N96 hatalmas probléma!

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Laszmen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011-08-27 szomb. 11:22:31
Készüléktípus: Nokia N900 Rover
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kunszentmiklós
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Laszmen »

Működik rendesen, remélem így is marad..:)
freyjanos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-10-26 kedd 18:46:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: freyjanos »

Sziasztok !

Már több mint 1 éve nyúzok egy N96-os telót !
Most egy kis segítségre lenne szükségem mert valami oknál fogva elkezdett hibázni !
Nem működik a kamera funkció (a kamera funkció nem támogatott)....no ezt írja ki és le is fagy miután próbálkozom a bekapcsolásával !
Ugyan akkor a GPS sem hajlandó működni és ezt ugyan abban az időben vettem észre !
Hard reseten már túl van a készülék de a hibák sajna megmaradtak !
Ha esetleg valaki tudna egy kis segítséget vagy ötletet adni a hibák kijavításában azt megköszönném . ;)
Üdv .Jani
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Todo »

freyjanos írta:Sziasztok !

Már több mint 1 éve nyúzok egy N96-os telót !
Most egy kis segítségre lenne szükségem mert valami oknál fogva elkezdett hibázni !
Nem működik a kamera funkció (a kamera funkció nem támogatott)....no ezt írja ki és le is fagy miután próbálkozom a bekapcsolásával !
Ugyan akkor a GPS sem hajlandó működni és ezt ugyan abban az időben vettem észre !
Hard reseten már túl van a készülék de a hibák sajna megmaradtak !
Ha esetleg valaki tudna egy kis segítséget vagy ötletet adni a hibák kijavításában azt megköszönném . ;)
Üdv .Jani
Esetleg próbáld meg azt, hogy csinálsz egy biztonsági mentést és phoenixel újrateszed a szoftot!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

Todo írta:
freyjanos írta:Sziasztok !

Már több mint 1 éve nyúzok egy N96-os telót !
Most egy kis segítségre lenne szükségem mert valami oknál fogva elkezdett hibázni !
Nem működik a kamera funkció (a kamera funkció nem támogatott)....no ezt írja ki és le is fagy miután próbálkozom a bekapcsolásával !
Ugyan akkor a GPS sem hajlandó működni és ezt ugyan abban az időben vettem észre !
Hard reseten már túl van a készülék de a hibák sajna megmaradtak !
Ha esetleg valaki tudna egy kis segítséget vagy ötletet adni a hibák kijavításában azt megköszönném . ;)
Üdv .Jani
Esetleg próbáld meg azt, hogy csinálsz egy biztonsági mentést és phoenixel újrateszed a szoftot!
Fölösleges, a HR ugyanazt csinálja, mint a ROM ismételt felrakása. Menet közben nem esik ki egyetlen bájt sem a ROM-ból, a flashelés utáni első pillanattól a következő flashelés első pillanatáig bájtról-bájtra megegyező a FlashROM-tartalom.

Sajnos 90%, hogy szalagkábel (flexfoil)-kopás miatt állt elő a probléma.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
freyjanos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-10-26 kedd 18:46:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: freyjanos »

Sziasztok !

Köszönöm szépen a gyors segítséget !
Ha jól értem akkor az a szalag kábel ment tönkre (gyaníthatóan ) ami a csúszkáláskor viszi az adatokat és jeleket !?
Ha igen akkor kapok-e még valahol ehhez a géphez ilyent ?
Köszi mégegyszer !
Üdv ,Jani
freyjanos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-10-26 kedd 18:46:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: freyjanos »

Sziasztok !
Köszönöm szépen a segítségeteket !
Sikerült Kínából beszereznem egy flexfoliát potom pénzért és ismét működik fényképező a telefonon !
Viszont sajnos a GPS még nem funkcionál ...................a program fut és müködik, de nem kommunikál a műholdal sajnos !
Köszi mégegyszer a segítséget !
Üdv .Jani
Avatar
trabbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011-09-06 kedd 11:41:55
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: trabbi »

Üdv, nekem is egy N96-osom van . Mondjuk mikor megvettem a telót Italy-ból 130K HUF ér alapból azt irta ki,hogy Camera future nem támogatott. Okés mondom Nokia Care (ott ribbon cable csere) ... azután pár hónappal képernyő szarakodott... (itt forrasztás volt a hiba) azóta minden oké. Tettem rá nemrég magyar főzött ROM-ot és most már minden a legnagyobb rendeben van. Jelenleg az N-Gage-el szarakodok. "freyjanos "neked csak annyit tudok mondani,hogy én is jártam egy hard reset után ,hogy nem akart működni a GPS, legalábbis azt hittem. 5 perc várakozás után megtalálta a jelet. Nem tudom mi baja lehetett máskor 1 perc alatt már útba vagyok igazitva. Szóval vagy próbálj meg várakozni egy kicsit vagy csinálj egy hard resetet és szedd le a legujabb Ovi Maps-et. Amúgy mindenki szidja az N96-ot , én meg úgy vagyok vele januárban ,hogy már 2 éve nálam lesz és nagyon meg vagyok vele elégedve. Jó képet csinál, igaz nem a leggyorsabb teló de én szeretem. Jelenleg egy Galaxy S2-ben gondolkodok , de az N96-ost tuti megtartom !

:lol3:
Telefonjaim: BOSCH (a régi tégla fajta) ► Alcatel OT320 ► Motorola C... ► Nokia 3310 ► Nokia 3410 ► Siemens C55 ►Nokia 3200 ► Nokia 3230 ► Sony Erissson K510 ► Nokia 3250 ► Nokia N96 (jelenleg is )
freyjanos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-10-26 kedd 18:46:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: freyjanos »

Szia trabbi !

Köszi a segítséget és az infót !
Ma próbálkoztam a GPS-re való várakozásra de semmi eredménye nem volt .
Szabadban ,zavartalan helyen legalább 1/2 órát hagytam várakozni a GPS-re a telefont, de nem jött össze neki ! :D
Talán majd egyszer újra futtatom (ami nem kis idő és játék )a Garmin programot !
Köszi !
Üdv .Jani
Avatar
trabbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011-09-06 kedd 11:41:55
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: trabbi »

Hát akkor marad a hard reset sajnos. Lementel mindent aztán tolod neki a hardot. Ha már itt tartunk akkor te hogyan használod a garmin-et ? Mert én is felraktam de hát nekem csak internetes hozzáféréssel akart működni ...

U.I.: El is felejtettem mondani,hogy lehet ,hogy talán azért nem működik mert nincs megvásárolva semmilyen licensz ... de ez csak feltevés nem 100... próbáld http://europe.nokia.com/support/product ... nokia-n96/ ezt feltenni , majd az OVI suiton belül letölteni a legujabb térképet hozzá. Sztem talán ez is megoldja a problémádat. Én most löktem fel 1,6 év után az n-gage-et és nagyon bejön. Rájöttem,hogy a világitó multimédiás gombok azok nem csak multimédiára jók ,hanem az n-gagenél a két kis kör világit. :D :whaaa: :lol3:

Üdv Levi
Telefonjaim: BOSCH (a régi tégla fajta) ► Alcatel OT320 ► Motorola C... ► Nokia 3310 ► Nokia 3410 ► Siemens C55 ►Nokia 3200 ► Nokia 3230 ► Sony Erissson K510 ► Nokia 3250 ► Nokia N96 (jelenleg is )
Dalmand
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-11-23 szer. 00:35:42
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Dalmand »

:sad: Sziasztok!
Az a problémám, hogy van egy N96 mobilja a kedvesemnek és töltés után folyamatosan felvillant a kijelző, majd kialudt. Pár perc után pedig kikapcsolt és többé nem lehet bekapcsolni! előtte hetekig naponta többször is kiírta, hogy Váratlan hiba lépett fel és indítsa újra a készülékét! De olyankor kikapcsolni sem lehetett! De most már be sem! Mi lehet a gond?
Mit tegyek?
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”