A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

loloo írta:Hali!
vettem egy mio a702 digiwalkert, feltűnt, hogy elég halvány a képe, és vibrál mint a mikor a számgépen vissza van véve a hertz frissités:S utánna jártam, kiderült,hogy hiányzik belőle 2-3 ijen fémháló tiszttítás során kikerült belőle és nem lett visszarakva..a legnagyobb gondom , nem találok szétszedett képet a telefonról, hogy pontosan hova is kellene:( Ha valaki tud kérem segítsen!
Köszi Loló
Újonc
Vajon miért kellett kitisztítani?
Csak nem ázott???
Mást nem tudok elképzelni.
Ezt támasztja alá a jelenség is, amit leírsz, a kijelző mögött kis hajszálvékony fehér műanyagfóliák vannak, sokan. Ezekből kimosni az ázást szinte lehetetlen, elmegy a fényerő, mivel a háttérmegvilágítást nem képes úgy visszaverni, ahogyan kéne.

Ha pedig ázott, akkor ott rövidesen más bajok is lesznek...
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

power1111 írta:hello mindenkinek remélem hogy fogtok tudni segiteni !! na szóval egy haverom adott egy telót hogy tisztitsam ki neki mert a hangszórója nem szólt tisztán mert sok vaspor volt rajta ez rendbe is van működik rendesen na de a másik hiba az hogy pl bekapcsolom a telót és megnyomom a piros gombot amelyikkel lekel teni a hivás helyette 96-ot ir a zöldgomb pedig 74-et ir akartam gyáribeálitást vissza állitani de mikor biztonsági kódot kér akkor 12345 az alap na de nem tudom beirni mert az 5 ös 58-at irr sebaj mondo huzok bele uj szoftvert és rendbe jön !!! bele huztam és ugyan az a hiba semmi sem változott de mikor ide atta a heverom a telót a kezembe pirosgomb helyet 96 ot irt másnap meg rendesen működött a teló most me megint vacakol ha valaki tud rá választ kérem válaszolyon elnézés ha nem érthető a leirásom!!!!
Nem tiszta nekem, hogy a tisztítás előtt is megvolt-e ez a billentyűzet-probléma, vagy csak a tisztítás után jött elő...

Márpedig ha nem érthető a leírásod, akkor nem fogsz megfelelő választ kapni.

Megérné precízen fogalmazni...
loloo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010-02-23 kedd 22:22:22
Készüléktípus: mio a702
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: loloo »

Macika írta:
loloo írta:Hali!
tele volt szösszel meg porral alig lehetett nyomkodni a gombokat...100% hogy nem volt beázva
2-3 darab ijen fémháló hiányzik..megy a kamera és a gps vevő részére is, de ami a kijelő körül van lehetőség nem lett visszarakva, és elfelejtették pontosan hogy volt bontott képet sehol nem találok 2 hete kutatok de semmi:(

vettem egy mio a702 digiwalkert, feltűnt, hogy elég halvány a képe, és vibrál mint a mikor a számgépen vissza van véve a hertz frissités:S utánna jártam, kiderült,hogy hiányzik belőle 2-3 ijen fémháló tiszttítás során kikerült belőle és nem lett visszarakva..a legnagyobb gondom , nem találok szétszedett képet a telefonról, hogy pontosan hova is kellene:( Ha valaki tud kérem segítsen!
Köszi Loló
Újonc
Vajon miért kellett kitisztítani?
Csak nem ázott???
Mást nem tudok elképzelni.
Ezt támasztja alá a jelenség is, amit leírsz, a kijelző mögött kis hajszálvékony fehér műanyagfóliák vannak, sokan. Ezekből kimosni az ázást szinte lehetetlen, elmegy a fényerő, mivel a háttérmegvilágítást nem képes úgy visszaverni, ahogyan kéne.

Ha pedig ázott, akkor ott rövidesen más bajok is lesznek...
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

loloo írta:Hali!
tele volt szösszel meg porral alig lehetett nyomkodni a gombokat...100% hogy nem volt beázva
2-3 darab ijen fémháló hiányzik..megy a kamera és a gps vevő részére is, de ami a kijelő körül van lehetőség nem lett visszarakva, és elfelejtették pontosan hogy volt bontott képet sehol nem találok 2 hete kutatok de semmi:(
Látnom kéne, hogy állást tudjak foglalni.
Mio-t nem szoktam javítani, Nokiánál még sohasem okozott szemmel lát problémát az árnyékolólemezek hiánya.
janko8412
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009-06-02 kedd 22:34:32
Készüléktípus: N86
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: janko8412 »

Hali! Ha van egy még másfél évig Nokia garis telefonom, akkor lehet úgy komplett házat cserélni, hogy a garancia ne vesszen el? Egy Nokia N86-ról lenne szó. Szeretném az indigó házat fehérre cserélni. Illetve, ha a kamera takaró alatt vannak karcok azt a Nokia gariban javítja igaz? A kijelző pedig elvileg karcálló, ha apró karcok lennének rajt az meg kéne javítaniuk garanciálisan? Egyszer egy N78-amon a navi gombjáról lekopott egy pici részen a szürke színű futtatás és azt garanciálisan javították, ennél is javítanák azt? Köszi a válaszokat! üdv.
üdv.: janko8412
Avatar
tomika085
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 16:30:25
Készüléktípus: Samsung S7 Edge
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: tomika085 »

janko8412 írta:Hali! Ha van egy még másfél évig Nokia garis telefonom, akkor lehet úgy komplett házat cserélni, hogy a garancia ne vesszen el? Egy Nokia N86-ról lenne szó. Szeretném az indigó házat fehérre cserélni. Illetve, ha a kamera takaró alatt vannak karcok azt a Nokia gariban javítja igaz? A kijelző pedig elvileg karcálló, ha apró karcok lennének rajt az meg kéne javítaniuk garanciálisan? Egyszer egy N78-amon a navi gombjáról lekopott egy pici részen a szürke színű futtatás és azt garanciálisan javították, ennél is javítanák azt? Köszi a válaszokat! üdv.
A ház csere szerintem fizetős szerintemha egy másikat szeretnél ,de havernak is karc bajai voltak az n97-el elvitte szervizbe és az egész telefont kicserélték egy újra.Persze nem csak a néhány karc miatt,hanem az első 97-sek rosszak voltak. :D
Múlt: Nokia 3310, Nokia 3410, Samsung X660, Samsung E250, Nokia N95 8Gb, Nokia N96, Samsung I9000.
Jelen: Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy S4, Galaxy S4 Mini, Nokia N80
janko8412
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009-06-02 kedd 22:34:32
Készüléktípus: N86
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: janko8412 »

tomika085 írta:
janko8412 írta:Hali! Ha van egy még másfél évig Nokia garis telefonom, akkor lehet úgy komplett házat cserélni, hogy a garancia ne vesszen el? Egy Nokia N86-ról lenne szó. Szeretném az indigó házat fehérre cserélni. Illetve, ha a kamera takaró alatt vannak karcok azt a Nokia gariban javítja igaz? A kijelző pedig elvileg karcálló, ha apró karcok lennének rajt az meg kéne javítaniuk garanciálisan? Egyszer egy N78-amon a navi gombjáról lekopott egy pici részen a szürke színű futtatás és azt garanciálisan javították, ennél is javítanák azt? Köszi a válaszokat! üdv.
A ház csere szerintem fizetős szerintemha egy másikat szeretnél ,de havernak is karc bajai voltak az n97-el elvitte szervizbe és az egész telefont kicserélték egy újra.Persze nem csak a néhány karc miatt,hanem az első 97-sek rosszak voltak. :D
Hali! Azt tudom, hogy fizetős, én megveszem, meg ki is cserélem, a kérdés az, hogy a gari elveszik-e akkor? Meg milyen dolog, h karcolódik a kijelző mikor elvileg "karcálló edzett üveg" :)?
üdv.: janko8412
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

janko8412 írta:
tomika085 írta:
janko8412 írta:Hali! Ha van egy még másfél évig Nokia garis telefonom, akkor lehet úgy komplett házat cserélni, hogy a garancia ne vesszen el? Egy Nokia N86-ról lenne szó. Szeretném az indigó házat fehérre cserélni. Illetve, ha a kamera takaró alatt vannak karcok azt a Nokia gariban javítja igaz? A kijelző pedig elvileg karcálló, ha apró karcok lennének rajt az meg kéne javítaniuk garanciálisan? Egyszer egy N78-amon a navi gombjáról lekopott egy pici részen a szürke színű futtatás és azt garanciálisan javították, ennél is javítanák azt? Köszi a válaszokat! üdv.
A ház csere szerintem fizetős szerintemha egy másikat szeretnél ,de havernak is karc bajai voltak az n97-el elvitte szervizbe és az egész telefont kicserélték egy újra.Persze nem csak a néhány karc miatt,hanem az első 97-sek rosszak voltak. :D
Hali! Azt tudom, hogy fizetős, én megveszem, meg ki is cserélem, a kérdés az, hogy a gari elveszik-e akkor? Meg milyen dolog, h karcolódik a kijelző mikor elvileg "karcálló edzett üveg" :)?
Szóval.

A készülék Product Code-jába bele van kódolva a készülék színe. Mivel az N86 NEM Xpress-On előlapos, komoly szétszerelés kell a burkolatcseréhez, ezért kizárólag a Nokia végezheti el csak azt, ha azt akarod, hogy megmaradjon a garancia. Ez esetben a készülék adatlapján (melyet a Nokia szerverén vezetnek) bejelölik, hogy hivatalos helyen történt a házcsere. ÉS a gari él tovább.
MINDEN MÁS esetben AZONNALI garanciavesztés.

Mellesleg az N86-hoz a KOMPLETT, EREDETI ház olyan 30e Ft körül van (16e csak az előlap plexivel), tehát nem hiszem el, hogy megérné.
Most ne írd azt, hogy a Vater*ról meg tudod kapni 10ezerért, mert ha nem eredetire cseréled a házat, akkor az amúgy is garanciavesztéses mutatvány, 10 rugóért meg talán a hátlapot kapod meg eredetiben.

A kamera alatti karcokat (amennyiben az optika képébe belelátszik) ingyen cseréli a Nokia, valóban. De csak akkor, ha nem a kamera körén kívül eső területen karcol az elhúzós ablakocska.

A kijelző plexije (SZŐ NINCS üvegről) egy keményített plexi, csak a többi, hasonló kijelzőplexihez képest karcálló(bb). Ha leteszed egy asztalra plexivel lefelé és végighúzod az asztalon, akkor agyonkarcolódik.
Karóráknál a zafírkristály üveg (akkora méretben) 20-30e Ft-os többletárat jelent a nem ásványüvegű órákhoz képest. Csak gondolj bele, egy ekkora felületnél micsoda pénz lenne! Ráadásul egy 2-3 év alatt elhasználódó használati eszköznél. Szóval a reklámban jól hangzik a karcállóságot hangoztatni, a valóság azonban egészen más.
Normál használat esetén valóban karcálló, nekem most 8 hónapos a készülékem és makulátlan. Mert rettenetesen vigyázok rá. Ha berakod a zsebedbe egy kulcscsomó mellé, akkor lehet a kijelző bármiből, meg fog karcolódni.
janko8412
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009-06-02 kedd 22:34:32
Készüléktípus: N86
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: janko8412 »

Hali! Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként szerintem nem keményített plexiről van szó, mert ezt írják: "hardened scratch-resistant glass", és elvileg a karcolásokat jól kéne bírnia.

Karórákon a zafírkristály üveg sem jelent annyi többletet, azért ez túlzás. Meg mint láthatod a gyári ház árából is, hogy valami lehet benne (nem tudom más telefonokhoz mibe kerül egy gyári ház), de egyébként is túlárazottak azok véleményem szerint.

Akkor szerinted, mik azok amiket megcsinálnak gariban? A samsung az jófej volt a csúszkakopásnál. Az én hibám volt, hogy nyelte a port, mégis szó nélkül kicserélték az egész koszos-kopott rész újra.

A Nokia pedig az N78 gombjának kopásakor, kicserélte azt (sőt az EGÉSZ ELŐLAPOT), jeleztem, hogy lötyög a hátlap is. Természetesen, így utólag nem volt baja, mert miután azt is full újra cserélték ugyan olyan volt. De elöl hátul fóliásan kaptam vissza a telefont. :)

Annyi érdekelne még, ha esetleg ugyan olyan színűre cserélem a házat az N86 esetében (ami indigó), akkor is biztos észreveszik a cserét? Mert elég sok helyen lehet kapni telefonokhoz házakat. Mivel emberek veszik őket, és lecserélik a gyárit ami rajt van, gondolom nem akarják ők sem, hogy elszálljon a gari, mégis lecserélik a házat. Viszont, ha ez garivesztéssel jár (ami ésszerű), akkor miért csinálják?

Illetve, ha baja lenne a telónak később a házcsere után és mikor a szervizbe beviszem, előtte pedig visszarakom a gyári házat azt is észreveszik vajon? Nem lehet ezt kicselezni?

Mondjuk, most beviszem a Nokiához, és mondom csak akkor csinálják meg a dolgokat rajt, ha azt gariban teszik, ha nem jön be akkor pedig még mindig ott a házcsere. Csak jó lenne akkor, ha nem lenne para. :S Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: janko8412
üdv.: janko8412
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Ha te cserélsz rajta házat biztosan tönkremegy a telefon, vagy észreveszik a gariba...
Ha pedig más cserél rajta akkor azért ugye +-ba fizetned kell :D

Miért olyan fontos neked ez a házcsere? :D Karcos a plexi? polírozd le... Ha kopott akkor meg add be gariba hátha kicserélik
Kép
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”