Nokia X6

A Symbianos X-szériás telefonokkal kapcsolatos témák
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: potter55 »

klaussn95 írta:Üdv!! Tud valaki abban segíteni,hogy nem akar a PC Suittal csatlakozni!!
Másik telefonnal működik? Ha igen telefon ki be kapcsolás volt már? Másik kábellel próbáltad már? Végső esetben PC Suite újrarakás és telefon formázás.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
baloghsanci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-12-25 szomb. 09:31:05
Készüléktípus: Nokia N8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: baloghsanci »

Sziasztok, megtudja valaki mondani, hogy mi baja lehet a kamerának? A képen pirossal bekereteztem a két foltot, nem csak a képen látszik, hanem fényképezés előtt a keresőben is. A kameralencsét, már megpucolták, és ki is fújták levegővel, de a két folt változatlan helyen és formában ott maradt. A telefon egy Nokia X6 http://kepfeltoltes.hu/111206/201112060 ... es.hu_.jpg
Köszönettel: B.S.
DanielGT500
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010-09-27 hétf. 20:33:26
Készüléktípus: Lumia 950 XL - 1020 - N9 64GB
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: DanielGT500 »

baloghsanci írta:Sziasztok, megtudja valaki mondani, hogy mi baja lehet a kamerának? A képen pirossal bekereteztem a két foltot, nem csak a képen látszik, hanem fényképezés előtt a keresőben is. A kameralencsét, már megpucolták, és ki is fújták levegővel, de a két folt változatlan helyen és formában ott maradt. A telefon egy Nokia X6 http://kepfeltoltes.hu/111206/201112060 ... es.hu_.jpg
Köszönettel: B.S.
Szia,

Szerintem - valahogyan - karcos lett az optika/képérzékelő. Mióta ilyen? Vagy mindig ilyen volt?
robin33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010-10-31 vas. 19:48:56
Készüléktípus: HTC One V
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: robin33 »

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. A napokban észrevettem, hogy a telóm nem akarja elindítani a bluethoot. Azt írta ki, hogy a bluetooth múvelet nem hajtható végre. Hát gondoltam, hogy majd magam megoldom a problémám. Készítettem pc suitevel is, és ovi suitevel is biztonsági mentés. Mikor a mentést csináltam, akkor a pcsuite kiírta, hogy frissítsem a készülékem szoftverét. Hát gondoltam, hogy egy próbát megér, hátha elindul a bluetoth is. Sikeresen fel is települt az új szoft, de a bluetooth akkor sem akart működni. Ekkor arra gondoltam, hogy csinálok egy szoft resetet (*#7370# ), ezután ment minden rendesen. Meg is örültem, hogy sikerült megcsinálnom, de utána jött a fekete leves: NEM TESZI VISSZA A BIZTONSÁGI MENTÉSBE ELRAKOT CUCCOKAT! Semmit sem akar vissarakni, még a névjegyzéket sem. Már frissítettem mindent, amit csak lehet, de semmi változás. Szerintem ott csináltam a hibát, hogy a telefon régi szoft-jával csináltam a mentéseket(21.0.004), most pedig már az üj van fent (30.0.003). Vissza lehet valahogy állítani a régi szoftot? Vagy mit csinálhatok? Még a hard reset sem múködik. Miért? Előre is köszönöm a segítséget!!!
robin33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010-10-31 vas. 19:48:56
Készüléktípus: HTC One V
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: robin33 »

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! Két napi munka után sikerült egyedül is megoldanom. (ja, de akkor minek a fórum? Előbb utóbb mindenki rájö-n mindenre)
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: potter55 »

robin33 írta:Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! Két napi munka után sikerült egyedül is megoldanom. (ja, de akkor minek a fórum? Előbb utóbb mindenki rájö-n mindenre)
Azért nem kaptál segítséget/választ, mert pl én nem tudtam rá. Biztos sokan olvasták, de ha nem tudják rá a választ, akkor minek írják ki ötvenszer, hogy nem tudom? Az lenne teli a fórum.
De ha megtaláltad a megoldást, akkor azt kiírhatnád ide, hátha valakinek még jól jön. :)
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
robin33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010-10-31 vas. 19:48:56
Készüléktípus: HTC One V
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: robin33 »

Elnézést kérek,az előbbi megjegyzésemért.
Hát sajnos nem nagyon fogok tudni segíteni, de leírom, hogyan is sikerült visszahoznom a telómon az adatokat.
Azt már tudom, hogy mindegy, hogy milyen szoft van a mobilon, a visszaállítás nem függ a teló szoftjától. A hard reset még mindig nem akar működni, de lehet, hogy én csinálok valamit rosszul.
Először is frissítettem minden mobillal kapcsolatos progit (PC suite, OVI suite,..) Utána próbálkoztam nem az egész telót visszaállítani, hanem apránként: külön a névjegyeket, külön az sms-ket, külön mindent. Sajnos először ez sem jött be. Szerencsémre volt egy régebbi mentésem is (szeptemberi), hát gondoltam, hogy megpróbálom arról visszatenni a névjegyeket. Onnan sikerült!!! Rögtön megpróbáltam rátenni a legújabb mentésemet, és sikerült az is. Megörültem, és gondoltam, hogyha egyszer sikerült, akkor sikerülni fog mégegyszer is. Ezért csináltam még egy szoft resetet, hatha megint elindul a Bluetooth. De a bluetooth már nem akart beindulni a softrereset után sem. Ezért nem is bajlódtam vele (valószinű szervíz lesz a vége, még garis), inkább visszatettem minden adatot legfrisebb mentésemből. Nem ment vissza minden, egy-két progit újra kellett tennem,meg az sms-ek nem jöttek vissza (de az nem is nagy baj). Hát így volt.
Sajnos most sem értem, hogy az első soft reser után miért ment a bluetooth, és a második soft reset után pedig miért nem?! Tanulság számomra az volt, hogy nem szabad kitörölni a régebbi mentéseket sem, mert a legfrissebbet nem tudta elsőre viszatenni. Sajna ezt sem tudom, hogy miért!
Remélem, hogy tudtam valamit segíteni! Üdv mindenkinek,
Migi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-01-28 szer. 21:59:49
Készüléktípus: n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: Migi »

Sziasztok!
Kaptam egy olyan feladatot, hogy egy X6-os készülékre tegyem fel a symbian Anna-t, mert elvileg az OVI nem ajánlotta fel. Megnéztem a a szoftververziót, ami a 40.0.002. Megnéztem a Nokia oldalán elérhető legfrissebb szoftvert és ott a 32.0.002-t írja ki. Akkor most frissebb a symbian a készüléken, mint amit a Nokia felajánl? Hogyan tudnám rá felrakni az Anna-t?
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Migi írta:Sziasztok!
Kaptam egy olyan feladatot, hogy egy X6-os készülékre tegyem fel a symbian Anna-t, mert elvileg az OVI nem ajánlotta fel. Megnéztem a a szoftververziót, ami a 40.0.002. Megnéztem a Nokia oldalán elérhető legfrissebb szoftvert és ott a 32.0.002-t írja ki. Akkor most frissebb a symbian a készüléken, mint amit a Nokia felajánl? Hogyan tudnám rá felrakni az Anna-t?
Sehogy.
Lehet a telefon saját product kódjára csak 32-es van, de rárakták a legfrissebbet a 40-est.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Migi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-01-28 szer. 21:59:49
Készüléktípus: n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia X6

Hozzászólás Szerző: Migi »

potter55 írta:
Migi írta:Sziasztok!
Kaptam egy olyan feladatot, hogy egy X6-os készülékre tegyem fel a symbian Anna-t, mert elvileg az OVI nem ajánlotta fel. Megnéztem a a szoftververziót, ami a 40.0.002. Megnéztem a Nokia oldalán elérhető legfrissebb szoftvert és ott a 32.0.002-t írja ki. Akkor most frissebb a symbian a készüléken, mint amit a Nokia felajánl? Hogyan tudnám rá felrakni az Anna-t?
Sehogy.
Lehet a telefon saját product kódjára csak 32-es van, de rárakták a legfrissebbet a 40-est.
Köszönöm a gyors választ! Azt még elmondanád, hogy lehet-e valami hibája esetleg hátránya a telefonnak abból kifolyólag, hogy nem a 32-es van rajta? Ugyanis aki a 40-est rakta fel rá, csak úgy frissítette a telefont, hogy a készülék ajánlotta fel neki a 40-es szoftvert.
Válasz küldése

Vissza: “X-széria”