OVI Store

Minden, ami nem tartozik a felsorolt fórumokba.
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

OVI Store

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

http://store.ovi.com/ <- mobilról is ;)

A Nokia online alkalmazás és tartalomboltja, az Ovi Store minden különösebb csinnadratta nélkül vált elérhetővé elsőként Ausztráliában, melyet Szingapúr, Írország s Spanyolország is követett. A beindítást egyelőre hivatalos bejelentés sem követett, de egyes források szerint a Nokia folyamatosan aktiválja a szolgáltatás elindításához szükséges hálózatát, így a hivatalos bejelentés csak a teljes pompájában történő beindulás után várható. Az Ovi Store szolgáltatói számlázása Magyarországon egyelőre nem lesz elérhető, de az év későbbi részén idehaza is elérhetővé válhat, de ehhez a szolgáltatókkal való megegyezés is szükséges, ugyanis az Ovi tartalmak megvásárlása szolgáltatói számlázási rendszeren keresztül illetve hitelkártyával is történhet.
Kép
Forrás: mobilarena.hu
az induás nehézségei: http://index.hu/tech/2009/05/26/kataszt ... verboltja/
magán vélemény: http://mobile4me.blog.hu/2009/05/07/ovi ... lis_vilaga
________________________________________________________________________________

Véleményeket észerevételek miatt indítottam a topic-ot. Vagy egyántalán jó ötlet-e szerintetek a Nokiának beszálni a dologba?! Esetleg találtatok valami érdekes programot/játékot rajta? Vagy felseleges az egész, a mi Sore-unk úgyis a nokiapragramok.hu :hmm2:
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: OVI Store

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Hát nem tudom, én nem fogok kiadni pénzt játékra, programra. Összesen 2db programot vásároltam életemben: Guardian és X-plore. Bár ha lesznek akciók és tényleg nagyon olcsón lehet hozzájutni valami olyan progihoz ami nincs 'ingyenesítve' (pl. új profimail, foreca weather, stb.) párszáz forintot adnék érte. De sajnos sok esélyt nem látok arra, hogy elég olcsón adnak alkalmazásokat. Vagy ha készítenénék valami ütős 3D chipet használó játékot, talán azért is áldoznék egy ezrest. De többet semmiképpen mert előbb-utóbb úgyis 'meggyógyítja' valami ügyes hekker. :cool2:
merkur96
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 21:42:28
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: OVI Store

Hozzászólás Szerző: merkur96 »

A Nokiának nagyon jó ötlet volt beszállnia ebbe a dologba. Igazából hamarabb kellett volna, de jobb későn, mint soha.
Nekem ez a véleményem legalábbis. Van most egy Store, ahova úgymond több millióan "járhatnak" vásárolni.

Ha ez a hely 1. könnyen elérhető 2. könnyen átlátható 3. könnyű rajta vásárolni, akkor valóban rengetegen lesznek rajta, és ez az, amire a fejlesztők buknak. Olyan ez, mint egy piac, ahova mindenki szabadon kiteheti a portékáját. Én mondjuk a programokért általában nem rajongok, csupán a játékok miatt használnám. Ezeknél gondolom annyi változás lesz, hogy a nagy fejlesztők mellett (EA) megjelennek azok a kicsi, akár csupán egy-emberes játékkészítők, akiknek eddig nem volt pénzük reklámozni magukat. Ha a Nokia ilyen hátteret biztosít, ők is versenybe szállhatnak, és akkor a nagy fejlesztők is kezdhetnek kapkodni, ugyanis ez konkurencia! Nincs jobb élénkítő annál, ha összeeresztjük őket, és versenyre kényszerítjük. Én mondjuk sokszor keresek párhuzamokat az Iphone-nal, de ott az érintőképernyő miatt eleve más az élmény, Nokiáéknál meg csak most ütnek be az érintősök.
Mindenesetre hajrá Ovi! Túlságosan rossz dolog úgyse sülhet ki belőle..
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: OVI Store

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

Amugy több olyan program is megtalálható ott mi itt nem.
Az ingyeneseket érdemes böngészni!

Az én telefonom esetében leszedtem a Flashlight progit, ami egy szimpla QT-ben íródott zseblámpa progi, ami a kijelzőt használja és lehet a szinét állítani. A phonetorch hasznosabb, de ez meg poén.
Aztán pl az SMS preview is poén, ami ha jön egy sms, akkor az elejét egy kis ablakban megmutatja, mindegy hogy hol vagyunk a menüben.

Az egészből csak akkor lesz valami, ha használjuk is! Különben elbukik, mint a Noka eddigi összes alkalmazásboltja :!:
Regisztráljatok, és használjátok. Csak igy olvashatunk olyan híreket amire büszkék lehetünk, pl: " az első héten több millióan regisztráltak" "az egymiliárd letöltést 3 hónap alatt érték el" :taps1:
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
Jokimo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 11:02:27
Készüléktípus: iPhone 11 Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: OVI Store

Hozzászólás Szerző: Jokimo »

Nekem is bejön ez az online store. Vannak már most jó kis alkalmazások és ez a jövőben rohamosan bővülni fog. Már egyszer-kétszer mellé nyúlt a Nokia ilyen online bolttal, úgyhogy ezt tuti nem fogják hagyni elkallódni, mert az vér ciki lenne pl az Appstore mellett. Remélem itt is lesznek egy-két eurós progik/játékok, mert szerintem csak így lesz hosszú életű a warez világgal szemben.
merkur96
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 21:42:28
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: OVI Store

Hozzászólás Szerző: merkur96 »

Ajjaj, úgy tűnik ti régebb óta vagytok a témában mint én. Nem is tudtam, hogy a Nokia már próbálkozott ilyesmivel!
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: OVI Store

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

Régi jóslatom nem jött be teljesen, azt gondoltam hogy az OVI store érkezésével a Letöltés!(Download!) alkalmazás értelmét veszti, és leállítják. Hát, nem így történt. Sőt! Fejlődik és bővül a kínálat, és az EA games is beszált a bizniszbe. Csak egyet nem értek, hogy miért olcsóbb egy játék a Letöltés! résznél mint az Ovi Store-ban.
Kép Kép

Persze amíg itt van, kedvenc kékszínű oldalunk, addig nem fogunk semmit sem megvenni, de azért még is csak elgondolkodtató...
Jelenleg tényleg kb. arra használom az OVI Store-t, hogy naponta felnézek, és ha látok valami ujdonságot akkor tudom hogy pár nap mulva jön feltörve is. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabi113 2009-06-06 szomb. 18:20:36-kor.
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”