Quake III

Csak Symbian 3D-s játékokkal kapcsolatos témák
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Quake III

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Quake 3 telepítése

Kompatibilis telefonok:
:arrow: Samsung innov8
:arrow: N95 8gb
:arrow: N82
:arrow: E90
(sima n95-ön nem indul, a kevés ram miatt :( )
KépKép
  • Töltsük le ezta fájlt
  • Memóraikártyán (E meghajtón) létre kell hozni, egy quake3 mappát
  • baseq3 mappát be kell másolni a quake3 mappába, tehát így: E:/quake3/baseq3/xy.pk3 fájlok
  • Ha Innov8-od van akkor ezt telepítsd, Ha Nokiád akkor pedig ezt
Elég lassan indul a játék... Ha valami miatt nem indul el, a hiba okát megtudhatod a q3_log.txt fájlban ;)

Irányítást, állítsd át a neked legmegfelelőbbre ;) Mégpedig itt: Settings-controlls

Itt van Andy1210 configja amit csak be kell másolni a baseq3 mappába ;)
q3config.rar
(2.06 KiB) Letöltve 744 alkalommal.
Kép
Kép
ROBX95
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 08:07:16
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Quake III

Hozzászólás Szerző: ROBX95 »

Helló! Hát nálam olyan problem van, h nem tudom állítani a játék hangerejét.. Belenyúlok a hangeröállítóba, onnan kezdve nincs rajta hang. Hiába húzom fel maxra, kilépek, visszamegyek és minimumon van mind2 csúszka. Ha rámegyek 1 defaultra akkor visszajöna hang de rohadt hangos, +elmennek a bill. beállításaim is.. Mit csináljak??? Az újabb q3 sist felraktam, uanolyan. Esetleg rakjam fel újra az egészet? Előtte miket töröljek? Q3 mappát+ami az alk. kezelőben van? A mentést h tudnám +menteni?
Bocsi a sok kérdésért, fontos lenne!
Köszönöm!
Nokia N95 8GB
V 30.0.018
Hacked
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Quake III (A teljesség igényével)

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

 
 
                   Quake III Arena
 
                             Kép


  Aki még nem ismerkedett volna meg a játékkal a mobilszoftverek kínálatában, elöljáróban annyit, hogy ex-gördeszkás mivoltomból fakadóan, talán némi elfogultsággal -ezt ki-ki ítélje meg maga- a legjobb játékomként számon tartott Tony Hawk után -a Star Wars: The Force Unleashed-et is megelőzve- a kedvencemnek tartom ezt a remeket. Mely azt hiszem annyira nem meglepő az 5-10 megás 5 perces N-Gage játékok korában, hiszen ezt a játékot a Playstation 2 első nagy riválisának a Sega-nak a Dreamcast nevű konzolára írták, bő 10 éve, és akkoriban az ászok ásza volt a gém az FPS-ek világában, míg napjainkban a mobil játékok világát hódította meg egy lelkes programozó segítségével, aki mindezt adományokért, semmilyen kötelezett ellenszolgáltatásért tette közzé. Kicsit bővebben a játék további fejlesztéséről, az úri ember munkásságáról -amibe a szóban forgó játék első két része is beletartozik- igen puritán, de nagyon lényegre törő oldalán olvashatunk, és amennyiben támogatni szeretnénk-e tehetséges, és igen szociális feladatokat kitöltő symbian programozó tevékenységeit, azt a download menüpont alatt tehetjük meg.



                   Telepítése


  !!!   A játékkal jelenleg kompatibilis minden s60v3 FP1-es telefon, aminek legalább 80MB szabad memória áll rendelkezésére.   !!!



   Kép  Kép



Konyha nyelven, Salmi weboldaláról és saját fordításomban. :smartass: :king: (még egyszer...)


   1. Lépés;

           Töltsük le innen a "baseq3" nevű mappa számunkra szükséges részeit.

   2. Lépés;

           A memóriakártyán/belső tárolón hozzunk létre egy quake3 mappát.

   3. Lépés;

          Most a baseq3 mappát másoljuk át a quake3 mappába. (Így kell kinézzen: *:/quake3/baseq3/*.pk3)

   4. Lépés;

          Tegyük fel a P.I.P.S ezen verzióját és

          A; Amennyiben 3D gyorsítós készülékkel rendelkezünk (N95 8GB, E90, N82) a keret program ezen verzióját telepítsük!

         B; Ha FPU nélküli telefonnal rendelkezünk, akkor pedig ezt a verziót telepítsük.



   És már FUT A JÁTÉK. :taps1: :yeah: :king:


  Ezek után futtatáskor előfordulhat, hogy lassan indul el a Quake III, tehát türelem. Amennyiben a játék nem indul, megnézhetjük, hogy mi volt a hiba az általa létrehozott q3_log.txt fájlban, amit a quake3 mappában találunk.



   Irányítás beállítása;

  Most már csak be kell állítanunk az irányítást, amit akár saját magunknak leginkább kézre eső módon, vagy akár néhányunk által beváltnak vélt beállítással is megtehetünk. Saját beállításhoz ajánlatos elindítani egy meccset a legkönnyebb fokozatra állítva, ahol kipróbálhatjuk mennyire működik az elképzelésünk a gyakorlatban is, és így a játék folyamatában is egy megállítással állítgathatjuk át a vezérlőgombokat, még pedig a setup, és annak controlls almenüjében.

   Állóképernyőhöz, töltsük le az Andy1210 által confizott fájlt, melyet egyszerűen másoljunk az *:/quake3/baseq3 mappába.

   Fektetett módhoz pedig a saját elképzelésem tudjátok letölteni innen, amit szintén a leírt bemásolós módon tudtok majd használni.

Saját beállításaim, és némi segítség az apró betűs settings menüponthoz, saját beállításokhoz:

   Kép


   Többjátékos mód

  A többjátékos módhoz szükséges hozzáférési pontot, az op. rendszerünk közreműködésével, a megszokott módon is kiválaszthatjuk, de ennek ellenére ajánlatos a játékban használt hozzáférési pontot előre beállítanunk, amit ha megtettünk újra kell indítanunk a játékot. (kivéve, ha nagyon gyakran más módokon csatlakozunk a netre, hol wi-fi-in keresztül, hol 3g-én vagy HSDPA-án)
  Ezután a játék már automatikusan ezt fogja használni, és ha működik is, akkor kérdezés nélkül csatlakozik is majd.
  A dolog nem különbözik a telefonjainkról indított helyi szerverek esetén sem, ott is hasznos lehet beállítanunk ezt hozzáférési pontot. Előfordulhat, hogy az adott hálózat nem áll rendelkezésünkre (pl.: offline mód, WLAN-tól messze vagyunk) és nem tudunk csatlakozni, ebben az esetben azonban visszaállítódik az eredeti állapotra a beállítás, majd rákérdez, hogy milyen alternatív úton akarunk csatlakozni. (h.pontot utána ajánlatos újra beállítani)
  Ha ezzel megvagyunk, a Multiplayer opció alatt, a Servers almenüt nyilazzuk át "Internet"-re. Ekkor elkezdi letölteni a serverek listáját, ami eltarthat egy kis ideig, addig türelem. Ha megvan válasszuk ki, és csatlakozzunk fel. Előfordul, hogy valamilyen hiba üzenetre hivatkozva a játék nem tud belépni egyes arénákba, ekkor keressünk másikat. (Nekem addig sikerült a dolog, hogy beléptem, betöltötte a pályát, a többi online játékost, és a tárgyakat, aztán leállt, és nem jutottam be, ha valakinek sikerül, az írja meg)


  Bluetooth egerek és billentyűzetek használatának leírását pedig itt találjátok. (feltöltés alatt)


(ha bármilyen információ változást tapasztaltok, kérem írjatok privátba, hogy a lehető legegyszerűbben, -a téma első oldalán- szolgálhassunk a legfrissebb, és legvalódibb információkkal egymásnak)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zoldflip 2009-01-16 pén. 17:17:04-kor.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Quake III (A teljesség igényével)

Hozzászólás Szerző: Damir »

Jól értelmezem hogy akkor az én kis N95ömön ez nem fog elfutni a RAM miatt? :roll:
Hogy ezt hogy a szarba tudták kisajnálni belőle :duhos2: :merges4:
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Quake III (A teljesség igényével)

Hozzászólás Szerző: Damir »

zoldflip írta:
Damir88 írta:Jól értelmezem hogy akkor az én kis N95ömön ez nem fog elfutni a RAM miatt? :roll:
Hogy ezt hogy a szarba tudták kisajnálni belőle :duhos2: :merges4:
Damir, ezt a hsz-t ültesd át az eredeti topicba, remélem ez törlésre kerül... 8-)

Amúgy sajna nagy valószínűséggel nem... :sad: már a második résszel is voltak problémák, nem t'om pontosan, hogy az FPU menteshez már elegendő-e a sima N95... de ehhez tuti nem... :no:
Nem gond ha törlik a hsz-emmel :D
Amúgy kár,szép a grafikája.... :cry:
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Quake III

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

ROBX95 írta:Helló! Hát nálam olyan problem van, h nem tudom állítani a játék hangerejét.. Belenyúlok a hangeröállítóba, onnan kezdve nincs rajta hang. Hiába húzom fel maxra, kilépek, visszamegyek és minimumon van mind2 csúszka. Ha rámegyek 1 defaultra akkor visszajöna hang de rohadt hangos, +elmennek a bill. beállításaim is.. Mit csináljak??? Az újabb q3 sist felraktam, uanolyan. Esetleg rakjam fel újra az egészet? Előtte miket töröljek? Q3 mappát+ami az alk. kezelőben van? A mentést h tudnám +menteni?
Bocsi a sok kérdésért, fontos lenne!
Köszönöm!
hmm... :-?
Te nyúltál bele a configba, vagy letöltöttél config fájlt?
A mentést, azt hiszem a .cfg vagy a games.log fájlt tartalmazhatja, amiből kettő van, bár esküdni nem mernék a dologra...
Amúgy a játék nálam is elég hangos, szó'al ez "normális", már amennyire ezt ennek lehet titulálni, igazából fülhallgatóra van optimalizálva a minimum hang, hisz halkabbat tudsz csinálni, bedugod a füledbe, de ha halk a játék, és szar a fülesed, épp "mobil" nem lesz a mobiljáték, mert nem hallod, ha lőnek, és így a billentyűkre egy lapáttal téve még a halk térzaj, lövés hangok, neszek nem jönnek át. Tehát ezzel nincsbaj...
Amúgy egy, ha mégis szükségét érzed, egy teljes újrahúzás csak segít már... :-?

Szerk.: (Ellenőriztem, nem azok a fájlok, de rákérdezek a készítőre. Ha megvan az infó beírom ide)
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Quake III (A teljesség igényével)

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

Damir88 írta:
zoldflip írta:
Damir88 írta:Jól értelmezem hogy akkor az én kis N95ömön ez nem fog elfutni a RAM miatt? :roll:
Hogy ezt hogy a szarba tudták kisajnálni belőle :duhos2: :merges4:
Damir, ezt a hsz-t ültesd át az eredeti topicba, remélem ez törlésre kerül... 8-)

Amúgy sajna nagy valószínűséggel nem... :sad: már a második résszel is voltak problémák, nem t'om pontosan, hogy az FPU menteshez már elegendő-e a sima N95... de ehhez tuti nem... :no:
Nem gond ha törlik a hsz-emmel :D
Amúgy kár,szép a grafikája.... :cry:
Valamiféle modding kellene az N95-öknek... :\
ÚGy értem hardware-es, mondjuk beépíteni egy 8 gigás alaplapjáról a RAM modul-t... Szerintem nem kavarna nagyot a dolgon, minden paraméter azonos volna, csak nagyobb lenne a kapacitása... :hmm2:
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Quake III (A teljesség igényével)

Hozzászólás Szerző: Damir »

zoldflip írta:
Damir88 írta: Nem gond ha törlik a hsz-emmel :D
Amúgy kár,szép a grafikája.... :cry:
Valamiféle modding kellene az N95-öknek... :\
ÚGy értem hardware-es, mondjuk beépíteni egy 8 gigás alaplapjáról a RAM modul-t... Szerintem nem kavarna nagyot a dolgon, minden paraméter azonos volna, csak nagyobb lenne a kapacitása... :hmm2:
Ilyenre én is gondoltam,de menne-e a telefon? :hmm2:
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Quake III (A teljesség igényével)

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

Damir88 írta:
zoldflip írta:
Damir88 írta: Nem gond ha törlik a hsz-emmel :D
Amúgy kár,szép a grafikája.... :cry:
Valamiféle modding kellene az N95-öknek... :\
ÚGy értem hardware-es, mondjuk beépíteni egy 8 gigás alaplapjáról a RAM modul-t... Szerintem nem kavarna nagyot a dolgon, minden paraméter azonos volna, csak nagyobb lenne a kapacitása... :hmm2:
Ilyenre én is gondoltam,de menne-e a telefon? :hmm2:

Ezt mondom, szerintem biztosan, ha ugyanaz a szabvány, csak nagyobb, akkor tuti... Jó lenne egy ilyet kipróbálni, csak valószínűleg igen költséges volna...
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Quake III

Hozzászólás Szerző: botond »

A két Quake III témát összevontam.
Válasz küldése

Vissza: “3D-s játékok”