Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Mobiltelefokon működő Symbian fejlesztésekkel kapcsolatos témák
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

Amióta a finnek megvették az egész Symbian-t, kapott a rendszer hideget és meleget egyaránt. A felhasználóbarátnak viszont egyre kevesebbszer nevezik. Nem is ok nélkül, mi is, itt az oldalon tettünk már kisérletet arra hogy összefoglagjuk mi is lenne jó.
Ez teljesen jellemző a Symbian társadalomra, hogy nem a hivatalos fórumokon panaszolják el gondjaikat, hanem az ilyen fórumokon, esetleg blogokban. Ezek szinte soha nem jutnak el az illetékesekig.
Mint korábban írtam már itt (többször is) az S60.com-on volt ötlet láda, de sosem volt sikeres. Azért mert keven használták, és mert primitív volt a bejelntő rendszer.
Aztán az S60.com megszűnt (az S60-nal együtt), mert mostmár ugye a Symbian^2-re gyúrnak. Ez szép és jó, de mint látjuk, ha nem kapnak ötleteket vagy nem csinálnak semmit, vagy teljesen rossz irányba indulnak el.
Szerencsére a fejlesztők is úgygondolták szükség van a friss gondolatokra. A hivatalos Symbian Blog új részlegében, az UI Brainstorm-ba saját ötleteinket küldhetjük el, és megnézhetjük más elgondolásait is. De szigorúan csak felhasználói felület témában. Szóval nem azt kell nekik javasolni hogy tegyenek minden telcsibe 3D chipet, vagy valami hasonló oda nem illő (de amúgy teljesen jogos) ötletet.
Kép

Az oldal a fenti képre kattintva jön be. Az ötleteket email-ben várják. A mailcímet az blog jobb térfelén lévő menüpontban találjátok.

Végül egy pár ötlet kedvcsnálónak:
Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabi113 2009-08-03 hétf. 20:31:11-kor.
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Bdany
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:27
Készüléktípus: N95 6630 7650 770
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kapcsolat:

Re: Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Hozzászólás Szerző: Bdany »

Jó ötletnek tűnik ;)

Ide pl olyat is be lehet írni nekik, hogy multitouch megfelelő kijelző mellett működjön? Írásnál mikor nagybetű kell kényelmes lehet pl shiftet lenyomni és mellette a gombot stb..
http://www.n95.hu Nokia N95-el és egyéb S60-as telefonokkal foglalkozó információs oldal :)
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

Bdany írta:Jó ötletnek tűnik ;)

Ide pl olyat is be lehet írni nekik, hogy multitouch megfelelő kijelző mellett működjön? Írásnál mikor nagybetű kell kényelmes lehet pl shiftet lenyomni és mellette a gombot stb..
Hát ez szerintem egyértelmű. Ezt maximum akkor, ha már lesz multitouch telcsijük, de a szoftverből kihagynak egy ilyen lehetőséget.
De azt favorizálják, ha képpel is illusztrálod a dolgot. Majd én is összeszedek pár ötletet, és az össezs angol tudásomat felhasználva(ami nem túl sok) írok nekik valami szépet. ;)
Az "5800 kivánságlista" topicból is válogatok majd.
Én a legjobban akkor örülnék ha a fullTouch készülékek (amin alig van gomb) gyárialg támogatnák a bluetooth billentyüzeteket, és kontrollereket. Bár ez már szerintem a kategórián kívül esik, mert konkrétan az UI-hoz nincs sok köze.
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
luuna
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 23:14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Hozzászólás Szerző: luuna »

szabi113 írta:
Bdany írta:Jó ötletnek tűnik ;)

Ide pl olyat is be lehet írni nekik, hogy multitouch megfelelő kijelző mellett működjön? Írásnál mikor nagybetű kell kényelmes lehet pl shiftet lenyomni és mellette a gombot stb..
Hát ez szerintem egyértelmű. Ezt maximum akkor, ha már lesz multitouch telcsijük, de a szoftverből kihagynak egy ilyen lehetőséget.
De azt favorizálják, ha képpel is illusztrálod a dolgot. Majd én is összeszedek pár ötletet, és az össezs angol tudásomat felhasználva(ami nem túl sok) írok nekik valami szépet. ;)
Az "5800 kivánságlista" topicból is válogatok majd.
Én a legjobban akkor örülnék ha a fullTouch készülékek (amin alig van gomb) gyárialg támogatnák a bluetooth billentyüzeteket, és kontrollereket. Bár ez már szerintem a kategórián kívül esik, mert konkrétan az UI-hoz nincs sok köze.
Ha kell segítség az angolban, szívesen kivenném a részem a levél fordításánál, ha gondolod.

Amúgy meg szerintem nagyon is van köze az UI-nek az általad említetthez, hisz a jelentése ugye Felhasználói Felület, nah most ebbe szerintem a fizikai dolgok is beletartoznak, még ha a megnevezés klasszikusan a software-es dolgokra vonatkozik. Amúgy meg, szerintem a bluetooth billentyűzetek ötlete a - Nokiánál legalábbis - rég halott, hisz egy 5 perces munkával létrehozható magyar billentyű kiosztást nem csináltak arra a 22000-os bt billentyűre, amit itthon ki is adtak. Meg még sok helyen, ahol a helyi betűket nem éppen támogatta, de szerintem jogos az ötlet.

És, most, hogy nem a nokiáé a dolog, talááááán lesznek olyan rendesek, ezt is megcsinálják. Ezt is beleírhatnád. :yes:
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

luuna írta:Nah, akkor én ide, akinek van ott regisztrációja, nyugodtan adja le az ötletet.

Szó'al mobilarenán a sok publicista elmondja minden e szériás alkalmával - ahol MÉG fontosabb a következőkben diskurálásra kerülő dolog - miszerint a Névjegyzék "még mindig ugyanolyan, hiszen az eddig is tökéletes volt".

Erre minden kedves ezzel egyetértő, igen alacsony elvárásokkal bíró személy szemét felnyitnám, hiszen...
Mivel blog jellegel megy a dolog, nem kell megvárni hogy összejöjjön több ötlet. Szerintem ezt a névjegyzékes dolgot simán megírhatnád nekik(az oldalon ott van az email, amire küldeni kell), egy pár screeshottal illusztrálva, persze valami angol névvel és becenévvel hogy felfogják a dolgot(estleg még a telefon is átlőni addig angolra hadd örüljenek). Én is csövesnak tartom, hogy egy rohadt becenévre nem tud keresni. :stupid: De az orvosos példa is tökéletes.
A felajánlott segítséget pedig köszönöm.
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
luuna
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 23:14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Hozzászólás Szerző: luuna »

szabi113 írta:
luuna írta:Nah, akkor én ide, akinek van ott regisztrációja, nyugodtan adja le az ötletet.

Szó'al mobilarenán a sok publicista elmondja minden e szériás alkalmával - ahol MÉG fontosabb a következőkben diskurálásra kerülő dolog - miszerint a Névjegyzék "még mindig ugyanolyan, hiszen az eddig is tökéletes volt".

Erre minden kedves ezzel egyetértő, igen alacsony elvárásokkal bíró személy szemét felnyitnám, hiszen...
Mivel blog jellegel megy a dolog, nem kell megvárni hogy összejöjjön több ötlet. Szerintem ezt a névjegyzékes dolgot simán megírhatnád nekik(az oldalon ott van az email, amire küldeni kell), egy pár screeshottal illusztrálva, persze valami angol névvel és becenévvel hogy felfogják a dolgot(estleg még a telefon is átlőni addig angolra hadd örüljenek). Én is csövesnak tartom, hogy egy rohadt becenévre nem tud keresni. :stupid: De az orvosos példa is tökéletes.
A felajánlott segítséget pedig köszönöm.
Szívesen. Viszont az a gond az én esetemben, hogy én erről nem tudok screen shotokat csinálni, ahogy azt elvárják ugyanis nekem nem touch UI-s symbian-em van, hanem egy N95 8 giga. :/
XSB
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009-07-27 hétf. 21:41:42
Készüléktípus: 5800 ExpressMusic + N73 ME
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian UI Brainstorm - Hogyan nézzen ki az új symbian?

Hozzászólás Szerző: XSB »

kicsit olvasgattam.

s60v5-ről írnék néhány gondolatot

Multitouch nem lesz, mivel resistive TFT-ket használnak, ami nem támogat multitouchot. Én jelenleg beérném azzal, hogy a kéziírásban megkülönböztesse a nagy és kisbetűket, jelenleg írhatod, amelyiket akarod, ha kisbetűre van állítva, azt veszi be. Kötőjelet nem lehet írni, csak számmódban. Kérdem én: kéziírásban miért kell váltogatni a módok között? Be lehet tanítani a telefont a saját kéziírásomra, akkor már nem elfogadható, hogy a 9 és a g hasonlóan néz ki. A kilences a vonalon fölül van, a g meg rálóg a vonalra. Ennyi lenne - van még rajta mit csinálni.

Aztán, ahogy az N73-nál volt, a parancsikonok alatt naptár meg ilyenek, itt elférne egy jegyzet- gyorsindító, hogy ne kelljen külön nyomkorászni, az a 4 szerencsétlen parancsikon meg ritka kevés. Szóval sztem úgy kéne, hogy 4 parancsikon, alá meg egy lista (támogatott alkalmazásokkal), ami épp kiírná a legutolsó jegyzetet, egy teendőlista ugyanott megjelenne, stb... tudom, N97en widgetekkel megoldható lenne, de azok meg hatalmas méretet vesznek el, teljesen értelmetlenül. A kijelző elforgatása is jó volna, ha lehetne 270 fokban, eléggé fura úgy fogni a tubit oldalról, hogy közben a kezemen át akar jönni a jack dugó :D
Annak is külön örülnék, hogy ha belegyömöszölnének egy Sirf Star2-es GPS-t, ahogy azt a Mitac tette a Mio A702be példának okáért. Legyen kicsit vaskosabb és nagyobb, de tökéletes. Szerintem. Aztán egy alapverziós OpenOffice jó volna telepítve rá.

A menü és hívás gombokat pedig totál értelmetlennek tartom. Akkor már legyen egy tapi-rész a menünek és kézcsók, nem kell gomb. Hard Resetet meg megoldjuk a hangosítógomb lefelé nyomásával, a billzár pöcök kapcsolásával, és a kameragombbal pl. Elég ormótlan szegény tubin ott lent az a három gombocska, és értelmetlen, hiszen a híógombokat pl még nem is használtam. Felvenni és letenni tapicskolással is lehet.

A tárcsázónak és a telefonkönyvnek (szerintem) kissé nagy gombja van. Oké, vannak nagy kezű emberek, én 190 centi vagyok,nem gizda, de simán bírnék kisebb gombokat is tapizni. Akkor már inkább legyen úgy, ahogy a win7 tálcáján, hogy állítható az ikonméret, és mindenki bóódog.

egyelőre ennyi volna csak, még csak egy hete nyúzom a tubit. (Ja, meg természetesen a DivX avi és mpg támogatás...)
Válasz küldése

Vissza: “Symbian”