N96 hatalmas probléma!

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
szaboba2
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-09-01 szer. 20:55:05
Készüléktípus: nokian96
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: szaboba2 »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy az n96-omnak a kijelzője (számomra) furán viselkedik. Tegnapról mára ugyanis azt csinálja, hogy ha a hosszabbik oldalára fektetem, mindent megjelenít, minden működik, azonban állítva, amikor a kijelző ugye átfordul, akkor csak az alap nokia háttér jelenik meg, plusz egy csík az oldalán amit tudok le fel görgetni, de ennyi... szerintetek ez szalagkábel lesz, vagy valami más?

Köszi a választ!

Balázs
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

caprhyne írta:SZIASZTOK!

Tegnap vettem egy Nokia N96-ost, függetlenül. Mint utólag kiderült, eredetileg a készülék Vodás volt. (értsd: Live menü van benne)
A Nokia eredetileg már nem rakta bele gyárilag az Internettelefon szoftvert (csak a SIP beállítások van meg benne), mint az N95-be vagy az E51-be, a Voda meg egyenesen letiltotta benne a VoIP hívásokat is, így a Skype-pal és a Fringgel sem lehet VoIP hívást kezdeményezni - sem 3G-n, sem Wifi-n keresztül. Illetve a VoIP hívásokhoz szükséges SIP VOIP SETTINGS program sem települ fel rendesen a telóra, amit a Nokia hivatalos oldaláról lehet letölteni (ami érthető is, mert a Vodának nem érdeke a VoIP hívások engedélyezése. Na jó, de miért nem hirdeti, hogy letiltotta a VoIP-ot a készüléken?)

Próbáltam frissíteni a telefon szoftverét is, de a Nokia Szoftverfrissítő azt írta, hogy "az ön mobilszolgáltatója nem egedélyezte a szoftverfrissítést az ön készülékén", így frissítést sem lehet rajta eszközölni, a HARD RESET és a SOFT RESET pedig nem oldotta meg a problémát, mert ugyanaz a Vodás szoftver jött vissza a telóra, és már a wifi sem akar csatlakozni azóta.

Szerintetek egy Nokia Szervizes szoftvercsere megoldaná a VoIP-os problémát? Mennyiért csinálhatják a szervízben a szoftverfrissítést és mennyi lehet az átfutási ideje? Esetleg tud valaki megoldást a VoIP probléma megoldására?
Nem, sajnos nem oldja meg.
Box-szal kell feltelepíteni rá a Product profile-t, a megfelelőt, ami engedi a VoIP-et.
Az N95 8GB-tal ugyanezt csinálta a kötsög Voda. Hónapokig kínlódtam anno vele, mire meglett a megoldás rá.
Meggyőződésem, hogy erre is ez a megoldás.
Sajna fizetős.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
scabby
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 19:20:08
Készüléktípus: SGS xxjvu GamerzRom9.0
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: scabby »

- esetleg ird at a product kodot es csereld a firmware-t Phonix-el,talan segiteni fog
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Damir »

scabby írta:- esetleg ird at a product kodot es csereld a firmware-t Phonix-el,talan segiteni fog
Code-ot átírni felesleges, megteszi a phoenix frissítés közben. ;)

De ha Macika azt mondja, hogy nem fog, akkor az bizony úgy van, látott már 1-2 telefont :D
Avatar
Laszmen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011-08-27 szomb. 11:22:31
Készüléktípus: Nokia N900 Rover
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kunszentmiklós
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Laszmen »

Sziasztok!
Elsőnek is elnézést kérek ha rossz helyre írok, de új vagyok az oldalon!

Problémám a következő lenne;
Van nekem egy Nokia N96 készülékem,másfél éve van meg, nagyon jó készülék, sosem hagyott cserben(ezidáig)..
Pár napja csinált olyat hogy mikor fel csúsztattam a kijelzőt, nem volt kép, csak hang, a billentyű világít, a helyzetjelző is, de a képernyő nem világít, kiszedtem az akksit, utána visszaraktam, ekkor bekapcsoláskor fehéren világított a kijelző, majd bebootolta a rendszert, minden jó volt, de egyszer csak bekacsolt a képernyő kímélő,(elsötétült)és így is maradt, azóta használhatatlan a telefon, a gépre csatlakoztatva látja a 16gb belső memóriát, meg ha rakok bele sd-t, azt is látja, hívtam a telefont, kicseng, csak a képernyő nem reagál..
Elképzelhető hogy a kijelző adta meg magát, mert egy csűsztathatós mobil, tehát lehetséges hogy ez miatt megszakadt vmi benne, mert eléggé lötyög a kijelző, ennyi idő után megkopott vmi alkatrész benne, amitől így mozog..
Nem tudom újra telepíteni sem, mert nem látom a kijelzőt, hard resetet sem tudok rajta végezni, mert nem reagál..
Szerelőhöz viszem , csak bízom benne hogy nem komoly a probléma, és nem kell ezreket rá költenem..
Köszönöm a válaszokat előre is! Szép napot! :R
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

Laszmen írta:Sziasztok!
Elsőnek is elnézést kérek ha rossz helyre írok, de új vagyok az oldalon!

Problémám a következő lenne;
Van nekem egy Nokia N96 készülékem,másfél éve van meg, nagyon jó készülék, sosem hagyott cserben(ezidáig)..
Pár napja csinált olyat hogy mikor fel csúsztattam a kijelzőt, nem volt kép, csak hang, a billentyű világít, a helyzetjelző is, de a képernyő nem világít, kiszedtem az akksit, utána visszaraktam, ekkor bekapcsoláskor fehéren világított a kijelző, majd bebootolta a rendszert, minden jó volt, de egyszer csak bekacsolt a képernyő kímélő,(elsötétült)és így is maradt, azóta használhatatlan a telefon, a gépre csatlakoztatva látja a 16gb belső memóriát, meg ha rakok bele sd-t, azt is látja, hívtam a telefont, kicseng, csak a képernyő nem reagál..
Elképzelhető hogy a kijelző adta meg magát, mert egy csűsztathatós mobil, tehát lehetséges hogy ez miatt megszakadt vmi benne, mert eléggé lötyög a kijelző, ennyi idő után megkopott vmi alkatrész benne, amitől így mozog..
Nem tudom újra telepíteni sem, mert nem látom a kijelzőt, hard resetet sem tudok rajta végezni, mert nem reagál..
Szerelőhöz viszem , csak bízom benne hogy nem komoly a probléma, és nem kell ezreket rá költenem..
Köszönöm a válaszokat előre is! Szép napot! :R
Alighanem átvezető fólia-csere, minden slider és claimshell teló végzete érte el a készülékedet...
Valószínűleg túl sokat csúsztatgattad szét-össze.

Pillanatnyilag az általam látogatott 3 mobilnagykerből egyikben sem kapható N96-hoz átvezető fólia. De ha van, akkor kevéssel 10e Ft alatt lehet.
These users thanked the author Macika for the post:
Laszmen (2011-08-27 szomb. 14:54:45)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Laszmen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011-08-27 szomb. 11:22:31
Készüléktípus: Nokia N900 Rover
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kunszentmiklós
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Laszmen »

Pff...ez szíven ütött.. másik oldalon azt írták hogy szalagkábel probléma, remélem hogy nem az a probléma,amit te mondasz, (amúgy egy licites oldalon vagonszámra árulnak N96-hoz ilyen átvezető fóliát 4ezredesért, tehát ha ez a baja, akkor megéri megcsináltatnom..)Szalagkábelt 4ezer ft-ért árulnak hozzá, tehát nem vészes..
Sajnos akaratlanul is sokat csúsztatgatom fel le, ez az aktív használat miatt van, ezért is lötyög egy picit a kijelző.. na mind1.

Köszönöm a segítséged,elviszem egy szakihoz, hátha tud vele vmit kezdeni..
Postolom majd az infót ezzel kapcsolatban, hátha vkinek hasonlnó problémája lesz,...
Még1xer köszönöm a segítséged! Szép napot..
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

Laszmen írta:Pff...ez szíven ütött.. másik oldalon azt írták hogy szalagkábel probléma, remélem hogy nem az a probléma,amit te mondasz, (amúgy egy licites oldalon vagonszámra árulnak N96-hoz ilyen átvezető fóliát 4ezredesért, tehát ha ez a baja, akkor megéri megcsináltatnom..)Szalagkábelt 4ezer ft-ért árulnak hozzá, tehát nem vészes..
Sajnos akaratlanul is sokat csúsztatgatom fel le, ez az aktív használat miatt van, ezért is lötyög egy picit a kijelző.. na mind1.

Köszönöm a segítséged,elviszem egy szakihoz, hátha tud vele vmit kezdeni..
Postolom majd az infót ezzel kapcsolatban, hátha vkinek hasonlnó problémája lesz,...
Még1xer köszönöm a segítséged! Szép napot..
Átvezető fólia = szalagkábel, csak ők nem a hivatalos nevén nevezik. Az eredeti neve az alkatrésznek flexifoil. Ez hajlékony fóliát jelent, az itthon elterjedt neve az átvezető fólia. Ez vezeti át az egyik mozgó részről a másik mozgó részre a jeleket.

Amit 4e Ft-ért adnak, az 99%, hogy utángyártott.

Nem állítom, hogy nem lesz jó, meg kell próbálni.
Én csak azért nem ajánlottam fel, hogy megcsinálom Neked (merthogy én is foglalkozom ilyenek javításával), mert én is csak utángyártottat tudnék beszerezni ilyenből, azt meg a korábbi tapasztalataim miatt nem teszem.
These users thanked the author Macika for the post:
Laszmen (2011-08-27 szomb. 14:54:31)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Laszmen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011-08-27 szomb. 11:22:31
Készüléktípus: Nokia N900 Rover
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kunszentmiklós
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Laszmen »

Bocsánat, sajnos szaknyelven nem tudtam, csak így ismertem.. :)
Azt írja az illető hogy gyári, hogy ez valós e nem tudom..

Na de ezt hallgasd, szétszedtem a telefont, a szalagkábel csupa piszok volt, olyan mint ha korom lett volna rajta, ilyen grafitos anyag, valószínű a festék..letakarítottam, meg a szalag ahova fekszik fém csíkot azt is letakarítottam, összeraktam a telefont, bekapcsoltam, és működik!!
Hogy ki lelte nem tudom, most tesztelem a telefont, egyenlőre nincs gond vele, nem merem felcsúsztatni egyenlőre:), gondolom hogy nem javult ezzel meg, túl szép lenne, de egyenlőre működik, de biztos ami biztos, elviszem egy szerelőhöz, hogy nézze át..

Észrevettem azt is, hogy ugye a képernyő egy sínen fut, és ahogy felcsúsztatod a kijelzőt, a kábel feszül,és ahogy kopott a "sín" úgy picit hozzáért a szalaghoz, amint apró csíkok, karcolások láthatóak, gondolom én hogy ez sem egészséges..

Köszönöm az eddigi segítséged!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

Laszmen írta:Bocsánat, sajnos szaknyelven nem tudtam, csak így ismertem.. :)
Azt írja az illető hogy gyári, hogy ez valós e nem tudom..

Na de ezt hallgasd, szétszedtem a telefont, a szalagkábel csupa piszok volt, olyan mint ha korom lett volna rajta, ilyen grafitos anyag, valószínű a festék..letakarítottam, meg a szalag ahova fekszik fém csíkot azt is letakarítottam, összeraktam a telefont, bekapcsoltam, és működik!!
Hogy ki lelte nem tudom, most tesztelem a telefont, egyenlőre nincs gond vele, nem merem felcsúsztatni egyenlőre:), gondolom hogy nem javult ezzel meg, túl szép lenne, de egyenlőre működik, de biztos ami biztos, elviszem egy szerelőhöz, hogy nézze át..

Észrevettem azt is, hogy ugye a képernyő egy sínen fut, és ahogy felcsúsztatod a kijelzőt, a kábel feszül,és ahogy kopott a "sín" úgy picit hozzáért a szalaghoz, amint apró csíkok, karcolások láthatóak, gondolom én hogy ez sem egészséges..

Köszönöm az eddigi segítséged!
Na, hát akkor mostmár tudod, hol van a kutya elásva! :)

Örülök, hogy sikerült, nem gyakran van ilyen!
These users thanked the author Macika for the post:
Laszmen (2011-08-27 szomb. 19:23:43)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”