Nokia panaszok

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Sziasztok!
Van egy komoly gondom.
Haverom 3110c telóján szoftverfrissítést csináltam.A teló Pannonos,de benn van egy SIM alátét és T-mobilos SIM.A frissítés előtt,tökéletesen működött,most viszont,nem talál hálózatot.A SIM-et elfogadja,simán elindul,de nincs hálózat.Ha kézzel akarom kiválasztani a hálózatot és kijelölöm a T-mobilet,az a válasz:A kérés visszautasítva.Ha a
SIM alátétet kiveszem,azt írja,a telefon korlátozva,ami érthető és logikus,mivel nincs feloldva a SIM lock.Másik (független) telóban,a SIM tökéletesen műxik.Mit csesztem el? :hmm2:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Walaki01 írta:Sziasztok!
Van egy komoly gondom.
Haverom 3110c telóján szoftverfrissítést csináltam.A teló Pannonos,de benn van egy SIM alátét és T-mobilos SIM.A frissítés előtt,tökéletesen működött,most viszont,nem talál hálózatot.A SIM-et elfogadja,simán elindul,de nincs hálózat.Ha kézzel akarom kiválasztani a hálózatot és kijelölöm a T-mobilet,az a válasz:A kérés visszautasítva.Ha a
SIM alátétet kiveszem,azt írja,a telefon korlátozva,ami érthető és logikus,mivel nincs feloldva a SIM lock.Másik (független) telóban,a SIM tökéletesen műxik.Mit csesztem el? :hmm2:
2 oka lehet. Vagy nem működik az általad használt turboSIM az újabb FW-vel, vagy a frissítés nem sikerült a turboSIM miatt. Nézd meg, hogy Pannonos SIM-mel megy-e egyáltalán. Ha igen, akkor egy újabb 'alátéttel' próbálkozz. Olyannal amit az új szoftver kiadása után gyártottak.
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Én is az "alátét" halálára tippeltem és bejött.A teló a telenoros SIMmel tökéletesen műxik.
Köszi. :Notworty:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
MANUTDAVE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-01-15 szomb. 16:26:01
Készüléktípus: Nokia E 71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: MANUTDAVE »

Sziasztok!

1 hónapos E 71-em van, vigyáztam rá mint a szemem fényére, tokban volt végig tartva és sosem ejtettem le.

Tegnap óta viszont problémám van a mobillal, egész pontosan a wifivel.

Ha megnyitom az opera böngészőt ugye mindig megkérdezi a hozzáférési pontot és nem tudom, hogy miért, de a Wlant nem ajánlja fel.
Csak úgy tudok csatlakozni a wifihez, ha bemegyek a wlan keresőbe és ott a gyári böngészővel felmegyek. Viszont 2-3 perc böngészés után a telefon kiírja, hogy rendszerhiba, és nem tudok vele semmit csinálni, kikapcsolni se tudom, csak ha leveszem az aksiját.

Valakinek volt már ilyen problémája? Vagy valaki tudja a hiba okát?

Köszi sziasztok!
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

MANUTDAVE írta:Sziasztok!

1 hónapos E 71-em van, vigyáztam rá mint a szemem fényére, tokban volt végig tartva és sosem ejtettem le.

Tegnap óta viszont problémám van a mobillal, egész pontosan a wifivel.

Ha megnyitom az opera böngészőt ugye mindig megkérdezi a hozzáférési pontot és nem tudom, hogy miért, de a Wlant nem ajánlja fel.
Csak úgy tudok csatlakozni a wifihez, ha bemegyek a wlan keresőbe és ott a gyári böngészővel felmegyek. Viszont 2-3 perc böngészés után a telefon kiírja, hogy rendszerhiba, és nem tudok vele semmit csinálni, kikapcsolni se tudom, csak ha leveszem az aksiját.

Valakinek volt már ilyen problémája? Vagy valaki tudja a hiba okát?

Köszi sziasztok!
Két dolog lehet az oka:

1. Feltelepítettél valami olyan progit ami bekavart a wifinek - megoldás: hard reset, ami MINDEN adatot törölni fog (ez a jobbik eset)
2. Elromlott a wifi vevő - megoldás: szerviz (mivel ott formattal és FW frissítéssel kezdik, így is elvész minden adatod)

Formázd le, ha nem javul meg, frissítsd a szoftvert, a még mindig nem megy, marad a szerviz.
Hard resetről és FW frissítésről találsz infót a fórumban. (GYIK)

A másik topicban töröltem a hozzászólásod mert TILOS több helyre feltenni egy kérdést! (fórumszabályzatot tessék kérem elolvasni)
MANUTDAVE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-01-15 szomb. 16:26:01
Készüléktípus: Nokia E 71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: MANUTDAVE »

Köszönöm a gyors választ!!!

Megcsinálom hard resetet.
Svelder
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010-10-18 hétf. 11:19:15
Készüléktípus: nokia E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Svelder »

Szervusztok
Lenne egy nagy problémám.
Nokia X6-om van. Telenoros előfizetéses. Azt vettem észre mostanában, hogy nem küldi el a telefon az sms-eket. Térerő van, minden van aminek lennie kell, de egyszerűen küldené folyamat, de egy idő után azt írja ki nem lehet kézbesíteni. Telefonálni tudok ki-be, netezni is, mindent, de nem küldi el az sms-ket :S
Remélem vki tud segíteni nekem. Ez most telefon hiba vagy szoftverhiba?

Üdv:
Svelder
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Damir »

Svelder írta:Szervusztok
Lenne egy nagy problémám.
Nokia X6-om van. Telenoros előfizetéses. Azt vettem észre mostanában, hogy nem küldi el a telefon az sms-eket. Térerő van, minden van aminek lennie kell, de egyszerűen küldené folyamat, de egy idő után azt írja ki nem lehet kézbesíteni. Telefonálni tudok ki-be, netezni is, mindent, de nem küldi el az sms-ket :S
Remélem vki tud segíteni nekem. Ez most telefon hiba vagy szoftverhiba?

Üdv:
Svelder
Szia!

Restart megvolt? Esetleg nem tettél fel valami témát, programot ami után előjött? Ha nem, akkor hardreset elvileg helyrehozza. Előtte csinálj biztonsági mentést, de a beállításokat ne mentsd el.
Svelder
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010-10-18 hétf. 11:19:15
Készüléktípus: nokia E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Svelder »

nem volt semmi, másik telómban is kipróbáltam azon se küldi el. ak ez hálózat vagy előfizetés probléma??
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Todo »

Svelder írta:nem volt semmi, másik telómban is kipróbáltam azon se küldi el. ak ez hálózat vagy előfizetés probléma??
Szia!
Telenoros vagyok én is (igaz nem x6-om van) de teljesen jól müködik az sms, tegnap és ma is küldtem és kaptam is! Lehet, hogy valami simkártya hiba!
Nincs esetleg egy másik telenoros sim a családba vagy a baráti társaságba? Azzal ki lehetne probálni!
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Szervíz”