor még bennük.

A kínai telefonokkal eléggé első kézből van tapasztalatom (de nem úgy, hogy használjam, megrendelésre hoztam ezt-azt), rendszeresen járok Kínába, eddig 8 hónapot töltöttem kint összesen az elmúlt 10 évben.
Voltam a legnagyobb kínai gyár (ZTE) egyik mintaüzletében, mutattak nagy mosollyal mindent, ami belefért. Nem sokkal az előtt jelent meg a Blade itthon, kint az volt a csoda akkor. Itthon meg.....hááát, az árához képest a maga 256 MB RAM-jával (aztán jött a 2.2 ROM, amivel felszabadult a letiltott (beteg ember volt, aki letiltatta) épp az elmegy kategória volt, de legalább olcsó.

Azóta láttam (kint is, itthon is) sok kínai 'codatelefont', FullHD-set is, jó kis MTK processzorral...

Összességében olyanok a kínai mobilok, mint régen a Trabantok. A tulajdonosok megmagyarázzák maguknak, miért jó az olcsó, miért fogadja el örömmel a korlátokat az olcsóságért, a hitvány minőségért, a garanciamentességért. Végülis el lehet vele ugyanoda jutni, mint egy 2x annyiba kerülő járművel, csak nem mindegy, mennyi idő alatt. na de hová az a nagy rohanás... :D

Én úgy vagyok, hogy a minőségi munkát, minőségi anyaghasználatot (tehát nem azt, amit Kínából kaphatok) szívesen megfizetem, ahogyan elvárom azt is, hogy az én minőségi munkámat megfizessék.

Nem igaz ám, hogy Kínában UGYANAZ feleannyiba kerül!!! Én is sokáig hittem ezt.
Ez úgy van, hogy kispórolják belőle, amit csak lehet, a külsőség maradjon viszont tetszetős, de persze sokkal kevesebb anyag használatával. Erre jön még a kínai munkás 1 tál rizs/nap javadalmazása (amiért persze -a teljes foglalkoztatás jegyében - senki nem töri magát halálra), tehát a minőségi munka nem annyira biztosított.
A legnagyobb baj ezekkel a készülékekkel az alkatrész-probléma és a szervizháttér teljes hiánya.
(Ezért jó pl. a Concorde, mert ők magyar cég, kint gyártatnak, de teljes hazai kontrollal. És a szervizmunkákért teljes vállszélességgel kiállnak, intézik. De ettől még marad olcsó anyaghasználat, a kivitelezés elnagyoltsága.)

Ugyanakkor az is igaz hogy Kínában ugyanabból a cikkből megkapható 3-4 minőség.
Nézzünk pl. egy COPY-Rolex órát. Az eredeti svájci 5.000 USD.
Megkaphatod 30 USD-ért a gagyi f.st, ami megy 2 hónapig, de mindenki látja, hogy Rolexed van, mert külsőleg eléggé stimmel.
Megkaphatod 100 USD-ért kicsit gagyi kivitelben, ami működik sokáig, a kinézet is rendben van az eredetihez, DE a szíj az csálé kicsit, nem úgy pattan össze, ahogy az eredeti, meg karcolódik is, nem is ásványüveg, a mutatók fluoreszkálása sötétben tizedannyi ideig tart, stb.
Megkaphatod 300 USD-ért a megszólalásig hasonlító Rolexet, amit egy órás bár kiszúr azonnal, de mindenki más (néha még Te is) eredetinek gondolsz, működik, pontos, úgy-ahogy vízálló is, de az összhatás mégsem tökéletes.
Megkaphatod 8-900 USD-ért az eredetivel majdnem teljesen megegyező minőségben, kivitelben, olyanban, hogy az órás is vakarja a fejét, mert nem érti, azzal a sorozatszámmal másfajta óra kellene legyen...

Olcsón tudnak másolni, mert az könnyű. Könnyen adnak mindent fele/harmadáron, mert nem terheli gyakorlatilag semmiféle fejlesztés a kasszát, azt megcsinálják az eredeti cégek, nekik csak szét kell szedni egy eredetit, kidobálni belőle a túl drága dolgokat, és már mehet is féláron eladásra...

Pekingben a Pearl Marketen láttam már (épp idén januárban) olyan SGS3-at, hogy ÉN MAGAM nem hittem el, hogy jól látok. TUDTAM, hogy nem lehet eredeti, mert voltak olyan jegyek rajta, amik kizárták az eredetiséget, de egy nálam kevésbé felkészült, kevésbé figyelmes ember 99%, hogy bekajálja. Lehet, hogy 2 deci whiskey után én is, simán... :)
Ott is az ár az, ami döntő.
Vett ott kollégám 105e Ft-nyi Yüanért SGS3-at (2013 januárban ez nem volt rossz ár), eredetit. Kínai piacra szánt, garanciamentest, de EU-s ROM-mal, magyar nyelv is volt benne!
A mai napig használja, megelégedéssel.
De tudja (mert mondtam neki, utólag), hogy ha BÁRMI baja lesz, itthon nem javítják, csak súlyos pénzekért.

Neki ez belefér.
Nekem nem...

Hogy kinek lesz igaza?
Nem biztos, hogy nekem.

De lehet...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
gerisgeris1970
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:37:07
Készüléktípus: Huawei P9 Lite
Nem: Férfi
Has thanked: 298 times
Been thanked: 24 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: gerisgeris1970 »

Sziasztok!
Használja valaki a black facebook-ot?Azt hiszem Limahl linkelte be nem is olyan rég.Az van,hogy ha fenn vagyok vele facen mindig kidobálja,hogy van frisebb verzió.Rányomok,eldob a play árúházba és ott azt mutatja,hogy a normális,ott megvásárolható van fent nekem és csak megnyitás meg eltávolítás gomb van.Ha külön bemegyek playra és keresem cuccaim között facet nincs ott.Ha külön rákeresek megtalálom és van telepítési lehetőség,de már ugye fenn van fekete verzió.Valaki tud erre magyarázatot?Esetleg akinek szintén fekete van,hogyan viseljedik.Netán van már feketében is frisebb Limahl?
LG G3-16 Gb
V 20p-EUR-XX
+root
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Macika »

gerisgeris1970 írta:Sziasztok!
Használja valaki a black facebook-ot?Azt hiszem Limahl linkelte be nem is olyan rég.Az van,hogy ha fenn vagyok vele facen mindig kidobálja,hogy van frisebb verzió.Rányomok,eldob a play árúházba és ott azt mutatja,hogy a normális,ott megvásárolható van fent nekem és csak megnyitás meg eltávolítás gomb van.Ha külön bemegyek playra és keresem cuccaim között facet nincs ott.Ha külön rákeresek megtalálom és van telepítési lehetőség,de már ugye fenn van fekete verzió.Valaki tud erre magyarázatot?Esetleg akinek szintén fekete van,hogyan viseljedik.Netán van már feketében is frisebb Limahl?
Ugyanezt tapasztalom én is. Sajnos, addig, míg nem írja meg valaki az új verzióból is a black faceobookot, addig marad így.
Lehet frissíteni (eltávolítod, és felrakod a legfrissebbet, de az az alap, kékes lesz.
These users thanked the author Macika for the post:
gerisgeris1970 (2013-07-02 kedd 16:17:40)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Limahl
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 9347
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:52:06
Készüléktípus: Samsung galaxy s7 edge
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.
Has thanked: 264 times
Been thanked: 1859 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Limahl »

gerisgeris1970 írta:Sziasztok!
Használja valaki a black facebook-ot?Azt hiszem Limahl linkelte be nem is olyan rég.Az van,hogy ha fenn vagyok vele facen mindig kidobálja,hogy van frisebb verzió.Rányomok,eldob a play árúházba és ott azt mutatja,hogy a normális,ott megvásárolható van fent nekem és csak megnyitás meg eltávolítás gomb van.Ha külön bemegyek playra és keresem cuccaim között facet nincs ott.Ha külön rákeresek megtalálom és van telepítési lehetőség,de már ugye fenn van fekete verzió.Valaki tud erre magyarázatot?Esetleg akinek szintén fekete van,hogyan viseljedik.Netán van már feketében is frisebb Limahl?
http://forum.androidspin.com/showthread ... -1st-2013)
These users thanked the author Limahl for the post (total 2):
gerisgeris1970 (2013-07-02 kedd 16:22:58) • Macika (2013-07-02 kedd 16:34:39)
Rating: 5.26%
Samsung galaxy s7 edge
Avatar
gerisgeris1970
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:37:07
Készüléktípus: Huawei P9 Lite
Nem: Férfi
Has thanked: 298 times
Been thanked: 24 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: gerisgeris1970 »

Egy másik fórumon olvastam,hogy létezik olyan program beszélek neki és megírja az sms-t,emilt.Voice recognition állítólag a neve,de nem találom,sehonnan nem tudom letölteni.Habár azt mondják a google now is tud ilyet,de én nem tudom rábírni.Erről a dologról van valakinek tapasztalata?
LG G3-16 Gb
V 20p-EUR-XX
+root
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: Macika »

gerisgeris1970 írta:Egy másik fórumon olvastam,hogy létezik olyan program beszélek neki és megírja az sms-t,emilt.Voice recognition állítólag a neve,de nem találom,sehonnan nem tudom letölteni.Habár azt mondják a google now is tud ilyet,de én nem tudom rábírni.Erről a dologról van valakinek tapasztalata?
Khmmmm, és azt tudod, hogy ez gyárilag része lassan 1 éve az androidnak???

:no:
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Hasznos Android programok!

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

Macika írta:
gerisgeris1970 írta:Egy másik fórumon olvastam,hogy létezik olyan program beszélek neki és megírja az sms-t,emilt.Voice recognition állítólag a neve,de nem találom,sehonnan nem tudom letölteni.Habár azt mondják a google now is tud ilyet,de én nem tudom rábírni.Erről a dologról van valakinek tapasztalata?
Khmmmm, és azt tudod, hogy ez gyárilag része lassan 1 éve az androidnak???

:no:
Ezzel aztán sokat segítettél neki. ;)
Válasz küldése

Vissza: “Android”