Nokia 5800 szerviz

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: Macika »

Walaki01 írta:
jodika3 írta:Hali nekem van egy 5800-ám és olyanprobléma kezdödött vele mikor szoftvert frissitettem egy kis idö után billentyü zárnál nyitásnál becsikozza a képet, kis idö elteltével már a menükbe se tudok belépni és nem tudom csatlakoztatni a számitogéppel:S. Elvittem egy telefnos szervizbe ott nemtudtak vele mit kezdeni aztmondták vigyem szakszervizbe, ha netalán valakinek volt hasonlo problémája és megoldodott az irjon nekem, vagy mi a megoldás rá. köszi hali
Nézd megEzt volt olyan aki kipróbálta és álítólag műxik a dolog. ;)
Igen, ez működik általában.
Mivel szétszedés nélkül ki lehet próbálni, hogy hat-e pozitívan a mágnes rá, ezért nincs kockázat a dologban. Ha jó lesz tőle, akkor érdemes szétszedni és feláldozni a garit.
Ha nem lesz jó (ahogyan a videon látható), akkor nem érdemes szétszedni, mindenképpen kijelzőcsere, úgy 8-9e Ft-ért.

Ja és még egy dolog.

A Vaterán egymást érik a 'tesztelt', TUTI JÓ 5800 kijelzők 4-5e Ft-ért.

Na, ez az, amit NEM SZABAD megvenni. Mert 90%-uk ilyen - meghibásodott - készülékekből származik.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
szabodavid92
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011-02-06 vas. 19:07:15
Készüléktípus: 5800XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: szabodavid92 »

Sziasztok!
Van egy Piros 5800XM-em, amit használtan vettem. Angliából származik a teló (nem lopott!), orange-os volt, magyar nyelv nélkül.
Nem működött, bekapcsoláskor csak rezgett folyamatosan olyan fél percig aztán semmi. Valahogy beleakadtam a Phoenixbe és A JAF-be. Utóbbival sikerült 25 perc alatt megcsinálni a telót és még magyar is prod. code csere nélkül.
3 hónapig baj nélkül működött Sil3nt 52.007-es főzött romjával. Hetente kikapcsolgattam, nem volt sok hülye progival teleszarva, azonban elkezdett egyre hülyébben viselkedni a teló.
Fagyott hívás közben, előtt, után...
Újraraktam, azonban a probléma csak ideiglenesen múlt el. Tegnap telefonáltam egy barátommal és miután letettük csak az asztalra tettem és otthagytam. Pár perc múlva visszamentem és a teló ki volt kapcsolva. Azt hittem lemerült, de megpróbáltam visszakapcsolni. Rezzent egyet, azonban semmilyen életjelet nem adott magáról a gépezet. (nem olt háttérvilágítás, nokia logo, stb...)
A töltőre sem reagál, azonban az akksit néztem másik telóban és ott megy, ez a teló másik akksival sem indul.
Próbáltam újraflashelni, azonban a JAF miután megkér, hogy poweroljam on a telót now, akkor tölt és kidobja (a pc), hogy a phone rebootolt, de nem flash módban.
Mi lehet a hiba forrása és megoldása?
Előre is kösz a mihamarabbi válaszokat.
Tisztelettel, Dávid.
Szerk.: Ja most már nem is rezeg. Néma a teló.
Ha usbre dugom és minden nokiás progi nélkül bekapcsolom, akkor a winfosban hallom, hogy mintha ki-ba húznék egy pendriveot. 'Tidüm... Tudim... Tidüm... Tudim..." hangok váltják egymást amíg le nem húzom, a gép nem ismeri fel.
djdave128
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 19:13:33
Készüléktípus: N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: djdave128 »

Szevasztok!

Meg tudná valaki írni, hogy körülbelül mennyiért lehet cserélni 5800-n az előlapot, ha már túl karcos? Tényleg csak kijelzővel együtt cserélhető ez a része a telónak?

Segítségeteket köszönöm.
Üdv.
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

djdave128 írta:Szevasztok!

Meg tudná valaki írni, hogy körülbelül mennyiért lehet cserélni 5800-n az előlapot, ha már túl karcos? Tényleg csak kijelzővel együtt cserélhető ez a része a telónak?

Segítségeteket köszönöm.
Üdv.
Az érintőpanel (előlap) ára,kb 10 ezer (Gigatel szerint) + munkadíj.Szerintem,lehet külön cserélni,de remélem idetéved Macika,vagy Dr Strust,ők a téma szakértői.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
csaszykj
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 22:16:29
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: csaszykj »

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy valakinek nincs-e esetleg billentyűzet lezáró külső gomb, tehát amivel fel lehet oldani a billentyűzetzárat ?

Szükségem lenne erre a gombra, mivel sokáig az asztalon volt szétszedve az 5800-m, és eltűnt a föld alól is ez a gomb. :S
szovhoz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009-09-25 pén. 12:00:59
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

Az lenne a problémám hogy leejtettem a telót 5800 XM és a bill zár gomb nem működik csak lötyög. Meg javítanám a kicsikét csak hiányzik a gomb alól a rugós szerkezet. Kérdés nem e tudna valaki fényképet küldeni arról a belső részről? Nincs e valamilyen progi amit feltudnék tenni rá hogy a képernyőről tudjam ki kapcsolni a bill zárat?

Ugyanis néztem de gigatalenél nincs ilyen alkatrész csak a külső gombot találtam meg annak semmi köze sincs az csak huzogatja a pöcköt ami eltünt belőlle. A hivatalos service manualban sincs rólla egy kép!!

Illetve kérdésem még ha fentiek nem működnének nincs-e valakinek egy töröt kijelzős kütyüje otthon eladásra mert megvenném akkor alkatrésznek. Köszönöm előre is a segítséget.

Jah és a lényeg voltam bent szervízben azt mondták nincs hozzá alkatrész nem tudják meg csinálni, de szét se szedték. ( T-mobilról ennyit )
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

szovhoz írta:Az lenne a problémám hogy leejtettem a telót 5800 XM és a bill zár gomb nem működik csak lötyög. Meg javítanám a kicsikét csak hiányzik a gomb alól a rugós szerkezet. Kérdés nem e tudna valaki fényképet küldeni arról a belső részről? Nincs e valamilyen progi amit feltudnék tenni rá hogy a képernyőről tudjam ki kapcsolni a bill zárat?

Ugyanis néztem de gigatalenél nincs ilyen alkatrész csak a külső gombot találtam meg annak semmi köze sincs az csak huzogatja a pöcköt ami eltünt belőlle. A hivatalos service manualban sincs rólla egy kép!!

Illetve kérdésem még ha fentiek nem működnének nincs-e valakinek egy töröt kijelzős kütyüje otthon eladásra mert megvenném akkor alkatrésznek. Köszönöm előre is a segítséget.

Jah és a lényeg voltam bent szervízben azt mondták nincs hozzá alkatrész nem tudják meg csinálni, de szét se szedték. ( T-mobilról ennyit )
Szia!
Én jó ideje ezt használom. A lényege: A telepítés után, ha a teló közelségérzékelőjét (fenn a hallgató és a másodlagos kamera között van) 2-szer megsimítod, kiold, ha újra megsimítod 2-szer, akkor lezár. :yes:
Tehát a csuszkát ezzel a progival el lehet felejteni. ;)
csaszykj! Szintén ezt ajánlom. :yes:
A használati utasítása:
Használata pofonegyszerű: az alkalmazásban az első gombbal aktiváljuk, hogy figyelje a proximity sensor-t, a második gombbal pedig hozzáadjuk az automatikus indításhoz. Ha aktiváltuk, kétszer el kell húzzuk az ujjunkat az érzékelő előtt, mire az lezárja a billentyűt. Ugyanezt kell tennünk, hogy feloldásra kerüljön.
These users thanked the author Walaki01 for the post:
szovhoz (2011-07-25 hétf. 09:43:12)
Rating: 2.63%
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
szovhoz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009-09-25 pén. 12:00:59
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

Mi a neve a proginak mert teh a linkel az összes nokia progit adtad be!

Amúgy rá jöttem le tört a gomb belül.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: potter55 »

szovhoz írta:Mi a neve a proginak mert teh a linkel az összes nokia progit adtad be!

Amúgy rá jöttem le tört a gomb belül.
Szerintem erre vagy erre gondolt.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia 5800 szerviz

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

szovhoz írta:Mi a neve a proginak mert teh a linkel az összes nokia progit adtad be!

Amúgy rá jöttem le tört a gomb belül.
Bocsi, de nem értem a dolgot.Ugyanis direkt visszaellenőriztem és akkor jó volt a link. :hmm2: Egyébként a DzLock-ra gondoltam, amit Potter55 be is linkelt. ;)
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Szervíz”