Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Minden, ami nem tartozik a felsorolt fórumokba.
sajo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009-11-08 vas. 15:17:56
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: sajo »

Nokia 5800-n szívesen fejlesztenék QT-re, egész jónak tűnik, de itt is az van mint a Pythonnál, hogy fel kell telepíteni a telóra egy ún. QT futtató modult, különben a a QT alá írt programok nem képesek működni.

Gondolom majd ahogy jön újabb és újabb QT verzió, úgy mindig újra fel kell telepíteni a cuccot a telefonra, ez pedig kényelmetlenné teszi.
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

Symbian^3-tól és Maemo 6-tól kezdve integrálva lesz. (mint ma a Flash Lite, régen az is külön volt)
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: moco »

itt egy leírás, hogy hogyan kell csinálni (asszem)
http://wiki.forum.nokia.com/index.php/G ... or_Symbian
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
monxla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010-12-29 szer. 13:40:51
Készüléktípus: Nokia 5800 ExpressMusic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: monxla »

Broothy írta:
Neeem, nincs saját nyelve, a c++ és a Java van hivatalosan támogatva, de a c#-ot hekkelik nagyon, bár egyelőre kevesebb sikerrel. Kezdetben egyedül a c++ volt támogatva, gondolom a sok Java-nyafogás miatt döntöttek így, én rá sem szagoltam az utóbbira. A dolog úgy néz ki, hogy felmész a Qt oldalára, és választod a letöltést. Itt két lehetőséged van: vagy az LGPL licencű szabad verziót kívánod használni (az LGPL következményeivel együtt), vagy a kereskedelmi verziót. Én eddig Qt alatt szabad szoftvereket fejlesztettem, tehát bőven jó volt az LGPL, egyedül annyit csaltam (mivel az nincs benne az LGPL változatban), hogy torrentről leakasztottam a Visual Studio integrálást (ilyenkor a designer - form tervező) is integrálódik a környezetbe, valamint a Qt (át)fordító is. Ha átpréseled a Qt kódot a saját fordítóján, az nem csinál mást, csak jópár .moc állományt generál a kódod mellé. Ezek valójában c++ források, a signal/slot/connect módszert oldja fel, valamint a Qt alapú objektumokat és a specifikus kulcsszavakat. Alap esetben csak az Eclipse-el hajlandó együtt működni, amit gyűlölök... Az utóbbi időkben viszont megjelent a saját IDE-jük, a Qt Creator, ami kezdetben elég féllábú kacsa volt, azóta viszont egyre kényelmesebb lesz, lassan fel is váltja nálam a VS-t. A fizetős verzsönben persze minden benne van, ami szem-szájnak ingere, tehát ha kereskedelmi szoftvert fejlesztesz is megvan minden, ami kell + support!
Ja igen, amiről még nem szóltam! A doksi egy álom! Én ilyen jól megalkotott dokumentációt még nem láttam! Minden egy helyen, van pár tutorial, amelyből el lehet sajátítani a dolgokat tényleg az alapoktól, valamint egy teljes osztály referencia, ami nagyon meg lett fogva!
Tutorial: http://qt.nokia.com/doc/4.5/tutorials.html
Examples: http://qt.nokia.com/doc/4.5/examples.html
De innen kezdve mindent megtalálsz: http://qt.nokia.com/doc/4.5/index.html
Minden jót!
Hali

Tudnál valami példát mutatni amit csináltál eddig QT-vel?
Broothy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 20:47:15
Készüléktípus: Nokia N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Broothy »

monxla írta:
Broothy írta:
Neeem, nincs saját nyelve, a c++ és a Java van hivatalosan támogatva, de a c#-ot hekkelik nagyon, bár egyelőre kevesebb sikerrel. Kezdetben egyedül a c++ volt támogatva, gondolom a sok Java-nyafogás miatt döntöttek így, én rá sem szagoltam az utóbbira. A dolog úgy néz ki, hogy felmész a Qt oldalára, és választod a letöltést. Itt két lehetőséged van: vagy az LGPL licencű szabad verziót kívánod használni (az LGPL következményeivel együtt), vagy a kereskedelmi verziót. Én eddig Qt alatt szabad szoftvereket fejlesztettem, tehát bőven jó volt az LGPL, egyedül annyit csaltam (mivel az nincs benne az LGPL változatban), hogy torrentről leakasztottam a Visual Studio integrálást (ilyenkor a designer - form tervező) is integrálódik a környezetbe, valamint a Qt (át)fordító is. Ha átpréseled a Qt kódot a saját fordítóján, az nem csinál mást, csak jópár .moc állományt generál a kódod mellé. Ezek valójában c++ források, a signal/slot/connect módszert oldja fel, valamint a Qt alapú objektumokat és a specifikus kulcsszavakat. Alap esetben csak az Eclipse-el hajlandó együtt működni, amit gyűlölök... Az utóbbi időkben viszont megjelent a saját IDE-jük, a Qt Creator, ami kezdetben elég féllábú kacsa volt, azóta viszont egyre kényelmesebb lesz, lassan fel is váltja nálam a VS-t. A fizetős verzsönben persze minden benne van, ami szem-szájnak ingere, tehát ha kereskedelmi szoftvert fejlesztesz is megvan minden, ami kell + support!
Ja igen, amiről még nem szóltam! A doksi egy álom! Én ilyen jól megalkotott dokumentációt még nem láttam! Minden egy helyen, van pár tutorial, amelyből el lehet sajátítani a dolgokat tényleg az alapoktól, valamint egy teljes osztály referencia, ami nagyon meg lett fogva!
Tutorial: http://qt.nokia.com/doc/4.5/tutorials.html
Examples: http://qt.nokia.com/doc/4.5/examples.html
De innen kezdve mindent megtalálsz: http://qt.nokia.com/doc/4.5/index.html
Minden jót!
Hali

Tudnál valami példát mutatni amit csináltál eddig QT-vel?
Hát egyszerű példám nincs olyan, ami open source, a futó projektemet tudom megmutatni, ami open (itt egy gyors videó, van belőle a programból is részlet sok):
http://www.youtube.com/watch?v=GdskgAfjjxc

Az egészet Qt-ben írtam, kivéve a kamerakezelést meg a bluetooth-t, mert az még nem megoldott:(
A kódot innen tudod letölteni, sajnos időhiány miatt még nem csináltam neki SourceForge-t...
http://data.hu/get/3367421/mobilemind-0.2.tar.gz

Ha még csak most ismerkedsz a dologgal, akkor a fenti hozzászólásom Example-i nagyon szépek, a Tutoriallal meg ha még nagyon kezdő vagy is el tudsz indulni!
Sok sikert hozzá!
Avatar
djpety
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010-09-21 kedd 19:26:17
Készüléktípus: Nexus 4
Tartózkodási hely: Szolnok
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: djpety »

Üdv a fejlesztőknek :),

Engem is érdekel a QT. Én mondjuk totál nem fejlesztettem "desktop" alkalmazásokat eddig. PHP, JS és tsaival foglalkoztam csak. Mostanában C#-ot kezdtem, de még csak konzolosan. Viszont most vettem a Nokia C7-em, és szeretnék rá fejleszteni. Előtte az 5130-amra nem lett volna értelme, de itt van miért :)

Gondolkoztam, hogy lehetne alapítani egy kis Qt közösséget, ahol többek között Symbian projektek is futnának, és olyan hiány cikkeket készítenénk, ami nincsen ovi storen, vagy máshol.
History: Nokia 3120 > Nokia 6131 > Nokia 5130XM > Nokia C7 > Samsung Galaxy Nexus > LGE Nexus 4
Broothy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 20:47:15
Készüléktípus: Nokia N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: Broothy »

Ha összegyűlik pár ember én szívesen beszállnék a kezdeményezésbe!
Avatar
djpety
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010-09-21 kedd 19:26:17
Készüléktípus: Nexus 4
Tartózkodási hely: Szolnok
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: djpety »

Nos elsőkörben egy HDR Fotózó programot akarok készíteni (lehet kicsit durva kezdésnek?:D). Talán a C++ -t is át kéne vennem előtte. Bár mivel PHP-t ismerem + C#-al foglalkozok, a kettő kombinációjából kijön nagyjából.
History: Nokia 3120 > Nokia 6131 > Nokia 5130XM > Nokia C7 > Samsung Galaxy Nexus > LGE Nexus 4
Broothy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 20:47:15
Készüléktípus: Nokia N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: Broothy »

Hát őőő valóban nem ártana:) Sőt, igazából a Qt-t még jobban át kéne nézned, mint a c++-h:) Ha még most kezded a dolgot akkor legalább is minden képen! Ha meg az megvan jöhet a HDR kép készítő alkalmazás:D
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Hát én meg nagyon támogatom a dolgot :D Elfogdnék egy HDR alkalmazást :D De én max a tesztelésben tudnék segíteni N8-on
Igazából HDR-nek 2 lehetősége van
-Vagy csinál a teló egy normál képet, amit utómunkával megcsinál felül és alul exponáltra, majd ezeket illeszti össze
nem lesz szellemképes, viszont a minősége nem lesz valami fényes és szerintem ez kevesebb programozást igényel

-Vagy ugye 3 képet lő a telefon 1 felül exponált, 1normális, és 1 alul exponáltat
ezekből a képekből vágja össze a HDR képet, ez brutál minőségű lesz, de ha nem állvánnyal csinálja az ember akkor tuti, hogy szellemképes lesz... Hacsak nem csináltok bele valamilyen képfelismerő dolgot... amihez elég nagy programozás kell szerintem xD

Én annak örülnék a legjobban, ha mind a 2 funkció benne lenne a programban, és lehetne választani, hogy most állvánnyal fotózok és igazi HDR-t csinálok, vagy állvány nélkül és csak ilyen kamu HDR-t :)
Kép
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”