A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

robrobzon írta:Én napjában 25ször felteszem a töltőre.az akkum 6 hónapos utángyártott,de nagyobb teljesítményű mint a gyári.Talán 2 ezerért vettem.

http://search.eim.ebay.hu/?kw=s3+akku&e ... ep=1&es=21
Ettől függetlenül állapot jó.
http://kepkezelo.com/images/pdmi63cb3ucj719wmapg.png
Mennyit bukok,ha mondjuk fél évvel hamarabb kell cserélni? Mennyit bukok ha egyszer lemerül,és nem érnek el, mert kivárom a ciklust? Vigyek két akksit cserélgessem? NA nem:-)
Környzetszennyezés a hamarabb elhasználódott akksi miatt? (Gyüjtőbe viszem majd.) :)
Aki életének jelentős részét úton tölti, mert a munkája megkívánja, annál ez teljesen normális dolog. Egy lítiumos akkumulátor maximális töltésszáma 400-450 alkalom. Ez akkor sem több, ha utángyártott.

És ha az utángyártott jobb, mint a gyári, nem kellene a gyárnak is utángyártottal forgalmaznia??? ;)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
robrobzon
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2009-12-25 pén. 20:59:18
Készüléktípus: OnePlus 6
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest XIII-ker
Has thanked: 119 times
Been thanked: 160 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: robrobzon »

Az utánygártott ,csak olcsóbb,bár azt is írja,hogy nagyobb a teljesítménye,de én nem érzékelem.Van aki esküszik,hogy igen:-)
OnePlus3
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

robrobzon írta:Az utánygártott ,csak olcsóbb,bár azt is írja,hogy nagyobb a teljesítménye,de én nem érzékelem.Van aki esküszik,hogy igen:-)
Na jó, azért aki tanult fizikát (ill. odafigyelt fizikaórán) az tudja, hogy az energiasűrűség nem a nyomdában dől el (mindegy, mit nyomtatnak rá).

Nekem is volt már Note1-hez 4200 mAh-s akksim a gyári 2500 mAh-s helyett. Igen, elment annyit pont, mint a gyári eredeti. És csak alig picivel volt drágább (Golden Battery)...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Kolondrum
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2009-10-25 vas. 20:15:49
Készüléktípus: 9110i-7650-E90V2-808 PureView
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Kolondrum »

Macika írta:
Kolondrum írta:Sziasztok! Szükségem lenne némi infóra. A Nokia 808 micro USB-jével kapcsolatban, hátha tudok segíteni. http://www.youtube.com/watch?v=_Er1pA6lk-A - 5:50-nél látszik az USB alatt 4 pont. Az megegyezik szerintetek a micro USB 4 élő lábával? Ha igen a kérdésem a vezeték nélküli töltők azon része amik a telefonban foglalnak helyet milyen kivezetéssel rendelkeznek? Két szál vezeték és csókolom? Az menne az adott teló bemenetére és onnantól úgy kezeli a teló mintha sima kábeles töltést kapna?
Nem értem - ne haragudj - miért ez a nagy tülekedés a drót nélküli töltésért.

Szerintem teljesen értelmetlen dolog, lévén még csak telefonálni sem lehet töltés közben, az akksinak iszonyatosan árt, ha folyamatosan, párpercenként megszakítják a töltést, majd újra kezdik.

Jó, belátom, rohadtul gizda dolog, de aztán itt megállt, semmi több...
Szeretek pezsegni. Ad egy kis adrenalint, hogy olyan dologgal játszok ami megfeküdné a gyomrom ha elrontanám.
These users thanked the author Kolondrum for the post:
Macika (2013-02-02 szomb. 15:56:52)
Rating: 2.63%
Funny! >> http://href.hu/x/ah8g - http://href.hu/x/ah0m - http://href.hu/x/ah0n href.hu/x/ah8h
Katalin Katalin miért töröltetted magad? 2012.06
tmsmrc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013-02-02 szomb. 21:06:46
Készüléktípus: Nokia E71
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: tmsmrc »

Üdv! Pár napja vásároltam egy Nokia E71-es telefont,az eladó azt írta egy szoftverfrissítéssel kimerülnek a "hibái". Megcsináltam,de továbbra is lefagy (gps,kamera,néha zenehallgatás közben is) és kikapcsol magától néha. Csináltam formázást is,gyári állapot visszaállítását stb,de nem oldotta meg a problémát. Esetleg tudjátok mi lehet a gond? Tudom-e én magam orvosolni vagy vigyem szervizbe? :?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

tmsmrc írta:Üdv! Pár napja vásároltam egy Nokia E71-es telefont,az eladó azt írta egy szoftverfrissítéssel kimerülnek a "hibái". Megcsináltam,de továbbra is lefagy (gps,kamera,néha zenehallgatás közben is) és kikapcsol magától néha. Csináltam formázást is,gyári állapot visszaállítását stb,de nem oldotta meg a problémát. Esetleg tudjátok mi lehet a gond? Tudom-e én magam orvosolni vagy vigyem szervizbe? :?
Igen, tudom. Átvertek. :(

SOHA nem old meg ilyen hibákat egy szoftfrissítés. Egyszerűen azért, mert a ROM-ban a szoftver (ROM=Read Only Memory=csak olvasható memória), azaz az első pillanattól az utolsóig teljesen azonos a tartalma, tehát az csak a hozzá teljesen nem értő, hiszékeny ember fejében jelenhet meg, hogy a "bájt elromlik" a ROM-ban.

Ha fagy, akkor az nagy valószínűséggel hardveres gond, esés, ázás következménye.

Én felkeresném az eladót a helyedben...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Macheta
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012-07-31 kedd 14:33:03
Készüléktípus: SGS-II
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macheta »

Macika írta:
tmsmrc írta:Üdv! Pár napja vásároltam egy Nokia E71-es telefont,az eladó azt írta egy szoftverfrissítéssel kimerülnek a "hibái". Megcsináltam,de továbbra is lefagy (gps,kamera,néha zenehallgatás közben is) és kikapcsol magától néha. Csináltam formázást is,gyári állapot visszaállítását stb,de nem oldotta meg a problémát. Esetleg tudjátok mi lehet a gond? Tudom-e én magam orvosolni vagy vigyem szervizbe? :?
Igen, tudom. Átvertek. :(

SOHA nem old meg ilyen hibákat egy szoftfrissítés. Egyszerűen azért, mert a ROM-ban a szoftver (ROM=Read Only Memory=csak olvasható memória), azaz az első pillanattól az utolsóig teljesen azonos a tartalma, tehát az csak a hozzá teljesen nem értő, hiszékeny ember fejében jelenhet meg, hogy a "bájt elromlik" a ROM-ban.

Ha fagy, akkor az nagy valószínűséggel hardveres gond, esés, ázás következménye.

Én felkeresném az eladót a helyedben...
OFF:De ez nagyon COOL! :lol: :lol: "tehát az csak a hozzá teljesen nem értő, hiszékeny ember fejében jelenhet meg, hogy a "bájt elromlik" a ROM-ban." :lol: :lol: köszönöm Macika :Notworty:
Kép
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: nsee »

Macheta írta:
Macika írta:
tmsmrc írta:Üdv! Pár napja vásároltam egy Nokia E71-es telefont,az eladó azt írta egy szoftverfrissítéssel kimerülnek a "hibái". Megcsináltam,de továbbra is lefagy (gps,kamera,néha zenehallgatás közben is) és kikapcsol magától néha. Csináltam formázást is,gyári állapot visszaállítását stb,de nem oldotta meg a problémát. Esetleg tudjátok mi lehet a gond? Tudom-e én magam orvosolni vagy vigyem szervizbe? :?
Igen, tudom. Átvertek. :(

SOHA nem old meg ilyen hibákat egy szoftfrissítés. Egyszerűen azért, mert a ROM-ban a szoftver (ROM=Read Only Memory=csak olvasható memória), azaz az első pillanattól az utolsóig teljesen azonos a tartalma, tehát az csak a hozzá teljesen nem értő, hiszékeny ember fejében jelenhet meg, hogy a "bájt elromlik" a ROM-ban.

Ha fagy, akkor az nagy valószínűséggel hardveres gond, esés, ázás következménye.

Én felkeresném az eladót a helyedben...
OFF:De ez nagyon COOL! :lol: :lol: "tehát az csak a hozzá teljesen nem értő, hiszékeny ember fejében jelenhet meg, hogy a "bájt elromlik" a ROM-ban." :lol: :lol: köszönöm Macika :Notworty:
Én nem tudok ezen nagyon mosolyogni, mert aki nincs birtokában bizonyos információknak azt "meg lehet dumálni" , a következményeit meg látjuk, olvassuk itt a fórumon is.
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

nsee írta:Én nem tudok ezen nagyon mosolyogni, mert aki nincs birtokában bizonyos információknak azt "meg lehet dumálni" , a következményeit meg látjuk, olvassuk itt a fórumon is.
Ezért írtam, hogy fel kellene keresni az eladót. Mindenképpen vissza kéne kérni az árát annak a készüléknek...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
tmsmrc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013-02-02 szomb. 21:06:46
Készüléktípus: Nokia E71
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: tmsmrc »

Apródon vettem,hívtam telefonon,írtam neki üzenetet is,de egyikre sem válaszol...szerintem ezt benéztem...
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”