Ubuntu - Általános dolgok

Minden, ami a Linux operációs rendszerekkel kapcsolatos
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

Igen. Közben rájöttem hogy ezt kellene csinálni. Már csak annyi a kérdésem hogy azt meg lehet e oldani hogy a win7 legyen az alapértelmezett os a linux bootloadernél. Mert a család azt használja, és hogy ne nagyon kelljen nekik újat tanulni. Szóval win7 az alapértelmezett és a kiválasztási idő legyen pl 3 másodperc. Ezt kellene összehozni.
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

DAv7 írta:Igen. Közben rájöttem hogy ezt kellene csinálni. Már csak annyi a kérdésem hogy azt meg lehet e oldani hogy a win7 legyen az alapértelmezett os a linux bootloadernél. Mert a család azt használja, és hogy ne nagyon kelljen nekik újat tanulni. Szóval win7 az alapértelmezett és a kiválasztási idő legyen pl 3 másodperc. Ezt kellene összehozni.

Nos. Elindítod a Beállítások alól a Synaptic csomagkezelőt. A keresőjébe bepötyögöd hogy GRUB, és kidob egy rakás találatot. Kikeresed a GRUB configuration editor nevű progit (vagy valami hasonló, így fejből nem megy :D ), letöltöd, hagyod hogy telepítse. Elvileg magyar nyelvű lesz, egyszerűen a beállításokat módosítod.
fonix232 írta:Sajnos a win bootloadere nem teszi lehetővé Linux bootolását, így marad a GRUB. Töröld a Win-ét, és használd csak a GRUB-ot, sokkal jobb hidd el :D
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

Rendben. Köszönöm a segítséget. :)
Szerintem még biztosan fogok kérdezgetni... ;)
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

fonix232 írta:Tegyél fel egy régebbi release-t. Nekem a 9.04 öcséim gépén (ami szintúgy 5-6 éves vas) vidáman elfutott full compiz effektekkel.
Az volt fent. Tényleg nagyon régi a gép... :D


A GRUB tényleg sokkal jobb, teljesen testre szabható. Akár képet is tehetsz be háttérnek, a betűk színe, háttere is megváltoztatható.
A gugliba írd be, hogy "grub tutorial" és találsz néhány leírást. Én már nem nagyon emlékszem mi hogy volt de valahol a grub könyvtárban volt valami fájl amiben át lehetett írni a dolgokat. :mrgreen:
Gugli képkeresőbe ha beírod hogy GRUB, találsz pár képet kedvcsinálónak. ;)
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

MrAngelo írta:
fonix232 írta:Tegyél fel egy régebbi release-t. Nekem a 9.04 öcséim gépén (ami szintúgy 5-6 éves vas) vidáman elfutott full compiz effektekkel.
Az volt fent. Tényleg nagyon régi a gép... :D


A GRUB tényleg sokkal jobb, teljesen testre szabható. Akár képet is tehetsz be háttérnek, a betűk színe, háttere is megváltoztatható.
A gugliba írd be, hogy "grub tutorial" és találsz néhány leírást. Én már nem nagyon emlékszem mi hogy volt de valahol a grub könyvtárban volt valami fájl amiben át lehetett írni a dolgokat. :mrgreen:
Gugli képkeresőbe ha beírod hogy GRUB, találsz pár képet kedvcsinálónak. ;)
Már nem kell fileokban turkálni, kidobtak a GRUB 2 mellé egy egyszerű konfig progit, állítható vele sok minden!
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

Találtam egy Rendszerbetöltés kezelő nevűprogramot. Azt raktam fel, egyenlőre még mindig a többi beállításaimat állítgatom, de azt is bállítottam, már csak ujra kell indítani.

Tökéletesen működik ez is. 3 másodperc választási idővel van beállítva, és a win7 az alapértelmezett. A win7 bootloadere kiiktatva, szóval a családnak csak plusz 3 másodperc az indítás... Azt hittem nehezebb lesz, de pofonegyszerű az egész. :lol3:
Avatar
gelmar
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 18:55:12
Készüléktípus: Xperia M2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Has thanked: 57 times
Been thanked: 14 times
Kapcsolat:

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: gelmar »

Sziasztok! Én most raktam fel a 8.04-et. A problémám, hogy a wifit nem tudom beállítani, a másik hogy nem tudok hangot lehelni a rendszerbe.Felismeri a wifi gyártóját de nem tudom a network managerrel csak a vezetékest állitani. ha bedugom a kábelt egyből van net./netgear routerem van/. :sad:
Sony Xperia M2
ASUS Fonepad /ME371MG/
Lumia 925
N8 V9
-----------------------------------------------------------------------
" nem az számít hogy mit mondanak, hanem az hogy ki mondja!!"
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Megint gondom lenne :S
Felraktam a Motion M1400 T-003-as tabletemre az Ubuntu Netbook Remixet, de sok dolog nem működik. Pl az új netbook felület. És a hang. Meg a gombok. És nem tudok pl jelszavakhoz virtuabillt használni. Ötlet?
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Elkezdtem vacakolni a Maverick-el, hogy összehozzam a TabletPC-mmel (Motion M1400).
Jelenlegi konfig:
- Motion M1400 (12"-os WACOM panel, 512MB RAM, 1.1GHz CPU, Intel 855GMA grafikus gyorsító)
- Ubuntu 10.10 Netbook Remix

Ami megy:
- Kijelző
- Érintőpanel (már telepítőben is, Windows esetén nem ment)
- WiFi
- USB felismerés

Ami NEM megy:
- Hang
- Alap Netbook Remix futtatókörnyezet
- Bluetooth
- Kijelzőelforgatás
- 3D gyorsítás (emiatt nem megy a Remix UI)

Amiben segítség kellene:
- Nem fontos folyamatok, szolgáltatások kiiktatása (telep miatt, jelenleg max 2 órán át bírja wifivel)
- Nem fontos programok kiszedése a telepítőből (van egy rakás vacak benne ami nem kell)
- Tablet kiegészítők (egy Dashboard, Tablet vezérlő jól jönne, hallottam egy Tabitha nevűről de sehol sem találom, akkor kijelzőelforgató, ilyenek)
- Hangra megoldás
- Driver integráció telepítésnél (alapból a telepítő moddolásának leírása)
- BT driverek (Widcomm hardver)
- Bármi ami tablethez kötődik (kézírásfelismerő, tablethasználat segítő programok pl jegyzettömb á la Office 2010 OneNote, hasonlók)

Illetve egy kérdés, van Ubuntu alatt lehetőség (lehetőleg grafikus) bizonyos portok proxy szerveren keresztüli átirányítására? Ugyanis a suliban a hálózat SquidCache proxy beléptetőt (és szűrőt) használ, emiatt egy rakás program nem megy (csak a böngésző).
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Ubuntu - Általános dolgok

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Hali

Problémám akadt, légyszi segítsetek!

A számítógépemben van egy merevlemez amin a Win7 van, valamint van még egy, barátnőm rossz laptopjából ami most megy szervizbe ezért kéne bele a vinyó (ezen van az Ubuntu). Ha kiveszem akkor a grub rescue jön be.
Hogy lehetne átvarázsolni a másik vinyóra a rendszerindítást? Tehát nem az egész rendszert, csak annyi lenne a lényeg, hogy amíg nincs benne a másik merevlemez addig a Win menjen. A visszaállítást gondolom grub újratelepítéssel meg tudom majd oldani. Meg úgyis tervben van egy új winchester vásárlása, a következő gondom az arra való átköltözés lesz, már olvastam több helyen, hogy ez megoldható, de ez még a jövő zenéje...
(a BIOS-ban a saját merevlemez van beállítva elsődlegesnek, ezért nem értem hogy miért a másikról akar indítani)
Remélem tud valaki segíteni...
Előre is köszönöm!
Válasz küldése

Vissza: “Linux”