Windows Phone 7

Minden, ami Windows Mobile -val kapcsolatos
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az IGO-s, és Gameloft-os programok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Windows Phone 7

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Mivel a közelmútban bemutatkozott a Microsoft új üdvöskéje, ezért késztetést éreztem, hogy nyissak róla egy új topikot, de a valódi oka az, hogy egyes dolgokban az új szoftver eléggé egyedi és ez mindeképpen megér egy misét, akarom mondani (írni) egy külön topikot.

Hardver követelmények

Kép

"A processzor alsó hangon egy 1 gigahertzes ARM Cortex-A8 alapú cucc, melyhez hozzá kell csapni egy DirectX9-kompatibilis grafikus egységet. A kijelző felbontása el kell, hogy érje a 800 x 480 képpontot, az érintésérzékelés kizárólag kapacitív lehet és támogatnia kell a 4 pontos (azaz egyszerre akár négy érintés érzékelésére is képes) multitouch-ot, kérdés, hogy ezt kihasználja-e a majd rendszer. Egyedül a belső memória kategóriában lőttek egy csöppet a mai sztártelók felszereltsége alá, a minimum követelmény 256 MB RAM és 8 GB flash memória (a külső memóriabővítésre semmilyen megkötés nincs) - ha jobban belegondolunk, azért ez sem semmi. A microSD bővítőhely megléte nem alapkövetelmény, de nem is kizáró ok, a jelenleg bemutatott készülékek közül van olyan, amelyikben található ilyen, de alapvetően nem jellemző."

Felhasználói felület

Kép

Bemutató videó

"A Microsoft új üdvöskéjének felhasználói felülete egyáltalán nem hasonlít a korábbi rendszereken lévőkre. Tovább is megyek: egyik mai rendszerére sem hasonlít. Ha a kezünkbe veszünk egy WP7-es készüléket, semmi olyat nem fogunk találni, mely a legkisebb mértékben is emlékeztetne minket a Windows Mobile-ra. A kezdőképernyő és a menü fogalmát is újraértelmezték a készítők, ráadásul mindezt a WP7 védjegyévé is tették, ami azt jelenti, hogy a készülékek gyártói ezekre a részekhez egyáltalán nem nyúlhatnak hozzá, azaz az összes ilyen rendszert futtató készüléken ugyanolyanok lesznek ezek a részek. Felhasználói élmény védelme, ahogy páran szoktak fogalmazni az elvvel kapcsolatban. A szó klasszikus értelembe vett készenléti képernyőről nem is beszélhetünk, a képernyőzár feloldása után egy vertikálisan scrollozható listát láthatunk, amelyben kis téglalapokban látjuk a kihelyezett tartalmakat. Ezeket angolul tile-nak hívják, a magyar szó még nincs meg rájuk, de úgy hallottuk, hogy valószínűleg csempének lesznek becézve, ami tulajdonképpen találó. Alapértelmezésben olyan téglalapok vannak kint, mint a telefon, a névjegyzék (people, azaz emberek), az üzenetek, az e-mailek, a képek, a webböngésző, az Xbox Live, a naptár, a zenék és a videók, a Marketplace, valamint önmagunk, ami szintén egy új dolog (azonban érdekes módon innen nem frissíthettjük a státuszunkat), jól mutatja, hogy a rendszerben milyen magas szintű a social-networking integráció. A kis négyzetek sorrendje természetesen szabadon variálható, törölhetjük őket és újakat is létrehozhatunk, kirakhatjuk például a legtöbbet tárcsázott ismerőseinket vagy az utólag feltelepített alkalmazásokat is. Ha ujjunkat balra toljuk a készenléti képernyőn, jobbról előhúzhatjuk magát a menüt, mely teljesen egyszerű, listás felépítésű, a programok abc-sorrendben szerepelnek benne. Egy korlát itt már jól látszik, nevezetesen, hogy nem lehet csoportokat, mappákat létrehozni, ráadásul kezdőbetűhöz sem ugorhatunk. Ha valaki több száz alkalmazás feltelepítésével szeretné majd múlatni az idejét, az felkészülhet arra is, hogy azok megtalálása is komoly másodperceket vesz majd igénybe. A készülékgyártók tehát nem tudják úgy átalakítani a felületet, mint korábban, viszont gyárilag lehetnek a főképernyőn olyan csempék, amik valamilyen hozzáadott szoftverhez dobják a júzert. Ezek törölhetőek egy mozdulattal, így ez sem tekinthető túlságosan masszív átalakításnak."

"A dizájnerek remek munkát végeztek, felhasználói élmény szempontjából remekül teljesít a WP7. Külön dícséret illeti az animációkat készítő fejlesztőknek, az egész rendszer tele van apró áttűnésekkel, itt ez csúszik be, ott az jön be oldalról, fent beugrál egy ikon, mindez folyamatosan és reccenésmentesen történik (valószínűleg ez azért a magas hardverkövetelményeknek is köszönhető). Mindez persze zavarhatja is a minimalizmust kereső felhasználókat, azonban vegyük figyelembe, hogy a rendszer multimédiás telefonok alá készült, aki ilyet vesz, az legalább tudja, hogy mire számíthat."

"A személyre szabás gyakorlatilag kimerül a "rendszer színének" állításából, valamint a háttérkép cseréjéből, a csempés rész, a menü és a gyári programok háttere viszont mindenképpen fekete vagy fehér; még jó, hogy azt legalább mi dönthetjük el, hogy melyik legyen. A klasszikus "témákat" tehát elfelejthetjük, fekete vagy fehér háttér és ilyen-olyan színű téglalapok/feliratok, ebben ki is merült az egész témakör. A színek között egyébként a nagyobb szogláltatók árnyalatait vehetjük észre, a "magenta" például nem mondható alapvető elemnek a színskálán, itt mégis szerepel. A gyári programok ikonjai egyébként nagyon hasonlítanak egymásra, a színváltással együtt ők is megváltoznak, az utólag feltelepített alkalmazások egy része viszont fix ikont kapott, melyekre a menü átszínezése nincs hatással."

"A menüben való navigálás egyébként pofonegyszerű, a kötelezően előírt fizikai gombok segítenek benne. Szinte mindenhol egyértelmű, hogy merre tudjuk mozgatni az adott listát vagy elemet, egy szintet visszalépni a vissza gombbal tudunk, a Windows logós pedig mindig a csempék közé repít minket. A kis nagyító értelemszerűen a kereső, ami általában a Bing oldalát hozza be, de bizonyos esetekben ott keres, ahol vagyunk. Így működik ez például a névjegyzékben, illetve az e-mail üzenetek között is. Érdekes újdonság továbbá, hogy a térerőt és az akkumulátor töltöttségét alapvetően nem láthatjuk a kijelzőn, egyedül a jobb felső sarokban lévő óra fix; a felsorolt részeket is tartalmazó státuszsor akkor jön elő, ha megbökjük a képernyő tetejét. A térerőt mondjuk tényleg nem szükséges naphosszat bámulni, de az akkumulátor töltöttsége nagyon hiányzik. Mindezért sovány vígasz az, hogy a kis akkumulátor piktogram gyönyörű animációval hull alá a képernyő nem létező részéből. A térerőkijelzést viszont mindig láthatjuk, ha a tárcsázóképernyőre tévedünk, ez mondjuk valóban nem árt, ha az ember hívást akar indítani."

Szoftverek

Kép

"Az Office-támogatáson szerintem senki sem lepődik meg, megnyithatunk és szerkeszthetünk szöveges dokumentumokat, táblázatokat és prezentációkat (Word, Excel, PowerPoint és OneNote), új prezentációt viszont nem hozhatunk létre, a new document gomb megnyomása után csak a Word és Excel fájlok létrehozásának lehetősége ugrik fel. Természetesen OneNote fejlesztést is kreálhatunk, ez viszont egy képernyővel arrébb kapott helyet, mint az alapvető Office-triumvirátus, emellett a SharePoint is elérhető. Az Office programcsomagot a nulláról kellett újraírni Silverlight-ban, ami nyilván nem volt kis munka, viszont így sikerült jól implementálni a desktop rendszerekből ismert funkcionalitást mobilos környezetbe. Zenehallgatáshoz a Zune rendszert használhatjuk, aki rendelkezik az említett zenelejátszóval (valószínűleg kevés ilyen olvasónk van, lévén az eszköz itthon hivatalosan nem kapható), az nem fog meglepődni felépítésen, ami egyébként nagyjából az egész GUI alapját is adta. A fájlokat sajnos nem lehet "csak úgy" felmásolni, mindenképp le kell töltenünk a kínosan lassan települő Zune alkalmazást, mely jelenleg még csak Windows alá érhető el, de készül az OSX-re írt verzió is. A szinkronizálás elég egyszerű és meglehetősen gyors, a támogatott zenei formátumok kimerülnek az MP3-ban, MP4-ben és WMA-ban, videókból pedig szintén az MPEG4 és a WMV játszik."

Xbox live

Játékok

"A készülékek összeköthetőek a használója Xbox Live fiókjával, ami ekkor szinkronizálja az ott használt avatart, a játékokban elért pontjainkat feltölthejtük és megoszthatjuk, megnézhetjük a highscore-okat, üzeneteket küldözgethetünk a két masina között, nagyjából minden adminisztratív funkciót elérhetünk. Elvileg a telefon és a konzol nem akad össze, egyszerre lehetünk bejelentkezve mindkét készüléken, de ezt ellenőrizni nem tudtuk. A cikk megírásának pillanatában az Xbox rendszerére Magyarországról csak akkor lehet feljelentkezni, ha valamilyen külföldi irányítószámot adunk meg a valódi helyett, de elvileg november 11-től hivatalosan is elérhető lesz számunkra a szolgáltatás."

Jövőkép

Mondjátok meg ti :D


Forrás: mobilarena és techline.hu
zolcsika73
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2011-07-05 kedd 15:49:45
Készüléktípus: samsung i9100
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: Windows Phone 7

Hozzászólás Szerző: zolcsika73 »

Hát ööö... a hozzászólások mennyisége szerintem mindent elárul. Ennek a dolognak nincs jövője.
----- Samsung i9100 (Galaxy SII) -----
Minden szoftverben van hiba. Ha mégsem, akkor hibás a hiba is.
droland1978
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009-02-15 vas. 08:15:14
Készüléktípus: C5-00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Windows Phone 7

Hozzászólás Szerző: droland1978 »

Várjuk meg a nokiát...
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Windows Phone 7

Hozzászólás Szerző: lilalur »

És tadá! Ki gondolta volna, hogy ez lesz a Nokia jövője?

A magam részéről jobban örültem volna, ha a MeeGo számára került volna hamarosan új szekció a Nokiával foglalkozó oldalakra, sajnos nem kavart valami nagy port az N9, pedig egy egyedülállóan jó készülék lett volna, ha megkapja a lehetőséget a gyors aksicserére (mindenki ezzel támadja az iPhonokat. Erre most egy csomóan elkezdenek e felé a hülyeség felé menetelni. A Nokia mellett lásd: Motorola szintúgy. Valaki mondja meg nekem miért jobb a zárt készülékház?) és megtalálható rajta a Nokia "találmány" kijelzőzárretesz (simán elférne bármelyik telefon oldalára, és szerintem hatalmas ötlet. A fenébe is, ha elindul a képernyő ki akar még kotorászni rajta (olvasás/fotózás közben a legidegesítőbb), hogy hozzáférjek bármihez és az Apple sem ugrálhat a jogászaival a béna képernyőzár miatt) :lol:. Szerencsére legalább a memóriakártya használható rajta normálisan, de ugyanez már kikerül a Lumiából.
A Nokia Lumia 800 dedikált a memóriakártyával érkezik mint az iPhonok XD (Ezt most megint miért???)
És ami a legfurább, hogy ezekért a hülyeségekért régen szétkapták volna a teszteken (van aki alapfunkcióknak tekinti ezeket), most csak megemlítik, hogy ez van, de minden "érzelem" nélkül tovasiklanak felette.
Az aksit még lenyeli az ember, bár a PDA-kba egy tartalék aksit venni soha nem árt, főleg ezekhez a hatalmas wififüggő gépekhez, a memórakártya és az USB háttértár hiánya már fájóbb pont.

Az új windows nokiáknak mellesleg illik szurkolni most. A Microsoft biztos szoftveres hátteret és védelmet (!) ad és erre nagy szüksége van a Nokiának most (az android ezért sem jöhetett szerintem soha szóba a finn cégnél, az kicsit ingoványos talaj, nem illik a nokiához). A microsoft továbbá támogatja a promóban is a gyártót aki belead apait anyait a marketingbe. Itt Hollandiában nagyon érezhető is a promó tevékenység, rengeteg a Lumia 800 reklám mindenhol.
Bár semmit nem rakott/rakhatott bele a Nokia amit az utóbbi időben kifejlesztett és csak nokián láttam (a retesz, swipe... pedig ezek jók! ..bár a reteszről lehet lemondtak már :cry3: ) de ez egy amolyan túlélő csomag. A hiányok ellenére az olcsóbb "kistestvér" a Lumia 710 már bővíthető microsd-vel és cserélhető az aksi is, a leírás szerint. (miért nem lehetett ugyanezt a Lumia 800-ban is így?) :yes: :stupid:
Vagyis ez nem a Windows Phone7 sara talán. De először írjon erről valaki aki próbált már natív windows phone 7 telefont. Az össz tapasztalatom róla az amíg fenn volt a HD2-esemen.
Meg kell hagyni gördülékenyen futott (vagyis nem biztos, hogy tényleg akkora vas kell alá mindenképpen), jó dolgok vannak benne. A design pedig tényleg "új" érzést ad.
Egy idő után nekem mégis volt egy olyan érzésem, hogy pazarló a hellyel a főképernyőn. Amit pedig soha nem felejtek, hogy teljesen elzártan működött. A Zunen kívül más nem fért hozzá... :censored: ha ezt az apróságot kijavítják egy jövőbeni verzióban és kap lehetőséget USB-háttértár kezelésére, még az is lehet visszarakom.
lilalur
Avatar
lived
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009-10-27 kedd 19:28:33
Készüléktípus: Nokia N8 Belle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Windows Phone 7

Hozzászólás Szerző: lived »

Annyira nem tűnik rossznak a rendszer.
Szép és gördülékeny.
Amiket láttam róla videót, ott mindenhol nagyon gyorsnak tűnik a rendszer.
Számomra egyelőre átláthatatlan és kicsit bonyolult, de szerintem mindenki így van egy új rendszerrel.
Vannak ténylegesen hiányosságai és kicsit nekem zártnak tűnik mint az iOS pedig azzal pedáloztak a microsoftnál hogy a win7 az ios és az android között fog elhelyezkedni és mindkettőnek (idézőjelesen) a jó tulajdonságait rakták bele.
Én úgy látom, hogy a microsoft kezd rátérni a normális útra és ténylegesen versenyképes és stabil szoftvereket raknak össze. (Tudom hogy eddig is vezető volt, de most mát tényleg stabil rendszereket kapunk és nem pedig a kék halált vagy a homokórát kell néznünk)
A másik, hogy a win8 megjelenésével a mobil és a PC ill. a tábla gép részleg is egyre közelebb kerülnek egymáshoz.

Talán még sem lesz olyan rossz bolt a nokia számára ez a bizonyos microsoftos házasság.
Egyelőre még csak most kezdődik el egy közös út, de szerintem hardverileg és szoftverileg nagyon patináns telefonokat fogunk kapni nem sokára a nokiától.
De én addig is maradok a symbiannál és várok egyelőre ezzel a winnel hogy forrjon még ki egy kicsit.
barca18
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012-09-25 kedd 15:28:37
Készüléktípus: nokia n97 mini
Nem:
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Windows Phone 7

Hozzászólás Szerző: barca18 »

Hali!

Lenne egy Nokia lumia 800-asom.
Rájöttem , hogy nem lehet letöltögetni random játékokat. Marketen meg venni nincs pénzem. Láttam egy pár oldalon , hogy lehet "feloldani" a telót.
Tényleg lehetséges? Ha igen , hogy kell?Veszélyes-e? Itt vírusra gondoltam.
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: Windows Phone 7

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Vírus szempontból nem, de egyébként igen. Viszont warez-l nem foglalkozik az oldal.
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Windows Mobile”