A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: nsee »

bela52 írta:Tiszteletem ,mindenkinek. Nokia c3 telefonom, bekapcsolás után folyamatosan kikapcsol. Rádugom a pc re,de amikor felismerné,a nokia lógó után, már ki is kapcsol.Mi lehet a hiba? Lehet e javítani.
Adj neki egy hard resetet, ha így sem lesz működő képes akkor
várd meg Macika fórum társunkat, leírja mit lehet tenni.
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

bela52 írta:Tiszteletem ,mindenkinek. Nokia c3 telefonom, bekapcsolás után folyamatosan kikapcsol. Rádugom a pc re,de amikor felismerné,a nokia lógó után, már ki is kapcsol.Mi lehet a hiba? Lehet e javítani.
Többszörös leejtés, beázás teljesen kizárható?
Lehet akkumulátor-probléma is, de lehet végfok-gond is, sok minden. Általában szoftveres baj szokott a legritkábban lenni, hiszen a szoftver az bájtról-bájtra változatlan marad (hiszen a ROM-ban van), míg nem kap egy frissítést...

De én is azt mondom, először csinálj egy 4gombos resetet (persze előtte minden fontos adatot ments le!), ha nem változik, próbáld ki másik akksival és ha úgy is rossz, akkor keress meg privátban.
Sokat nem tudok ígérni (csak korrektséget), annyira végtelenül le vannak egyszerűsítve ezek a készülékek már, minden egy panelre van ráforrasztva, javítani szinte lehetetlen, abban lehet bízni, hogy hátha valami kis bosszantó hibája van, ami nem szervi baj...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
mogyi01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012-07-22 vas. 10:22:06
Készüléktípus: Lumia 820 WP8.1
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: mogyi01 »

Üdvözletem.

Egy ismerősömnek próbálok segíteni.
A probléma a következő.
Vett egy használt nokia C5-00 telefont. Szoftver frissítés közbe ki lett húzva az usb kábel. :o
Innentől kezdve nem lehet bekapcsolni a telefont. Bevitte egy szervizbe, de egy nap után azt mondták neki, hogy nem lehet megcsinálni.
Én próbáltam a halott szoftvert visszaállítani de mielőtt végig futna mindig kilövi a pc-t a telefon (kék halál).
Most itt tartunk. Van erre valami megoldás?

üdv
Spityu27
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2013-03-24 vas. 13:23:58
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Spityu27 »

bela52 írta:Tiszteletem ,mindenkinek. Nokia c3 telefonom, bekapcsolás után folyamatosan kikapcsol. Rádugom a pc re,de amikor felismerné,a nokia lógó után, már ki is kapcsol.Mi lehet a hiba? Lehet e javítani.
érdemes lenne megpróbálni egy szoftver újratöltést, a product code-ja alapján letölthető hozzá az eredeti FW vagy 1 hard resetet( * + 3 + hívás + Power), ha nem segít akkor szerviz.... amúgy a hiba elött feltettél valami progit?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

mogyi01 írta:Üdvözletem.

Egy ismerősömnek próbálok segíteni.
A probléma a következő.
Vett egy használt nokia C5-00 telefont. Szoftver frissítés közbe ki lett húzva az usb kábel. :o
Innentől kezdve nem lehet bekapcsolni a telefont. Bevitte egy szervizbe, de egy nap után azt mondták neki, hogy nem lehet megcsinálni.
Én próbáltam a halott szoftvert visszaállítani de mielőtt végig futna mindig kilövi a pc-t a telefon (kék halál).
Most itt tartunk. Van erre valami megoldás?

üdv
Persze, hogy van. Box-szal, pár perc alatt.
A baj, hogy a készülék nem nagyon ér már annyit, amennyibe a javítás fáj (3e Ft körül megy ez, bővebben privátban)...

De azért azzal a ....... (és ide durva jelzőt kell képzelni) illetővel is elbeszélgetnék, aki lerántja flashelés közben az USB-kábelt...
These users thanked the author Macika for the post:
mogyi01 (2014-05-19 hétf. 22:34:27)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
mogyi01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012-07-22 vas. 10:22:06
Készüléktípus: Lumia 820 WP8.1
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: mogyi01 »

Köszi. Egyeztetek és utána kereslek.
bakitomi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014-06-11 szer. 19:07:48
Készüléktípus: e 6
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: bakitomi »

Sziasztok!

Elromlott a kijelzőm a Nokia E-6-nak megcsináltattam, és azóta az oldalsó gombok közül a középsővel nem a kamera jön be hanem hangutasítás miközbe 1 éven keresztül kameragombként használtam. A csávó aki csinálta rám fogta, h én állítottam el hiába magyaráztam neki, h mielőtt behoztam működött, és persze, h az okos nem tudta visszaállítani. Érdeklődnék, hogy valaki esetleg nem tudja hogyan kell visszaállítani, a gomb működik, csak nem az jön be aminek kéne. A beállításokat végignéztem ott nem lehet beállítani ezt a gombot. Gyári beállítás visszaállítással is ugyan ez marad azt is próbáltam.

Előre is köszönöm!
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

bakitomi írta:Sziasztok!

Elromlott a kijelzőm a Nokia E-6-nak megcsináltattam, és azóta az oldalsó gombok közül a középsővel nem a kamera jön be hanem hangutasítás miközbe 1 éven keresztül kameragombként használtam. A csávó aki csinálta rám fogta, h én állítottam el hiába magyaráztam neki, h mielőtt behoztam működött, és persze, h az okos nem tudta visszaállítani. Érdeklődnék, hogy valaki esetleg nem tudja hogyan kell visszaállítani, a gomb működik, csak nem az jön be aminek kéne. A beállításokat végignéztem ott nem lehet beállítani ezt a gombot. Gyári beállítás visszaállítással is ugyan ez marad azt is próbáltam.

Előre is köszönöm!
Sztem szerelési probléma lehet. Hard reset is megvolt? Egyébként a hívásindító hosszú megnyomásával indul a hangutasítás. Ha azt megnyomod, mi indul el?
bakitomi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014-06-11 szer. 19:07:48
Készüléktípus: e 6
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: bakitomi »

Ha azt nyomom meg ugyan az jön be mint az oldalsó gombbal. Hard reset volt.
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

bakitomi írta:Ha azt nyomom meg ugyan az jön be mint az oldalsó gombbal. Hard reset volt.
házilag lett javítva? :hmm2: ;)
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”