Bizonyára sokaknak okoz fejtörést, hogy bizonyos postafiókokat hogyan állítsanak be készülékükön, valamint hogy a levelek küldését is hogyan lehet megoldani.
Ebben a leírásban átnézzük, hogy a ProfiMail programban hogyan is lehetséges mindez.
Itt első sorban a GMAIL típusú postafiókok leveleinek fogadását és küldését nézzük át, de érintőlegesen kitérünk az egyéb fiókokra is.
GMAIL WEBes felület beállítása
Tehát első körben szükségünk lesz egy GMAIL postafiókra. Lépjünk be a webes felületen, és végezzük el a következő beállításokat:
A webmail felületen a fejlécen jobb oldalt a beállítások linkre kattintva elérhetjük a gmail felület beállításait.
Itt válasszuk ki a "Átirányítás és POP/IMAP" fület, majd a "Letöltés POP protokollon keresztül:" opciót engedélyezzük.("A POP protokoll engedélyezése minden levélre (a már letöltöttekre is)" opció kiválasztása)
Majd mentsük le a beállításokat.
Ezzel tehát engedélyeztük a GMAIL fiókunkban, hogy külső kliens programokkal is tudjuk használni a fiókot.
A mellékelt képen látható a beállítás:
Később még visszatérünk ide egy beállítás erejéig, de előbb nézzük át a Profimail programot.
ProfiMail program beállítása
Ha nem a Profimail programot használjuk, hanem a gyári email klienst, vagy egyéb programot, ezt a leírást ahhoz is olvasd végig, mert más kliensekben is ugyanezeket kell beállítani, csak legfeljebb más sorrendben. Viszont sok kliensprogramban nincs portbeállítási lehetőség, ennek a megoldása is le van írva a beállítások alatt.
Profimail tökéletesen működő legutolsó (okosított) verziója: Itt tölthető le
Indítsuk el a programot a telefonunkon, majd hozzunk létre egy új fiókot.
Ebben a példában egy GMAIL-es fiókot állítunk be, de közben kitérünk az egyéb fiókokra is.
Itt adjunk meg egy nevet, ami majd megjelenik a ProfiMail program kezdő nézetében. Több fiók megléte esetén így könnyebben meg tudjuk különböztetni őket.
Itt adjuk meg a teljes GMAILes email címünket.
Ezt a nevet fogja küldéskor a levél fejlécébe tenni a program, tehát a fogadó félnél ez a név fog megjelenni az email cím mellett.
Itt hagyjuk POP3 kiszolgálón a levelező szerver típusát.
Itt adjuk meg a bejövő mail szervert.
FONTOS!!
Ha GMAIL postafiókot állítunk be, akkor a képen látható címet írjuk be, viszont ha freemail-es, citromail-es, stb, egyéb fiókot állítunk be, akkor az ahhoz a fiókhoz kapott mailszerver címet írjuk be.
Tehát a bejövő mail szerver, vagyis a POP szerver minden esetben annak az email szolgáltatónak a címe, amelyikre szeretnénk felcsatlakozni!
Erről az adott mail szolgáltatóknál lehet informálódni, hogy melyiknek mi a POP címe.
Itt pedíg az SMTP címet kell megadni.
FONTOS!!
Az SMTP szerver vagyis a kimenő levelező szerver biztosítja, hogy tudjunk küldeni is emaileket.
Ezeket két részre csoportosítjuk:
a)
Első típusú SMTP szerverek azok a szerverek, amiket az internetszolgáltatók biztosítanak a net kapcsolatukhoz. Ezekhez többnyire nem kell SMTP hitelesítés, mert a szolgáltatók lekorlátozzák a használatot a saját domain tartományukra.
Például van a UPC, ha erről a hálózatról lépünk fel egy PC-ről, akkor a UPC adja az SMTP szervert is, ami például a mail.chello.hu, vagy az smtp.upcmail.hu. De ezt a kimenő levelező szervert csak CHELLO-s hálózatokról tudjuk használni, ezért nem kell a hitelesítés, mert pl mobil netről már nem tudjuk használni.
Tehát, ha pl wifiről netezünk telefonnal, akkor ott a helyben lévő internetszolgáltató SMTP-jét kellene használnunk, amit nem minden esetben tudhatunk, illetve kapunk meg.
EZÉRT
Mobiltelefonokon mindíg használjunk saját, hitelesítést igénylő SMTP szervert, hogy mindíg tudjunk leveleket küldeni, akárhonnan netezünk, legyen az mobilnet, vagy WIFI:
b)
És tehát vannak a hitelesítést igénylő SMTP szerverek, amiket bármilyen domainről használhatunk, cserében hitelesítenünk kell a jelszavunkkal. Ez pl a SPAMMEREK ellen védi az SMTP szerver szolgáltatóját, ami a jelen esetben nálunk a GMAIL.
Tehát a képen látható módon írjuk be a GMAIL SMTP szerver címét, és ekkor bárhol, bármikor netezünk a telefonunkkal, minden esetben tudunk levelet küldeni. Ilyenkor a kiküldött levelek a GMAIL fiókunkon keresztül megy ki, tehát ha fellépünk később a webes felületre, akkor találkozni fogunk a saját elküldött leveleinkkel, amit aztán törölhetünk, stb.
Tehát most már tudjuk, hogy mi a lényege az SMTP-nek. Azonban ennek a megoldásnak van egy nagyon apró szépséghibája, ami nem gátolja meg a működést, viszont néhány esetben zavaró lehet. De ennek a megoldására majd később visszatérünk a webes felületen.
Ide írjuk be az email címünkhöz tartozó felhasználónevet.
GMAIL postafiók esetében kizárólag a @ jel előtti név kell. Más postafiók esetében a szolgáltató határozza meg, hogy bekéri-e a teljes email címet, vagy csak a felhasználónevet. De GMAILnál csak a név kell.
Itt pedíg írjuk be a jelszavunkat.
Ezt kapcsoljuk ki, hogy a levelek letöltésekor csak a levél fejléceit töltse le, így kevesebb netforgalmat generál a program.
Ezt kapcsoljuk be, hogy szükség esetén ezt a fiókot (is) frissítse a ProfiMail
Itt pedíg egy ritkán használt, de néha hasznos funkció:
Ha megadunk egy másik email címet, akkor az ezen a fiókon történő levélküldéskor mindíg elküld egy titkos másolatot a levélről a megadott címre. Tehát pl ellenőrízhetjük az asszonyt, stb, stb, stb
Lépjünk be a haladó beállításokba, itt jön a lényeg, amitől muzsikálni fog a GMAIL a telefonunkon.
Ezt hagyjuk kikapcsolva, mert a GMAIL nem kéri, de egyéb email fiókok esetén szükséges lehet, de nagyon ritka az ilyen.
Na itt jön a lényeg, az SMTP hitelesítés. Mivel mindíg GMAIL-es SMTP-t használunk mobilon, így ezt kapcsoljuk be.
Itt adjuk meg a GMAIL-es fióknevünket, tehát a @ előtti részt csak.
Valamint itt figyeljünk oda, hogy ha más email fiókot állítunk be, abban az esetben is a GMAIL-es felhasználót adjuk meg, mert ugye azon keresztül fogunk levelet küldeni.
Itt pedíg értelem szerűen a jelszót adjuk meg. Itt is minden esetben a GMAIL-es jelszavunkat adjuk meg.
Itt pedíg adjuk meg a képen látható POP3 port címet. A GMAIL ezen a 995-ös porton kommunikál, tehát ha GMAIL-es fiókot állítunk be, akkor adjuk meg ezt az értéket, de amennyiben freemail, citromail, stb, más fiókot adunk meg, akkor hagyjuk üresen, mert ez a bejövő szervert szabályozza, tehát azt a fiókot, ameikre csatlakozni szeretnénk. Nagyon ritka esetben előfordulhat más email szolgáltató amelyik kér ilyen portcímet, de eddig a GMAIL-on kívül még nem találkoztam ilyennel.
Itt pedíg megint a kimenő portcímet adjuk meg, tehát itt minden esetben a 465-ös portcímet adjuk meg, mert mindíg a GMAIL-en keresztül küldünk ki levelet, tehát ez nem változik, konstans érték.
Ezt állítsuk be, ha GMAIL-es fiókot állítunk be, mert a GMAIL kéri, de ha más fiókot állítunk be, akkor nem kell, mert ez a bejövő levelezésre vonatkozik, tehát arra a fiókra, ahonnan letöltjük a leveleinket.
Ezt pedíg mindíg állítsuk be, mert ez pedíg a kimenő részre vonatkozik, tehát az mindíg a GMAIL-es SMTP.
Ezt hagyjuk kikapcsolva, mert nem kéri a GMAIL a kimenő levelezéshez.
Ezzel tudjuk szabályozni a letöltött kilobájtokat levelenként. Hagyjuk üresen a kikapcsoláshoz, mert egy korábbi beállításban már beállítottuk, hogy csak a fejléceket töltse le. Ha pedíg megnyitjuk a levelet, akkor úgy is letöltjük az egészet.
Ezennel a végére is értünk a ProfiMail program beállításainak. Ha más kliensprogramot használsz a telefonodon, akkor a beállításokat értelem szerűen helyettesítsd be, és működni fog azon is.
Azonban erősen ajánlom a ProfiMail program használatát a levelezéshez, mert egyrészt kényelmes, jó kis progi, másrészt ilyen sok beállítás ritkán van egy telefonos kliensprogramban.
Mit tegyek, ha gyári, vagy másik klienst használok, és abban nem tudok portcímeket megadni?
Ebben az esetben a POP és az SMTP címek után kell beírni a portcímet kettősponttal elválasztva, tehát például:
SMTP cím: smtp.gmail.com:465
Ilyen módon még a mobilok gyári email kliensében is beállítható minden szükséges beállítás.
GMAIL WEBes felület további beállításai
Korábban említettem, hogy még visszatérünk egy utolsó beállítás erejéig a webes felületre.
Alapból, ha a gmail SMTP-jén keresztül levelezünk, akkor az működik hibátlanul, viszont a kiküldött levél fejlécébe válaszcímnek a gmail-os fiókunk email címét teszi. Amivel nem is lenne gond, ha a saját GMAIL-os fiókunkat használjuk éppen.
De mi van, ha egy másik fiókból szeretnénk kiküldeni ugyanígy leveleket?
Ekkor is szépen kiküldi, csak a fogadó félnél több email kliens programnál a feladó sorban, és/vagy a válasz sorban nem az a fiókunk fog megjelenni, amiről elküldtük a levelet, hanem a gmailes email címünk lesz ott, ami sok esetben zavaró lehet, mert pl várjuk a választ a másik fiókunkban, és közben ismerősünk már válaszolt is, csak éppen a gmail-es címre jött a válasz, mert a levél fejlécében a From: tagnál a gmail beletette a gmailes címünket.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Erre van még egy beállítás a gmailben, amiben hitelesíthetjük az email címünket, címeinket, amiket még használunk a gmailes SMTP-vel, így a gmail már nem a saját címet teszi bele, hanem amelyiket hitelesítettük.
Tehát a GMAIL érzékelni fogja, hogy pl a freemailos címünkről ment ki a levél az ő SMTP-jén, és akkor azt is fogja betenni a feladó és a válaszcím sorban.
Ennek a beállítási menete a következő:
1)
Lépjünk be a GMAIL webes felületére.
2)
Lépjünk be a beállításokba
3)
Lépjünk a "Fiókok és importálás" fülre
4)
Görgessünk le a 2. részig: "E-mail küldése erről a címről:"
Itt látunk egy alapértelmezett címet, ami éppen a gmailes email címünk.
Ide kell sorban felvinni azokat az email címeinket, amikről esedékes, hogy ilyen módon a GMAIL kimenő levelezőjét használva fogunk levelet küldeni, és szeretnénk, ha a válaszcím, és a feladó sorban a rendes email címünk szerepeljen, és ne a gmailes címünk.
5)
Kattintsunk a "Levél küldése másik címről" feliratú gombra.
Ekkor felugrik egy popup, tehát engedélyezzük a popup ablakokat.
6)
Ebben a popupban tudjuk megadni az email címeinket. (Ablak fejléc: "További saját e-mail cím hozzáadása")
Ebben az ablakban töltsük ki a mezőket, tehát adjuk meg a megjeleníteni kívánt nevünket, valamint a hitelesíteni kívánt email címünket.
Majd kattintsunk a következő lépés gombra.
7)
"Levélküldés saját SMTP-szerveren keresztül?"
Ablak szövege:
"Amikor mint <saját emailcím> küld e-mail üzenetet, a rendszer azt vagy a(z) Gmail vagy a(z) <saját email szolgáltató> SMTP-szerveren keresztül továbbítja."
Itt válasszuk ki a következő opciót: "Küldés a következőn keresztül: Gmail (egyszerűbben beállítható)"
Majd a következő lépés gomb
8)
"Hitelesítse az e-mail címét"
Ablak szövege:
"Mielőtt a(z) <saját email cím> e-mail címet feladóként feltüntethetné, meg kell róla győződnünk, hogy ez tényleg az Ön címe. Ahhoz, hogy ezt igazolhassa, kattintson a "Hitelesítés küldése" gombra. Ekkor küldünk a(z) <saját email címünk> e-mail címre egy levelet, melyben leírjuk, hogyan hitelesítheti címét."
Kattintsunk a hitelesítés küldése gombra.
9)
"Hitelesítse és adja hozzá e-mail címét"
Ablak szövege:
"A visszaigazoló kódot tartalmazó e-mail az alábbi címre lett elküldve: <saját email címünk> [E-mail ismételt küldése]
Az e-mail címének hozzáadásához tegye a következők közül az egyiket:
- Kattintson a linkre a visszaigazoló e-mailben
vagy
- Adja meg és ellenőrizze a visszaigazoló kódot"
Tehát itt válasszuk ki amelyik verzió nekünk szimpatikusabb.
Frissítsük fiókunkat, és nyissuk meg a most kapott GMAIL-es levelet.
Egy ilyen levelet kell kapnunk: "Gmail - visszaigazolás: levél küldése a(z) <saját emailcím> címről"
10)
Én bemásolom a hitelesítő kódot, és leokézom a gombbal.
Ekkor a popup ablak bezárul, lépjünk vissza a Beállítások oldalra.
És itt az alapértelmezett gmailes címünk alatt megjelenik a most felvitt másik email címünk, amivel küldeni szeretnéng a GMAIL-en keresztül.
11)
"Üzenet érkezésekor:" választónál jelöljük ki a "Válasz arról a címről, amelyre az üzenet érkezett", ha nem ez az alapértelmezett.
És ezzel készen is volnánk.
Tehát ezekkel a beállításokkal 100%-ban úgy tudunk küldeni emailokat a saját címeinkről, mintha otthonról küldtük volna őket.
Ha a postafiókomról letöltöm a leveleket a ProfiMail programmal, akkor azok törlődnek a fiókból/szerverről, vagy ott maradnak?
Erre vonatkozó beállítási lehetőség nincs a ProfiMailban, de alapból úgy van beállítva, hogy a letöltött levelek fent maradnak a fiókban, így másik klienssel később ismét le lehet tölteni őket.
Más kliensekben ezt külön lehet szabályozni, hogy mi történjen a letöltött levelekkel.
Amikor a ProfiMail programban törlünk egy levelet, majd ráfrissítünk az adott fiókra, akkor kerül véglegesen törlésre a levél.
A programmal és beállításaival kapcsolatban a program topikjában várjuk a hozzászólásokat
Kellemes emailezést mindenkinek!
GMAIL és más postafiókok beállításai (fogadás,küldés)
- botond
- Adminisztrátor
- Hozzászólások: 6820
- Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
- Készüléktípus: Huawei P20 Pro
- Nem: Férfi
- Tartózkodási hely: Veszprém
- Has thanked: 25 times
- Been thanked: 58 times
- Kapcsolat:
GMAIL és más postafiókok beállításai (fogadás,küldés)
- Rating: 2.63%