A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Damir »

szakos68 írta:Tudsz esetleg ilyet Budapesten vagy Monoron?....
Lehet, hogy eljutok Komáromba is valamikor. Akkor esetleg helyben megmutathatnám. Köszönöm
Váci úti szerviz megér egy próbát szerintem.
These users thanked the author Damir for the post (total 2):
Macika (2014-06-27 pén. 16:06:09) • szakos68 (2014-07-02 szer. 12:24:38)
Rating: 5.26%
jokerkiller
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2009-10-29 csüt. 09:08:41
Készüléktípus: O+O64Gb+Nethunter
Nem: Férfi
Has thanked: 150 times
Been thanked: 16 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: jokerkiller »

Hali!

Elvileg ket het mulva jon meg nexus7be a kijelzom viszont ragaszto nincs hozza ami a kereten van hol tudnek venni itthon? Esetleg valaki itt nem arul?
Raszantam magam vegre hogy megcsinalom a 10ezer forintos tabletem :D annyiert vettem 2012es 32gbos 3g-s tabletet ugy hogy csak a kijelzo bal felao sarkaban kb 2x2cmen nem erzwkel :D minden mashol jo :D de ugy dontottem ezt megcsinalom eladom es benevezek a 2013as nexus 7re :-)
Telefonok: Oneplus One 64gb :-) & Nokia n900 & xperia mini & samsung omnia 2 & xperia x8ak /legtöbb darabokban :D/
Tabletek: Nexus 7 16gb 2012 + Nexus 7 16gb 2012
szakos68
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014-06-25 szer. 19:11:19
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: szakos68 »

Macika írta:
fefe86 írta:
szakos68 írta:Sziasztok!
.
Angliából vettem e-bay-en egy N8-ast. Az USB csatlakozóját egyáltalán nem érzékeli, bár az eladó állítása szerint nála még működött. Próbáltam gyári USB kábelt, másik újat de semmi. Óvatosan kipucoltam spray-vel is, semmi. Csináltam már újra indítást, hard resetet, megpróbáltam egy dead módos flash-elést, semmi nem segített rajta. A kapcsolat módján is próbáltam állítani , de ott sem volt eredmény.. Megköszönöm, ha adtok valami tippet. Ákos
forrasztás a panelen....?!
Erősen spéci cucc kell hozzá, nem utolsó sorban némi forrasztási rutin...
.
Köszönöm az infókat. A Váci úti szervíz 6.000 forintért vállalja a forrasztást.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

szakos68 írta:Köszönöm az infókat. A Váci úti szervíz 6.000 forintért vállalja a forrasztást.
Szuper, ezentúl oda küldöm az embereket.

Címet tudsz mondani? Elég hosszú a Váci út.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
catalan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013-12-23 hétf. 07:17:59
Készüléktípus: nokia c7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: catalan »

helló azt szeretném megkérdezni,hogy nokia asha205 telóról törölt sms ki lehet -e menteni? nagyon fontos lenne ,,köszike.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

catalan írta:helló azt szeretném megkérdezni,hogy nokia asha205 telóról törölt sms ki lehet -e menteni? nagyon fontos lenne ,,köszike.
Nem hiszem...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Damir »

Macika írta:
szakos68 írta:Köszönöm az infókat. A Váci úti szervíz 6.000 forintért vállalja a forrasztást.
Szuper, ezentúl oda küldöm az embereket.

Címet tudsz mondani? Elég hosszú a Váci út.
http://www.brt2004.hu/uzleteink.html
These users thanked the author Damir for the post:
Macika (2014-07-02 szer. 19:48:08)
Rating: 2.63%
power1111
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010-02-09 kedd 14:06:03
Készüléktípus: n85
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: power1111 »

hello mindenkinek adott egy nokia c 3-00 telefon ha megnyomom rajta az 1-es gombot akkor igy irja be 1w mi lehet a hiba oka ? ha tud valaki segíteni legyen szíves írjon köszönöm
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

power1111 írta:hello mindenkinek adott egy nokia c 3-00 telefon ha megnyomom rajta az 1-es gombot akkor igy irja be 1w mi lehet a hiba oka ? ha tud valaki segíteni legyen szíves írjon köszönöm
Van pár lehetőség...

Ázás (érthető ezalatt a párásodás is), nagyobb esés (akár több hét múlva is jelentkezhet a hatása), UI board hiba, billentyűzet átvezető fólia szakadás/zárlat, alaplapi billentyűzetvezérlés-hiba.

Egyik sem hangzik túl jól és olcsón sem...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Basslovers
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:53:14
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 + Nokia E7
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Basslovers »

szakos68 írta:[...] N8-ast. Az USB csatlakozóját egyáltalán nem érzékeli[...]
Hello evribádi!

szakos86-hoz hasonló próblémával küzdök az E7-esemmel. Az USB-je teljesen megadta megát, de annyira, hogy egy picit sem lehet bele életet lehelni, ráadásul ezt úgy, hogy tavaly januárban pont ilyen problémával volt szervízelve egy malajziai Nokia Care-ben. Persze a garancia a javításra csak egy év volt, no meg egy telefon miatt nem repülnék vissza, hogy rájukborítsam az asztalt. :pislog:
A telefonom másik friss parája, hogy a múlt heti VOLT feszt első napja kicsit megviselte a gyereket és "eltört" a kijelző. Nem betört, nem pókhálósodik, sőt csak bizonyos szögből látható a törésvonal és ugyanyúgy pontosan dolgozza fel az érintéseket is, szóval olyan mintha csak az üveg sérült volna az érintőpanel nem. (?)

Az USB csatlakozó legolcsóbb javítási költsége a már említett 6000 Ft? Nincs erre valami olcsóbb, "okosabb" megoldás? (Amúgy tök korrekt ár az a 6 rugó, nekem RM 110-ért javították, ami kb. 7000 Ft, persze nem mintha hosszú távra oldották volna meg a drágák a problémámat. :duhos2: )
A kijelző iylen szintű sérülése, hogy gyógyítható? Csak full panelcsere, vagy van esetleg lehetőség csak a Gorilla Glass cseréjére is? Ennek kb. mi az anyagi vonzata?

A legutolsó kérdésemet nem tudom, hogy feltehetem e itt, de szerintetek egy ilyen hibákkal rendelkező, amúgy teljesen működőképes gépért mennyi zöldhasúval dobnának meg? /Amennyiben nem megengedett itt ilyen kérdés, akkor pls mod my comment és sorry!/
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”