A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
kattamaki89
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013-10-21 hétf. 22:02:09
Készüléktípus: Nokia E72
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: kattamaki89 »

kukszi írta:Nézz be az off topicba van ott 2 program ami erre valo A kijelző cserét meg Macika megoldja neked ha szeretnéd.

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ. Nagy valószínűséggel megy a selejtbe a telefon.

Köszönöm még egyszer.

Üdv.
kattamaki89
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

üdv. Hidegben (illetve ha a kijelző hideg) a linken található dolgot produkálja az N9-em.... Nem tudom, hogy ez most az amoled kijelző miatt lehet, vagy mástól... A szoftveres hibát kizárom, mert ha szoba-hőmérsékletű lesz a telefon (kijelző) a hiba megszűnik, illetve bekapcsolásnál is jelentkezik ha hideg a kijelző.... Leesve nem volt, be nem ázott....
Dropbox képek
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

sozs írta:Igen. Román szolgáltatónál kell kérni a függetlenítést pénz fejében. A többi illegális, ezért a fórumon nem foglalkozik senki vele nyíltan! Vagy fél legálisan gsm boltba függetleníted, úgy 3-5000 Ft-t körül.
Amúgy nem tudom miből gondoltátok, hogy mert Vodafone kint akkor itthon is jó? Minden szolgáltatónak van nemzetközi kódja, így attól, hogy ua. a szolgáltató a függés miatt ugye nem azt a kódot kéri a simtől.
Pontosítsunk, Lumiáknál NINCS más út, mint a hivatalos, mert nem lehet nyitni őket más módon.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fefe86 írta:üdv. Hidegben (illetve ha a kijelző hideg) a linken található dolgot produkálja az N9-em.... Nem tudom, hogy ez most az amoled kijelző miatt lehet, vagy mástól... A szoftveres hibát kizárom, mert ha szoba-hőmérsékletű lesz a telefon (kijelző) a hiba megszűnik, illetve bekapcsolásnál is jelentkezik ha hideg a kijelző.... Leesve nem volt, be nem ázott....
Dropbox képek
Nem nagyon lehet ezt szétszedés nélkül megállapítani.

Ha nem érte külső fizikai behatás, akkor mitől csinálná?
Mindennek van oka!
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

Macika írta:
fefe86 írta:üdv. Hidegben (illetve ha a kijelző hideg) a linken található dolgot produkálja az N9-em.... Nem tudom, hogy ez most az amoled kijelző miatt lehet, vagy mástól... A szoftveres hibát kizárom, mert ha szoba-hőmérsékletű lesz a telefon (kijelző) a hiba megszűnik, illetve bekapcsolásnál is jelentkezik ha hideg a kijelző.... Leesve nem volt, be nem ázott....
Dropbox képek
Nem nagyon lehet ezt szétszedés nélkül megállapítani.

Ha nem érte külső fizikai behatás, akkor mitől csinálná?
Mindennek van oka!
szétszedés során nem találtam rajta semmit...
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

hello!
kaptam egy régebbi, rezisztív kijelzős LG-t javításra. LG GS 290. A digitizer döglött meg rajta... A készülékkel együtt hozták az új digitizert is. Csere megvolt, jobb lett a helyzet, de korántsem "gyári" a kicsike, még most sem érzékel rendesen. Próbáltam kalibrálni az érintést, de nem hozott javulást. Gyenge minőségű digitizert rendelhettek hozzá??
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fefe86 írta:hello!
kaptam egy régebbi, rezisztív kijelzős LG-t javításra. LG GS 290. A digitizer döglött meg rajta... A készülékkel együtt hozták az új digitizert is. Csere megvolt, jobb lett a helyzet, de korántsem "gyári" a kicsike, még most sem érzékel rendesen. Próbáltam kalibrálni az érintést, de nem hozott javulást. Gyenge minőségű digitizert rendelhettek hozzá??
Az is lehet.
Meg az is, hogy nem (csak) a digitizer sérült.
Sokszor van, hogy nem törött a digitizer, "csak" nem megy rendesen. Ilyenkor a soros vezérlő IC is lehet hibás, az meg nem változik a digitizer cseréjével.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

Macika írta:
fefe86 írta:hello!
kaptam egy régebbi, rezisztív kijelzős LG-t javításra. LG GS 290. A digitizer döglött meg rajta... A készülékkel együtt hozták az új digitizert is. Csere megvolt, jobb lett a helyzet, de korántsem "gyári" a kicsike, még most sem érzékel rendesen. Próbáltam kalibrálni az érintést, de nem hozott javulást. Gyenge minőségű digitizert rendelhettek hozzá??
Az is lehet.
Meg az is, hogy nem (csak) a digitizer sérült.
Sokszor van, hogy nem törött a digitizer, "csak" nem megy rendesen. Ilyenkor a soros vezérlő IC is lehet hibás, az meg nem változik a digitizer cseréjével.
köszi. soros vezérlő ic hibával még egy digitizer cserénél sem láttam... ;) gondolom tesztelni nem tudom sehogy, max berendelek egy gyári digitizert, cserélem, és ha azzal sem frankó, akkor ic hiba... A digitizer törést fizikálisan érted? mert ez nem törött be...
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fefe86 írta:
Macika írta:
fefe86 írta:hello!
kaptam egy régebbi, rezisztív kijelzős LG-t javításra. LG GS 290. A digitizer döglött meg rajta... A készülékkel együtt hozták az új digitizert is. Csere megvolt, jobb lett a helyzet, de korántsem "gyári" a kicsike, még most sem érzékel rendesen. Próbáltam kalibrálni az érintést, de nem hozott javulást. Gyenge minőségű digitizert rendelhettek hozzá??
Az is lehet.
Meg az is, hogy nem (csak) a digitizer sérült.
Sokszor van, hogy nem törött a digitizer, "csak" nem megy rendesen. Ilyenkor a soros vezérlő IC is lehet hibás, az meg nem változik a digitizer cseréjével.
köszi. soros vezérlő ic hibával még egy digitizer cserénél sem láttam... ;) gondolom tesztelni nem tudom sehogy, max berendelek egy gyári digitizert, cserélem, és ha azzal sem frankó, akkor ic hiba... A digitizer törést fizikálisan érted? mert ez nem törött be...
Látatlanban nagyon nehéz okosat mondani...

Az biztos, hogy egy garantáltan gyári digitizer eldönti a kérdést... :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
adri5
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012-02-17 pén. 22:59:59
Készüléktípus: Nokia E 51
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: adri5 »

Sziasztok engem ide irányítottak macikához. Állítólag ő fog tudni segíteni. :D
Én ukrajnából vagyok és szervizelek mobilokat. Hardveresen már volt mindennel dolgom ezt ugy értem hogy én nem csak kijelzőt cserélek vagy visza cinelek egy gombot hanem mikrosémákat cserélek és stb. ilyesmi.
Most rá kattantam a szoftveres dolgokra és többet meg is csináltam sikeresen (androidosokat nokia 6300, N8 meg ilyenek.) de ma kifogott rajtam egy teló.
Nokia 5800 Teljesen meg volt halva csak kiírta a nokiát és kikapcsolt. Phoneixel fel élesztetem de nem ment végig a telepítés. Amikor local modba teszi magát a telefon azonnal kikapcsol. Most már be kapcsol a telefon csak nem irja ki a töltést ha rá teszem töltőre. Le teszteltem az áram kijön ahol kell neki 3.6volt de a telefon nem jelzi ki h töltene... Megpróbáltam ujra rakni egy másik rendszert a leg frisebbet ezt már normál módon mert a telefon már bekapcsol de most is addig jut el a phoneix mg fehér kijelzővel felrak mindent de amikor local modba teszi azonnal kikapcsol a telefon.
NSS-el meg próbáltam bekapcsolni rajta a test modot és a local modot is. Be is kapcsol de amint kiírja a telefon a mód nevét azonnal kikapcsol a telefon. Na ezt ember legyen aki megoldja...
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”