NOKIA N95 hibái

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
hugsy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-10-25 kedd 14:59:37
Készüléktípus: nokia n95
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: hugsy »

Todo írta:
hugsy írta:
potter55 írta:Ha kingston márkájú a kártya akkor az a baj. Nem működnek jól egymással.

nem kingston... micro sdhc

Nem egészen értem! Attól, hogy micro sdhc, még lehet kingston! Például: http://www.arukereso.hu/memoriakartya-c ... p30334300/

jaaaaaaaaaaa. öhm oké. hát erre az adapterre az van írva h nokia. nemtom h az lehet e?
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: Todo »

hugsy írta:

jaaaaaaaaaaa. öhm oké. hát erre az adapterre az van írva h nokia. nemtom h az lehet e?
Esetleg nincs lehetőséged kölcsönkérni egy másik memóriakártyát, hogy azzal is ezt csinálja-e? Mert ha azzal tökéletesen müködne akkor biztosan a memkari a hibás!
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: laci64 »

hugsy írta:jaaaaaaaaaaa. öhm oké. hát erre az adapterre az van írva h nokia. nemtom h az lehet e?
A Nokia a kártyára is rászokta festeni, nem csak az adapterre.
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Avatar
hugsy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-10-25 kedd 14:59:37
Készüléktípus: nokia n95
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: hugsy »

laci64 írta:
hugsy írta:jaaaaaaaaaaa. öhm oké. hát erre az adapterre az van írva h nokia. nemtom h az lehet e?
A Nokia a kártyára is rászokta festeni, nem csak az adapterre.
nekem a kártyán csak annyi van h micro sdhc meg h 4gb
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: potter55 »

hugsy írta:
laci64 írta: A Nokia a kártyára is rászokta festeni, nem csak az adapterre.
nekem a kártyán csak annyi van h micro sdhc meg h 4gb
Akkor az nem Nokia, hanem valami hamisítvány és csak az adapterre írták rá. Valószínű, hogy a kártya a hibás, ezért nem működik jól a telefonnal.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
hugsy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-10-25 kedd 14:59:37
Készüléktípus: nokia n95
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: hugsy »

potter55 írta:
hugsy írta:
laci64 írta: A Nokia a kártyára is rászokta festeni, nem csak az adapterre.
nekem a kártyán csak annyi van h micro sdhc meg h 4gb
Akkor az nem Nokia, hanem valami hamisítvány és csak az adapterre írták rá. Valószínű, hogy a kártya a hibás, ezért nem működik jól a telefonnal.

és minden esetben ráírják a kártyára is?
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: potter55 »

hugsy írta: és minden esetben ráírják a kártyára is?
Próbáltasd ki egy másik kártyával, ha azzal jó, akkor ki kell cserélniük.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
hugsy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-10-25 kedd 14:59:37
Készüléktípus: nokia n95
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: hugsy »

potter55 írta:
hugsy írta: és minden esetben ráírják a kártyára is?
Próbáltasd ki egy másik kártyával, ha azzal jó, akkor ki kell cserélniük.

hmmm.hát elvittem szervízbe azt mondták régi szoftver van rajta és ami a nokia.hu-n van az csak felületi frissítés és a régi szoftver miatt nem ismeri fel a memóriakártyát...hát elvittem megcsinálták jó volt fél napot úgyh.....viszem vissza :? :? :? :? :? :? :?
lordofwar
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-11-06 vas. 16:19:12
Készüléktípus: N95
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: lordofwar »

Üdv mindenkinek!

A következő problémával szeretnék hozzátok fordulni. Megörököltem egy sajnos eléggé leharcolt nokia n95 telefont, amivel több problémám is jelentkezik. Egyrészt a kamera nem működik, semmilyen formában. Ha kinyitom a shuttert forog egyet a képernyő üres háttere, majd visszadob a menübe. Ikon nincsen a kamerának. Ezen kívül a képernyő elforgatása csak úgy működik, ha lefelé tolom a képernyőt. ha átállítom a beállításoknál automatikusra, akkor folyamatosan újraindítja magát és csak a nagy reset segít neki. Továbbá a GPS nem észlel jelet. Nagyon néha a Garmin 1 csíkot mutat, de az is eltűnik. Továbbá a multimédia gombok semmilyen formában sem működnek, valamint a rezgő motor sem rezeg.

Eddig annyit csináltam, hogy frissítettem egy szoftvert a Pc Suite segítségével, valamint leszedtem a netről a szervizkönyvet, és azt tanulmányoztam. Igazából sokat nem tudtam meg belőle azon kívül, hogy alkatrészt hogyan kell kicserélni. A kamera gondolom csere, a GPS-nél valamiféle antenna elcsúszásra gyanakszok, de nem tudom hol az antenna. A rezgőmotor is gondolom csere, bár az előző tulaj szerint csak az érintkezője lehet piszkos. A képernyő forgatásra nincs ötletem. Kérlek titeket segítsetek, ha tudtok. Köszönöm előre is!
levyhuba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-06-13 hétf. 23:12:25
Készüléktípus: n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: NOKIA N95 hibái

Hozzászólás Szerző: levyhuba »

Sziasztok!

Olyan valaki tanácsára lenne szükségem, aki már találkozott hasonló problémával. N95 ön cseréltem házat. Az összeszerelést követően viszont nem működik sem a billentyűzet sem a zenelejátszó gombok világítása. Ezen túlmenően híváskor a telefont az előlap elcsúsztatásával nem fogadja a hívást, illetve ha nyugalmi állapotban csak elcsúsztatom akkor nem aktiválja a képernyőt. Fel kell oldanom manuálisan. Segítségetek köszönöm.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Szervíz”