Tippek a garanciális javításhoz!

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: Segal »

moco írta:azt nem értem, ha látja, hogy garanciás, és teljesen véletlenül nincs papír, akkor miért nem fogadják el azt, amit a gépük mutat?
mert akármit csinálnak a telefonon azt bele kell írniuk a garanciapapírba. Egy egyszerű szoftverfrissítést is meg készülékházcserét is nemhogy egy javítást.
Piet_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009-09-17 csüt. 12:14:01
Készüléktípus: E66
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: Piet_ »

Segal írta:
moco írta:azt nem értem, ha látja, hogy garanciás, és teljesen véletlenül nincs papír, akkor miért nem fogadják el azt, amit a gépük mutat?
mert akármit csinálnak a telefonon azt bele kell írniuk a garanciapapírba. Egy egyszerű szoftverfrissítést is meg készülékházcserét is nemhogy egy javítást.
és ha elveszik egy szimpla költözésnél, vagy széttépi a gyerek, netán elég akkor b.hatja a "boldog" tulajdonos
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Hát nem bosszantó ha a frissen lopott mobilt a szervizben nem akarják ingyen javítani...
:whaaa: :whaaa: :whaaa: :wacko: :yes:
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: nsee »

Doky586 írta:Hát nem bosszantó ha a frissen lopott mobilt a szervizben nem akarják ingyen javítani...
:whaaa: :whaaa: :whaaa: :wacko: :yes:
Rossz vagy! :P ;)

Jut eszembe, minap rohanás közben bekanyarodtam a Euro Park Nokia szervizbe kb 1percet töltöttem ott, a bejárattal
szemben a bolt közepén vitrinben nyomtatott árlista.
pl. szoftver frissítés 4000Ft
Symbian szoft frissítés 6000Ft
Igaz azt nem láttam oda írva és nem is kérdeztem, hogy a garanciálisra is vonatkozik? :hmm2:
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Garanciálisra nem! Ha meg igen akkor 2 nagy pofon az eladógyökérnek aztán mindjárt ingyen lesz! Nem fog feljelenteni no para.... Mert akkor te is feljelentheted, mert pénzért javít gariba... :D
Kép
Kép
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: sozs »

Piet_ írta:Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban hogy miként tudnék legariztatni egy szlovákiai orange-os imei szám alapján még garanciális E66-os telefont úgy hogy nincs hozzá semmi papírom, csak az hogy a szervíz imei alapján azt mondta még garos, de ők papír nélkül nem vállalják

Előre is köszi!
Ezt mint ha máshol is olvastam volna, vagy az nem baj?? :hmm2:
Egyébbként a jogszabály szerint a garancia ott érvényesítendő, ahol vetted a készüléket, a szervizelés az eladó dolga, ha nem magánszemély.
iday
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-01-28 szer. 21:55:21
Készüléktípus: N96 - N-Gage - N770
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: iday »

Piet_ írta:
Segal írta:
moco írta:azt nem értem, ha látja, hogy garanciás, és teljesen véletlenül nincs papír, akkor miért nem fogadják el azt, amit a gépük mutat?
mert akármit csinálnak a telefonon azt bele kell írniuk a garanciapapírba. Egy egyszerű szoftverfrissítést is meg készülékházcserét is nemhogy egy javítást.
és ha elveszik egy szimpla költözésnél, vagy széttépi a gyerek, netán elég akkor b.hatja a "boldog" tulajdonos

Külföldi garis telefont csak az eredeti számlával vagy másolatával veszenek be garisba javitani. (ha nincs gari papir akkor is)
Ha elveszik a gari papir de szolgáltatótol vetted akkor kérhetsz uj garilevelet. Persze pénzbe kerül.
Mindenképpen valahogy bizonyitanod kell hogy vásároltad a készüléket. (bolt, szolgáltató)
AaronB
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-04-21 kedd 15:52:37
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: AaronB »

Nokia nemrégiben vezette be online rendszerét, ahol le lehet ellenőrizni a telcsijei garanciáját. Ez a gyorsrutinú ellenőrzéshez jó. Mi is megkaptuk ezt, 1 hónapos pontatlansággal megmutatja melyik országban adták el imei alapján (rácsatlakoztatott pc-re azonosítás alapján a simlockot is regisztrálja)
Továbbá mostmár ne mahináljátok a garanciás telcsiken a product kódot, mert a SW updater már ezt is regisztrálja. Pl látható hogy mondjuk a Pannonos telcsiden átírod a kódot h a független verziót rakd rá, majd visszaírod javíttatás előtt,, Stb.... Na ezt felejtsétek el. :)

Ja, és hogy mit tudsz csinálni a szlovák hiányzó garpapírral? Kapásból 20 helyet mondok, ami egyedi garanciapapírt ad az új Nokiához. Ennyi erővel gyárthatnál is szerintem, egy próbát megér. Egyediek egytől egyig, mindegyik más papír, amit nem feltétlen ismernek a Nokiában. Namármost, ha van egy külföldi garanciapapírod, ami szlovák nyelven tartalmazza a garanciális feltételeket, imeit, vásárlás dátumát, forgalmazó adatait, akkor le sem fogják szarni. Utánajárhatatlan. Egyedül a számítógépük ad egy hozzávetőleges dátumot, és eladási dátumot a Product kódról, sim lockról. Egyedül annyi, hogy nagyjából tudd hogy mikor vetted a telcsid, pár nap eltérés nem számít.
AaronB
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-04-21 kedd 15:52:37
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: AaronB »

olvasgatok közben, nyilván mindenre nem fogok válaszolni,,, de tévhit a házcserés komment.
Garanciapapíron a garanciális javítás rögzítendő. És pont.
Amit többnyire már senki sem ír, mert 2 év korlátozott garit adnak már minden mobilra, a 12+12-t, ígyezáltal - a csóró fémiparos vagy lakatos munkűsember hangszórója 3 havonta tele megy vasreszelékkel - Ígyaztán az a Jótállási kötelezettség szöveg mellé beépített 4 pici rublika kevésnek bizonyul. Sokkal szebb az a papír, ha senki nem ír bele semmit. :) A kedves ügyfél pedig munkalappal igazolhatja a javításokat, ha egyszer fogyasztóvédelmezni vagy békéltető testületezni óhajt. A gyakorlat az ez.
iday
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-01-28 szer. 21:55:21
Készüléktípus: N96 - N-Gage - N770
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: iday »

"Mi is megkaptuk ezt, 1 hónapos pontatlansággal megmutatja melyik országban adták el imei alapján (rácsatlakoztatott pc-re azonosítás alapján a simlockot is regisztrálja)"

Ahamm boltos vagy. :)
Üdv kolléga. :bye1:
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”