Symbian hackerkedés, patch készítés

Mobiltelefokon működő Symbian fejlesztésekkel kapcsolatos témák
dodo13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010-12-23 csüt. 20:36:18
Készüléktípus: N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian hackerkedés, patch készítés

Hozzászólás Szerző: dodo13 »

Tisztelt fonix232 levelezőtársam! :bye1: Mint írtam nem értek a telokhoz.Sok un."hozzáértőt" kérdeztem ( :smartass: hardware-seket) akik közül 1sem tudott hasonló prg-ről.Kézenfekvő a SIM kártya csere egy lopott készülékben. :bohoc:
Azt gondoltam aki jelentkezik majd nálam címemre ír és komolyabban megbeszélném elvárásaim.Tulajdonképpen jóval többet is tudnék "díjkitüzni" de nem akartam "hülyére vetetni magam" előttetek. :no: Hát jó,finomítok. :wacko: Tehát nyílvánvalóan ennek a prg-nek alkalmazkodni kell 1profi tolvaj pillanatnyi helyzetéhez.Tehát behalászta a telot és gyorsan(fél perc!) azt ki is kapcsolja de SIM cserét majd csak később tud csinálni mert ott helyben az feltünő.Mármost a kikapcsolt készüléket 1másik SIM-el ujra élesíti.Nos ekkor van hardware reset állapot és a "vas" öntesztet csinál.(=feláll a rendszer) és bejelentkezik a hálózatba(=nem biztos h ugyanabban mint volt korábban) de ezen a ponton a tolvaj kiengedi a kezéből az irányítást.Az önteszt végigfut.Az N95-ben saját GPS érzékelő van nem A-GPS tehát önállóan hardware-ből "lát" műholdat.Ez mechanikus és ez lesz a veszte.(Mégha kiveszi a microSD-t amin van pl:GARMIN akkor is)Ekkor lép be a prg és küld SMS-t automatikusan. :whaaa: Egyrészt kiadja a SIM azonosítót másrészt a koordinátákat.És slusz.Akárhányszor el lehet játszani az ujraindítást a rendszer hardware/software alapon kikerülhetetlenül üzen.Csak időpocsékolás ki/be dobálni a másik SIM kártyákat és ha kódos a feltöltött prg csak komolyabb rutineljárás(több perc) után lehet kitörölni a prg-k közül. :duhos2: Nos ez a cél.Erről szól a munka.Nyílván a pénzért mindenhol meg kell dolgozni.Sok pénzért még inkább.A cél a NOKIA N95 tipus SIMBIAN OS60-on tolvajriasztó legyen a pontos utolérés biztos tudatával.(pl:lopásod utáni élesítéstől percek mulva már kopogok az ajtódon haver a telom-ért! :lol: :tease: :lol: Na jó azért Romániáig pl mégse mennék el érte,de legalább tudnám hol van. :alszik: ) Szóval kb ilyesmi érdekel. Te tehát tudsz ilyen prg-ről.Köszönném ha felvilágosítanál mi az és hogy tudom beszerezni.Köszönöm! :Notworty: :Notworty: :Notworty:
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Symbian hackerkedés, patch készítés

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Mint írtam erre is van program, ami SIM kártya csere esetén értesíti a tulajt, SMS útján, majd SMS-ben lehet távirányítani. Mivel más SIM adatainak megszerzése a telefonszámon kívül törvénybe ütközik, és csakis rendőri hivatal teheti meg bírósági végzéssel, ezért azt nem fogod megkapni, de a pozíciót, stb, le lehet kérni rejtetten. És igen, elrejti magát a menüből, futó programok közül, stb. Sőt, még le is lehet vele tiltani a telefont, így nem csak hogy megdöglik, használhatatlanná válik, de még az adataidhoz sem fér hozzá. Ha beütöd a keresőbe a theft, thief, lopás szavakat itt az oldalon a programok között, biztos kidob 4-5 olyan találatot, ami passzolni fog. De esetleg megkérdezhetek egy szakértő olasz Symbian programozót is, ha a már meglévők nem felelnének meg!

Ja és megsúgom, itthon már (sajnos) nincs olyan Symbian fejlesztő, aki akár ennyiért is elvállalná egy ilyen program megírását!
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
dodo13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010-12-23 csüt. 20:36:18
Készüléktípus: N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian hackerkedés, patch készítés

Hozzászólás Szerző: dodo13 »

Szervusz FÖNIX232 :bye1: Köszönöm a választ.Találtam (nehezen) prg-t=Guardian Platinum.A betett ujSIM azonosító lekérdezése sztem nem tv-be ütköző csak az adat felhasználása visszaélésszerűen.(Tudod,késsel villával eszünk de lehet azokat máshogy is használni :thumbsdown: ) Az megdöbbentő,h szted nincs még félprofi szintű NOKIA prg-zó még ennyiért se.Persze annyira nem lep meg.Az 1993-ban WIN.3.1 alá írt prktice prg-mom akartam PocketPC2000 alá adaptáltatni,hát ahhoz se volt.Ha valóban van olasz prg-zó ismerősöd az azért érdekel,hátha... :censored: (németül jól boldogulok,angolul pötyögök) Egyébként nem a vas fájt hanem a microSD tartalma.Ja és nemcsak nekem,úgyhogy jobb lenne ha meg se lenne a tolvaj.(Mármint neki :whaaa: ) Vlszinű veszek másik N95-öt mert jó mka telo (macro+2utas hangfelvevő+GPS) és ez elég.Viszont azt már biztosítom. :alszik: Nemmondom nézegettem az N8.00-át de fölöslegesen sokat tud drágán ahhoz képest mint amit kihasználnék belőle.A nyílvános ajánlatom ezennel visszavonom,illetve kizárólag feléd fenntartom lehetséges prg-írás okán.Címem változatlan azsom@freemail.hu BUÉK!
lacus92
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012-01-13 pén. 22:11:21
Készüléktípus: nokia 500
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian hackerkedés, patch készítés

Hozzászólás Szerző: lacus92 »

Sziasztok!!!!

nekem lenne egy kérdésem nem tud nekem valaki segíteni,mer tnem tudom meghackelni a nokia 500 symbian anna telefonomat,msn nen vagy valahogyan nem tud segiteni? köszönöm
Válasz küldése

Vissza: “Symbian”