A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
stekker
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 16:39:05
Készüléktípus: HTC HD7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: stekker »

Elozo gazdanal volt meg ilyen gond szervizben meg javitottak ,egy tema fel masolasa utan keletkezett ez a gond ,phoenixel ujra soft-oltam ki irta hogy sikeres a flasheles de amikor inditom a telot utanna is ugyanaz a gond.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

stekker írta:Elozo gazdanal volt meg ilyen gond szervizben meg javitottak ,egy tema fel masolasa utan keletkezett ez a gond ,phoenixel ujra soft-oltam ki irta hogy sikeres a flasheles de amikor inditom a telot utanna is ugyanaz a gond.
Akkor sanszos, hogy az első - legolcsóbb - opció megoldhatja.
Amúgy - ha nem volt hackelve - elég lett volna egy hard reset is neki, attól nem lett volna CS-es.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
stekker
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 16:39:05
Készüléktípus: HTC HD7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: stekker »

Macika írta:
stekker írta:Elozo gazdanal volt meg ilyen gond szervizben meg javitottak ,egy tema fel masolasa utan keletkezett ez a gond ,phoenixel ujra soft-oltam ki irta hogy sikeres a flasheles de amikor inditom a telot utanna is ugyanaz a gond.
Akkor sanszos, hogy az első - legolcsóbb - opció megoldhatja.
Amúgy - ha nem volt hackelve - elég lett volna egy hard reset is neki, attól nem lett volna CS-es.
Hard reset et nem tudtam volna mivel a telo el sem indul, nem reagalt a hard reset re de viszont a phoenixel mukodott a flash es megis ugyanaz a hiba uzenet amugy adig megy hogy ki irja hogy el inditja sim nelkul a telot mikor el fogadom ki irja a szoveget es ki kapcsol.
Szerviz nelkul meg tudom oldani itthon esetleg valamilyen programmal ?(a szamitogep fel ismeri flasheles kozben).
Amugy a telot igy kaptam kezhez hogy mar ez a gond volt vele es probalkozom ujra eleszteni :P:)
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

stekker írta:
Macika írta:
stekker írta:Elozo gazdanal volt meg ilyen gond szervizben meg javitottak ,egy tema fel masolasa utan keletkezett ez a gond ,phoenixel ujra soft-oltam ki irta hogy sikeres a flasheles de amikor inditom a telot utanna is ugyanaz a gond.
Akkor sanszos, hogy az első - legolcsóbb - opció megoldhatja.
Amúgy - ha nem volt hackelve - elég lett volna egy hard reset is neki, attól nem lett volna CS-es.
Hard reset et nem tudtam volna mivel a telo el sem indul, nem reagalt a hard reset re de viszont a phoenixel mukodott a flash es megis ugyanaz a hiba uzenet amugy adig megy hogy ki irja hogy el inditja sim nelkul a telot mikor el fogadom ki irja a szoveget es ki kapcsol.
Szerviz nelkul meg tudom oldani itthon esetleg valamilyen programmal ?(a szamitogep fel ismeri flasheles kozben).
Amugy a telot igy kaptam kezhez hogy mar ez a gond volt vele es probalkozom ujra eleszteni :P:)
Írtam, FBUS-on, szervizakksival lehet flashelni. Box-szal, tehát mindenképpen fizetős.

Természetesen, ha befektettél párszázezret box-okba és szervizakksi-fejekbe, akkor meg tudod otthon is csinálni. Anélkül nem. Az USB-kábel ide már kevés, közvetlenül kell a főpanelt programozni.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
stekker
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 16:39:05
Készüléktípus: HTC HD7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: stekker »

Rendben! Koszi a segitseget :)
Avatar
wmiki
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009-07-18 szomb. 21:23:50
Készüléktípus: Defy
Tartózkodási hely: Tapolca
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: wmiki »

Hali!

Van nálam egy Nokia C5-00 (RM-645, CODE: 0593722), ami nem kapcsol be.
Ha megnyomom a piros gombot csak rezzen egyet, de semmi mást nem csinál.
Első körben szoftvert frissítenék rajta, de... hogyan lehet... hol van ennek leírása?
Ugye nokia suite nem játszik, mert az csak bekapcsolt telefonokat frissít...

Bocsi ** Most olvasom, hogy Phoenix-el lehet... talán...
Megpróbálom ezzel, ha elakadok még jövök...

Nem sikerült :(
Eleve a phoenix kiakad..na... ha megnyomom az ok gonbot, amikor a Phoenix has stopped working ablaka jön...
ha nem nyomom meg, elkezdi a frissítést, refurbicht, végül ezt írja:
The mobil device is not detectable, after flash operation. Reconnect, and press OK...
és semmi... :(

végül pedig:
"Flashing finalization failed. Do you like to retry the finalizing?

HRESULT 0x8421001c (-2078212068)

Firmware: Cannot verify communication to phone after flashing. Make sure that phone booted up correctly and retry."
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja." /Albert Einstein/
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

wmiki írta:Hali!

Van nálam egy Nokia C5-00 (RM-645, CODE: 0593722), ami nem kapcsol be.
Ha megnyomom a piros gombot csak rezzen egyet, de semmi mást nem csinál.
Első körben szoftvert frissítenék rajta, de... hogyan lehet... hol van ennek leírása?
Ugye nokia suite nem játszik, mert az csak bekapcsolt telefonokat frissít...

Bocsi ** Most olvasom, hogy Phoenix-el lehet... talán...
Megpróbálom ezzel, ha elakadok még jövök...

Nem sikerült :(
Eleve a phoenix kiakad..na... ha megnyomom az ok gonbot, amikor a Phoenix has stopped working ablaka jön...
ha nem nyomom meg, elkezdi a frissítést, refurbicht, végül ezt írja:
The mobil device is not detectable, after flash operation. Reconnect, and press OK...
és semmi... :(

végül pedig:
"Flashing finalization failed. Do you like to retry the finalizing?

HRESULT 0x8421001c (-2078212068)

Firmware: Cannot verify communication to phone after flashing. Make sure that phone booted up correctly and retry."
Neked is csak azt tudom írni, hogy box-szal, szervizakksival, közvetlen főpanel-programozással megoldható, visszahozható az életbe nagy valószínűséggel.
USB-vel szerintem megtetted, amit meg lehetett.
ESETLEG még próbáld meg a JAF programot, hátha tud valamit tenni! De ne fűzz hozzá nagy reményeket!
These users thanked the author Macika for the post:
wmiki (2013-01-31 csüt. 07:56:33)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Kolondrum
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2009-10-25 vas. 20:15:49
Készüléktípus: 9110i-7650-E90V2-808 PureView
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Kolondrum »

Sziasztok! Szükségem lenne némi infóra. A Nokia 808 micro USB-jével kapcsolatban, hátha tudok segíteni. http://www.youtube.com/watch?v=_Er1pA6lk-A - 5:50-nél látszik az USB alatt 4 pont. Az megegyezik szerintetek a micro USB 4 élő lábával? Ha igen a kérdésem a vezeték nélküli töltők azon része amik a telefonban foglalnak helyet milyen kivezetéssel rendelkeznek? Két szál vezeték és csókolom? Az menne az adott teló bemenetére és onnantól úgy kezeli a teló mintha sima kábeles töltést kapna?
Funny! >> http://href.hu/x/ah8g - http://href.hu/x/ah0m - http://href.hu/x/ah0n href.hu/x/ah8h
Katalin Katalin miért töröltetted magad? 2012.06
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

Kolondrum írta:Sziasztok! Szükségem lenne némi infóra. A Nokia 808 micro USB-jével kapcsolatban, hátha tudok segíteni. http://www.youtube.com/watch?v=_Er1pA6lk-A - 5:50-nél látszik az USB alatt 4 pont. Az megegyezik szerintetek a micro USB 4 élő lábával? Ha igen a kérdésem a vezeték nélküli töltők azon része amik a telefonban foglalnak helyet milyen kivezetéssel rendelkeznek? Két szál vezeték és csókolom? Az menne az adott teló bemenetére és onnantól úgy kezeli a teló mintha sima kábeles töltést kapna?
Nem értem - ne haragudj - miért ez a nagy tülekedés a drót nélküli töltésért.

Szerintem teljesen értelmetlen dolog, lévén még csak telefonálni sem lehet töltés közben, az akksinak iszonyatosan árt, ha folyamatosan, párpercenként megszakítják a töltést, majd újra kezdik.

Jó, belátom, rohadtul gizda dolog, de aztán itt megállt, semmi több...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
robrobzon
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2009-12-25 pén. 20:59:18
Készüléktípus: OnePlus 6
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest XIII-ker
Has thanked: 119 times
Been thanked: 160 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: robrobzon »

Macika írta:
Kolondrum írta:Sziasztok! Szükségem lenne némi infóra. A Nokia 808 micro USB-jével kapcsolatban, hátha tudok segíteni. http://www.youtube.com/watch?v=_Er1pA6lk-A - 5:50-nél látszik az USB alatt 4 pont. Az megegyezik szerintetek a micro USB 4 élő lábával? Ha igen a kérdésem a vezeték nélküli töltők azon része amik a telefonban foglalnak helyet milyen kivezetéssel rendelkeznek? Két szál vezeték és csókolom? Az menne az adott teló bemenetére és onnantól úgy kezeli a teló mintha sima kábeles töltést kapna?
Nem értem - ne haragudj - miért ez a nagy tülekedés a drót nélküli töltésért.

Szerintem teljesen értelmetlen dolog, lévén még csak telefonálni sem lehet töltés közben, az akksinak iszonyatosan árt, ha folyamatosan, párpercenként megszakítják a töltést, majd újra kezdik.

Jó, belátom, rohadtul gizda dolog, de aztán itt megállt, semmi több...
Én napjában 25ször felteszem a töltőre.az akkum 6 hónapos utángyártott,de nagyobb teljesítményű mint a gyári.Talán 2 ezerért vettem.

http://search.eim.ebay.hu/?kw=s3+akku&e ... ep=1&es=21
Ettől függetlenül állapot jó.
http://kepkezelo.com/images/pdmi63cb3ucj719wmapg.png
Mennyit bukok,ha mondjuk fél évvel hamarabb kell cserélni? Mennyit bukok ha egyszer lemerül,és nem érnek el, mert kivárom a ciklust? Vigyek két akksit cserélgessem? NA nem:-)
Környzetszennyezés a hamarabb elhasználódott akksi miatt? (Gyüjtőbe viszem majd.) :)
OnePlus3
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”