Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Mobiltelefokon működő Symbian fejlesztésekkel kapcsolatos témák
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

gyula84 írta:Akkor a key-t is változtatni kell ugye? mert a hash nem fog egyezni a módosított imei miatt a cer-ben.

nem feltétlen mivel mi mostmár nem az IMEIt változtatnánk hanem egy meglévő selfsigned (azaz minden IMEIre jó) szignófáljt csinálunk, amiben átírjuk az engedélyeket...
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

botond írta:Szóval ki kéne deríteni, hogy az IMEI-ken kívül még mit kell átírni,pl hash, stb, és ezeket hogyan kell kiszámítani, mik alapján.

Ha mindez megvan, akko frissítjük a szerveren a PHP-t, és akkor megvalósítható lesz.
A hash-t nem tudod átírni, ez egy checksum érték ami a fáljtartalom ellenőrzésére szolgál...
így ha módosítunk egy IMEI számot a cer fáljban, ez megváltozik, és nem fog egyezni a key fáljban lévővel... és most olvasom pontosan hogy sajnos a capabiliti-ket sem lehet módosítani hash érték változás nélkül...
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
gyula84
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 23:56:55
Készüléktípus: Note10 Plus + Nokia 808
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: gyula84 »

botond írta:Szóval ki kéne deríteni, hogy az IMEI-ken kívül még mit kell átírni,pl hash, stb, és ezeket hogyan kell kiszámítani, mik alapján.

Ha mindez megvan, akko frissítjük a szerveren a PHP-t, és akkor megvalósítható lesz.
A hash, hogy akarod átírni ezt nem értem ? Azt a fájl határozza meg vagy talán rosszul tudom.
Avatar
gyula84
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 23:56:55
Készüléktípus: Note10 Plus + Nokia 808
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: gyula84 »

fonix232 írta:
botond írta:Szóval ki kéne deríteni, hogy az IMEI-ken kívül még mit kell átírni,pl hash, stb, és ezeket hogyan kell kiszámítani, mik alapján.

Ha mindez megvan, akko frissítjük a szerveren a PHP-t, és akkor megvalósítható lesz.
A hash-t nem tudod átírni, ez egy checksum érték ami a fáljtartalom ellenőrzésére szolgál...
így ha módosítunk egy IMEI számot a cer fáljban, ez megváltozik, és nem fog egyezni a key fáljban lévővel... és most olvasom pontosan hogy sajnos a capabiliti-ket sem lehet módosítani hash érték változás nélkül...
Fönix lehet, hogy nem voltam érthető, de én erről beszéltem.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: botond »

Hát ezaz, hogy még nem tudom kipróbálni a PHP miatt, de jelenleg annyit tudok, hogy:
Kibontom a cer fájlt, majd egy többdimenziós tömbben megkapom az összes mezőt (jelenleg a bövitmények nem mennek), majd:
A) átírom a megfelelő mezők értékeit, és visszacsomagolom a saját key fájljának a segítségével.
B) Amennyiben már nem engedi a key-t a megváltozott cer miatt, úgy szabadon generáltatok hozzá key-t, és úgy lesz becsomagolva.

Már csak az a kérdés, hogy működne-e a telefonokon az így előállított fájlokkal.
Ebben a második esetben, amikor összecsomagolom a tömbből a cer fájlt, akkor külön paraméterben kell megadni az érvényességet napokban, és ekkor (a leírás szerint) egy ideiglenes self-signed fájlt kapok.
Csak még nem tudom, hogy ennek van-e értelme.

De a puding próbája az evés.
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

botond írta:Hát ezaz, hogy még nem tudom kipróbálni a PHP miatt, de jelenleg annyit tudok, hogy:
Kibontom a cer fájlt, majd egy többdimenziós tömbben megkapom az összes mezőt (jelenleg a bövitmények nem mennek), majd:
A) átírom a megfelelő mezők értékeit, és visszacsomagolom a saját key fájljának a segítségével.
B) Amennyiben már nem engedi a key-t a megváltozott cer miatt, úgy szabadon generáltatok hozzá key-t, és úgy lesz becsomagolva.

Már csak az a kérdés, hogy működne-e a telefonokon az így előállított fájlokkal.
Ebben a második esetben, amikor összecsomagolom a tömbből a cer fájlt, akkor külön paraméterben kell megadni az érvényességet napokban, és ekkor (a leírás szerint) egy ideiglenes self-signed fájlt kapok.
Csak még nem tudom, hogy ennek van-e értelme.

De a puding próbája az evés.
egy a baj: a mellékelt key fálj az a Publisher ID Privát key fálja, nem a SymbianSigned-é!
azt pedig nem lehet vissszaszerezni... mert így néz ki az aláírásgenerálás:

Signature = RSA_Encrypt(HASH(newImeiList), SymbianPrivateKey)

a szignózást meg engedi de a telefonon nem lesz használható...
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: botond »

1 próbát megér.

Én sem élem bele magam, de azért megpróbáljuk. Ha megy megy, ha nem nem. :(

Az aláírást meg egy függvénnyel lehet generálni, az mindent elvégez. Csak kérdés, hogy a telóknak jó lesz-e.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: botond »

Na, itt a lényeg, egyik leírásban van:

"support for the x509v3 extensions was added in PHP 5.2. Also in PHP5 prior to 5.2.4 the values of the x509v3 extensions were not decoded and were returned in the DER binary representation. Therefore in order to read the contents of the v3 extensions you have to parse the relevant ASN.1 structures yourself. "
...
"In newer versions (>5.2.3) the extensions are returned in a 'readable format'. "

A mostani PHP verzió: 5.2.0-8+etch15
Tehát ezért nem olvassa a V3-as bővítményeket, így ezért voltak krix-krax-ok
Meg 1-2 OpenSSL függvény nem elérhető jelenleg.

Ma éjjel megy fel az 5.2.6-os PHP, így reméljük, az már lekezeli rendesen.

Ha meglesz, letesztelem egyből, akkor majd kiderül. De az írás szerint 5.2.3 felett már olvasható struktúrát kapunk.

Reménykedünk... :D
Avatar
gyula84
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 23:56:55
Készüléktípus: Note10 Plus + Nokia 808
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: gyula84 »

Már nem kell izgulni megvan a megoldás ma tette fel staca. Drakkrius megoldotta, hogy lehet átírni az imeit egy már meglévő cerben és a hozzá tartozo keyben :)
itt a link
http://www.nokiaprogramok.hu/modules/le ... p?id=25680
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Szignófájlok létrehozása a szerveren keresztül

Hozzászólás Szerző: botond »

Tegnap reggel ugyanezzel a csomaggal indultam el.

Az első oldalon lévő egyik hozzászólásomban benne is van a link amit próbáltam, ami kibontja ugyanezt a cer fájlt.
De közben az is kiderült, hogy sok telón nem működik.

Az én módszeremmel nem szerkesztem a cer fájlt, hanem kibontom, majd újra összecsomagolom.

De a ma éjjeli PHP frissítés kell ahhoz, hogy a doc-ban leírtakat PHP-sítsem, mert csak az új PHP-ben érem el a szükséges függvényeket.
Válasz küldése

Vissza: “Symbian”