Nokia C5-03

Kizárólag a Nokia C szériával foglalkozó témák
Avatar
phoenix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2011-12-21 szer. 15:48:27
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veletek vagyok az idők végezetéig!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 60 times

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: phoenix »

buvarsc írta:Üdvözlök Mindenkit ezen a topicon!

Nemrég jutottam hozzá a munkámhoz egy C5-03-as telefonhoz (telenoros). Igazán jól használható második telefonnak, könnyű, kicsi, az akku bőven két napot bír, vagy többet (nyilván telefonálástól és internethasználattól függően). Eddig elégedett vagyok vele, hiszen "csak" munkához használom, email, néha egy-egy cikk elolvasása az interneten, minimális GPS, telefonálás és adathordozás pendrive-ként használva microSD-vel. Ezekre tökéletesnek tűnik eddigi tapasztalataim alapján, igazából használtan vettem pár ezer forintért, ennyiért "előrecsomagolt" telenoros készülékeket kapni csupán melyek a C5-03 tudásának tizedét sem érik el.

Az lenne a kérésem, hogy kedves Phoenix, ha megoldható elküldenéd nekem is a jelszót a romhoz? valamint létezik olyan lépésről-lépésre leírás, mely bemutatja a teljes folyamatot, amivel fel kell tenni egy új romot? Szívesen kipróbálnám. Szerk: természetesen a Penge által készített kódja érdekelne

Üdvözlettel és előre is köszönettel:
Zsuzsa
Szia!
Az új letöltési link:
http://www.mediafire.com/download/fulwz ... hc/Cfw.zip

A régi véletlenül törlődött! :mrgreen: :mrgreen:
These users thanked the author phoenix for the post:
buvarsc (2014-04-13 vas. 20:53:06)
Rating: 2.63%
Nem tudom, mi (és főleg ki) miatt hintődött el az emberek agyában ez a "a szoftfrissítés mindent megold" vonal, de erősen butaság...
Ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb mellett lévő :up: kis gombbal ha valaki segít neked!
buvarsc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014-04-13 vas. 07:36:33
Készüléktípus: nokia c5-03
Nem:
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: buvarsc »

Nagyon köszönöm a linket!

Mondjuk most kicsit megzavarodtam, bár amúgy is :)

Szóval a kettő közül Telenor függőre a nem független tegyem fel igaz? Feltettem a gépemre a Phoenix-et. Felraktam a Nokia Pc Suite-ot. Viszont amit nem tudok, hogy a telefont milyen módban csatlakoztassam a számítógéphez? Adattároló, vagy pc suite módba?

Valamint annyit kérdeznék meg, hogy ha felrakom ezt a frissítést, akkor a beállításokat ugyanúgy megtalálom majd, mint most? Tehát be tudom állítani amit eddig? internet hozzáférések, gps offline használata, stb? Mert most a Klik szolgáltatást használom, azzal ez is megy? (vagy ez nagyon hülye kérdés?)
buvarsc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014-04-13 vas. 07:36:33
Készüléktípus: nokia c5-03
Nem:
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: buvarsc »

Nekiveselkedtem!

Követtem minden utasítást - volt pár döccenő - a videóhoz képest a Phoenix-ben néhány menüben nekem kellett előhívni dolgokat, DE a leírások alapján ZÖKKENŐMENTESEN! fel is rakta a telefonra a romot. Soha nem csináltam még ilyet, szőke nő vagyok, de simán ment, úgyhogy NAGYON KÖSZÖNÖM a segítséget, a leírást és a romot, teljesen szájbarágós, aki soha nem csinált ilyet az is meg tudja csinálni! :taps2: :Notworty:

Most tesztelem pár napig... ahogy látom pl az ovi store-t újratelepíti ha rábökök?

Eddig telepített programjaim eltűntek - gondolom ez normális, szóval most visszarakás. "szűzen" 74 mega körüli hely volt a tellán - a régi 22-es rommal olyan 15 körül jártam :)

EGy kérdés: az automatikus képernyőforgatást kötelező bekapcsolni? mert a leírásban benne van, hogy be kell, de kell ez? Engem zavar...

Szerk: jajj még valami. A memóraikártya jel a jobb felső sarokban az nomális igaz? csak azt jelzi, hogy van bent memória kártya.
Avatar
phoenix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2011-12-21 szer. 15:48:27
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veletek vagyok az idők végezetéig!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 60 times

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: phoenix »

buvarsc írta:Nekiveselkedtem!

Követtem minden utasítást - volt pár döccenő - a videóhoz képest a Phoenix-ben néhány menüben nekem kellett előhívni dolgokat, DE a leírások alapján ZÖKKENŐMENTESEN! fel is rakta a telefonra a romot. Soha nem csináltam még ilyet, szőke nő vagyok, de simán ment, úgyhogy NAGYON KÖSZÖNÖM a segítséget, a leírást és a romot, teljesen szájbarágós, aki soha nem csinált ilyet az is meg tudja csinálni! :taps2: :Notworty:

Most tesztelem pár napig... ahogy látom pl az ovi store-t újratelepíti ha rábökök?

Eddig telepített programjaim eltűntek - gondolom ez normális, szóval most visszarakás. "szűzen" 74 mega körüli hely volt a tellán - a régi 22-es rommal olyan 15 körül jártam :)

EGy kérdés: az automatikus képernyőforgatást kötelező bekapcsolni? mert a leírásban benne van, hogy be kell, de kell ez? Engem zavar...

Szerk: jajj még valami. A memóraikártya jel a jobb felső sarokban az nomális igaz? csak azt jelzi, hogy van bent memória kártya.
Szia!
Gratulálok!
Eddig amit itt kérdeztél arra mindenre IGEN a válaszom!Igaz a képernyő elforgatás bekapcsolása az nem kötelező!
Amikor én felteszek egy Sw-t azzal kezdem,hogy nyomok neki egy HardResettet mint ezt itt az első oldalon is van sőt képpel illusztrálva is:
http://www.nokiaprogramok.hu/forum/view ... 140&t=2745
De ez nem kötelező!!!!De ha megteszed akkor lesz kb. 82 Mb.szabad hely a telódon a teljes méret pedig 92Mb .!
A HardReset töröl mindet a telódról és a gyári felület fogad a mem.kártyához és a Sim kártyához nem nyúl!
De azért javítalak nehogy félre értse valaki és te is jó ha ezt tudod! :mrgreen:
Tehát most a telefonod teljes mérete:92Mb.
Ebből a szabad terület 74Mb.!
These users thanked the author phoenix for the post:
buvarsc (2014-04-16 szer. 08:22:39)
Rating: 2.63%
Nem tudom, mi (és főleg ki) miatt hintődött el az emberek agyában ez a "a szoftfrissítés mindent megold" vonal, de erősen butaság...
Ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb mellett lévő :up: kis gombbal ha valaki segít neked!
buvarsc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014-04-13 vas. 07:36:33
Készüléktípus: nokia c5-03
Nem:
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: buvarsc »

Nagyon köszönöm az infókat Phoenix!

Hard reset talán délután, most használom azért munkában. Eddig semmi gond vele - tehát jól működik minden, az akksit sem szívja, tegnap reggel töltöttem teli, azóta (bár nem használtam olyan sokat - beszéltem GSM módban olyan 40 perc körül, néhány sms, 10 perc netezés, néhány perc GPS és olyan 40 fénykép készítése után, persze éjszaka sem kapcsoltam ki) még egy egység sem csökkent az akkukijelzésből, szóval nem lesz itt gond :D

Gondolom az nem hiba, hogy hangjegyeket tesz bizonyos választható opciók elé, ha nincsenek kiválasztva.

Azt kell mondjam, bár jónéhány helyen kissé negatív - vagy nem annyira pozitív tesztek jelentek meg a telefonról, mostanra szerintem best buy második telefonnak. Gyarkolatilag 4-7000 forint között már jó állapotú használtakat kapni, ahogy feljebb is írtam, ennyiért maximum előrecsomagolt telenoros mp3 játszós telefonokhoz lehet hozzájutni, itt meg ugye wifi, gps, net, nagy kijelző, jó akku üzemidő stb... nyilván munkára értem, tehát nem divattelefon, de ahogy látom, ez lesz a túrázós/kirándulós telefonom is. :)
buvarsc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014-04-13 vas. 07:36:33
Készüléktípus: nokia c5-03
Nem:
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: buvarsc »

Csak bejelentkezem hátha valakit még érint néhány pozitív szó a rommal kapcsolatban.

Eddig semmi gond, jól működik minden, akkuidő nagyon rendben van - nyilván az akkum is jó - de egyáltalán nem szívja az akkut. Amely funkciókat próbáltam, mindegyik működik eddig megbízhatóan, egyszer sem fagyott a telefon stb... :Notworty:
Avatar
die nadel
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2012-03-23 pén. 18:33:32
Készüléktípus: Nokia C5-03 - Nokia Lumia 625
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: die nadel »

Én már több mint egy éve használom ezt a rom-ot problémamentesen.
Amigo_GPS
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014-04-21 hétf. 21:59:23
Készüléktípus: E52
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: Amigo_GPS »

phoenix! Írtam privát üzenetet!
horvathg
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012-04-10 kedd 21:14:29
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Has thanked: 20 times
Been thanked: 23 times

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: horvathg »

buvarsc: Nekem is régóta van fenn, phoenix, romja, nagyon jó stabil, sokáig bírja az akku.
Én is szeretem a telót, különösen ezekért:
Ha most vetted a telót, akkor érdemes beállítani, hogy mondja ki a hívó fél nevét, ez szerintem hasznos dolog, pl. kocsiban.
A kamerája nem közeli képekre, még a mostani új telók között is elég jó. Éles, részletgazdag képeket csinál, annyi hogy a színtónust élénkre állítani, különben kicsit fakók a színek.
A mikrofonja szerintem kiemelkedően jó, én tárgyalást is tisztán fel tudtam venni vele, kocsiban is jól hallanak, ha ki van hangosítva.
A GPS is elég pontos, szeretem, hogy bemondja az utcaneveket, bár valószínűleg MS barátunk miatt a Symbianos telókra már nem lesz térkép frissítés.
Avatar
phoenix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2011-12-21 szer. 15:48:27
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veletek vagyok az idők végezetéig!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 60 times

Re: Nokia C5-03

Hozzászólás Szerző: phoenix »

Amigo_GPS írta:phoenix! Írtam privát üzenetet!
Oksa ment is a válasz rá! :Notworty:
Nem tudom, mi (és főleg ki) miatt hintődött el az emberek agyában ez a "a szoftfrissítés mindent megold" vonal, de erősen butaság...
Ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb mellett lévő :up: kis gombbal ha valaki segít neked!
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “C-széria”