Tippek a garanciális javításhoz!

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
saiyajin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012-10-29 hétf. 17:13:21
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: saiyajin »

moco írta:
saiyajin írta:Sziasztok!

Kérdésem a következő: Svájcban vásárolt (Nokia mintaboltban) garanciás készüléket tényleg nem javítanak nálunk itthon?? (garipapír számla meg van)
Szia. EU garival kellene, hogy javítsák.
Én is úgy gondoltam, de egyik ismerösöm azt mondta nem így van, és nem rég hívott, hogy ma utána érdeklődött nekem a nokia boltban és megerősítették, vagyis azt mondták hiába a garancia meg a számla, mivel Svájc nem eu tag, ezért nem is javítják itthon a készüléket. Szomorú dolog.

De, ha esetleg van valakinek más tapasztalata ne tartsa vissza, bár kétlem, ha a nokiában ezt mondták!
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

saiyajin írta:Én is úgy gondoltam, de egyik ismerösöm azt mondta nem így van, és nem rég hívott, hogy ma utána érdeklődött nekem a nokia boltban és megerősítették, vagyis azt mondták hiába a garancia meg a számla, mivel Svájc nem eu tag, ezért nem is javítják itthon a készüléket. Szomorú dolog.
De, ha esetleg van valakinek más tapasztalata ne tartsa vissza, bár kétlem, ha a nokiában ezt mondták!
ez sajna ugy van ahogy az ismerősöd írta. svájc ilyen szempontból pont olyan mintha kínában, afrikában vagy az usa-ban vásároltad volna (azokat sem javítják az eu-ban). az eu garancia -a gyáriakra- nem worldwide, és nem is a kontinensre vonatkozik hanem az eu tagállamokra. ha mondjuk pl olaszországban vásárolsz akkor azt javítják itthon is gariban, mindössze szoftvert nem frissíthetnek rajta. ha nincs nagy baja akkor keresd meg itt a fórumon Macika-t vagy Strust-ot, szerintem olcsóbban/jobban jársz mintha kiküldöd svájcba javíttatni. legközelebb meg előbb nézd meg mit/hogyan vásárolsz és akkor nem érnek kellemetlen meglepetések :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
seradavid
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009-12-26 szomb. 14:30:50
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: seradavid »

Sziasztok!

Egy Nokia Lumia 800-as telefonom van, még májusban vettem, és valahogyan sikerült betörnöm rajta az üveget, amin eléggé meglepődtem, mivel GorillaGlass van benne, ami ugye elvileg karc és törésálló. És láttam is róla videót, hogy tényleg elég strapabíró... A lényeg, hogy a zsebemben volt, valaminek nekimehettem, de véleményem szerint ettől még nem kellett volna betörnie...

A kérdésem az lenne, hogy gondolom ilyen esetben elfelejthetem a garanciát, illetve mekkora javítási költségre számíthatok, már ha egyáltalán lehet cserélni?
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: Damir »

seradavid írta:Sziasztok!

Egy Nokia Lumia 800-as telefonom van, még májusban vettem, és valahogyan sikerült betörnöm rajta az üveget, amin eléggé meglepődtem, mivel GorillaGlass van benne, ami ugye elvileg karc és törésálló. És láttam is róla videót, hogy tényleg elég strapabíró... A lényeg, hogy a zsebemben volt, valaminek nekimehettem, de véleményem szerint ettől még nem kellett volna betörnie...

A kérdésem az lenne, hogy gondolom ilyen esetben elfelejthetem a garanciát, illetve mekkora javítási költségre számíthatok, már ha egyáltalán lehet cserélni?
Szia!

Pontos árat a szerviz tud adni. Ha nokiánál csináltatod, akkor megmarad a garid, ha nem, akkor meg valószínűleg el fog veszni. Azért csak valószínűleg, mert ha nem veszik észre a javítást, akkor meglesz a gari később. Ha budapesti vagy, akkor én a Váci úti szervizt ajánlom.
seradavid
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009-12-26 szomb. 14:30:50
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: seradavid »

Köszönöm a választ, még egy kérdés, hogyha T-Mobile- nál vettem, akkor gondolom nem vihetem a nokiához, ugye? :D
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Tippek a garanciális javításhoz!

Hozzászólás Szerző: Damir »

seradavid írta:Köszönöm a választ, még egy kérdés, hogyha T-Mobile- nál vettem, akkor gondolom nem vihetem a nokiához, ugye? :D
Dehogynem :)
These users thanked the author Damir for the post:
seradavid (2013-01-02 szer. 15:52:30)
Rating: 2.63%
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”