VirtualBOX Linuxra

Minden, ami a Linux operációs rendszerekkel kapcsolatos
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

A legegyszerűbb lenne egy Ovi/PC Suite + NSU Linuxra...
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
janez
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2009-04-04 szomb. 18:01:44
Készüléktípus: Jiayu G3
Nem: Férfi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: janez »

fonix232 írta:A legegyszerűbb lenne egy Ovi/PC Suite + NSU Linuxra...
Már ideje lenne... Ilyen faßságok miatt kell windózt tartani.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: botond »

Hát igen. De símán, gond nélkül megy vele.

Csak egy dologra figyeljetek: Ha USB szűrőként állítjátok be a telót, akkor a szűrő összes paraméterét töröljétek ki, és csak a Nokia xyz név maradjon az elején.
Mert olvastam, hogy amikor rádugod a telót, akkor felismer pár eszközt a telóban, de a flashelő dolgokat nem. És ha a sima használatkori szűrőt állítjátok be, akkor nem biztos, hogy tud frissíteni. Ezért ha kibelezitek a szűrőt, akkor az összes tulajdonságát felismeri a készüléknek, így a Flashelést is.

De én pl nem használok már szűrőket, hanem egyszerűen csak bedugom az USB-be, és az bimbammol, és már használható is.
Avatar
janez
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2009-04-04 szomb. 18:01:44
Készüléktípus: Jiayu G3
Nem: Férfi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: janez »

botond írta:Hát igen. De símán, gond nélkül megy vele.

Csak egy dologra figyeljetek: Ha USB szűrőként állítjátok be a telót, akkor a szűrő összes paraméterét töröljétek ki, és csak a Nokia xyz név maradjon az elején.
Mert olvastam, hogy amikor rádugod a telót, akkor felismer pár eszközt a telóban, de a flashelő dolgokat nem. És ha a sima használatkori szűrőt állítjátok be, akkor nem biztos, hogy tud frissíteni. Ezért ha kibelezitek a szűrőt, akkor az összes tulajdonságát felismeri a készüléknek, így a Flashelést is.

De én pl nem használok már szűrőket, hanem egyszerűen csak bedugom az USB-be, és az bimbammol, és már használható is.
Kicsit olvasgattalak, Botond, és arra jutottam, hogy nem értek pár dolgot. Nekem szűrőkkel sem volt usb kezelés, azért kellett megcsinálnom azt amit belinkeltem néhány hozzászólással ezelőtt. Erre te azt írod, hogy neked szűrők nélkül is van automata usb kezelés?? Akkor megpróbálom én is, ahogy leírtad, hátha nem kell paráznom a teló frissítésekor, amit lehet, hogy már ma megejtek.

Na közben kész a virtuális merevlemez. Indítanám az xp-t... Te milyen képfájlról beszélsz? Telepítőlemezem van. Most rendesen telepítenem kell megint az xp-t?

A válaszodig (ami azt hiszem az lesz, hogy sajnálatos, de muszáj szembenézni újra az ikszpé telepítőjével) csináltam egy képfájlt az xp telepítőlemezéről. Így:

Kód: Egész kijelölése

janez@janez:~$ dd if=/dev/cdrom1 of=xp_home.iso
1155688+0 beolvasott rekord
1155688+0 kiírt rekord
591712256 bájt (592 MB) másolva, 68,8745 mp, 8,6 MB/mp
janez@janez:~$ 

Program nélkül, terminalból, két percen belül. :) Jobb a képfájl, nem zörög a cd/dvd író. :)

Na elkezdtem telepíteni, remélem lesz értelme.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: botond »

Neeeeeeem, pont ezt mondom, hogy nem kell újratelepíteni.
Maga a virtualbox csinál egy képfájlt, ami az user mappádban van a .VirtualBox /VDI mappában. Minden virtuális rendszert képfájlban tárol.
Tehát nekem van egy 15Gb-os virtualboxos fájlom, amiben benne van a telepített XP, minden beállításaival, SP3-al, progijaival, stb
És ezt a fájlt mondtam, hogy be kell huzatni a root-ként indított virtualbox-al, mert alapból nem látja a gépet.
Tehát elkezdesz létrehozni egy új virtuális gépet, de nem egy üres meghajtót adsz meg neki, hanem ezt a képfájlt, és akkor szépen bebootol róla, root jogokkal.
Ezután fogja felismerni az USB-t
Avatar
janez
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2009-04-04 szomb. 18:01:44
Készüléktípus: Jiayu G3
Nem: Férfi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: janez »

botond írta:Neeeeeeem, pont ezt mondom, hogy nem kell újratelepíteni.
Maga a virtualbox csinál egy képfájlt, ami az user mappádban van a .VirtualBox /VDI mappában. Minden virtuális rendszert képfájlban tárol.
Tehát nekem van egy 15Gb-os virtualboxos fájlom, amiben benne van a telepített XP, minden beállításaival, SP3-al, progijaival, stb
És ezt a fájlt mondtam, hogy be kell huzatni a root-ként indított virtualbox-al, mert alapból nem látja a gépet.
Tehát elkezdesz létrehozni egy új virtuális gépet, de nem egy üres meghajtót adsz meg neki, hanem ezt a képfájlt, és akkor szépen bebootol róla, root jogokkal.
Ezután fogja felismerni az USB-t
Először én is erre gondoltam, de nekem a "/home/janez/.VirtualBox/HardDisks/XP.vdi" elérési úton van és mint láthatod a ".VirtualBox" egy rejtett mappa, így nem látja tallózáskor. Majd kitalálok valamit.

Csináltam egy linket a janez könyvtárba az XP.vdi-ről, így már minden oké, elindult az ixpé. Majd később folytatom és leírom mit sikerült, ha sikerül..

Nem változott semmi. Ugyanúgy csak jobb klikk a usb ikonra és ott kell ráböknöm a bedugott usb eszközre. Így miért nem jó? Ha pedig a szűrőbe hozzáadom őket, akkortól már automatikus lesz a csatlakozás.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: botond »

A tallózóban van egy gomb, hogy mutassa a rejtett fájlokat/mappákat is.

Nem tudom, nálam észhez tért az XP. Az első root-os indításnál feltelepítette az USB-t
Még a Vboxusers csoportnak adj meg minden ilyen külső eszközös hozzáférést.

Azóta nálam szűrők sem kellenek, mert amit rácsatlakoztatok, egyből felismeri, és a kezelőben is látszik mellette a pipa, és nem szürkék már az eszközök.
Avatar
janez
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2009-04-04 szomb. 18:01:44
Készüléktípus: Jiayu G3
Nem: Férfi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: janez »

Továbbra is csak a szűrőkhöz hozzáadott eszközök csatlakoznak automatikusan. Hozzáadtam PCsuite és adatátviteli módban is a telót. Végül is sikerült a teló frissítése, de közbe-közbe figyelni kellett jobb klikkel az usb ikont, hogy várakozik e valami "új eszköz" kapcsolódásra és ki kellett jelölni. Két-három alkalommal volt erre szükség. A legnagyobb problémát frissítés előtt a négyujjas formázás jelentette, szinte megizzasztott, (mint legutóbb is) mire sikerült egyszerre megnyomnom a négy gombot. :D
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: botond »

Akkor itt nem is a virtualbox-al volt a gond kéremszépen, hanem a 4 ujjal. :D
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: VirtualBOX Linuxra

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Jó is lenne mi, ha a Nokia valami egyszerűbbet pakolt volna be ehelyett a négy gomb helyett mi?
De mért nem használtad a telóról indítandó *#7370# parancsot?

Amúgy tudom kicsit off de wine alatt próbálkoztam a Borderlands futtatásával, de nem akar menni... valami hiányzó lib cuccokról beszél, pedig mindent felpakoltam winetricks-el ami kellett (winetricks: olyan kis shell progi ami wine alá telepíti a winfos cuccokat, pl Dx9, PhysX, MSVC kiegek, stb)
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Válasz küldése

Vissza: “Linux”