A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

D3ViL írta:Üdv! Főszerepben egy E51 es lenne, ami valami csoda folytán halott lett (dead), olyan szinten, hogy egyik nap mig ment, másikban kikapcs, és nem bootol be. A felső kis LED vagy minek mondjam, bekapcsolásra reagál,világit, a telefon is reagál, rezzen ugyanugy mint normális esetben kéne neki, viszont már Nokia jel sem jön fel.. utána csak felvillan a kijelző majd elalszik.. ha töltöre dugom, a LED ugyanugy világit, kijelző is,de se nokia jel semmi, ugyanugy csak felvillan.
Formatra is ugyanigy reagál.
Felflasheltem rá egy szoftvert,gondoltam hátha segit..felment rá szépen, hiba nélkül, viszont a flashelés végén mikor a program ujrainditaná a telót, ugyanannyi a reakció, mint alapbol. világit (nincs nokia felirat), majd csak villan időnként egyet-egyet. JAF-fal flasheltem , és adatkábellel.

Mit lehetne vele csinálni? Köszönöm a válaszokat!
Memóriakártya nélkül próbáltad bekapcsolni?
D3ViL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010-09-17 pén. 16:00:30
Készüléktípus: E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: D3ViL »

én a formázást is memkari nélkül kezdem cska el, igy igen, anélkül is próbáltam. kártyával kártya nélkül, simkarival,sim kari nélkül, mindenhogy..
kopszii
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-09-18 szomb. 12:42:44
Készüléktípus: 5130
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: kopszii »

Heló
Olyan problémám van egy Nokia 5130 as telóval hogy bekapcsolom és 10mp ig birja uténna kikapcsol.Azt mondták szoftver hibás.Lehetséges szoftverfrissités bekapcsolás nélkül?
köszi
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: laci64 »

kopszii írta:Heló
Olyan problémám van egy Nokia 5130 as telóval hogy bekapcsolom és 10mp ig birja uténna kikapcsol.Azt mondták szoftver hibás.Lehetséges szoftverfrissités bekapcsolás nélkül?
köszi
Szia
Légyszí 1 kérdést csak 1 helyre. A másik kettőt töröltem.
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

kopszii írta:Heló
Olyan problémám van egy Nokia 5130 as telóval hogy bekapcsolom és 10mp ig birja uténna kikapcsol.Azt mondták szoftver hibás.Lehetséges szoftverfrissités bekapcsolás nélkül?
köszi
Igen.
Phoenix dead mode. (a topikjában részletesen le van írva.)
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
kopszii
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-09-18 szomb. 12:42:44
Készüléktípus: 5130
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: kopszii »

pll írta:
kopszii írta:Heló
Olyan problémám van egy Nokia 5130 as telóval hogy bekapcsolom és 10mp ig birja uténna kikapcsol.Azt mondták szoftver hibás.Lehetséges szoftverfrissités bekapcsolás nélkül?
köszi
Igen.
Phoenix dead mode. (a topikjában részletesen le van írva.)
De nekem amikor kikapcsolt állapotban rádugom és megnyomom a bekapcsot akkor a felismerő hang jön de rá 2-3mp mint ha lecsatlakoztattk volna.Ez iért lehet?
Szerk.:Ezt irja The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x84210027 (-2078212057)

Firmware updating failed. Error 0x8401F151 - Flash: Failed to initialize boot rom connection. Check USB connections! If possible do not use USB1.1 ports or any USB hubs.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

kopszii írta:
pll írta:
kopszii írta:If possible do not use USB1.1 ports or any USB hubs.
Ezt teljesítetted?
xeex
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 15:06:22
Készüléktípus: Samsung galaxy note+Nokia N97
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: xeex »

Sziasztok!

Nagy problémával kerültem szembe. Pár órája édesapám leejtette 3120 classic telefonját, és azóta a kijelző bár világít a széle, nem mutat semmit. A telefon reagál, úgyhogy ebből gondolom más nem sérült. Nagyon fontos telefonszámok voltak neki a telefon memóriájában. Hogyan tudnám őket kimenteni úgy, hogy nem látok semmit?
A telefonhoz nincs micro USB adatkábelem, úgyhogy csak a bluetooth-os megoldás maradt, ha van ilyen. Esetleg más ötletet is szívesen fogadok. Nagyon sürgős lenne.

Előre is köszönöm!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

xeex írta:Sziasztok!

Nagy problémával kerültem szembe. Pár órája édesapám leejtette 3120 classic telefonját, és azóta a kijelző bár világít a széle, nem mutat semmit. A telefon reagál, úgyhogy ebből gondolom más nem sérült. Nagyon fontos telefonszámok voltak neki a telefon memóriájában. Hogyan tudnám őket kimenteni úgy, hogy nem látok semmit?
A telefonhoz nincs micro USB adatkábelem, úgyhogy csak a bluetooth-os megoldás maradt, ha van ilyen. Esetleg más ötletet is szívesen fogadok. Nagyon sürgős lenne.

Előre is köszönöm!
Ha annyira fontosak azok a számok, akkor szerezz be, vagy kérj kölcsön egy µUSB kábelt, mert BT-vel reménytelen törött kijelzővel megoldani a mentést.

Egyébként pedig 3500 Ft egy utángyártott kijelző a spuriban, nem egy ökör ára.
xeex
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 15:06:22
Készüléktípus: Samsung galaxy note+Nokia N97
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: xeex »

Éppen hétfőn akarta meghosszabbítani a szerződését, és kivenni a szolgáltatónál egy újabb telefont, szal felesleges az új kijelző. Elvileg ha lesz kábelom hozzá a pc suittal ki tudom már másolni a névjegyeket, amennyiben jó útvonalon indulok el az alapján,amit írtál. Vissza meg majd visszamásolom neki egyenest az új telefonjára.
Ez nem is hangzik megoldhatatlannak.
Köszönöm a szikrát az ötlethez!
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”