Nokia N8-00 GY.I.K

Készülékekkel kapcsolatos hasznos információk
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Nokia N8-00 GY.I.K

Hozzászólás Szerző: TommyX »

Ebben a témában tárgyaljuk a Nokia N8-00-as készülékkel kapcsolatos leírásokat és hasznos infókat.

A topikot rendszeresen bővítem, így mindenképp érdemes gyakrabban visszalátogatni, mert később a te kérdésedre is bekerül ide a válasz, megoldás.

Elsőként néhány link a készülékkel kapcsolatosan:
Készülékteszt
Készülékinfó
Felhasználói kézikönyv

Topikjai:
Általános topik: Nokia N8
Minden ami modding, hack: Nokia N8 CFW

Egyéb hasznos infók az N8-cal kapcsolatban a Smartnews-on. Hírek, modding, érdekességek.

Tartalomjegyzék:
  • Általános Információk a telefonnal kapcsolatban
    • Alkalmazás kompatibilitás
    • Product kódjai és hogy lehet megnézni a saját telefonomét. (új: 2011.03.22.)
    • Az eredeti háttérképek és csengőhangok (új: 2011.12.10.)
    • A telefon használat közben "lefagyott", mi a teendő ilyenkor?
    • Akkumulátor cserélhetem otthon, ha igen akkor hogyan?
    • USB keresztüli töltést szeretném kikapcsolni, hol találom ezt a lehetőséget?
    • A telefon támogatja a DivX lejátszást és el bír-e az AC3-as hangsávú kódolású filmekkel?
    • Amikor nincs bekapcsolva a kamera akkor ha kicsit oldalról nézem a lencsét úgy néz ki mintha egy szabályos íves repedés lenne rajta?
    • Normális, hogy autófókusznál kattog?
    • GPS teljesen ingyenesen hogyan lehet használni?
    • FM Transmitter (FM adó) hatótávolsága mennyi?
    • Ékezetes betűk használata
    • A főképernyőre, hogy tudok kitenni névjegyeket?
    • A Főképernyőn található néhány webeszköz automatikusan csatlakozik az internethez, megoldás, hogy ne tegye?
    • A képernyő érzékenységét hol lehet beállítani?
    • Tárólóhely mód kábel csatlakozás nélkül (alapértelmezett lesz)ú
    • Hogyan kell wifin keresztül frissíteni?
    • Hogyan tudom kilőni a wifi csatlakozást?
    • Bluetooth-on kapok zenét, akkor azt hova menti a telefon?
    • Ha Bluetooth-on szeretnék hangot vagy képet átküldeni, nincs olyan lehetőség, megoldás?
    • Hogyan lehet BT-n keresztül egyszerre több névjegyet is küldeni?
  • Trükkök és tippek:
    • Kamerahang kikapcsolása
    • A kimenő mappában ragadt leveleket hogyan lehet eltávolítani?
    • Animált háttérkép
    • Billentyűzet kombinációk
    • Biztonsági zár
    • Üzeneteknél hogy lehet kikapcsolni a csevegés nézetet?
    • Hogyan tudom beállítani az Opera-t alapértelmezett böngészőnek?
    • Tudtok ajánlani valami jó videó lejátszót számítógépre ,ami viszi azt, amit készítek N8-cal?
    • Hogyan lehet gyorsan képarányt váltani?
    • OviAppWizard használta
    • AXN, TV2, Duna TV, M1 stb alkalmazásokat hogyan tudom törölni a telefonról?
    • Hogyan nézzünk HQ videókat a telefonon youtube-ról? (új: 2011.12.09.)
    • Ha megáll widget működése, akkor mit kell csinálni, hogy újra jó legyen? (új: 2012.03.12.)
  • Hasznos programok
  • Játékok
  • Formázás
  • Feliratos filmek támogatása
  • Szoftverfrissítés/Magyarítás
  • Hasznos leírások
    • Formázás után eltűnt ovi store és az ovi maps "visszanyerése"
  • Tartozékok (javaslatok, problémák stb)
    • Tv-vel való csatlakoztatás:
      • A Tv-m nem rendelkezik HDMI csatlakozóval, mit tehetek ilyenkor?
      • Rákötöm a TV-re a telefont és nincs kép se hang?
      • Hogyan tudom kihasználni az 5.1 és HDMI kimentet minden szempontból?
    • Fülhallgató:
      • Nem működik jól, mi a teendő ilyenkor?
      • Nem reagál a vezérlőre, megoldás?
      • Hogyan lehet a gyári headset mikrofonját használni?
      • Javaslatok
    • USB On-The-Go
      • Mi az USB OTG?
      • Pendrive-t nem ismeri fel, mi a baj?
      • Dokkolós USB billentyűzet van hozzá?
      • Eszközök, amivel működik
    • Tokok
    • Autós tartó
    • Mobil TV fülhallgató
  • Érdekességek (Frissítve: 2011.09.16)



Általános Információk a telefonnal kapcsolatban:

Alkalmazás kompatibilitás:
FIGYELEM! MIVEL MÁR TÖBBEN KÉRDEZTÉK, AZ N8-ON FUTNAK AZ S60V5, ILLETVE AZ S60V3 (LEGTÖBBJE) PROGRAMOK! TEHÁT A LETÖLTÉSEKNÉL A KERESŐBE NE KIFEJEZETTEN A ^3-RA KERESSETEK RÁ!
--------------------------------------------------------------------------------

Product kódjai és hogy lehet megnézni a saját telefonét.
Todo írta:
A product kódot úgy tudod ellenörizni, hogy beütöd ezt: *#0000# és itt termékkód néven szerepel! A következő kódok biztosan tartalmazzák a magyar nyelvet és azt hiszem, hogy van ennél több is de ebbe az N8 tulajok jobban tudnak segíteni! Viszont ha egyikkel sem egyezik a termékkód akkor csak phoenix-szel lehet úgy frissíteni, hogy magyar nyelv legyen benne! A phoenix-szel való frissítés nem azt jelenti, hogy hack-elt firmware-t teszel rá (azt viszont csak úgy lehet) !
059D700 Telenor Dark grey
059D7G5 T-mobile Dark grey
059F930 Hungary Blue
059D693 Hungary Dark grey
059D8G6 Hungary Green
059F929 Hungary Orange
059D8G5 Hungary Silver White
0599896 Euro3 blu
0599766 Euro3 dg
0599823 Euro3 ds
0599844 Euro3 gr
0599915 Euro3 or
-------------------------------------------------------------------------------

Az eredeti csengőhangokkal és az eredeti háttérképekkel tudok szolgálni: http://data.hu/get/4502276/N8.rar (by Todo)

--------------------------------------------------------------------------------

A telefon használat közben "lefagyott", mi a teendő ilyenkor?
A bekapcsoló gomb hosszan(folyamatos) nyomása (kb 8 másodperc) álltál a készülék újra indul.

--------------------------------------------------------------------------------

Akkumulátor cserélhetem otthon, ha igen akkor hogyan?
Az otthon elvégzett akkumulátor csere a garancia megvonásához vezethet.
Ezért amíg garanciás a telefon, vissza kell venni oda, amelyik boltba vásároltuk a készüléket és cseréltetni az akkumulátort.

--------------------------------------------------------------------------------

USB keresztüli töltést szeretném kikapcsolni, hol találom ezt a lehetőséget?
Ezt a funkciót nem lehet kikapcsolni, egyenlőre!

--------------------------------------------------------------------------------

A telefon támogatja a DivX lejátszást és el bír-e az AC3-as hangsávú kódolású filmekkel?
Igen támogatja a DivX lejátszást és az AC3-as hangsávú kódolású filmeket is, ezeket HDMI kábel segítségével, TV-n keresztül is élvezhetjük.
Megjegyzés: :!:
A telefon maximum 2GB-s méretű filmeket/videókat játszik le és felbontásuk maximum 1280x720 lehet.
Le tud játszani mkv konténerű 720p fájlokat 20Mbites bitrátáig. (by emre33)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Amikor nincs bekapcsolva a kamera akkor ha kicsit oldalról nézem a lencsét úgy néz ki mintha egy szabályos íves repedés lenne rajta?
Igen normális az csak az optika védő műanyag ,amikor elindítod a kamerát akkor hallani egy kis kattanást akkor ugrik szét a lencsevédő.Fordítsd meg a telefont mikor be van kapcsolva a kamera és zárd be akkor látni hogy becsukódik a záró fedél.
(by morpheuss12)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Normális, hogy autófókusznál kattog?
Igen, az autofocus esetén a kattogás általános dolog, mivel egy kis motor mozgatja az objektívet a kamerában, és ennek hallható a hangja. Sajna erre még nincs megoldás, csak az, hogy nem használod az autofocust (kivéve vga-nál, ott nem kattog) (by bazy)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

GPS teljesen ingyenesen hogyan lehet használni?
Kapcsold ki a Kiegészített GPS-t. De utána lassabban talál jelet.

Ha kevés fogyasztással gyorsan akarsz jelet akkor a következőképpen állitsd be a telot:
Tedd offline módba majd a Menü>Beállitások>Alkalmazás beállitások>Helymeghatározás>Helymeghatározási módszerek, és itt a beépitett és a kiegészitett GPS legyen kipipálva!
Ebben az esetben alkalmanként 10-15 kb adatforgarmat generál, viszont gyorsan talál jelet ( és igy sokkal olcsobb mintha online módban használod) (by Todo)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

FM Transmitter (FM adó) hatótávolsága mennyi?
Mi az a FM Transmitter?
Elméletileg két méter, de ha nem közvetlenül a rádió mellett van, akkor súgást tapasztalhatsz.
Azt nem tudom kitől hallottad, hogy fagyogat az N8, nekem még egyszer sem fagyott le.
(by Salmi, innét)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Ékezetes betűk használata
A jobb oldalon vannak az ékezetek, azt kell előbb megnyomni, majd a betűt. ("+O=Ő)
(by Attilka, innét)
Írtam az sms-t és amikor hosszú Ő vagy ő betűt írtam a 160 karakter leesett 69-re, egy betűtől, ez miért lehet?
  • A beállításoknál állítsd át a csökkentettre a karaktertámogatást.
  • Állítsd át a szövegbevitelt angolra,és helyettesítsd más karakterrel a hosszú betűket.Én ezt szoktam s így nincs gondom ezzel. (by karak)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

A főképernyőre, hogy tudok kitenni névjegyeket?
Opciók - Főképernyő szerkesztése és hozzáadod a Kedvencek widget-et.
(by Salmi, innét)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

A Főképernyőn található néhány webeszköz automatikusan csatlakozik az internethez, megoldás, hogy ne tegye?
Ennek megakadályozására válasszuk az Opciók > Webesz.-k offl. módba lehetőséget.
Bővebben:
A webeszközök akkor vannak online módban, amikor az Opciók-ban az látszik, hogy Webeszk.-k offl. módba !
Ugyanis ez a felirat nem állapotjelzés, hanem egy parancs, amire ha rányomunk, akkor a rányomás előtti felirat (utasítás) fog teljesülni.
Értelemszerűen akkor lesznek offline módban, amikor az Opciók-ban online felirat látszik! (by user01)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

A képernyő érzékenységét hol lehet beállítani?
Az üzemmódok beállításánál kell a rezgést állítani,a profilokban külön! (by feroooo)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Tárólóhely mód kábel csatlakozás nélkül:
"Nyomizz" a kijelzőn az akku ikonnál egyet, az ekkor megjelenő ablakban bal felső sarokban lévő ikonra nyomizz és megjelenik a Kapcsolatok menü.
Ebben az USB/Tárolóhely-re katt, ez után alapértelmezett lesz.
(by nsee)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Hogyan kell wifin keresztül frissíteni?
Nyomd a hív gombot, majd írd be *#0000# majd opciók->frissítések ellenőrzése.
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Hogyan tudom kilőni a wifi csatlakozást?
Menü/Beállítások/Kapcsolatok/WLAN/Opciók/Beállítások/WLAN-elérhetős. megjel./Igen-ről Soha-ra. (by nsee)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Bluetooth-on kapok zenét, akkor azt hova menti a telefon?
  • A bluetoothon érkezett fájlok az E:Received files mappába kerülnek.Onnan kiollózhatod (by karak)
  • X-Plore fájlkezelővel.
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Ha Bluetooth-on szeretnék hangot vagy képet átküldeni, nincs olyan lehetőség, megoldás?
Amit küldeni szeretnél, azon tartsd rajta az újjadat 2másodpercig. Felajánl minden földi jót: küldés, törlés, áthelyezés, átnevezés, stb...
(by farkas-laci)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Hogyan lehet BT-n keresztül egyszerre több névjegyet is küldeni?
Névjegyzék>Az első névre amit küldeni akarsz hosszan rányomsz>Megjelölés>A következőkre már csak röviden>Megjelölés>Majd ha az összes megvan akkor bármelyik megjelöltre röviden rányomsz>>Küldés névjegyként>Bluetooth-on! Alkalmaztam már úgyhogy biztosan müködik!
(by Todo)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------


Trükkök és tippek:
Kamerahang kikapcsolása
Ezzel a programmal, ha nincs bent a kamera beállításainál.
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

A kimenő mappában ragadt leveleket hogyan lehet eltávolítani?
Indítsd újra a telefont és a csevegés-ben keresd meg azt az emberkét akinek küldted a beragadt üzenetet és ott ki tudod törölni!
(by markanera, innét)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Animált háttérkép
Csak gyári témáknál. Menü/Beállítások/Témák/Általános/Opciók/Animációs háttér/ki*be
(by nsee)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Billentyűzet kombinációk
Nyomjatok egy Hív menüt, majd nyomjátok hosszan a csillagot: bluetooth be-ki kapcs
kettőskereszt: néma-általános profil
0 böngésző
(by Dr-Strust-)
Ha rákattintok az akku jelzésre, utána még egyszer amikor bejön az a kis kezelő panel,akkor még egy katt, akkor százalékosan is írja az akku állapotát, +onnan is elérhető az energia takarékos üzemmód... (by gti16v)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Biztonsági zár:
menü-eszközök-beállítások-telefon kezelés-biztons. beáll.-ok-telefon és sim:
automatikus zár ideje
lezáró kód
(by Dr Strust)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Ha új üzenetem érkezik, akkor az Értesítések widgetből ilyen csevegés nézetben nyílik meg. Hogyan lehet ezt kiiktatni? Simán szeretném, hogyha megnyitná a bejövő üzenetet, de normálisan.[/quote]
Menü / Üzenetek /Opciók / Üzenet nézet / Bejövő
(by qkac111)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Hogyan tudom beállítani az Opera-t alapértelmezett böngészőnek?
Beállítások->alk.beállítások->alapért.beáll. (by golan7)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Tudtok ajánlani valami jó videó lejátszót számítógépre ,ami viszi azt, amit készítek N8-cal?
Media Player Classic Home Cinema, VLC Player.
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Hogyan lehet gyorsan képarányt váltani?
http://www.youtube.com/watch?v=DbUJBeSFxOk (by XGOD)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

OviAppWizard használta
http://oviappwizard.com/
Az RSS-t kell kimásolni bele.
Pl, ha az index.hu-ról akarsz widgetet, akkor annak az rss feedjét kell kimásolni: http://index.hu/24ora/rss/
a .rss fájlt
(by molbal)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

AXN, TV2, Duna TV, M1 stb alkalmazásokat hogyan tudom törölni a telefonról?
Ha le lehet tölteni a nokia store-ról akkor telepítsd fel onnan és utána engedi törölni, ha nem akkor csak FW cserével! (by golan7)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Hogyan nézzünk HQ videókat a telefonon youtube-ról?
a youtube sajna "valamiért" nem szereti a nokia telókat, így hiába választod a böngészőben a HQ-t, mégis egy vacak minőségű és felbontású videót kapunk. A youtube klienssel a felbontás már ugy ahogy tűrhető, de a minőség az elég vacak. Viszont rájöttek a srácok a DM fórumon hogy ha azt hazudjuk a youtube-nak hogy nem nokia telefonról nézzük az oldalt, hanem pl egy Winphone 7.5-ről, akkor csodásan működik a 640*360-as felbontás és a HQ minőség a gyári böngészőből. Innentől már csak annyi kellett hogy The One telepítőjében helyrepofozzam a WP7.5-ös user agent stringeket és beletegyem az új RC belle N8 user agent fájl-t :)

Hogyan csináld:
- először is hackelt teló kell hozzá, sima szignózással ha jól emlékszem ilyen cenrep fájl nem települ
- letöltöd EZT a telepítőt
- elindítod, majd a választható user agent-ek közül csak a Windows Phone 7.5 -öt hagyod kipipálva
- whatsmyuseragent.com -on megnézheted a gyári böngészőből hogy mit ír ki, ha ilyenek vannak benne hogy MSIE9/0 akkor jó, ha nem akkor kell neki egy restart
- bármikor visszaállhatsz a gyári értékre ha eltávolítod a programot vagy újratelepíted az N8-as agent-et kiválasztva

m.youtube.com címen a videóknál legyen piros a HQ gomb, tapi a videóra és a beépített player fogja lejátszani (stream-elve) 640*360 felbontásban és a legjobb minőségben. Enjoy. (by bladehu2)
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Ha megáll widget működése, akkor mit kell csinálni, hogy újra jó legyen?
A lényeg, szükség lesz erre: http://www64.zippyshare.com/v/55986868/file.html a fájlra.
Ha ez lejött, ami nem működött widget, szedjétek le a főképernyőről és másoljátok a C:private->2000f847 mappába a csomagolt fájl tartalmát és egy újraindítás.
(A comingnext kicsit tovább tölt, de jó lesz)
Nekem ezután újra működött a comingnext és bizcalendar widget, remélem másnak is fog működni, más widgettel is.
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------


Hasznos programok
Vissza a tartalomhoz.

--------------------------------------------------------------------------------

Big Screen
    • Mi is az, mit tud, honnan lehet letölteni?
      [urlhttp://betalabs.nokia.com/apps/nokia-big-screen/]Itt a válasz mindegyikre.[/url]
        Hogyan kell párosítani az eszközöket vele?
        Itt a leírás.
        HID profilosokkal megy és az alábbiakkal tesztelték a progamot:
        • Nokia SU-8W Bluetooth Keyboard
        • Logitech diNovo Edge Keyboard
        • Logitech diNovo Mini Keyboard
        • Nintendo Wii Remote
        • Microsoft Bluetooth Mobile Keyboard 6000
        • Apple Wireless Keyboard
          (by Salmi)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Navigáció
      Itt vannak ezek, nekem megy mind szépen N8-on :tease: :
      http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=27046 ---ez egy Garmin
      http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=38760 ---ez egy NDrive
      http://www.nokiaprogramok.hu/modules.ph ... w&id=39313 ---ez egy Sygic

      És hát ott az Ovi Maps, róla felesleges linkelnem, mert a telón alapból rajta van, és nagyon jó szerintem! :D
      Remélem tudtam segíteni, a telepítésekről, és térképekről, feloldásokról bővebben a fórumukról találsz, ahol még segítséget is kérhetsz a tapasztaltabb, "öreg rókáktól", ha nem boldogulsz! :up:
      (by bazy)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Facebook
      • Én a facebook browsert használom szerintem elég jó és az ovin is fönt van , természetesen ingyenes. Ennél jobbat én még nem találtam. (by morpheuss12)
      • Igaz hogy még csak béta de messze a legjobb :up: http://jiikoo.com/fmobi/ (by LaLi_87)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Csipogásmentes hívásrögzítő Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Egyéb hasznos programok
      Itt lehet találni.
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------


      Játékok
      Mortal Combat 7 vagy 8 karakter közül lehet választani az elején ill. van kettő zárt karakter is.
      Hero of Sparta
      Spiderman (nagyon állat! Talán az egyik legjobb játék eddig n8-asra. Rengeteg kombó, ellenfél, részben pusztítható környezet stb.)
      Asphalt 5
      NFS shift (az ingyens ami az ovi-n van nem a régi)
      Avatar
      Galaxy on fire
      Real football
      Real golf
      Assasin Creed
      Angry birds
      Eternal Legacy

      A fentiek közül van jópár ami landscape-esben is vannak, de én a HD-kra gondoltam. Nagyon kemények!!!
      Kikapcsolódásnak nagyon jó egy hosszú úton :)
      (by lived, innét)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------


      Formázás:
      *#7370# kóddal, vagy:
      Hard reset: kikapcsolt állapotban a hangerő le + kamera + menü gombokat lenyomni, majd bekapcsolni a telefont.
      hard_reset_n8.jpg
      (33.47 KiB) Letöltve 21298 alkalommal.
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Feliratos filmek támogatása
      Ezzel a videólejátszó frissítéssel, már feliratos filmeket is lehet nézni a telefonon.
      Erről a linkről letöltjük a fájlt, majd a telefonra való feltelepítés után szükséges a telefon újraindítása(ki-bekapcsolása).

      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Szoftverfrissítés/Magyarítás:

      Mit tartalmaz az Anna frissítés?
      Az update 1/2-ben ezek vannak:
      - Adobe (PDF) reader 10.00(245)
      - Quickoffice 6.04(460)
      - QT 4.7.3
      - QT Mobility 1.1.3.
      - Qt webkit 4.8.0.
      - CPService_2.0.11119
      - CWRTCore_1.0.11124
      - LKM_1.0.11051
      - ONSP_1.2.11120
      - OVI 1.0.11121.
      - SCP_2.0.11121.
      - SSOUI_1.3.11120
      - SSO_1.3.11120
      - SSOUserName_widget_1.0.0
      - ServiceProvider_1.0.11124
      - CP_ launcher 2.1.1
      - Veveo Indevice Search 2.39.201

      Az update 2/2-ben ezek vannak:
      - 2.3.6 - NAC.
      - 13.2.24 - Ovi Music 1.1.
      - 3.6.688 - Maps 3 SR6.
      - OviMaps-OriginOfDownload-3.6.1.
      - SignInEnabler_92_1_0NOCS.
      - Maps_ODML.
      - Internet Radio 3.03(0)
      - MS Communicator 2.01.369
      - Psiloc font magnifier 3.2.0.
      - Shazam 3.01(0)
      - Jolkuspot 3.10.
      - Video Player 9.23(62).
      - Here and Now 2.0.3
      - Internet Search Engine 3.0.8
      - Home Screen Search Widget 2.0.5

      További telepíthető frissítések:
      - Ovi Store 2.12.042
      - Social 1.3.237
      - NFC Sharing
      - Angry Birds Free with Magic
      (by cheater669)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Kérdések az Anna-val kapcsolatban (angolul)
      N8fanclub - Symbian Anna frissítéssel kapcsolatos gyakori kérdések/problémák
      (by cheater669)
      Ha Anna után nincs Adobe (PDF) reader és Quickoffice, akkor innét fel tudod telepíteni.
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Phoenix programmal való magyarítás:
      FONTOS:
      Többen írták, hogy a Phoenixes frissítés közben, egy hibaüzenetet kaptak(WARNING: Asic CMT: NAND status reported bad blocks)), de működik a telefon, egyetlen ismert hiba van:
      nem lehet kikapcsolni a WLAN keresést, ha ismert hálózat van a közelben.
      Tehát ennek tudatában állj neki a frissítésnek :!:
      Miután nem ment se magyarra, se másik angolra, így kipróbáltam a saját Product Codjáét felrakni.
      Nálam a PC így néz ki:059c5q8ir151e legalábbis ez van a hátulján a cetlin. (még nem vettem le )
      Természetesen a valóságban az ir151e nincs már ott, ez a szolgáltató kódja.
      Tehát a valós PC-vel frissítettem (phoenix és navifirm módszerrel), így eltünt a szolgáltató menüje, maradt az eredeti UK régiós telefon.
      Ez után már bármilyen FW-t fel tudtam tenni rá gond nélkül.
      Tehát LEHET Phoneixel Magyarítani.
      köszönet érte: gabipaci nevű tagnak.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Módosított UDA fájl felflash-elése Nokia N8-ra:
      http://www.smartnews.hu/2010/11/modosit ... kia-n8-ra/

      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Szoftver Downgrade(régebbi verziójú szoftver telepítése):
      Bz73 nevű tag hívta fel a figyelmem(köszönet ezért! ) , hogy lehetőség van arra, ha valamilyen oknál fogva nem tettszik az újabb verziójú szoftver, akkor ezt a béta szoftvert telepítve Phoenixxel, lehetőség lesz bármilyen verzió számú szoftvert telepíteni N8-ra.

      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Hasznos leírások:

      Formázás után eltűnt ovi store és az ovi maps "visszanyerése".

      1. verzió:
      Ovi store telepítésénél "unable to install" hibaüzenetet kapom:
      telepiteni kell a Qt.sis és a qtwebkit.sis
      keress ra a google-el a Qt 4.6 for symbian S^3
      Letölthető innét:
      http://www.sendspace.com/file/1tj8k9
      köszöntet érte kokesz82 nevű tagnak.
      --------------------------------------------------------------------------------

      2.verzió
      hi na mint mar írtam formataltam a E meghajtot, hard reseteltem a telot, ovi storet nem lehetet vissza rakni, ovi mapsot nem lehetet visszarakni, nsu-val ha frissitettem meg a nevjegyzek is megmaradt nem allitotta vissza eredeti allapotra.
      Hard resetet nem ajanlom senkinek, vagy hogy formazza a telo belso memoriajat.
      Megoldas a problemara:

      2. Phoenix Image File Download-al (akkor használd ha a legújabb szoftverre van szükséged!)
      Indítsd el a Phoenixet, majd Tools Image File Download
      Beírod a Product kódot amire frissíteni akarsz, majd Download gomb.
      Megvárod míg lejön és kész is vagy

      A frissítés
      A frissítés valóban frissítést jelent, tehát a telefonon éppen aktuális szoftvernél kisebb számút otthon NEM TUDSZ FELTENNI (ezt downgrade-nek hívjuk) Fontos még megemlíteni, hogy a Phoenix nem tartja meg a telepített programokat mint az NSU/OVI és teljesen gyári állapotra frissíti, (Mass memory esetén, pl N86,N95 8GB, azt nem törli) így ha még nem tetted volna meg ments le minden számodra fontos adatot!

      Telefont csatlakoztasd géphez pcsuite módban.
      connection menu->add->usb-t ki kell jelölni->ok
      scan product (ablak alján kiírja a teló típusát, és FW számát, és jobb alsó sarokba piros pause jel jelenik meg)
      flash menu->firmware update Itt product code sorában lévő 3 ponttal jelölt gombbal tudjuk kiválasztani a feltelepítendő szoftver kódját. (Ha image file download-al vagy navifirm-el töltötted le a szoftvert csak egy kód fog mejelenni)
      Ha jó a product kód, akkor refurbish gomb, majd start flash
      Köszönet: Dr Strust és hoolio nevű tagnak.
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Tartozékok (javaslatok, problémák stb)
      Tv-vel való csatlakoztatás
      A Tv-m nem rendelkezik HDMI csatlakozóval, mit tehetek ilyenkor?
      A telefon kompatibilis pl az N95 és N82-höz kapható Tv kábellel.( típusa CA-75U), így könnyedén csatlakoztathatjuk a TV-hez a telefont.
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Rákötöm a TV-re a telefont és nincs kép se hang?
      Beállítások - Telefon - Tartozékok - TV-kimenet
      (by MR007)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Hogyan tudom kihasználni az 5.1 es hdmi kimentet minden szempontból?
      Olyan erősítő kell aminek van HDMI ki és bemenete.
      Nyilván az erősítő HDMI bemenetre kell az N8-at, és a kimenetre a TV kell dugni a tv-t az erősítő leveszi magának az 5.1 es hangot... és a videó jelet tovább küldi a tv-re.
      (by gti16v, innét)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Fülhallgató
      A fülhallgató nem működik jól, mi a teendő ilyenkor?
      A vezérlője össze-vissza működött, állandóan hangtárcsázást csinált. Azt hittem bugos a szoft. Aztán véletlen rájöttem hogy beljebb kell nyomni a jacket. Kissé erősen kell, emiatt nem ment először. A szlikon tok miatt meg nem vettem észre, hogy nincs teljesen bedugva :)[/quote]
      (by karak, innét)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Nem reagál a vezérlőre, megoldás?
      Indítsd el a zenelejátszót. Állítsd meg (pl. pause ) csatlakoztasd a fülest -> play (by tibusz)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Hogyan lehet a gyári headset mikrofonját használni?
      Alapértelmezett tartozéknak fejhallgató van megadva gyárilag, nem pedig a headset. (by miller0214)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Javaslatok:
      hoolio ajánlata:
      Ezt vettem: http://www.nokia.co.uk/find-products/ac ... set-bh-505

      Gyönyörű és brutál jól szol, a mélyeket picit hiányolom, de meg igy is brutál.
      Ja és meg a laptopom zenelejátszóját is vezérli (előre-hátra, tekerés előre-hátra, pillanat alj és folytatás)
      Ajánlom mindenkinek.
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      imi128 ajánlata:
      Sennheiser CX400 talán kicsit több mint 10 de teljesen megéri !! Körülbelül 2-3 éve használom minden nap, gépbe és telóba is, ugyanúgy néz ki és működik mint amikor kibontottam a dobozából, és kiváló hangja van pedig tényleg sokat használom mivel nem hallgathatom a hangokat hangszórón sokszor, ezért mindig ezt használom, nagyon élethűen adja vissza a hangokat, és kényelmes is, ez az 1. kiadású, tesómnak a 2es van annyi a különbség hogy azon van hangerő szabályzó, de a hangja annak is nagyon jó. Csak ajánlani tudom!! Az AKG-kre azt mondják jobb a basszusuk, de pont emiatt eltorzítják a hangokat!!! Ja és több helyen olvastam hogy a nokia gyári fülesnek milyen kiváló hangja van, na ehhez képest az szőrnyű amatőr, olyan érzés a Sennheiser után a nokia füles mintha vattával betömnék a füledet és ráadásul a kábel zörgését is hallod a fülesbe, na ilyenek nincsenek egy Sennheisernél !! Szerencsére hallottam már studio minőségű fejhallgatókat is, van itthon egy HD600 as Sennheiser, tehát van összehasonlítási alapom. Mindamellett hangfalépítésben is van tapasztalatom (5öt építettem) és már ebből adódóan is sokat olvastam a hangszórókról, hidd el hogy ez egy jó kis füles!! :D :D
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      akidobos ajánlata:
      Sony MDR-EX33LP használok. Maximálisan meg vagyok elégedve vele, baromi jól szól ( zenész vagyok, vájtfülű ;) )
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      gold ajánlata:
      Én Sony MDR EX-700 használok és nagyon jól szól.
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      USB On-The-Go
      • Mi az USB OTG?
        Itt a válasz.
      • Pendrive-t nem ismeri fel, mi a baj?
        NTFS-t nem kezeli a teló, pendrive nekem is 8gigás, FAT-ra format után látta. (by nsee)
      • Dokkolós USB billentyűzet van hozzá?
        én egy 5800 "állvánnyal" pótlom ezt a dolgot (by gti16v)
      Eszközök, amivel működik:
      • Billentyűzet:
        • Logitech classic 200 (by gti16v)
        • Labtec Ultra Flat Keyboard (by MR007)
      • Egér:
        • Logitech G9 (by gti16v)
        • TRUST MI-6200 Lazer Combi Mouse (by kiscukros)
        • Genius egér (by boksz)
        • Logitech VX Nano mouse (by kokesz82)
        • Trust Confortline (by MQgus)
        • Logitec MX Laser (by karak)
        Egyéb:
        • Panasonoc TZ-1 típusú fényképező (by akidobos)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Tokok
      rapiddani: Bugatti N8 basic bőrtok
      Kép
      Jól tartja, nem csúszik ki (talán túl szoros is kicsit), övre fűzhető, belül párnázott (elég speciális anyag), az egész elég vastag (zsebben annyira nem jó), és masszív.
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      lived:Nekem ilyen típusú tokom van.
      Kép
      Kép

      Olyat szerettem volna ami a kamerát is takarja, de olyan nem volt.
      De nem bántam meg mert így a háta egy vonalba van teljesen. Nincs kidudorodás.
      Amit sajnálok benne, hogy nincs kivágott helye az előlapi mikrofonnak. Nagyon idegesítő tud lenni mikor nem hallanak rendesen. A sim és a memóriakártya ajtajának sincs kivágott rész, de ez nem is gond.
      Minden másnak van. A gombos részek szerencsére gumírozottak és tökéletesen működnek a gombok így is.
      A kijelző záron nincs még gumi.
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      rolihood: Én egy Nokia CP-353-at használok a Nokia N8 telefonom tárolására. Övre fűzhető fekvő bőrtok, tépőzárral. 2000 Ft + Áfa áron vettem.
      Kép
      http://www.nokia.hu/termekek/tartozekok ... ska-cp-353
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      MR007: Én meg ilyen tokot használok. :D
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      semetka: Én a gyári CP-503-as tokot használom.
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      frutti: Én ezt használom: http://www.gigatel.hu/modules.php?name= ... cikk=23166
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      Damir: Én 1500-ért vettem bebújtatós tokot, ilyet: http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltel ... 84696.html
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Autós tartó:
      Nokia CR-122 (by Nanuk, innét)
      Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------

      Mobil TV fülhallgató Vissza a tartalomhoz.

      --------------------------------------------------------------------------------


      Érdekességek:
      Magyar tartalmak Nokia N8-ra:
      http://www.hwsw.hu/hirek/45499/nokia-n8 ... lefon.html
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      Videó: N8 – 6az1ben
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      N8 által irányított távirányítható Quadricopter
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      Videó: N8+PS3 Bluetooth billentyűzet
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      Nokia N8 + vonalkód olvasó (USB OTG)
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      A Nokia N8 gyári háttérképei
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      187 USA dollárba kerülnek az N8 alkatrészei
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      Videó: kés vs. Gorilla Glass
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      Videó: hogyan cseréljünk kijelzőt Nokia N8-on
      Kép
      ---------------------------------------------------------------------------------------
      Így szedhetjük szét a Nokia N8-ast

      Vissza a tartalomhoz.


      A téma folyamatosan bővül, érdemes visszanézni később :!:
      A hozzászólást 24 alkalommal szerkesztették, utoljára potter55 2012-03-12 hétf. 15:39:49-kor.
      Ok: Bővítés.
      These users thanked the author TommyX for the post (total 7):
      botond (2011-05-17 kedd 05:38:47) • bzs73 (2011-06-02 csüt. 21:59:27) • bazy (2011-08-10 szer. 08:06:14) • totika111 (2011-08-22 hétf. 01:39:05) • zozo (2011-08-22 hétf. 13:02:37) • Thomas (2012-02-05 vas. 10:39:22) • Majsztro64 (2013-01-18 pén. 21:30:49)
      Rating: 18.42%
      Kép

      Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
      Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
      Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
      Válasz küldése
      • Similar Topics
        Válaszok
        Megtekintve
        Utolsó hozzászólás

      Vissza: “Készülékek”