Nokia C7-00

Kizárólag a Nokia C szériával foglalkozó témák
tkiceg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-10-19 szomb. 02:58:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tkiceg »

peterb írta:
tkiceg írta:Hihetetlen hogy állandóan van valami ezzel a telefonnal, pedig alapjáraton nálam mindig is csak nokia jöhetett szóba, és a symbian is bejön nekem, a hibáin kívül. Ez a c7-es is majdnem tökéletes számomra, leszámítva a kameráját, mert az siralmas szerintem, és egy kicsit lassúcska is azért az egész rendszer, de nekem ez se gond.. De hát így.. :(
Hasonlóképpen vagyok ezekkel én is, mennyire segíthet ezeken egy CFW? Akár olyan áron is, ha utána csak angolul beszél. Az említett Delight-ra ránéztem, a change log nagy része nekem nem sokat mond, de látok pár hasznos tételt is a kisebb-nagyobb bosszantó dolgokra. HA nem ront semmit a mostani helyzethez képest, de pl. végre menne a zseblámpa és a rezgő hívásjelzés takarékos módban is, és letakarítaná róla azt a rengeteg fölösleges vackot, akkor nekem már megérné. :-)
Mindenképpen javaslom neked a delight szoftvert a gyári, vagy bármilyen mást szoft helyett, mert fényévekkel jobb, komolyan ég és föld a differencia. És ha gond az angol, már valóban, pár hónapja elérhető magyar nyelven is a cfw. Le a kalappal a delight csapat előtt, nagyszerű munkát végeznek, és teljesen használhatóvá gyúrják a valljuk be azért mára már kissé lassúcska, butácska, elavult és nem túl acélos symbiant..
De csodát ne várjál pl a gps-el kapcsolatban, nekem nem segitett rajta a friss szoft se, hol van jel hol nincs, van amikor fél napig bármikor nézem van jel, van mikor 2 napig semmi :(
De én már beletörődtem a hibákba, használom ameddig tudom, vagy akarom. Bezzeg bármilyen wp rendszerű nokián működik a térkép is mindig.. Gondolkoztam egy 701-es vagy 808-as nokián mint következő telefon ami szóba jöhet nálam, de inkább nem. Bármennyire is szeretem végsősoron a symbiant, és hosszú évek óta használom, sajnos elég volt egyelőre így gondolom. Megvárom milyen lesz az új "droidos" nokia, hátha bejön és megfelelő lesz számomra valamelyik (már ha egyáltalán lesz több belőle). Egyszerűen a windows nálam esélytelen, ronda, testreszabhatatlan, korlátolt, zárt, á.. ios iphone, samsung droid stb szintén kizárt nálam.. Jó lenne nekem a jelenlegi jó öreg c7-sem is a hibák és hiányosságokon kívűl, (azért a kamerája meg az akksi üzemideje is megérne pár siránkozós misét, de már azt is megszoktam) De akkor is mindent egybevetve már néha elmegy a kedvem tőle. Plusz nem is egyszer cserben hagyott már pont mikor nem kellett volna, pl váratlan fagyások, gps hiba, akksi rohamos merülése stb.. Meg sajnos már elavult is az egész történet, semmi fejlesztés rá, senki nem ír már rá új programokat. A keménymag kivételével senki nem foglalkozik már vele. Lehet hogy előveszem inkább az egyik régi telefonom, mondjuk a 6610-est, azzal nincs gond :)
peterb
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011-08-31 szer. 17:58:57
Készüléktípus: C7-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: peterb »

Hétvégén megpróbálom majd feltenni, ha lesz időm. Nem gond az angol, és igen, láttam, hogy van magyarítás, de más vonalon már megtapasztaltam, hogy ha valami eredetileg angol, akkor azt talán jobb úgy használni, kevesebb gondot okozhat. De majd azért megnézem azt is. Aztán használom a telefont, amíg érdemes életben tartani, utána meg úgyis szétnézek majd, hogy milyen az aktuális felhozatal. De nem a gyártó és az oprendszer lesz az elsődleges szempont, az biztos, és a C7 hülyeségeit nem fogom elfelejteni a Nokiának... Tegnap pl. nem keltett fel reggel, mert éjszaka úgy gondolta, hogy újraindul és megakadt a kérdésen, hogy kikapcsolja-e az energiatakarékos módot... A GPS-szel eleinte nem volt semmi gond, aztán szerintem valamelyik frissítéssel jöhetett valami, amitől csak akkor nem hajlandó működni, amikor tényleg szükség lenne rá. A kamerája is egy rakás sz. A zajszűrője időnként jobb lenne, ha nem lenne. Egyszer a gyári képernyőzár annyira kizárt, hogy szervizbe kellett vinni, el is veszett róla sok minden. Volt egy időszak nekem is, amikor sűrűn fagyott (akksi ki-be szintig), ez nálam mintha a skype-pal függött volna össze. Az akksival nekem nincs gondom, a kijelzője szép, az egész elég masszív, mint telefon jól működik, szóval nekem eléggé ellentmondásos ez a készülék, nem is tudott a szívemhez nőni közel 3 év alatt se, nem fog fájni, ha majd egyszer lecserélem.
peterb
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011-08-31 szer. 17:58:57
Készüléktípus: C7-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: peterb »

Feltettem a Delight 6.4-et, egyelőre angolul. Gond nélkül felment és gyakorlatilag vissza tudtam állítani azt az állapotot, ami nekem a használathoz kell. Egyelőre én látványos különbséget nem tapasztalok, pontosabban a látványban igen, de őszintén szólva az hidegen hagy, nekem sokkal inkább az a lényeg, hogy működjön stabilan, megbízhatóan, gyorsan, hatékonyan. A képernyőváltáskor a különböző háttérképek ki-be dobálása pl. kifejezetten zavar. Azt látom, hogy sokkal kevesebb helyet foglal, valamivel gyorsabb is lett, és mintha lassabban is merülne, de az Opera Mobile ugyanúgy akadozik időnként és a gyengébb wifit ugyanúgy elveszíti, mint eddig. A GPS most éppen ugyanúgy megy mint előtte. Végre van zseblámpám takarékos módban is, igaz widgettel és nem az oldalsó gombbal, ahogy a leírás ígéri, de legalább megy. A ledeket kicsit hiányolom, de ez se nagy gond. Nekem is baromi nagy fájlméretű fotókat csinál, ahogy más is megjegyezte a Delight honlapján, még nem néztem, hogy ezt lehet-e orvosolni. Ja, és ha a wifi megosztott kulcs begépelése után a beírt szöveget megpróbálom copy-zni, akkor következetesen újraindul a telefon...
Zordon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009-02-04 szer. 11:36:37
Készüléktípus: Nokia E50_E51_E52_C7
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Zordon »

Sziasztok.
Nokia C7 "hack"-ben itt kérhetek segítséget vagy másik fórum oldalon?
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Zordon írta:Sziasztok.
Nokia C7 "hack"-ben itt kérhetek segítséget vagy másik fórum oldalon?
Ezeket próbáld ki.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Zordon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009-02-04 szer. 11:36:37
Készüléktípus: Nokia E50_E51_E52_C7
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Zordon »

Köszönöm, nézem :)
pccase
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011-03-07 hétf. 08:49:44
Készüléktípus: C7-00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: pccase »

Sziasztok!
Csaipogásmentes hangrögzítőt keresek! Frissítettem a telefont a legutóbbi frissítéssel és amit eddig használtam az most csipog (total recall)

Köszönöm!
Zordon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009-02-04 szer. 11:36:37
Készüléktípus: Nokia E50_E51_E52_C7
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Zordon »

pccase írta:Sziasztok!
Csaipogásmentes hangrögzítőt keresek! Frissítettem a telefont a legutóbbi frissítéssel és amit eddig használtam az most csipog (total recall)

Köszönöm!
Szia. Én épp tegnap oldottam meg ezt a problémát. A Boldbeast Call Recorder v.2.80-as progi kell neked, valamint a TRemoveRecTone_belle rmp fájl, amit a C:/meghajtó patchers könyvtárba kell a xplore segítségével bemásolnod. természetesen HAck kell előtte a telefonra. Ha meg vagy, akkor a rompatchers-be engedélyezed (zöld színű legyen) a fenti rmp fájlt, és mehet is. nekem azóta nem csipog. Remélem tudtam segíteni. Üdv
These users thanked the author Zordon for the post:
nokiae668 (2014-03-15 szomb. 19:19:04)
Rating: 2.63%
tulipán
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014-04-25 pén. 11:53:12
Készüléktípus: Nokia C7-00
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tulipán »

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mit jelent, ha hívásindításkor két pittyegés után sárga háromszögben fekete felkiáltójel "nincs válasz" kiírás jelenik meg a képernyőn? Ugyanezen telefonszám hívásakor, ha kikapcsolom a hívószám kijelzését, kicsöng a telefon. Lehet ez a telefonszámom letiltása? Még nem találkoztam ilyennel. Köszönöm a választ!
tress
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011-07-04 hétf. 21:34:06
Készüléktípus: Nokia C7-00
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tress »

Sziasztok!
Ha valaki erre járna, megköszönném!!
Egy hete kaptam egy C7-00-ás (fw:Anna 022.014) mobilt (T-s). Tökéletesen működött, pillanatok alatt talált GPS jelet. A Nokia-Suite szinkronizálásnál felajánlotta a frissítést Bellére. Amióta frissítettem (fw:BelleRefresh: 111.040.1511), csak wifi-n pozicionál (kb félperc) aztán ha beállítom a célt, azonnal mondja, hogy merre menjek, de egyből kiírja: " GPS-re várakozás" Természetesen soha nem talál műholdat és azt mondja " a gps jel elveszett". Feltettem a GPSInfo Qt-t, az behozza a holdak helyét(10-40% jelszint). A frissítés óta az éritésre történő programokba lépés is sokkal rosszabb lett.
Próbálkoztam már hard resettel, ovi maps eltávolításával, újrainstallálásával, de semmi!
Mi lehet a megoldás?
köszi
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “C-széria”