A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

Urak, landolt nalam egy Nokia 520. Random modra nem volt csengetesi hang, illetve nem lehetett hallani a hivo felet. Mindketto hangszorot kicsereltem, ujrainditottam. Ujra mukodik. Par ora hasznalat utan ismet elojott a hiba. Ket-harom restart utan eltunt. Csinaltam hard resetet, egy darabig mukodott, utana ismet elojott a hiba. Kontaktos lehet?! Elengedett egy forrasztas?! Gyanakodtam a jack csatira, de bedugva a fulest, ott sem csorog ki a hivas, csak kettot rezeg, es annyi.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fefe86 írta:Urak, landolt nalam egy Nokia 520. Random modra nem volt csengetesi hang, illetve nem lehetett hallani a hivo felet. Mindketto hangszorot kicsereltem, ujrainditottam. Ujra mukodik. Par ora hasznalat utan ismet elojott a hiba. Ket-harom restart utan eltunt. Csinaltam hard resetet, egy darabig mukodott, utana ismet elojott a hiba. Kontaktos lehet?! Elengedett egy forrasztas?! Gyanakodtam a jack csatira, de bedugva a fulest, ott sem csorog ki a hivas, csak kettot rezeg, es annyi.
A legnagyobb esély szerintem is a kontakthibára van. De lehet még rengeteg más is, akár SW is.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

SW-re nem gondolok, mert nem regota csinalja, es a hard reset is megvolt. Gyari telon is produkalja a hibat. Szetkapom este es megprobalom megnezni hol lehet kontakthiba.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fefe86 írta:SW-re nem gondolok, mert nem regota csinalja, es a hard reset is megvolt. Gyari telon is produkalja a hibat. Szetkapom este es megprobalom megnezni hol lehet kontakthiba.
Lehet akár processzorláb-felválás is, de lehet egy csavar anyamenetének megszűnése is (előszeretettel gyártják ezeket 2-3 szétszedésre max).
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

Macika írta:
fefe86 írta:SW-re nem gondolok, mert nem regota csinalja, es a hard reset is megvolt. Gyari telon is produkalja a hibat. Szetkapom este es megprobalom megnezni hol lehet kontakthiba.
Lehet akár processzorláb-felválás is, de lehet egy csavar anyamenetének megszűnése is (előszeretettel gyártják ezeket 2-3 szétszedésre max).
úgy néz ki az egyik ic rakoncátlankodik több kereső által kidobott fórum alapján. viszont se kedvem, se eszközöm javítani (és igazából nem is az a kategória már, amivel foglalkoznék) így visszaadom a gazdájának :D köszi!!!
ilios
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016-06-15 szer. 21:54:23
Készüléktípus: nokia 730
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: ilios »

Jó estét ! egy olyan problémám van hogy összetört a nokia 630-om képernyöje de ugyan úgy müködött de vettem egy 730-s dualt átraktam a sim kártyát de két óránként ujra indul sikertelen sim regisztrálás miatt .de amugy minden szolgáltatása müködik használható. kártyafüggetlenként vettem ( a 630-s t is azzal nem volt ilyen gond).van erre valami megoldás ? elöre is köszönöm a válaszokat.
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: nsee »

ilios írta:Jó estét ! egy olyan problémám van hogy összetört a nokia 630-om képernyöje de ugyan úgy müködött de vettem egy 730-s dualt átraktam a sim kártyát de két óránként ujra indul sikertelen sim regisztrálás miatt .de amugy minden szolgáltatása müködik használható. kártyafüggetlenként vettem ( a 630-s t is azzal nem volt ilyen gond).van erre valami megoldás ? elöre is köszönöm a válaszokat.
Szia!
Használtan vetted a 730 -at?
Másik kártyával is próbáltad, azzal nincsenek ezek a tünetek?
Ha másik kártyával jó akkor az aktuálisat szolgáltatónál cseréltesd le.
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
lumia1020
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016-06-25 szomb. 15:15:39
Készüléktípus: Lumia 1020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: lumia1020 »

Sziasztok!
Egy Lumia 1020-szal (WP8.1) van egy olyan problémám, hogy egy leejtés óta ha egy program megnyitja a kamerát (pl. Nokia Camera, WP Camera), a hangszóróból halk zúgás hallatszik, ami a felvett videón is hallható. Ha viszont csak hangot veszek fel azon nem hallatszik. Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet az oka? Mikrofon hiba, vagy az optika, esetleg a vaku? Működni minden működik, de a videón ez a halk zúgás elég zavaró.
Felraktam egy rövid fekete videót ide: https://sendvid.com/2jgzis0o
Üdv, G
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

lumia1020 írta:Sziasztok!
Egy Lumia 1020-szal (WP8.1) van egy olyan problémám, hogy egy leejtés óta ha egy program megnyitja a kamerát (pl. Nokia Camera, WP Camera), a hangszóróból halk zúgás hallatszik, ami a felvett videón is hallható. Ha viszont csak hangot veszek fel azon nem hallatszik. Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet az oka? Mikrofon hiba, vagy az optika, esetleg a vaku? Működni minden működik, de a videón ez a halk zúgás elég zavaró.
Felraktam egy rövid fekete videót ide: https://sendvid.com/2jgzis0o
Üdv, G
Elképzelhető, hogy egy kameramodul-csere segítene.
Csak hát a Nokia ugye nem vállal nem garis javítást, házilagos javításra pedig szinte biztosan nem fogsz kiadni annyi pénzt, hogy eredeti kameramodult vegyél (és még drágán sem biztos, hogy eredetit kapsz).
Szerintem el kell fogadni, hogy ez ilyen lett a leejtés miatt, a legközelebbi telefonodra venni kell egy biztonságos védőtokot...
These users thanked the author Macika for the post:
lumia1020 (2016-06-27 hétf. 13:56:29)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
lumia1020
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016-06-25 szomb. 15:15:39
Készüléktípus: Lumia 1020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: lumia1020 »

Elképzelhető, hogy egy kameramodul-csere segítene.
Csak hát a Nokia ugye nem vállal nem garis javítást, házilagos javításra pedig szinte biztosan nem fogsz kiadni annyi pénzt, hogy eredeti kameramodult vegyél (és még drágán sem biztos, hogy eredetit kapsz).
Szerintem el kell fogadni, hogy ez ilyen lett a leejtés miatt, a legközelebbi telefonodra venni kell egy biztonságos védőtokot...
Ez elég szomorúan hangzik, de persze van benne valami, köszönöm a jótanácsot!
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”