Nokia C7-00

Kizárólag a Nokia C szériával foglalkozó témák
tibby
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-06-26 vas. 18:35:16
Készüléktípus: C7
Has thanked: 27 times
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tibby »

Nekem most a 111.03 van fent, ez ugye már egyedi cfw, erre nem lehet egyszerűen ráhúzni az újabbat? Lehetőleg úgy akarom, hogy minden megmaradjon, ne kelljen mindent újrarakni.
Vagy a viberrel kapcsolatban nincs ötletetek miért ír ki telepítési hibát? Pontosabban azt mondja indítsam az alkalmazások közül a nokia smart installert, de ez meg hibával leáll.
nokiae668 írta:
tibby írta:Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e újabb custom fw C7-re, mert nekem még a taylor-féle pro edition v3 van, 2012. 04es dátummal, de sajnos erre nem megy fel oviból a viber, valami hibát ír.
Ötletek?
Van új fw. a GYIK topikban ott van a pontos verzió száma a "szoftver történelem" részben 111.040...
Először telepítsd fel a Te verziószámodnak megfelelő gyári fw-t, majd rakd fel a gyári 111.040-et és ezek után már cfw-t is feltehetsz rá! ;)
tkiceg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-10-19 szomb. 02:58:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tkiceg »

Doky586 írta:
tkiceg írta:az a problémám vele, hogy folyamatosan csökken a c meghajtón a memória csak úgy magától (...) 250 mb volt free, ami már csak 230 (...) A memóriakártyánál még gázabb a történet (...) 6 gb volt free
Most ugye csak ugratsz és túlreagálod a kérdést..
A Symbian private mappa az a PC c:\users\ mappájának felel talán meg. 6000 MB szabad hely mellett panaszkodni 20 MB helycsökkenés után...
Jobb lett volna emmc fpsx telepítése nélkül, mert azon csak sallang programok vannak semmi hasznos. A térképek, doksik, zenék, stb is helyet foglalnak, ha a 6000 MB kevés neked akkor vegyél bele egy 16-32GB-os SD kártyát (F:). és a telepítési/naplózási/térkép célt is állítsd át C:-ről E: (vagy F:) -re.
Egyfolytában irja hogy a memk tele, töröljön.
Vagy már van is benne? 6000MB szabad helyre nem írná hogy tele...
Köszönöm a választ először is.

De a fő probléma nem a telefon memóriája volt, (c) és nem is a háttértér (h) ezeket csak megemlítettem hogy ezeknél is csak úgy magától csökken a szabad memória mérete meg pl a háttértárnál egyéb ismeretlen fájlként feltüntet 600 megát ami folyamatosan növekedett, és hasonló a jelenség, mint a memóriakártyánál. Ahol konkrétan bármit töröltem, ha 2 gb-t ha bármekkora adatot ( video zene stb), ha a private mappát ( lassan már 1gb volt időnként a private mappa mérete) amit a symbian létrehoz rajta, szóval bármit, akkor is egy pár perc elteltével újra tele lett a memóriakártya, és folyamatosan azt az üzenetet dobta a belle hogy megtelt a kártya és töröljön elemeket.
De aztán megoldottam, megkerestem pl a memóriakártyán a private mappán belül hogy mi az ami a sok helyet lefoglalja és hiába törlöm a private mappát, folyamatosan vissza rakja magát automatikusan, és egyre több helyet foglal. Egy thumbnail nevű fájl volt az, (miniatűröket tárolja el) csak ezt az egy fájlt töröltem, és vissza is kaptam rögtön 1gb szabad helyet, azóta se " tért vissza " és nincs gond ezzel.

Szóval nem az volt a gond, hogy 6000 megából eltűnt 20 mega, mert az alapból nem is onnan tűnt el, hanem a c-ről tűnt el, ami ugye 500 mega, és nekem azon alapjáraton 250 mb free hely van. A 6000 megás területről kb 600 mega volt az ami nem volt meg, meg hogy miért növekszik..
Lehet hogy rosszul fogalmaztam mikor először írtam, de a lényeg hogy ezek a dolgok megoldódtak.
tkiceg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-10-19 szomb. 02:58:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tkiceg »

Most viszont lenne egy mondhatni apróbb, érdekes problémám a c7-el.

111.040.1511 verziójú magyar nyelvet is tartalmazó belle szoftver van ugye rajta.
Van az abc nevezetű gyári nokia szótár, amihez lehet telepíteni sok nyelvcsomagot.
A probléma az, hogy nekem sehogy se akarja a magyar nyelvet rárakni, de pl a lengyel meg gond nélkül felmegy rá.
Próbáltam a spanyolt, az se megy fel rá, de pl a német meg igen, meg még az olasz nyelvet néztem az se jó.
Mikor telepítés előkészítése van, rá pár másodpercre azt írja mondjuk a magyar nyelvnél ami nekem nagyon kéne, hogy lejárt tanúsítvány..
Próbáltam már dátumot állítgatni minden felé, de semmi.
Ha valaki találkozott már hasonlóval vagy tudja mi lehet esetleg a megoldás az jelezze már, nagyon fontos lenne.
Angliában vagyok, szóval elég hasznos lenne számomra a mindennapokban, még alap-közép nyelvtudás mellett is,
és ezen a gyári abc szótáron kívül még eddig nem találtam semmi értelmes szótárt a telefonra.
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: kukszi »

tkiceg írta:Most viszont lenne egy mondhatni apróbb, érdekes problémám a c7-el.

111.040.1511 verziójú magyar nyelvet is tartalmazó belle szoftver van ugye rajta.
Van az abc nevezetű gyári nokia szótár, amihez lehet telepíteni sok nyelvcsomagot.
A probléma az, hogy nekem sehogy se akarja a magyar nyelvet rárakni, de pl a lengyel meg gond nélkül felmegy rá.
Próbáltam a spanyolt, az se megy fel rá, de pl a német meg igen, meg még az olasz nyelvet néztem az se jó.
Mikor telepítés előkészítése van, rá pár másodpercre azt írja mondjuk a magyar nyelvnél ami nekem nagyon kéne, hogy lejárt tanúsítvány..
Próbáltam már dátumot állítgatni minden felé, de semmi.
Ha valaki találkozott már hasonlóval vagy tudja mi lehet esetleg a megoldás az jelezze már, nagyon fontos lenne.
Angliában vagyok, szóval elég hasznos lenne számomra a mindennapokban, még alap-közép nyelvtudás mellett is,
és ezen a gyári abc szótáron kívül még eddig nem találtam semmi értelmes szótárt a telefonra.
Szia. hackelt a telod? http://www.smartnews.hu/2012/04/nokia-belle-fp1-hack/
These users thanked the author kukszi for the post:
tkiceg (2013-11-18 hétf. 12:00:52)
Rating: 2.63%
Skyp: kukuc-
tkiceg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-10-19 szomb. 02:58:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tkiceg »

Köszi a választ, Nem hackelt, de elkerülhetetlen hogy hackeljem? Mert nem igazán volt gondom eddig mással ezen kívűl semmi telepítéssel, és ha lehet elkerülném hogy emiatt kelljen hackelni mert olvastam negatív dolgokat róla. Nem akarnám el..ni..
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: kukszi »

Na akkor írd ide a negativ dolgokat :D nem b...od el vele a telot .
Skyp: kukuc-
tkiceg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-10-19 szomb. 02:58:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tkiceg »

Végül megcsináltam a hekkelést azon útmutatás illetve módszer alapján amit belinkeltél nekem, és sikerült.
Utána már feltelepült amit akartam, lehet akár a jövőben is haszna lesz, előfordulhat hogy lett volna még több program ami nem ment volna fel.. ki tudja..
Negatív véleményeket a dologról párat pedig pont ott a smartnews oldalán láttam, a hozzászólásoknál. De már ez mindegy, nekem működik :D
Tehát köszönöm neked az útmutatást :)
carpediem59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011-06-04 szomb. 13:43:10
Készüléktípus: Nokia C7
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: carpediem59 »

Több mint két éve figyelem a hozzászólásokat és sokat hasznosítottam belőle.
Nemrég azt olvastam valahol, hogy jövőre már nem lesz frissítés a C7-hez, ezért kérdezném a következőket:

Érdemes-e felrakni a Belle refrest még idén, vagy lehet később is bármikor? A tapasztalatok alapján jelen-e lényeges különbséget a "böngészés" kivételével?

Tud-e valaki megoldást arra, hogy beszélgetés (kapcsolat) közben bejövő hívást fel lehessen úgy venni, hogy közben ne "fagyjon" le a készülék egészen addig, míg az előző hívás meg nem szakad? Ezt jelenleg úgy oldom meg, hogy megkérem a hívott felet, akivel éppen beszélek, hogy tegye le és csak akkor tudom "átvenni" igazából felfenni a másik bejövő hívást.
Ugyanez a jelenség van a családban lévő Nokia 500-as is ugyanezt a "jelenséget" produkálja.

Köszi a segítséget!
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

carpediem59 írta:Több mint két éve figyelem a hozzászólásokat és sokat hasznosítottam belőle.
Nemrég azt olvastam valahol, hogy jövőre már nem lesz frissítés a C7-hez, ezért kérdezném a következőket:

Érdemes-e felrakni a Belle refrest még idén, vagy lehet később is bármikor? A tapasztalatok alapján jelen-e lényeges különbséget a "böngészés" kivételével?

Tud-e valaki megoldást arra, hogy beszélgetés (kapcsolat) közben bejövő hívást fel lehessen úgy venni, hogy közben ne "fagyjon" le a készülék egészen addig, míg az előző hívás meg nem szakad? Ezt jelenleg úgy oldom meg, hogy megkérem a hívott felet, akivel éppen beszélek, hogy tegye le és csak akkor tudom "átvenni" igazából felfenni a másik bejövő hívást.
Ugyanez a jelenség van a családban lévő Nokia 500-as is ugyanezt a "jelenséget" produkálja.

Köszi a segítséget!
Szia!

Érdemes felrakni a Belle Refresht, ajánlanám a phoneix nevü programot, amely segítségével a gyári állapotra tudod frissíteni telefonodat.
Az mindent töröl csak az E belső mem. -t nem és mem. kártyát. A c meghajtódat teljesen újra telepíti és így a hibák többsége megszünik.
Gyorsabb lesz teló is.
Hívás rögzítőnek használd a boldbeast 2.90 programot Én azt használtam és jó volt!
Tessék: http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=48263
Prettyblossom
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013-06-19 szer. 09:05:04
Készüléktípus: Nokia c7
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Prettyblossom »

Sziasztok!Nokia c7 telefonom lezáró kódját elfelejtettem! Valamilyen használható meg oldás?
Próbálkoztam már néhány dologgal.Olyan meg oldás nem érdekel ami előtte kéri a lezáró kódot.
Hard resettel változatlanul ott maradt a kód.Hogyan csináljam a törlését? Segítsetek!Köszike!
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “C-széria”