Szerviz boxok

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Pe-pe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-10-25 vas. 19:06:05
Készüléktípus: 6220c
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FPS-10

Hozzászólás Szerző: Pe-pe »

FPS-10hez keresek USB drivert. Google-t már próbáltam, de olyan oldalakat találok ahol egyszerűen nem lehet letölteni vagy a nokiara irányítanak tovább, de ott csak egy "sorry" szöveg vár. Egyáltalán kell ehez USB driver vagy a Phoenix le tudja kezelni valahogy. Jelenleg nekem a Phonix sem ismeri fel.
bartaede
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-07-15 csüt. 15:00:20
Készüléktípus: 3120C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: bartaede »

Tudom hogy nem konkrét BOX téma de szeretnék választ kapni hogy melyik programmal tudnám megtekinteni a telefonom (egyenlőre 6303 illetve 3120c,2330,2630) software reportját? Van egy ca101 kábelem de az nem biztos hogy ehhez elég bár jó lenne.Tehát ez a kábel mihez jó?Melyik softvare tudna ezzel kommunkiálni?mik a hozzá való telefonok?Nem a függetlenítés a célom
triky
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-01-14 csüt. 09:42:14
Készüléktípus: 6650
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: triky »

Sziasztok!
Egy jó szakember tanácsát kérném.
Adott egy JAF box és egy 6120c telefon ami bekapcsol megjelenik a fehér képernyő majd kikapcsol.Nos ilyenkor gondolom software halott.Próbáltam a boxal símán megflashelni de a végén mindig kírja failed aborted!.
Próbáltam usb keresztül is de úgy sem sikerült.
Kérdésem hogy mivel próbálkozzak hogy működő képesé tegyem a telót?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: Macika »

triky írta:Sziasztok!
Egy jó szakember tanácsát kérném.
Adott egy JAF box és egy 6120c telefon ami bekapcsol megjelenik a fehér képernyő majd kikapcsol.Nos ilyenkor gondolom software halott.Próbáltam a boxal símán megflashelni de a végén mindig kírja failed aborted!.
Próbáltam usb keresztül is de úgy sem sikerült.
Kérdésem hogy mivel próbálkozzak hogy működő képesé tegyem a telót?
P-KEY-ed is van hozzá?
Mi a JAF SW verziószáma?
triky
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-01-14 csüt. 09:42:14
Készüléktípus: 6650
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: triky »

Igen van p-keyem lila színű.
A jaf sw. verziószáma 1.92.68 .
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: Macika »

triky írta:Igen van p-keyem lila színű.
A jaf sw. verziószáma 1.92.68 .
Nem ártana frissíteni.
A legfrissebb JAF 1.98.66
triky
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-01-14 csüt. 09:42:14
Készüléktípus: 6650
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: triky »

És az új verzióval megtudom csinálni?
Olyan mint ha a flash ic meghalt volna.
Milyen tapasztalataid vannak ebben a témában?
nesto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011-02-01 kedd 17:26:50
Készüléktípus: n97
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: nesto »

Szevasztok.

Én egy ideje küzdök már egy ufs-3-mal.... Kellene egy kis segítség, hátha tudja valaki hogyan milyen sorrendben kell telepíteni a dolgokat... hwk update, hwk support stb... sajna ezt a részét kicsit sem vágom...
Előre is köszönöm! :)
Tade
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012-02-28 kedd 14:39:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: Tade »

Sziasztok

A flasheléssben, és függetlenítésben jártasakat kérdezném, hogy milyen boxot lenne érdemes vásárolni? Annyi van belőlük, mint égen a csillag. Jelet valahonnan tudni, hogy melyiket érdemes megvenni, és melyiket nem?
Nem találok semmi konkrét fórumot, ahol utána tudnék nézni az egyes típusoknak. Az adott boxokhoz különböző szoftver is kell, vagy azt adnak hozzá?
Ja, és még valami: Fenix-Key-jel kapcsolatban van valakinek valami információja? Mennyire működik az a cucc, box helyett érdemes lenne azt megvenni?
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Szerviz boxok

Hozzászólás Szerző: Macika »

Tade írta:Sziasztok

A flasheléssben, és függetlenítésben jártasakat kérdezném, hogy milyen boxot lenne érdemes vásárolni? Annyi van belőlük, mint égen a csillag. Jelet valahonnan tudni, hogy melyiket érdemes megvenni, és melyiket nem?
Nem találok semmi konkrét fórumot, ahol utána tudnék nézni az egyes típusoknak. Az adott boxokhoz különböző szoftver is kell, vagy azt adnak hozzá?
Ja, és még valami: Fenix-Key-jel kapcsolatban van valakinek valami információja? Mennyire működik az a cucc, box helyett érdemes lenne azt megvenni?
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Azt mondjuk lazán kihagytad, hogy mihez kellene. De a Fenixből arra következtetek, hogy Nokiára.

Sajnos a Fenix az, ami a legkevésbé működött nálam. Van pár dolog, amit csak az tud, de van, amit nem.

Általános dolog az, hogy egy box nem box.

Nokiára nekem 3 db van (Cyclone, MX-Key és MX-box). A Cyclone nagyon megbízható, fejlesztik is. De a box önmagában nagyon kevés, befektetésben sem a legnagyobb tétel. Ugyanis szervizelni USB-n nem mindig (általában nem) lehet, mindenképpen kell hozzá szervizakksi. Az pedig telefontípusonként 2-3e Ft/db (néha van 2 olyan teló, aminek azonos fej kell). Ezek ára (ha csak a 10-15 leggyakoribb modellel számolsz, már többen van, mint a box maga.
Általános érvényű megállapítás, hogy 100e Ft befektetés alatt nem érdemes hozzáfogni. Ja, és egy box szinte sosem elég, mert mindig van, amit vagy az egyik, vagy a másik tud megcsinálni. A Cyclone egy MX-Box-szal együtt már elegendő tud lenni. Akkor már mindjárt 120-130e Ft. Elég soká lesz nullszaldós a dolog, főleg, hogy előbb rutint kell szerezz, hogy ne kelljen még a box-cuccok mellett az elrontott telefonok javítását is kifizetned. :)

Ha érzel elegendő anyagi és elhivatottságbeli lehetőséget magadban, akkor vágj bele!
De ne számíts rá, hogy egyhamar megtérül, boxoknál a 8-10 hónapos nullszaldó az igen jó teljesítmény.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”