Nokia panaszok

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia N8 adatkapcsolat

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

MasterJoe írta:Sziasztok, avagy Jó napot kívánok!

Szeretnék egy hozzáértőt megkérdezni, hogy ismerős-e az a jelenség valakinek, hogy a Nokia N8-00-s állandóan fel akar menni hálózatra. Adatkapcsolatom van, előfizetve. De nem megy fel, csak "felkukkant" :-) Megjelenik az EDGE kapcsolatot jelző kis ikon és eltűnik... A jelenséget úgy vettem észre, hogy a készülék "átforgalmaz" a HIFI hangfalaira, ciripelnek. Kb. 5-10 mp-enként forgalmaz, ami az akkut is meríti...
Kérdésem egyszerű, mi ez? Hogyan lehetne kikapcsolni, és minden ilyen infó...
A készüléken aktív adatkapcsolat van, előfizetve. A netkapcsolat "csak ha szükséges"-re van állítva. A kezdőképernyő offline-ban van... Ha adat kell, kérdezzetek/kérdezzen vissza, aki tudja mi ez...
Segítségeteket előre is köszönöm!!! Tisztelet!!!
Üdv

Valószínűleg valami widget (pl. időjárás, facebook, email) szeretné frissíteni magát, vagy valami netet használó program fut a háttérben, esetleg az emaileket akarja letölteni.
Ha van postafiók beállítva, akkor a beállításainál a frissítést kapcsold ki.


Legközelebb egy kérdést csak egy helyre tegyél fel légyszi!!! (fórumszabályzat)
Az N8 topicból töröltem...
These users thanked the author MrAngelo for the post:
MasterJoe (2012-04-01 vas. 11:49:21)
Rating: 2.63%
MasterJoe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012-03-29 csüt. 13:36:44
Készüléktípus: N97 N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: MasterJoe »

Rendben! Köszönöm elnézést kérek s tudomásul vettem.
Nincs widget, a Facebook sem aktív... Postafiók nem aktív. Valami program az lehet "akaratom ellenére"???
Köszönöm szépen!
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

MasterJoe írta:Rendben! Köszönöm elnézést kérek s tudomásul vettem.
Nincs widget, a Facebook sem aktív... Postafiók nem aktív. Valami program az lehet "akaratom ellenére"???
Köszönöm szépen!
Nem lehetetlen, hogy vagy valami program, vagy egyszerűen a készülék keresi a frissítéseket. Én anno jártam úgy, hogy mivel nem volt net előfizetés a készülékemen, csinált több ezres telószámlát, az önkényes netre mászkálással.
These users thanked the author Walaki01 for the post:
MasterJoe (2012-04-01 vas. 11:49:06)
Rating: 2.63%
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
MasterJoe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012-03-29 csüt. 13:36:44
Készüléktípus: N97 N8-00
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: MasterJoe »

Köszönöm a válaszokat. Egy ismerősöm tanácsára töröltem a program által használt hozzáférési pontot. Azóta nem csinálja. A jelenség megszűnt. A rend helyreállt!!! Mivel a többi szoftver nem ezt a HFP-t használja, hanem egy másikat nincs gond. Köszönöm a segítségeteket!!!
tosa68
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012-04-17 kedd 16:55:27
Készüléktípus: NOKIA X2
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: tosa68 »

Sziasztok

Tavaly vettem egy NOKIA X2-t,mostanában olyan gondom van vele,hogy ha zenét szeretnék feltölteni a számítógépről,kiírja,hogy a gazdagép nem elérhető és lekapcsol.Vagy ha sikerül is a feltöltés valami csoda folytán,akkor meg egyszerűen lekapcsol a telefon,mikor meghallgatnám a zenéket.Egy barátomnál kártyaolvasó segítségével,feltöltöttünk számokat a mem. kártyára és azokat lejátszotta,de ez még azelőtt volt,hogy én is megpróbáltam volna.Még egy érdekes dolog,ha a mem. kártya benne van a telefonba.akkor mindig lekapcsol,ha viszont nincs,akkor meg minden gond nélkül működik.
Mi lehet gond,az MP3 formátuma,hogy MPG Layer3 vagy LAME MP3,vagy kártya hiba (8GB most vettem nem rég),vagy valami vírus került a gépemről a telefonra?Ha valakinek volt már hasonló problémája,és talált rá megoldást,vagy aki tud tanácsot adni,megköszönöm a segítségét.

Üdv Sanyi
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

tosa68 írta:Sziasztok

Tavaly vettem egy NOKIA X2-t,mostanában olyan gondom van vele,hogy ha zenét szeretnék feltölteni a számítógépről,kiírja,hogy a gazdagép nem elérhető és lekapcsol.Vagy ha sikerül is a feltöltés valami csoda folytán,akkor meg egyszerűen lekapcsol a telefon,mikor meghallgatnám a zenéket.Egy barátomnál kártyaolvasó segítségével,feltöltöttünk számokat a mem. kártyára és azokat lejátszotta,de ez még azelőtt volt,hogy én is megpróbáltam volna.Még egy érdekes dolog,ha a mem. kártya benne van a telefonba.akkor mindig lekapcsol,ha viszont nincs,akkor meg minden gond nélkül működik.
Mi lehet gond,az MP3 formátuma,hogy MPG Layer3 vagy LAME MP3,vagy kártya hiba (8GB most vettem nem rég),vagy valami vírus került a gépemről a telefonra?Ha valakinek volt már hasonló problémája,és talált rá megoldást,vagy aki tud tanácsot adni,megköszönöm a segítségét.

Üdv Sanyi
Üdv
Így elsőre memóriakártya hibára gondolnék, esetleg próbáld ki, hogy más készülékben teljesen jól működik-e. Esetleg formázd le.

Ha az mp3-mal lenne gond akkor simán csak nem játszaná le.

Egy számítógépes vírus hiába kerül a telefonra, nem tud neki ártani.
tosa68
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012-04-17 kedd 16:55:27
Készüléktípus: NOKIA X2
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: tosa68 »

A kártyát kipróbáltam,egy másik telefonba,és múködik
bokaroli
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012-11-05 hétf. 21:07:18
Készüléktípus: 5800 xpress
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: bokaroli »

sziasztok,remélem tud nekem valaki segíteni,van egy 5310 xpresszem és csináltam rajta egy rezetelést kóddal,elvileg mindent letöröl a telóról,igenám kéri a biztonsági kódot de sem a gyári nokia biztonsági se a volt biztonsági kódot nem fogadja el azóta,remélem valaki tud valamit.előre is köszi(ja és a kódot itt találtam az oldalon)
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Szervíz”